به عنوان اولین پست در این سایت، سالن سه بعدی

mohammad.b

New Member
سلام
من تا دیروز نمیدونستم سایت مجید آنلاین مربوط به طراحیه و همچین بزرگانی در اون مطلب می نویسند(فکر میکردم مثل p30world باشه یعنی از هر مبحثی درش هست)
یک سال پیش برای یک کاری عضو شدم و گهگداری گذرم می افتاد تا این که چند روز پیش شنیدم که آموزش فلش رو باید اینجا دنبال بگردم. اومدم که وارد شم دیدم نام کاربری و رمز رو قبول نمیکنه(فکر میکنم باطل شده باشه) برای همین دوباره ثبت نام کردم . البته چیزی رو از دست ندادم چون این اولین ارسال من محسوب میشه.(بریم سر اصل مطلب)
توی یک کتاب آموزش 3d مکس یک عکس رو گذاشته بودن شبیه به کار زیر. منم از روی عکس این کار رو به صورت سه بعدی طراحی کردم که حدود 70 ساعتی طول کشید.

attachment.php

این سالن رو تماما با 3dsMax7 و رندر خطی ایجاد و رندر گرفتم کار مربوط به 2 - 3 سال پیشه از اونجایی که کار رو تغییر دادم(محیط بیرونش رو تکمیل کردم و نور پردازی عوض شده) دیگه نتونستم مثل این یکی رندر بگیرم و کیفیتش افت کرد.
الآن مکس روی سیستمم نصب نیست تا طبق قوانین wire رو هم بندازم ولی همین یکی رو دارم که توی سایت shareCg.com گذاشته بودم و ورژن مکس هم جدید شده (باز گیر ندین این که مکس 9 هست:wink:)
attachment.php

قسمت سختش سمت بالای کار بود چون اشکال پیچیده میشدن و یک هفته درگیر همین بودم تا شکل رو در بیارم
این هم چند تا عکس دیگه با رندر جدید(جالب در نیومده الآن هم حوصله ندارم ارتقاش بدم، دیگه ببخشید)

در ضمن پیوستها پر شد و سورس رو در پست بعدی میزارم
رندر جدید با نور پردازی جدید

attachment.php

نمای پشت دوربین بالا
attachment.php

نمای بیرون که تکمیلش کردم(قشنگ نیست ولی چون میخواستم توی سایت خارجیهه بزارمش گفتم کاملش کنم)

attachment.php

با تشکر

پیوست ها

• castle.jpg
    castle.jpg
    260.8 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • 3ds.JPG
    3ds.JPG
    58.3 کیلوبایت · بازدیدها: 76
  • Out View.jpg
    Out View.jpg
    45.5 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • HallThumb2.jpg
    HallThumb2.jpg
    53.5 کیلوبایت · بازدیدها: 74
  • Hall Into.jpg
    Hall Into.jpg
    282.5 کیلوبایت · بازدیدها: 79
آخرین ویرایش:

Hi MAJID

کاربر VIP
سلام دوست عزیز واقعا بهت تبریک میگم کار قشنگی شده .امیدوارم موفق باشی :rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
برای شروع کار خوییه.اما برای چی فایل رو گذاشتین برای دانلود؟! یعنی اجازه می دین دوستان دستی به سر و روش بکشن!؟

mohammad.b

New Member
ممنون از توجه همگی.
برای شروع کار خوییه.اما برای چی فایل رو گذاشتین برای دانلود؟! یعنی اجازه می دین دوستان دستی به سر و روش بکشن!؟
والا توی انجمن دیگه ای که کار میکنم(برنامه نویس) معمولا سورس های برنامه ها رو میذارم! زیاد مهم نیست سرش چی میاد. اگه به درد کسی میخوره بزارید استفاده کنه. تازه چند تا کار کوچولوی دیگه هم هست اگه قابل بدونید بزارم. فقط باید مکس رو نصب کنم و از چند نما عکس بگیرم.

