بهترین لب تاپ برای کارهای سه بعدی؟

abbasi_0912

Active Member
تجربه من با لپ تاپ اپل - Macbook pro 17 inch core i5

خوب من تقریبا کل نوشته های بجه ها رو خوندم به غیر از چند صفحه ای که مونده به آخر مبحث

:tavajoh:خوب اگر واقعا میخواهید در مورد اپل یک گذارش سریع و مفید و نحوه کارکردن و غیره اون به صورت خودمونی بخونید یکم توجه کنید

اول بار که با لپ تاپ اپل روبه رو شدم و کمی باهاش کار کردم ازش یکم بیزار شدم خوب مثل ویندوز عمل نمیکرد
مثل همون حرفی که بچه ها زدند کل زندگی ما توی ویندوز هست

خوب باید بگم که اپل یک برنامه جدید داده که با اون میشه ویندوز رو تحت مک نصب کرد
اول که با مک اومدی بالا با اون برنامه مقدار فضایی که میخواهی رو برای نصب ویندوز مشخص میکنی
بعد میری ویندوز رو نصب می کنی و فقط یادتون باشه Shift + delete نداره :lol: باید با fan + delete موضوعات رو پاک کنید، من با این مسئله خیلی مشکل داشتم :green:
دوم وقتی لپ تاپ رو روشن کردین Alt رو نگه دارین تا صفحه ای انتخاب سیستم عامل بیاد و برید با ویندوز کار کنید من این کار رو نمیکردم همش خود مک بالا می امد:lol:

خوب توی این تجربه به معنای واقعی فرق ویندوز 64 بیت و همین طور مکس و وی ری 64 با 32 رو قشنگ فهمیدم این مسئله را تا اون موقع به طور کامل حس نکرده بودم

خوب بریم سر مشخصات لپ تاپ اپل دوستم
17-inch: 2.53GHz
Intel Core i5
4GB Memory
500GB hard drive1
ExpressCard/34 slot
Built-in battery (8-9 hour)2
Intel HD Graphics
NVIDIA GeForce GT 330M with 512MB
Ships: Within 24hrs
$2,299.00

مشخصات سیستم من
Processor: Intel(R) Core(TM) i5 CPU 750 @ 2.67GHz
RAM: 4Gig DDR3 1333
VGA: ATI Radeon HD 4650

خوب البته من تازگی رم رو کردم 8 گیگ

خوب مقایسه:

ویندوز 7 32 بیت روی لپ تاپ اپل
تا وقتی ویندوز 7 32bit رو مک بود که من میگفتم این لپ تاپ رفیقمون بدرد نخوره
خوب تنظیمات رندر وی ری رو میگم
سایز 1200*900 بیشتر نمیشد رندر گرفت اون هم
Irradiance map رو هم نمی شود از حالت Low بیشتر گذاشت
از این بیشتر همون قضیه خروج و پردین برون مکس زمان رندر

ویندوز 7 64 بیت روی سیستم خودم
یک پروژه طراحی معماری داشتم که مشخصات رندر رو عرض میکنم
سایز عکس 4800*3600 پیکسل
Irradiance map رو حالت High
تایم رندر 1ساعت و 45 دقیقه

حالا ویندوز 7 64 بیت روی لپ تاپ اپل
وقتی فهمیدم مشخصات سیستم مک چیه به دوستم پیشنهاد کردم حتما ویندور 64 نصب کنه
تنها میشه گفت CPU سیستم من از لپ تاپ بهتر بود

تنظیمات رندر همانند سیستم خودم
سایز عکس 4800*3600 پیکسل
Irradiance map رو حالت High

اما تایم رندر :shock: 1ساعت و 25 دقیقه

دلایل فرق تایم رندر از نظر بنده یکیش می تونه این باشه که این قطعات توسط یک کمپانی سر هم شده و خیلی تخصصی تر از اما این کار رو میکنند

دوم اینکه ویندوز من هم یکم مورد پیدا کرده بود نمیشه گفت تاثیر نداره

دلایلی برای خرید لپ تاپ اپل
اول اینکه قابلیت ارتقاء هم دارند میشه رم رو ارتقاء داد
یکی از چیز خوب اش خنک کننده ای که برای لپ تاپ هست
میشه گفت موقع رندر گرفتن برای اینکه لپ تاپ داغ نکنه خوب هست
دوم اینکه واقعا مشخصات و قطعات مک بوک از بقیه سرتر هست
سوم اینکه سری های جدید اون واقعا عالی هست

البته من با لب تاپ های box کار نکردم و تا حالا هم ندید نمیتونم نظر بدم

اما من خودم اولش کلا مخالف خرید لپ تاپ بودم و معتقد بودم لپ تاپ اصلا به درد کار های 3D نمیخوره
اما وقتی یک لپ تام هم پای سیستم من کار میکنه و در بعضی مواقع از اون هم سرتر هست خوب چرا که نه

من مثل خارجی ها اگر بخوام چیزی بخرم یا نمیگیرم اگر هم گرفتم بهترینش رو میخرم که پول ام رو الکی هدر نداده باشم

پول به کنار وقتی که سر هنگ کردن و کار نکردن لپتاپ تلف میشه از همش مهم تر

یا لپتاپ نخرید اگر هم قصد خرید دارید کمی دندان روی جیگر بزارید و با همین سیستم سر کنید و موقع مناسبش بهترین چیز رو بخرید

این هم مشخصات جدیدترین مک بوک اپل، ما که باید فعلا سماغ بمکیم تا موعداش برسه :cry:

MacBook Pro 17 inch
The ultimate mobile studio.
From $2299
Learn more
* Precision aluminum unibody
* Up to 2.8GHz Intel Core i7 processor
* 17-inch LED-backlit glossy widescreen display
* Multi-Touch trackpad
* High-performance graphics
Up to 2.8GHz Intel Core i7 processor
4GB or 8GB memory

500GB 5400-rpm hard drive; 500GB 7200-rpm hard drive; or 128GB, 256GB, or 512GB solid-state drive

* Intel HD Graphics
* NVIDIA GeForce GT 330M graphics processor with 512MB GDDR3 memory

آخرین ویرایش:

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
واقعا ممنون از اطلاعاتتون با این حرف های شما یعنی رو اپل هم میشه دوتا سیستم عامل داشته باشیم
حالا یه سوال که اشاره نکردین و یکی از ایتم های مهم هست برا لب تاپ بحث زمان هست
زمان نگه داشتن شارژ باطری وقتی با ویندوز کاز میکنی چقدر هست؟زمان 10 ساعت خود سیستم مک هست یا پایین میاد؟!

abbasi_0912

Active Member
1- تورو خدا نخندین اما جالبه بگم روی کیبورد دکمه DELETE نداره!! یعنی فکر کنین اگه توی مکس بخوایم یه آبجکتی رو پاک کنیم باید کیبورد مجازی رو بالا بیاریم.

داره عارف جان شما با مدل آلمانی کارکردی شاید اسمش فرق میکنه
مثلا اگه 2 سیستم عامله باشین باید یه ویندوز 100 درصد اورجینال بخرین (90 یورو) تا بشه روی مکینتاش نصب کرد...
عارف جان نه نیازی به خرج کردن پول نیست ما که همین ویندوز 7 کرک شه خودمون رو نصب کردیم

وقتی با ویندوز بوت میشن توی درایو مکینتاش حتی یه فایل mp3 رو نمی تونین توش بریزین.اینجا بود دیگه عصبانیم کرد!!‌ آخه واقعا مزخرفه که شما حتی یه فایل معمولی رو نتونین کپی کنین.رفتم کل فایر وال و User Acont Control(همینی که هر کاری میکنی سوال میپرسه) رو کامل خاموش کردم اما هیچ تاثیری نداشت
مگه میشه، به احتمال زیاد درایور ها نصب نشدن، چون من هم تا وقتی درایور ها نصب نشده بودن نمیتونستم کار کنم حتی کلیک راست هم کار نمی کرد اما به محض نصب واقعا خوب بود

خواهش میکنم آرمانی فکر نکنین و شعار ندید .واقعا میشه با چنین موجودی کار 3 بعدی کرد؟؟؟؟؟ خب قبول دارم برای کارهای معمولی مثل فیلم عکس بازی (البته بازی رو شک دارم) خوب هست.اما واقعا به درد کارهای ورک استیشن نمیخوره.کدومتون حاضرین برای مکسی که همه داریم مثل هولو باهاش کار می کنیم چندهزار دلار پول بدیم..چون واقعا نسخه کرک شده وی ری و مکس باهم برای مک نیست!

خوب همون طور که خودت گفته میشه ویندوز تحت مک رو نصب کرد و کارکرد
آقا من حاضرم خرج کنم، الان دیگه آرزوم هست یک مک بوک داشته باشم
حتما که نیازی نیست داخل خود مک برنامه ها رو نصب کنید
با ویندوز بیایاد بالا و مکس و بقیه برنامه ها رو نصب کنید، مثل همین کاری که توی ویندوز خودمون میکنیم هرچی دلت میخواد برنامه کرک شده نصب کن برو توی نت بگرد واقعا عالی هست

تازه من Virtual Box رو هم روش نصب کردم و داخل اون ویندوز اکس پی رو نصب و با ویندوز 7 شبکه کردم
عارف جان قبلا دیدم که توی انجمن در مورد VMware workstation یه چیزایی درخواست کرده بودی، دقیق یادم نیست که موضوع چی بود اما بدون که Virtual Box خیلی از VMware workstation بهتره
اول اینکه مجانی هست
دوم اینکه حجم اون نسبت به VMware workstation که حدود 600 مگ هست خیلی کمتره و حدود 40 مگ
سوم سرعتش واقعا چند برابر VMware workstation هست

خوب برگردیم سر همون مک

من هنوز تست رندر باهاش نگرفتم.چون روی مک مکس نصب نبود اما اصلا هیچ انگیزه ای برای این کار ندارم.... آخه احمقانست برم 2500 پول بدم واسه موجود احمقی که روش دکمه deleteنداره....

