افزونه 2 تایپیک جامع تراکینگ

انجام پوشش از طریق ترک موشن در برنامه افتر

• از طریق ترک موشن

رای: 13 50.0%
  • استفاده از پلاگین خاص

رای: 13 50.0%

• مجموع رای دهندگان
    26

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام
دوستان من میخوام یه متن رو بر روی یه جعبه خالی که دست یک بازیگر هست قرار بدم . آیا این پلاگین میتونه متن رو در پرسپکتیو
همون سطح جعبه قرار بده؟ یعنی با حرکتهای بازیگر متن من هم مچ بشه.

سلام
فوتیجت رو بذاری میگم میشه یا نه
ولی فکر کنم موکا برای شما کافی باشه

بدرود

neolone

Member
سلام
من ورژن cs4 این پلاگین رو گرفتم (از لینکی که آقا رضا گذاشته بود) ولی همچنان با کرک کردنش مشکل دارم. کسی هست راهنمایی کنه؟

mehradasadi

New Member
سلام
فیلم های آموزشی 101 سایت foundry اصلا باز نمیشن ، دلیلش چیه ؟
آیا از جای دیگه میشه دانلود کرد ؟

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام

از بچه اگه کسی تجربه حرکت تیلت دوربین رو با این پلاگین انجام داده لطفا کمی توضیح بده

من حرکت تیلیت دارم اما ترک خوب انجام نمیشه
اگه کسی بطور آزمایشی تست کنه ممنونش میشم
بدرود

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
سلام

از بچه اگه کسی تجربه حرکت تیلت دوربین رو با این پلاگین انجام داده لطفا کمی توضیح بده

من حرکت تیلیت دارم اما ترک خوب انجام نمیشه
اگه کسی بطور آزمایشی تست کنه ممنونش میشم
بدرود
همه چیز به کیفیت فوتیج شما بستگی داره
و نقاط قابل شناسایی برای پلاگین مهم هستند
اگه نقاط قابل شناسایی کم هستند می تونید
تنظیمات رنگ رو تغییر بدین - فوتیج رو روشن کنید یا تیره کنید یا برجسته کنید
تا میزان نقاط قابل شناسایی برای پلاگین زیاد بشه و بعد کل تنظیمات رو توی یک
پری کامپوز قرار بدین و به لایه پری کامپوز شده ، پلاگین رو اضافه کنید

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
درود

آقا ایمان منظورم اینه که تنظیماتی دیگه باید چجوری باشه مثلا فری کمرا باشه یا تنظیماتی از این قبیل که تو پردازش تاثیر زیادی داره

حالا من دوباره با یه فوتیج دیگه یه تست می زنم اگه به جواب خوبی رسیدم حتما خبر میدم

بدرود

meysam333

Well-Known Member
دو نوع حرکت دوربین که بیشتر نداریم. یکی حرکت آزاد یا free : برا موقعی استفاده میشه که دوربین در محیط فیلمبرداری ثابت نیست و در حرکت هستش .. و دیگری حرکت چرخشی : که دوربین در نقطه ای ثابت هست و فقط حرکت چرخشی داره

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
دو نوع حرکت دوربین که بیشتر نداریم. یکی حرکت آزاد یا free : برا موقعی استفاده میشه که دوربین در محیط فیلمبرداری ثابت نیست و در حرکت هستش .. و دیگری حرکت چرخشی : که دوربین در نقطه ای ثابت هست و فقط حرکت چرخشی داره

فرض کنید حرکت تیلت دارید . یعنی دوربین از لحاظ تراولینگ ثابت است اما روی کله گی حرکت دارد از رو به رو به سمت زیر پا تیلت می شود

البته همون کار رو با موکا انجام دادم اما می خواستم بتونم با این هم انجام بدم که نشد دیگه

meysam333

Well-Known Member
فرض کنید حرکت تیلت دارید . یعنی دوربین از لحاظ تراولینگ ثابت است اما روی کله گی حرکت دارد از رو به رو به سمت زیر پا تیلت می شود

البته همون کار رو با موکا انجام دادم اما می خواستم بتونم با این هم انجام بدم که نشد دیگه
اگر میخوای یه شی 2 بعدی رو توی صحنه بزاری که مشکلی نداره و راحت انجام میشه ولی اگه بخوای شی 3بعدی و حجم دار (داشتن محور Z ) بزاری که باید با برنامه های match mover و boujou و ... که اینکاره هستن کار کنی

آخرین ویرایش:

MTP1376

Member
با آموزش جدید ویدیو کوپایلت یک تحول و یک Generation و یک نسل طلائی از نرم افزار افترافکت رونمائی شد
ویدیو کوپایلت با همکاری نزدیک Adobe یک پلاگین استثنائیی رو رونمائی کرد
لینک و مشخصات این پلاگین
Camera Tracker

خب همونطور که می دونیم قابلیت تراکینگ افترافکت بر اساس آبجکت بود یعنی Object tracking بود
و متاسفانه Camera Tracking در خود نرم افزار نداشتیم که این باعث میشد یک سرو گردن پائین تر باشیم !!!
اما الان میشه با این پلاگین جدید افترافکت رو با یک چشم دیگه نگاه کرد !! یعنی یک دوربین بر اساس فوتیج شما ساخته میشه
و با چشم اون دوربین می تونید نگاه کنید !!!
.
به بیان بهتر بگم این پلاگین دقیقا همان دوربین فیزیکی که در ابتدا فیلم و فوتیج را فیلمبرداری کرده رو شبیه سازی می کنه
و دقیقا همون دوربین و همون حرکتها رو در اختیار شما قرار میده .. و این شما رو قادر میکنه هر آبجکت جدیدی که می خواین رو در هر کجای صحنه جایگذاری کنید که با حرکت های دوربین هماهنگی کامل داشته باشه

Camera Tracker یک Null Object و یک دوربین میده و با استفاده از اسکریپت AE3D_Export به راحتی
اطلاعات کامل Tracking به برنامه سه بعدی مورد نظر شما تری دی مکس و مایا و سینما فور دی منتقل میشه

در ضمن ناگفته نماند اسکریپت
AE3D_Export در آموزش 109 Advanced Time Freeze از ویدیو کوپایلت معرفی شده
آموزش 118- 3D Set Extensions از ویدیو کوپایلت مربوط به معرفی این پلاگین
Camera Tracker هست
.
برنامه ای مثل Nuke قابلیت Camera Tracking رو در خود نرم افزار داشت خب برای افترافکت یک کمی افت داشت دیگه !!!
قرار هست که ویدیو کوپایلت با همکاری Adobe و Trapcode در طول امسال دو سه سری امکانات جدیدتر و پلاگین های حرفه ای تر رو ارائه کنند که
فکر می کنم باعث بشه افترافکت جز نرم افزارهای تراز اول جلوه های ویژه بشه
....
تحولات آینده
الان مهمترین چیزی که افترافکت نیاز داره قابلیت وارد کردن فایل های سه بعدی تری دی مکس و ... هست البته به صورت مستقیم ( با اسکریپت فایده ای نداره )
همونطور که می دونید بعضی از نرم افزارهای رقیب افترافکت ، این امکان رو در حال حاضر دارن اسم نمیارم که تبلیغ اونها نشه !!!!
.

یه چیز عجیب:
ایشون گفتند ویدئو کوپایلوت این پلاگین رو ساخته، ولی همه مون می دونیم این پلاگین برای شرکت The Foundry
هستش. لطفا اصلاح شه.

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
یه چیز عجیب:
ایشون گفتند ویدئو کوپایلوت این پلاگین رو ساخته، ولی همه مون می دونیم این پلاگین برای شرکت The Foundry
هستش. لطفا اصلاح شه.
.
دوست گرامی !!!
شما هنوز وارد نشده توی تاپیک های مختلف از همه دوستان عیب و ایراد میگیری
نگاه به تعداد پست هات بنداز
................
اگر موردی هست بصورت پیام خصوصی می تونی اطلاع بدی
که ما ویرایش کنیم دوست عزیز
................
تا جائی که از منابع مختلف پیگیر بودم
اصل این پلاگین مال The Foundry هست که برای Nuke ارائه شده
و نسخه افترافکت اون اولین بار توسط ویدئو کوپایلت عرضه شده .
................
شما اگر منبع معتبری دارید لطفا اطلاع بدین که تصحیح بشه
منم راضی نیستم اطلاعات غلط به همه دوستان بدم

MTP1376

Member
فرض کنید شما یه پلاگین بسازید بدید مغازه ی سر کوچتون بفروشه، پلاگین می شه مال اون؟!
توی About خود نرم افزار نوشته جانم از خودم که نمی گم

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
فرض کنید شما یه پلاگین بسازید بدید مغازه ی سر کوچتون بفروشه، پلاگین می شه مال اون؟!
توی About خود نرم افزار نوشته جانم از خودم که نمی گم
.
امان از دست این تازه واردها
نوشته رو یک بار دیگه بخونید دوست عزیز !!!
هنوز سوادم اون قدر هست که نیاز به راهنمائی شما نداشته باشم !!!!
اگر هم متوجه نشدید من براتون توی کلاس خصوصی توضیح می دم !!!!
ویدیو کوپایلت با همکاری نزدیک Adobe یک پلاگین استثنائی رو رونمائی کرد
من نگفتم تولید کرد !!!!
همه هم می دونیم نسخه افترافکت این پلاگین توسط ویدئو کوپایلت برای اولین بار عرضه شده

آخرین ویرایش:

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
http://www.thefoundry.co.uk/products/cameratracker/training/
سلام . من برای دریافت آموزشا به آدرس بالا رفتم . اما فقط توتوریال های 201 قابل مشاهده هستن .
اگر کسی لینکشو سراغ داره لطفاً معرفی کنه

سلام

اگر شیلتر شکن داری با اون برو دانلود میشه ...

البته من قبلا که این آموزش ها رو دانلود کردم اینجوری نبود سایتش و همش دانلود می شد

سلام
یه نرم افزار دیگه که برای تراکینگ دو بعدی و سه بعدی خصوصا در زمینه کارهای پوششی میشه ازش استفاده کرد و بسیار هم پرقدرت و دقیق کار می کنه نرم افزار Mocha است که همراه با افترافکت CS4 و CS5 نصب میشه!! تراکینگ این نرم افزار به قدری قوی است که شما رو از استفاده ار تراکینگ افتر افکت بی نیاز می کنه|!!!!

جدیدترین ارسال ها

بالا