تبدیل دیتابیس arabic به utf-8

Hyper

Active Member
این کار ساده ای نیست !

حجم دیتابیستون چقدره ؟

رضا

siavashmusic

Active Member
سلام به همه دوستان

همون جور که آقا رضا گفت کار ساده ای نیست ولی من از روشی برای این کار استفاده میکنم که از ساده هم ساده تر هست شما برای اینکار نیاز هست تا این برنامه رو دریافت کنی
http://www.winsock2.org/pub/emed3e.exe
شماره سریال برنامه: 1810-4436-2914-5974

اگر احیانا این برنامه رو دانلود کردید و این شماره سریال کار نمیکرد احتمالا نسخه برنامه جدیدتر شده و شماره سریال موجود دیگه کار نمیکنه و من فقط همین رو دارم و فقط میتونید 30 روز استفاده کنید بگذریم

از قابلیتهای خیلی خوب این برنامه اینه که شما با استفاده از این برنامه میتونید دیتابیسهای با بیس عربی رو به یونی کد تبدیل کنید و یا برعکس

شیوه این کار هم اینه که اول برنامه رو باز کنید و فایل دیتابیس خودتون رو از حالت فشرده خارج کنید و داخل پنجره برنامه بیندازید .
بعد از باز شدن دیتابیس باید مسیر زیر را طی کنید . ( راه تبدیل دیتابیس عربی به یونی کد )

001.png

بعد از این کار دیتابیس شما با اینکودینگ utf-8 بار گذاری خواهد شد
بعد مسیر زیر را طی کنید

002.png

بعد از این کار یک پنجره باز خواهد شد و شما باید مقادیر را به این شکل تنظیم کنید و دکمه save را کلیک کنید

003.png

ضمنا قابلیت های این برنامه اونقدر زیاده که .... ولی فکر کنم حرفه ای های این فروم از برنامه استفاده کنن چون به نظر من این برنامه بهترین و کارآمدترین ادیتور فوق حرفه ای هست اگه از این بهتر پیدا کردیدن خبر بدین راستی اگه کسی از دوستان اطلاعات بیشتر خواست بگن تا یه منوی کامل از قابلیت ها و امکانات خفنش رو براتون توضح بدم به هر صورت فکر کنم مشکل شما دوست عزیز هم حل شد
در آخر جا داره که یادی از امیر عباس عبدالعلی زاده کنم که این برنامه یادگاری از اونه هر جا هست امیدوارم موفق باشه

التماس دعا(سیاوش عقیلی)

Hamid2day

Active Member
وب ما هم اینجوری بود.
چون کاربر زیاد نداشتم اون موقع فقط 5 نفر
همه نوشته ها رو پاک کردم و Uft رو اپلود کردم.
توی پی اچ پی ابتیمایز هست...
پوشه فارسی رو یه بار دیگه آپلود کردم

با تشکر از شما.
ولی من برنامه را دانلود کردن هنگام نصب کردن پیغام خطا میده و بعد از بخش نصب خارج میشه. چند بار دیگه هم دانلود کردم ولی باز هم پیغام میده. اگه ما نسخه سالم این برنامه را دارید بی زحمت روی یک هاستی آپلودش کنید و به ما خبر دهید. با تشکر.

siavashmusic

Active Member
دوست عزیز من برنامه رو دانلود کردم و بدون مشکل نصب شد نمیدونم مشکل شما از چیه؟!!!!!آخه شما مستقیم داری از سایت سازنه دانلود میکنی ...مشکل !!!!!بعید میدونم
بازهم با این تفاسیر چشم تا شب براتون میزارم که دانلود کنید

f.moradi

Member
من هم نياز به كمك داررم
ديتا بيس انجمنم رو از يك سرور به سرور ديگه منتقل كردم و با هزار زحمت ريستور كردم روي سرور جديد اما الان همه نوشتها بهم ريخته كاراكتر مياره بجاي حروف فارسي
ميشه كسي كمك كنه؟

siavashmusic

Active Member
دوست عزیز لطفا سولتون رو توی یک تاپیک دیگه مطرح کن ...چشم به روی چشم مشکل شما رو رسیدگی میکنیم(دوستان حرفه ای فروم اگه جایی واسه من موند در خدمتم) هر تاپیک نباید بحثش که همانا تیتر تاپیک هست منحرف بشه این امر دلیل اینه که شما باید برای رسیدگی به سوالتون میبایست تاپیک دیگه ای باز کنید

siavashmusic

Active Member
rayanehkhabar گفت:
من مشکل دانلودم حل شد.
خدا را شکر ....
عرض کردم خدمتتون چون لینک مربوطه به سایت سازنده و بعید هست که لینک خراب بشه و یا نرم افزار مشکل داشته باشه
به هر صورت خوشحالم موفق باشی

مشکل

سلام.

من با این نرم افزار دیتابیس انجمنم را به utf-8 تبدیل کردم ولی وقتی خواستم restore کنم پیغام خطا داد.

word-text

word-id

تقریبا چنین چیزی بود.

siavashmusic

Active Member
این مشکل رو والله اولینم باره میبینم!!!!!!! تا حالا بیشتر 10 تا دتابیس های مختلف رو از عربی به یونیکد و بلعکس با همین چند مرحله انجام دادم که بدون مشکل ریستور شد شما اشتباه کردین صد در صد
شما با چه فرمتی دتابیس تبدیل شده به یونیکد رو ذخیره کردین این ارور حکایت از این میکنه که فرمت دتابیستون درست نیست احتمالا

d@nial

Well-Known Member
rayanehkhabar گفت:
سلام.

من با این نرم افزار دیتابیس انجمنم را به utf-8 تبدیل کردم ولی وقتی خواستم restore کنم پیغام خطا داد.

word-text

word-id

تقریبا چنین چیزی بود.
پیام خطا رو بصورت کامل قرار بدین خیلی بهتره!

جدیدترین ارسال ها

بالا