تبدیل توابع برای نمایش مبالغ دلاری به ریالی؟؟

hamed256

Banned
سلام.

من با چند تا اسکریپت فروشگاه آنلاین کار کردم . میبینم وقتی بخوام به تومن استفاده کنم نمیشه. چون مثلا مبلغ ها اینجوری نوشته میشه: 12.95 $.

به فرض اینکه حالا اون دلار رو یک جوری برداریم و بذاریم تومان اما این قضه سنت ها چجوری میشه حذف بشه. چون پول ایرانی که مثلا 12.500 تومان هست چجوری نمایش بدیم.

پس در اصل من میخوام یا اون بخش 100 تایی حذف شه یا حداقل به 100 تایی تبدیل شه که بتونم ریالی کار کنم.

فکر کنم این سوال برای خیلی ها پیش اومده باشه؟!

اگر سوالم ابتدایی بود منو ببخشید. اما برام مهمه.

با تشکر

آخرین ویرایش:

iman_ebru

Active Member
12.98 دلار معادل 12.98 تومن نیست.

شما باید تصمیم بیرید که قیمت ها رو با واحد دلار در بانک اطلاعاتی و مشخصات محصول وارد کنید یا با تومان.

اگر با دلار باشه 12.98$ به معنی 12 دلار و 98 سنت هست و برعکس اگر واحد شما تومان باشه یعنی 12 تومان و 98 ریال.

در هیچ فروشگاهی قیمت ها برخی با یک واحد و برخی با واحد پول دیگر حساب نمی شوند.

آخرین ویرایش:

hamed256

Banned
من به دلار کاری ندارم... میخوام فروشگاه فقط هزاری باشه...

مثلا الان اگر قیمت یک کالا 12560 تومان هست می نویسه: 12560.00 که خب این اصلا معنی اونو نمیده. میخوام بنویسه: 12.560
اگر بود 12000 تومان بنویسه: 12.000 و اگر بود 100 تا تک تومن بنویسه 100.... اگر بود 350000 تومان بنویسه 350.000

یا برای اینکه اشتباهی نشه کلا نقطه جداکننده حذف شه:

12 هزار تومان = 12000 و 100 تومان = 100 و 350 هزار تومان = 350000

شاید یکم پیچیده باشه ... اما خب من مدنظرم اینه که کلا این نقطه ی کوفتی پاک شه از وسط .. خیال من راحت شه ! اگر نقطه نباشه کلا بحث تومان حل میشه...

این نقطه و به عبارتی سیستم صدتایی دلار رو بخوام حذف کنم باید چیکار کنم؟

متوجه شدین مشکل من کجاست؟؟؟

اگر متوجه نشدین بازم توضیح بدم.

آخرین ویرایش:

iman_ebru

Active Member
اصلا پیچیده نیست.

این مشکل بر میگرده و تنضیمات مرورگر و سیستم عامل شما باید فرمت نمایش اعداد رو تغییر بدید.

اگر از فایرفاکس استفاده میکنید این مقاله تا حدودی کمکتون میکنه: http://oxygenws.com/blog/archives/32-11.html

hamed256

Banned
سلام.

من اون مقالات رو خوندم...
:) فکر نمی کنم این قضیه به فایرفاکس و تنظیمات مرورگر و غیره ربط پیدا کنه... من که نمی تونم همه مردم رو مجبور کنم مرورگرشون رو اصلاح کنن !

یک فروشگاه اینترنتی دارم. میخوام اون نقطه بین مبلغ هارو حذف کنم...

یعنی 12.99 نوشته بشه 1299 ..... به فایرفاکس هم کاری نداریم!! فقط Ie

آخرین ویرایش:

I.NoBody

Active Member
آيا شما به سورس فايل هاي فرزوشگاهتون دسترسي داري؟
اگه داشته باشي، ميشه يه کارايي کرد

hamed256

Banned
خب آره دارم... این همه اسکریپت که توش مبلغ دلاری مطرحه... فرقی نمی کنه...

راه حل عملی میخوام... چه تغییراتی در کد یا بانک داده بشه؟

یعنی واقعا الان تمام فروشگاه های ایرانی این قضیه رو حل کردن؟

این سایت:
http://www.shop.ir/product.jsp?productId=10450
مبالغ اش درست هست.. یعنی 3 تا 3 تا ارقام رو جدا می کنه!

آخرین ویرایش:

I.NoBody

Active Member
اين برنامه ها اگه استاندارد نوشته شده باشن، فقط بايد در صفحه ذخيره و يا تغيير مشخصات کالا و شايد هم يکي دو تا فيلد ديتا بيس بايد دستکاري انجام شه.
يه backup از فايل هات بگير و برو با خيال راحت دستکاريشون کن.

hamed256

Banned
یعنی روش کار برای هر نوع اسکریپت ای که دلاری کار میکنه و ما بخواهیم اون نقطه صدتایی رو حذف کنیم، یکی هست؟

خب حالا کجا رو برم تغییر بدم؟ مربوط به فایل میشه یا بانک؟ یا فقط نمایش اعداد؟ اینکه فقط حالت نمایش رو عوض کنم فکر نکنم کافی باشه. چون کلا مقیاس صدتایی دلار با هزاری برای پول ما فرق می کنه...

مشکل من قضیه 00 هست. چون اعداد رند رو نشون میده: 12.00

درحالیکه اگر صفر رو برفرض برداشتم نشون میده 1200 تومان.. که خب وقتی چندتا کالا رو با هم کاربر خرید می کنه باز هم اون رو برحسب 12 تا تک تومنی محاسبه می کنه و نه 1200 تومان.

آخرین ویرایش:

I.NoBody

Active Member
آيا قيمت ها رو وقتي تعريف مي کني، بايد مقدار سنت رو هم بدي؟
منظورم اينه که با دو رقم سمت راستش تعريف مي کني؟

hamed256

Banned
من تعریف نکردم... خوده اسکریپت تعریف کرده... مثلا با oscommerce کار کردی؟ این هم همین طوره... یا خیلی اسکریپت های دیگه؟!

من فقط میخوام اون نقطه جداکننده حذف شه و کلا مشکلی در محاسبات پیش نیاد...

جدیدترین ارسال ها

بالا