سلام
جالب شده فقط متریال کف رو عوض کن
بعد اون ته چرا چروک شده
سلام.
ته رو نمی دونم.ولی از این کار استفاده نمیکنم برای همین هم حوصله تغییرش رو ندارم.

AREF

راستش شیطون گولم زد و یه رندر سریع از کارتون گرفتم و با اجازه شما می خوام تو بخش آموزش نورپردازی و متریال دهی کامل رو یاد بدم.اینم رندرش.البته با نام نشون کامل

پیوست ها

• hall.jpg
    hall.jpg
    265.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21

mohammad.b

New Member
:shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::green::rose:

حاجی چیکار کردی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توی عمرم همچین چیزی ندیدم!!!!!!!!!!!!!!!!!
ایول بابا
باورم نمیشد این شکلی در بیاد
عالی شده. یعنی معرکه ست
خیلی استادین
ممنون
لطفا آموزش بدین:oops:

آخرین ویرایش:

mohammad.b

New Member
حالا که حرف از متریال شد من نمیدونم چطوری میشه با اشیا از یک جهت خاص ماده داد.
مثلا توی یک کوه یک طرف که آفتاب میتابه برف نباشه و طرف سایه برفی باشه
این کوهها رو نمیدونم چطوری میشه متریال داد

attachment.php

attachment.php

attachment.php

پیوست ها

• Montain view3.jpg
    Montain view3.jpg
    121.3 کیلوبایت · بازدیدها: 47
  • planet2.jpg
    planet2.jpg
    405.1 کیلوبایت · بازدیدها: 49
  • 01.jpg
    01.jpg
    178.9 کیلوبایت · بازدیدها: 51

AREF

باید با Composite کار کنی.لایه خاک رو بزاری لایه اصلی و برف روی لایه دوم.فقط به 1 تکسچر کثییف نیاز داری.مثل تکسچر کثیف هایی که توی مجموعه Total Texture هست.که اتفاقا تو فروشگاه همین سایت به فروش می رسه.به عکسهای پیوستی زیر نگاه کنین.نمی دونم چرا آپلود سنتر سایت فیلتر شده!!!!!!!!!!!!!!!:shock:

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    43.3 کیلوبایت · بازدیدها: 8
  • 2.jpg
    2.jpg
    244.5 کیلوبایت · بازدیدها: 9
  • 3.jpg
    3.jpg
    180.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7

Mehdi_Lover3dsmax

مسئول مدرسه گرافیکی سه بعدی
راستش شیطون گولم زد و یه رندر سریع از کارتون گرفتم و با اجازه شما می خوام تو بخش آموزش نورپردازی و متریال دهی کامل رو یاد بدم.اینم رندرش.البته با نام نشون کامل

سلام اقا عارف دستت درد نکنه
دیوار سمت راست فاصله داره نور از کنارش بیرون زده . تکسچر ارکها هم کش اومده
backgrond ابی هم تو ذوق می زنه
البته یادم هست گفتید رندر سریع زدید
میدونم شما به این نکته ها توجه میکنید
همینطوری گفتم که یه چیزی گفته باشم :green:
ببخشید اینو گفتم البته شما استادید (لابد میگین این تازه به دوران رسیده داره از من ایراد میگیره :))

AREF

ببخشید اینو گفتم البته شما استادید (لابد میگین این تازه به دوران رسیده داره از من ایراد میگیره :))
نه بابا.مومن باید انتقاد پذیر باشه.ما هم ادای مومن ها رو دربیاریم چه خبره!!!؟؟؟

آره کل کارش رو تو 8 تا 10 دقیقه رسیدم.مامانم صدازد رفتم شام دیدم رندر تموم شده با این سوتی هایی که دادم!!‌
ان شااله می خوام از صفر نور و متریال این کار رو تو بخش آموزش بذارم.

جدیدترین ارسال ها

بالا