تاخیر هنگام باز کردن یک فایل و یا ایجاد یک فایل جدید

وقتی که یک فایل جدید ایجاد میکنم و یا یک فایل را در فتوشاپ cs3 باز مکینم با یک تاخیر 20-30 ثانیه ای روبرو میشم و سرعت سیستم در این مدت کم میشود (آنقدر که به نظر میرسد که سیستم قفل کرده).
مدت زمان این تاخیر هیچ رابطه ای با حجم فایلی که باز یا ایجاد میکنم ندارد ( حتی یک فایل 100 پیکسلی).
هنگام باز شدن فتوشاپ هیچ مشکلی وجود ندارد و برنامه خیلی سریع باز میشود. :?:

برای رفع مشکل و یا برای پی بردن به علل این اختلال چه راهی به ذهن شما میرسد؟

آخرین ویرایش:

nima_dsnr

کاربر VIP
نمیدونم دقیقا ولی شاید مشکل از Ps ات باشه
چون من هم یک ورژن گیر آوردم که فقط با ابزار Text اش مشکل داشت
یعنی ps رو سریع باز می کرد ولی با text قفل میکرد
از یک cd دیگه استفاده کردم

memol_515

Active Member
ببينم، شما از ابتدا همچين مشكلي داشتي يا به تازگي دچار همچين مشكلي شدي؟

چند تا كار ميتوني بكني، به احتمال زياد مشكلت رو حل ميكنه.

حالا جواب اين سوال رو بده، چون اگه به تازگي اين مشكل رو داشته باشي ممكنه با يه remove ئه ساده مشكل حل شه.

اگه نه كه راهها رو برات بگم.

فهلا !

از وقتی که ویندوز را مجددا نصب کردم اینطوری شده.
یک بار برنامه را هم uninstall هم کردم و مجددا نصب کردم. اما نشد.

memol_515

Active Member
خوب، من خودم اين مشكل رو با درايو هام دارم. شما يا درايور هات كامل نصب نشدن يا به كل نصب نشدن.

يا ويندوزت مشكل داره. بعييد ميدونم مشكل از فتوشاپت باشه.

يه چك بكن موارد بالا رو. بحتمالا درست ميشه.

موفق باشي

Morteza76

Member
Ram.jpg
همونطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید برنامه فتوشاپ از حافظه جانبی کامپیوتر (RAM) استفاده زیادی می کنه، و اگر ظرفیت این حافظه پایین باشه! مشکلاتی مانند مشکل شما پیش می یاد که شما یا با افزایش مقدار رم می تونید این مشکل رو حل کنید و یا می تونید برنامه های دیگه که همزمان با فتوشاپ باز هستند را ببندید. مثل : مسنجر ، اکسپلورر ، برنامه های پخش مدیا و...
درضمن اگر حافظه رم بالایی دارید و این مشکل براتون پیش اومده احتمالا مشکل نرم افزاری هست. و همونطوری که دوستان گفتند با عوض کردن برنامه یا ویندوز حل میشه!

memol_515

Active Member
وقتي كه با باز كردن يه كار كوچيك هم اين مشكل رو دارن، 100% مشكل از رم نيست. تنها چيزي كه به نظر ميرسه، مشكل مربوط به ويندوز و درايور هاست.

موفق باشيد

ram.jpg
همونطور که در تصویر بالا ملاحظه می کنید برنامه فتوشاپ از حافظه جانبی کامپیوتر (ram) استفاده زیادی می کنه، و اگر ظرفیت این حافظه پایین باشه! مشکلاتی مانند مشکل شما پیش می یاد که شما یا با افزایش مقدار رم می تونید این مشکل رو حل کنید و یا می تونید برنامه های دیگه که همزمان با فتوشاپ باز هستند را ببندید. مثل : مسنجر ، اکسپلورر ، برنامه های پخش مدیا و...
درضمن اگر حافظه رم بالایی دارید و این مشکل براتون پیش اومده احتمالا مشکل نرم افزاری هست. و همونطوری که دوستان گفتند با عوض کردن برنامه یا ویندوز حل میشه!

• رم سیستم من 2 گیگابایت هست.
  • ویندوز را هم عوض کردم، اما باز هم مشکل برطرف نشده

وقتي كه با باز كردن يه كار كوچيك هم اين مشكل رو دارن، 100% مشكل از رم نيست. تنها چيزي كه به نظر ميرسه، مشكل مربوط به ويندوز و درايور هاست.
موفق باشيد

کاملا حق با شما است

Morteza76

Member
مهم نیست که فایل کوچیک باشه یا نه به هر حال فتوشاپ برای بازکردن فایل از رم استفاده می کنه چه فایل 1 کیلوبایت باشه چه 100 مگابایت.

به هر حال همونطور که در بالا گفتم چون ایشون حافظه رم بالایی دارند پس مشکل از رم نیست. و مشکل نرم افزاری هست.
خوب شما که ویندوز رو عوض کردید و باز هم این مشکل رو دارید. شاید درایورها رو کامل نصب نکردید. یا کامپیوترتون ویروسی شده!

mehdinasiri

پارس لند گروپ
به احتمال زیاد پلاگین جدیدی نصب شده داره موش میاره تو کار اونا رو چک کن!!

خوب شما که ویندوز رو عوض کردید و باز هم این مشکل رو دارید. شاید درایورها رو کامل نصب نکردید. یا کامپیوترتون ویروسی شده!

در مورد ویروسی نبودن سیستم اطمینان کامل دارم.

به احتمال زیاد پلاگین جدیدی نصب شده داره موش میاره تو کار اونا رو چک کن!!

هیچ پلاگینی بر روی فتوشاپ نصب نکرده ام.

DANG3R

Member
بنده پیشنهاد می کنم ویندوز رو مجدد نصب کنید ... !
با توجه به اینکه ویندوزتون جدیده ...

spider69

Member
فونت جدید نمی ریزی؟؟؟
درایو سی ت پر نیست؟؟
اگه نه اینو یه چک بزن
hold ALT+SHIFT+CTRL when photoshop start
سریع عمل کن و این دکمه هارو نگه دار.
فارسی تایپ کردن سختمه!!

Morteza76

Member
فونت جدید نمی ریزی؟؟؟
درایو سی ت پر نیست؟؟
اگه نه اینو یه چک بزن
hold ALT+SHIFT+CTRL when photoshop start
سریع عمل کن و این دکمه هارو نگه دار.
فارسی تایپ کردن سختمه!!
آره قبل از باز کردن فتوشاپ، کلید های alt + shift + ctrl رو باهم نگه دار و بعد فتوشاپ رو باز کن و پیغامی که میاد رو yes کن ببین چی میشه؟

جدیدترین ارسال ها

بالا