تایپ یک سری اعداد در word

nima_dsnr

کاربر VIP
سلام
در کتاب ها اگر دیده باشید روبروی فرمولها و توابع اعدادی نوشته میشه و هر رابطه یک شماره داره
همون طور که تو تصویر نشون دادم من میخوام این اعداد رو تایپ کنم.
راه اصولی برای تایپ این اعداد با این نظم چیه؟

پیوست ها

• 12082012618.jpg
    12082012618.jpg
    45.7 کیلوبایت · بازدیدها: 9

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
در کتاب ها اگر دیده باشید روبروی فرمولها و توابع اعدادی نوشته میشه و هر رابطه یک شماره داره
همون طور که تو تصویر نشون دادم من میخوام این اعداد رو تایپ کنم.
راه اصولی برای تایپ این اعداد با این نظم چیه؟

هر شماره دقیقا معادل یک سطر فرمول نیست به همین جهت ذاتا دو مورد مستقل ئه، پیشنهاد می کنم که همان کاری
رو بکنید که طراح های وب قدیما با جداول می کردند. یک Table دو ستونه بسازید و کادر هایش رو بردارید. یک سمت اش
شماره ها و توضیحات فارسی می نویسید و سمت دیگرش فرمول ها رو درج می کنید.

nima_dsnr

کاربر VIP
اگر هر فرمول یک شماره داشت چی؟
باز هم جدول بهترین راهه؟

the_king

مدیرکل انجمن
اگر هر فرمول یک شماره داشت چی؟
باز هم جدول بهترین راهه؟

نه دیگه، از جدول استفاده می کردیم تا در مقابل چند سطر فرمول بشه شماره فارسی رو در هر موقعیت عمودی دلخواهی بنویسیم بدون اینکه
نگران بهم خوردن فاصله بین سطر های فرمول باشیم.
اما وقتی هر سطر فرمول مقابل یک سطر شماره است دیگه یک سطر پیوسته بودنشون ایرادی نداره، کنار خط کش (Ruler) یکسری قابلیت برای Tab گذاری هست،
یا اول یک Right Tab سمت راست صفحه قرار می دهیم و بعد از نوشتن فرمول در سمت چپ با Ctrl + Tab جهش می کنیم به جایی که قرار شماره نوشته بشه،
یا بر عکس یک Left Tab رو قرار می دهیم سمت چپ صفحه و بعد از نوشتن شماره فرمول با Ctrl + Tab جهش می کنیم به جایی که قراره فرمول نوشته بشه.

دومین حالت که اول شماره نوشته بشه بهتره چون قابلیت Auto Numbering شماره فرمول ها رو حفظ می کنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا