تایپیک تازه کار های مایا (همه چیز سوال،آموزش و...)

amirz1376

Well-Known Member
سلام دوستان

ببخشید من تقریبا مدلینگو بلدم و الان در تکسچرینگ و رندر و بقیه زیاد کار نکردم اگه آموزشی مد نظرتون هست خواهشا بگین چون خیلی نیاز دارم. وترجیحا با لینک مستقیم اگه سایتی باشه که بشه پول داد وو عضو شد وبا لینک مستقیم دانلود کرد خواهشا بگید

ممنون:rose:

amirz1376

Well-Known Member
سلام

ببخشید موتور رندر آرنولد برای انیمیشن بهتره یا منتال ری؟
و اگه میشه لینک دانلود مادباکس رو یکی بم بده

ممنون:rose:

amirz1376

Well-Known Member
بچه ها خواهشا ماد باکس برای مایا 2013 رو قرار بدید شدیدا نیاز دارم

درضمن ممنونم آقا حمید سایتش خوبه

amirghibi

Member
چطوری دو جسم رو از هم کم کنم
مثلا یه مکعب دارم میخوام توش یه سیلندر کم کنم

ببخشید من تقریبا مدلینگو بلدم و الان در تکسچرینگ و رندر و بقیه زیاد کار نکردم اگه آموزشی مد نظرتون هست خواهشا بگین چون خیلی نیاز دارم. وترجیحا با لینک مستقیم اگه سایتی باشه که بشه پول داد وو عضو شد وبا لینک مستقیم دانلود کرد خواهشا بگید

60 useful texturing
http://3dexport.com/blog/2010/04/60-useful-texturing-tutorials

یه مدل آماده کارکتر ریگ شده دانلود کردم ولی تو این فایل خود مدل قابل نیست و از طریق outliner قابل انتخابه . قضیه چیه !

amirghibi

Member
یه مدل آماده کارکتر ریگ شده دانلود کردم ولی تو این فایل خود مدل قابل نیست و از طریق outliner قابل انتخابه . قضیه چیه !
دو راه داره
یا از قسمت بایین اسکیل و روتییت اینا اون گزینه نشان دادن رو خاموش کرده طرف و بعد فیلدش رو هاید کرده
یا در اسکریبی این طوری نوشته که فقط از اونجا نشان داده بشه
مورد اول رو با کیلیک راست کردن و برگردوند ن فیلد و ان کردن فیلد درست میشه
اسکریب رو نمیدونم

amirghibi

Member
یه سوال
من میخوام یه صحنه رو رندر بگیرم ولی به دلیل سنگینی صحنه مجبورم تک تک رندر بگیرم و بعدا با هم ادغام کنم
تصمیم گرفتم یه دوربین و یه سری نور ثابت بزارم و فقط مدل رو ایمبورت بگیرم و تکتک رندر بگیرم
میرسیم سر سوال اصلی
دوربین رو چطوری تنظیم کنم که نقطه خاصی رو پوشش بده ؟و چطوری به رندر بگم از این دوربین رندر بگیر نه دوربین بیشفرض؟چطوری دقیق دوربین رو اندازه زاویه بدم مثلا 60 درجه نصبت به مرکز گرید؟
بهتر از چه نور هایی برای یه محیط باز استفاده کنم (میخوام با منتال ری رندر بگیرم)
برای بستن صحنه چه توصیه ایی میکنید مثلا یه کره بزارم یا یک مکعب تکسچر داشته باشه یا نه متربال جی (کلا نکات میخوام)
برای گرفتن چند عکس از یک انیمیشن چه کارایی کنم بهتره (ادغام رو بلدم گرفتن رو نمیدونم چطوری بهتره مثلا چند فریم یا تنظیمات موتور رندر منتال ری)

amirz1376

Well-Known Member
دوست عزیز توجه داشته باش هنگتم نصب مایا بهتره اینترنتو قطع کنید و همینطور هنگام کرک کردن آنتی ویروستنون رو غیر فعال کنید . اگه اینکارارو نکردید دوباره نصب کنید شاید درست شه .

Gryphon

Member
سلام
یه سوال (روم به دیوار)ی داشتم!
وقتی یه edge رو delete میکنم vertex هاش میمونه، میخواستم بدونم چطور vertex ها رو همراه با edge ها پاک کنم؟
مم+نان!
:rose:

amirz1376

Well-Known Member
سلام

ببخشید موتور رندر آرنولد و وی ری و منتال و غیره (بجز رندر من) کدم سابقشون تو انیمیشن بهتره

amirghibi

Member
یه سوال ما مثلا یک کرو رو اکسترود کردیم بعد اون کرو هنوز به اون قسمت بلیگان نسبت داره من قبلا کاری که میکردم این نسبت از بین بره یه دابلیکت میگرفتم مدل قبلی با کرو رو باک میکردم
ایا راه دیگه ایی هم داره؟

yas_d

Member
یه سوال ما مثلا یک کرو رو اکسترود کردیم بعد اون کرو هنوز به اون قسمت بلیگان نسبت داره من قبلا کاری که میکردم این نسبت از بین بره یه دابلیکت میگرفتم مدل قبلی با کرو رو باک میکردم
ایا راه دیگه ایی هم داره؟

شما باید از داخل edit tab گزینهٔ Delete by type رو بری روش وdelete history رو بزنی‌ همین:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا