بک آپ گیری و ریستور کردن ویندوز اوریجینال 7

saied-h

New Member
سلام دوستان:
مدل لپ تاپ من ایسوس N53S هستش. ویندوز هم پریمیوم و اوریجینال 7.

زمانی که لپ تاپ رو خریدم بدون این که حتی 1 نرم افزار نصب کنم، با نرم افزار های خود لپ تاپ (یعنی AI recovery burner) اقدام به بک آپ گیری از ویندوز کردم.
(2 تا درایو بیشتر نداشتم. درایو C که ویندوز روی اون نصب بود و درایو D که خالی بود).
5 تا دی وی دی، بک آپ بهم داد.
حالا با گذشت زمان و کند شدن لپ تاپ میخوام بک آپ ریستور کنم و برگردونم به همون حالت اولیه. اما قبلش عرض کنم که:
من همه اطلاعاتم رو (مثل عکس ها، فیلم ها، آهنگ ها و ...) رو میریزم روی درایو D و از درایو C فقط و فقط برای نصب نرم افزارها استفاده میکنم.
در حال حاظر برای من مهم نیست که نرم افزار هام پاک بشه! اما همه ی اون دیتاهایی که روی D دارم (فیلم ها و عکس و ...) رو به هیچ عنوان نمیخوام پاک بشه!
حالا لطفا به این 2 سوالم جواب بدید:
1- با ریستور و برگرداندن بکاپ، اطلاعات درایو D هم پاک میشه؟! (چون همون طور که گفتم از ابتدا هیچ دیتایی روی این درایوم نداشتم) ، یا فقط درایو C و ویندوز به حالت اول برمیگرده؟؟
2- برای ریستور کردن بکاپ دقیقا باید چیکار کنم؟؟؟!! چه طور باید از اون دی وی دی ها استفاده کنم و بک آپ ریستور کنم؟؟؟
----------------------
ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی میکنند.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام دوستان:
مدل لپ تاپ من ایسوس N53S هستش. ویندوز هم پریمیوم و اوریجینال 7.

زمانی که لپ تاپ رو خریدم بدون این که حتی 1 نرم افزار نصب کنم، با نرم افزار های خود لپ تاپ (یعنی AI recovery burner) اقدام به بک آپ گیری از ویندوز کردم.
(2 تا درایو بیشتر نداشتم. درایو C که ویندوز روی اون نصب بود و درایو D که خالی بود).
5 تا دی وی دی، بک آپ بهم داد.
حالا با گذشت زمان و کند شدن لپ تاپ میخوام بک آپ ریستور کنم و برگردونم به همون حالت اولیه. اما قبلش عرض کنم که:
من همه اطلاعاتم رو (مثل عکس ها، فیلم ها، آهنگ ها و ...) رو میریزم روی درایو D و از درایو C فقط و فقط برای نصب نرم افزارها استفاده میکنم.
در حال حاظر برای من مهم نیست که نرم افزار هام پاک بشه! اما همه ی اون دیتاهایی که روی D دارم (فیلم ها و عکس و ...) رو به هیچ عنوان نمیخوام پاک بشه!
حالا لطفا به این 2 سوالم جواب بدید:
1- با ریستور و برگرداندن بکاپ، اطلاعات درایو D هم پاک میشه؟! (چون همون طور که گفتم از ابتدا هیچ دیتایی روی این درایوم نداشتم) ، یا فقط درایو C و ویندوز به حالت اول برمیگرده؟؟
2- برای ریستور کردن بکاپ دقیقا باید چیکار کنم؟؟؟!! چه طور باید از اون دی وی دی ها استفاده کنم و بک آپ ریستور کنم؟؟؟
----------------------
ممنونم از همه دوستانی که راهنمایی میکنند.
متاسفانه کل پارتیشن بندی هارددیسک رو از نو انجام میده و کل اطلاعات روی درایو هاتون پاک میشه، فرقی نمی کنه که دیتا تو چه درایوی باشه، اگه قبل از ریستور کردن توی دیسک دیگه ای کپی شون نکنید از دست می روند.
DVD ها اصولا Bootable اند، مثل DVD های ویندوز. داخل درایو قرارش می دهید، سیستم رو Restart می کنید، همون ابتدا کلید F10 یا F11 یا هر کلید دیگه ای که مربوط به انتخاب مسیر Boot شدنه فشار میدهید، DVD Drive رو در لیست بوت شدن انتخاب می کنید و وقتی پیغام هشدار Restore شدن اومد و ازتون تاییدیه خواست تایید می کنید تا عملیات شروع بشه.

saied-h

New Member
ممنونم از شما.
یعنی باید از 160 گیگ دیتا بک آپ بگبرم!!! خدای من!
یه سوال دیگه این که درایور دی وی دی لپ تاپ من انگار یه ذره مشکل پیدا کرده! بعضی از دی وی دی هاو نمیخونه!
نکنه یه وقت وسط راه یکی از دی وی دی ها رو نخونه؟!
اگر همچین اتفاقات غیر منتظره ای افتاد چیکار کنم؟!
نمیشه این دی وی دی هارو ایزو گرفت و از فلش استفاده کرد؟

the_king

مدیرکل انجمن
ممنونم از شما.
یعنی باید از 160 گیگ دیتا بک آپ بگبرم!!! خدای من!
یه سوال دیگه این که درایور دی وی دی لپ تاپ من انگار یه ذره مشکل پیدا کرده! بعضی از دی وی دی هاو نمیخونه!
نکنه یه وقت وسط راه یکی از دی وی دی ها رو نخونه؟!
اگر همچین اتفاقات غیر منتظره ای افتاد چیکار کنم؟!
نمیشه این دی وی دی هارو ایزو گرفت و از فلش استفاده کرد؟
بستگی به نرم افزارش داره، بعضی نرم افزار ها وقتی درست یه قسمت رو نخونن با گزینه Retry میشه مجددا از همون قسمت ادامه داد.
اگه یه DVD باشه میشه ولی وقتی چند تا DVD باشه دیگه نمیشه توی یه فلش همون حالت رو ایجاد کرد.

یه سوال دیگه اینکه من الان امتحانی این کار رو کردم (بدون این که دی وی دی بگذارم). ولی نمیدونم کدوم گزینه رو باید انتخاب کنم!
اسکرین شات رو ملاحظه کنید لطفا.
http://s9.picofile.com/file/8299546818/photo_2017_07_03_15_47_34.jpg
این منوی اصلی BIOS ها، نه منوی بوت. معمولا با کلید Del یا F2 انتخاب میشه. اینجا هم میتونید اولویت های بوت رو عوض کنید ولی تغییرات ذخیره میشه، یعنی 10 بار هم سیستم رو Restart کنید همون حالتی که انتخاب کردین بوت میشه. اون منوی بوت که منظورم بود یه کلید دیگه داره، فقط هم یک پنجره کوچیک وسط صفحه است که موقعی که خواستین مورد خاصی رو فقط یکبار اجرا کنین همون موقع که تازه سیستم Restart شده کلیدش رو فشار می دهید و دفعه بعد که سیستم رو Restart کردین دیگه تکرار نمیشه.
اون گزینه های Boot Option #1 و Boot Option #2 رو ببینید، وقتی با کلید های بالا و پایین روی اونها قرار گرفتید با کلید های - و + میتوانید جاشون رو عوض کنید. الان DVD درایو SlimType تون اولویت 1# ئه، یعنی
اگر دیسکی تو درایوش باشه با اون بوت میشه، و هارد دیسک WDC که اولویت اش 2# ئه. الان اگه با کلید F10 این حالت ذخیره بشه مناسب بوت کردن با DVD ئه که میخواهید Restore کنید یا ویندوز نصب کنید.
وقتی کارتون تموم شده بهتره جای WDC و SlimType عوض بشه و WDC اولویت 1# باشه. اگه تغییری توی این اولویت ها دادید با کلید F10 تغییرات رو ذخیره کنید.

جدیدترین ارسال ها

بالا