تاریخ تالار الکترونیک

saalek110

Well-Known Member
امروز ۶ آذر ۱۴۰۲ است.
من یک کتابخانه پیدا کردم از سایت اکسپلور امبدد ، که کدهای کارهای رایج با میکروکنترلر را دارد.
من توانستم با اون کتابخانه در اتمل استودیو lcd و ماژول ساعت را به میکروکنترلر وصل کنم و همچنین کد سروو موتور هم قبلا در اتمل استودیو جواب داده بود.

و این طوری بود که از کدویژن بیرون اومدم و کلا کارهایم را در atmel studio انجام دادم.
ولی باز مطالبی که مربوط به کدویژن است را همچنان در تاپیکهای مربوطه اش می زنم. چون فقط دنبال اینکه کار خودم راه بیافته نیستم. حتی اگر بعدا فراغت بیشتری پیدا کنم در مورد بسکام هم بیشتر پست می زنم.

اما ، به رسیدن به این نقطه ، یعنی انجام همه کارهای لازم در اتمل استودیو ،
به یک نقطه عطف رسیدم.

و اون نقطه عطف اینه که ، من حالا تونستم سرو موتورها را راه بیاندازم و فکر کنم بتونم ماژول سنسورها را هم راه بیاندازم. و الان اگر پول کافی داشته باشم می تونم یک ربات با سنسور و موتور راه بیاندازم.
ولی بدون بینایی.... به همین خاطر کمی رفتم سمت پردازش تصویر و مطالعه مختصری کردم.... ولی چون الان یک مقدار درگیر شغل خودم هستم زیاد فرصت نمی کنم روی پردازش تصویر وقت بزارم ، ولی انشا الله بعدا وقتم بیستر آزاد میشه و روی پردازش تصویر هم وقت می زارم.

در این نقطه ، شاید بشه گفت کار من با میکروکنترلر تمام شد، چون ماژول ساعت و lcd را وصل کردم و سروو موتور را هم راه انداختم... هدف من ساخت روبات بود....
......
بقیه مطالب را در تاپیک ساخت روبات می گم....

saalek110

Well-Known Member
امروز ۲۴ آذر ۱۴۰۲ است.
من مقداری با opencv آشنا شدم ، البته هنوز روی نرم افزار تمرین کدنویسی نکردم...

ولی با رسیدن به این نقطه ، شاید بشه گفت به پایان مباحث رسیدم.....
چون ، اگر بشه یک ربات ساخت که کمی بینایی داشته باشه ، میشه گفت من به هدفم که ساخت یک ربات بود رسیدم...

پس از حالا به بعد چیز جدیدی نداریم و مرور و تکمیل داریم....

البته مباحث دیگری می شود شروع کرد ، مثلا یادگیری ربات... که خودش رشته شیرینی است...

saalek110

Well-Known Member
حالا که الکترونیک تمام شد ، یک کار دیگر را شروع می کنیم ،
اون هم ، تاپیک علم ، است،....
و شاخه های مختلف علم زیرتاپیکش میشن....مثل شیمی و غیره

با نام خدا ، و درخواست کمک از خدا ، ایاک نعبد و ایاک نستعین...

آخرین ویرایش:

saalek110

Well-Known Member
تالار الکترونیک به ۲۵۰۰ پست رسید.
۲۹ آذر ۱۴۰۲.
نزدیک شب یلدا.

2500.png

جدیدترین ارسال ها

بالا