تبدیل فایل متنی لینوکس به فرمت ویندوز

Setak

Member
بسمه تعالی
دستوری که در MMB خطهای فایل متنی را در یک متغیر لود می کنه، فایلهای txt لینوکس را کلا یک خط تشخیص میده. یعنی فقط خط اول را می شناسه و همه محتویات صفحه را داخل متغیر خط اول می ریزه.
کسی راه حلی برای این سراغ نداره؟

aff - SEvEN

Banned
سلام آقاي Setak ... يک بار اومدم در مورد ليناکس و کاوشگرهاي اينترنت نظر دادم بعدش حسابي حالمو گرفتن ... خوب نظر کليم اينه که ببينيد اصلا چه فرقي بين فايل هاي txt در ليناکس و ويندوزهاي ماکروسافتي وجود داره و دوم با فرمت هاي ديگه چي ؟ DIZ فايل رو امتحان کردين ؟ ...
البته نميدونم همچين فايلي آيا تو Linux اصلا هست يا نه ...
کلا سوالتونو صبر کنيد آقا سيلور جواب بدن بهتره ... !
сожалеющий

silvercover

کاربر متخصص
دقیقا فرمت فایل متنی شما چیه ؟

متن ساده (Plain Text) درش هست یا نه باینری یا چیز دیگه؟
با چه ویراستاری کار کردی؟

Setak

Member
بسمه تعالی
تشکر از جواب.
با عرض معذرت فرمت فایل یونیکس بود.
متن ساده است و باینری نیست. notepad که بین اینها و فرمت ویندوز فرقی قائل نمیشه. ولیnotepad++ اینها را unix format نشان میده.

Setak

Member
بسمه تعالی

سلام و تشکر
این هم نمونه فایل...

پیوست ها

• NTS.zip
    1.6 کیلوبایت · بازدیدها: 24

aff - SEvEN

Banned
اين دو فايل متني رو امتحان کنيد

اين دو فايل متني رو امتحان کنيد ... ببينيد اگر مشکل برطرف شد از اين نوع پسوند استفاده کنيد لطفا !

محم ...

نام فونت : Lucida Console
حالت فونت : Regular
اندازه فونت : 10

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
خيلي ساده هستش ... متن خودتون رو در Diz.file بنويسيد و ببينيد مشکل حل ميشه يا نه ... البته با توجه به مشخصاتي که از format و نوع font اين نوع فايل ها به شما دادم و البته خود فايل هم در تمام سيستم عامل ها با همين مشخصات اجرا ميشه ... مگه اينکه ( شما يا ديگري تنظيمات font سيستم عامل مورد نظر رو در text file ها و اجراي اون ها تغيير داده باشيد و باشند ) ...
متشکرم و اميدوارم مشکل حل بشه :lol:

آخرین ویرایش:

Setak

Member
بسمه تعالی
سلام و تشکر. اما اشتباه نکنید. من از ویندوز استفاده میکنم. و با فایلهای متنی معمولی هم مشکلی ندارم. این فایلی که گذاشتم یک مثال از فرمت یونیکس بود. و فایلی diz که شما قرار دادید فرمت ویندوز است.(با پسوند Diz و این تنها تفاوتش با فایل متنی ویندوز است.) و خوب مثل همه فایلهای فرمت ویندوز با MMB مشکل نداره.
اما فایلهای ورودی برنامه من ،منحصرا فایلهای خود من نیست. منظور اینکه وقتی یک کاربر نوعی از این برنامه استفاده می کنه و فایل یونیکس را بعنوان ورودی انتخاب میکنه، این فایل باید توسط mmb به فرمت ویندوز تبدیل بشه؛ تا کلش را فقط یک خط فرض نکنه.

silvercover

کاربر متخصص
من مشکلی نداشتم با لود کردن. شما برای بررسی بیشتر لطفا نمونه کارتون و اینکه با چه نسخه ای هم از Mmb کار میکنین بزارین.

Setak

Member
بسمه تعالی

سلام و تشکر.
لود شدن خط اول مشکلی نداره. این مثال خط اول را لود می کنه. شما خط دوم را فراخوانی کنید. چه متن سه خط باشه و چه بیشتر، چیزی برنمی گرده.
(این با 4.9.7 ایجاد شده.)

پیوست ها

• example.rar
    677 بایت · بازدیدها: 21

kawosh

New Member
سلام به دوستان
من یکبار دیگر سوال را اینگونه مطرح می کنم
اگر یک فایل متنی در unix داشته باشیم و بخواهیم آن را در windows مشاهده کنیم چه باید کرد. ممنون می شم اگر سریعتر جواب بدهید

Saman

مدیر انجمن مولتی مدیا بیلدر
سلام
دوست عزيز
اين مبحثي كه شما بالا آورديد مربوط به Mmb‌ هستش نه بحث سيستم عامل...
لطا توي انجمن مربوطه مطرح كنيد...

تا بعد...!

جدیدترین ارسال ها

بالا