عارف جان این حرف ها رو نزن من هم مثل شما و بقیه بجه ها کل زندگی مون توی ویندوز هست
مثل خودتون تا به یک سیستم میرسیم اول خوب برندازش میکنیم ببینیم به درد کار های 3D می خوره یا نه
من هم اولش زیاد باحاش حال نمیکردم، اما وقتی یکم راه افتادم آنچنان لذتی بردم که اگر امکانش بود سیستم خودم رو میدادم به جاش یک PC مک می خریدم، حیف ما تحریم هستیم و با خرید این سیستم ها اگر بخواهی چیزیش رو ارتفاء بدی باید پول بدی
نهایتا یک ویندوز هم روش نصب میکردم و کارهای 3 بعدی رو توی ویندوز انجام می دادم

من اینو قبول دارم
با ماوسش هم کار کردم
یکم سخته
تا کلیک می کنید درز کلیکش انگشت شصتتون رو گاز می گیره و درست عمل نمی کنه
یکم قلق داره تا باهاش راه بیوفتید

من هم با ماوس مشکل داشتم اما وقتی با همون ماوس معمولی هم میشه کارکرد که دیگه مشکلی پیش نمییاد

abbasi_0912

Active Member
كل دنيا آرزو دارن با مجيك موس كار كنند حالا چون شما كار با اون رو بلد نيستيد نميتونيد ببريدش زير سوال :sad:
من هم همین رو شنیدم اما هنوز نتونستم خوب باهاش کنار بیام

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:
اصلا اين طور نيست بنده هم ويندوز xp و هم 7 كرك شده دارم و خيلي خوب حتي بهتر از سيستم هاي مبتني بر ويندوز عمل ميكنه :green:
البته توی سری های جدید و با این برنامه ای که خود مک داده این امکان به سیستم های مک اضافه شده

امنيتي منظورتون چيه ؟؟
ميدونستيد مك نه ويروس داره نه ويروسي ميشه :shock: به اين ميگن امنيت
تائید میشه، مرگ نداره، ویندوز تحت مک ممکنه خراب بشه اما خود مک چیزیش نمیشه، نهایتا که خراب شد با مک میایی بالا درستش می کنی

در آخر چند تا از مزيت هاي لپ تاپهاي اپل ميگم تا بدونيد اختلاف قيمت براي چيه ؟

1- طراحي عالي و جنس بدنه unibody
2- نگهداري شار‍ژ تا 10 ساعت
3- كاملا بي صدا بودن
4 ظرافت فوق العاده تصوير
5- ترك پد مالتي تاچ با تشخيص چهر انگشت
6- داشتن پورت فايرواير 800
7- داشتن سيستم عامل مك كه نه كند ميشه نه هنگ ميكنه
کاملا تائید میشه :rose:

معايب :

چون گرما رو از بدنه دفع ميكنه بدنه يه گرم به نظر ميرسه
این درسته که گرما رو به بدن منتقل میکنه اما خوب خود اپل خنک کننده هم داره برای مک بوک که باید جداگانه بخری
برای اینکه بخواهی توش رندر بگیری باید حتما خنک کننده رو بخری تا وقتی مک داغ کرد مشکلی براش پیش نیاد که بعید به نظر میرسه مشکل دار هم بشه

Farrokh

Active Member
من یکم دیگه این تاپیک رو دنبال کنم خام می شم و می رم یه مک بوک خفن می خرم

ولی هرچی حسابش می کنم با پولش می تونم دو تا کیس تیم ملی ببندم
اعصابم خورد می شه

یه نکته هم که خیلی نگرانم می کنه اینه که هنوز ورک استیشن های تریدی ای ندیدم که بر پایه ی مک کار کنند
حتما یه دلیلی داره خوب

abbasi_0912

Active Member
واقعا ممنون از اطلاعاتتون با این حرف های شما یعنی رو اپل هم میشه دوتا سیستم عامل داشته باشیم
حالا یه سوال که اشاره نکردین و یکی از ایتم های مهم هست برا لب تاپ بحث زمان هست
زمان نگه داشتن شارژ باطری وقتی با ویندوز کاز میکنی چقدر هست؟زمان 10 ساعت خود سیستم مک هست یا پایین میاد؟!

آره امکان این هست که دو تا سیستم عامل رو لپ تاپ اپل داشت

متاسفانه ویندوز به شدت شارژ باطری رو میگیره، دقیق یادم نیست ولی فکر کنم حدود 3 الی 4 ساعت میشه با ویندوز کارکرد اما خود مک همون طور که گفتید حدود 10 ساعت
البته از دوستم سوال میکنم زمان دقیق تر رو

یک مزیت لپ تاپ اپل که توی بقیه لپ تاپ ها من فعلا ندیدم این هست که وقتی که توی یک محیط روشن کار میکنی صفحه کلیک همون حالتی هست که می بینید اما به محض اینکه توی یک فضای تاریک برید یا توی همچین فضایی کار کنید سنسور های اون فعال میشه و چراغ های صفحه کلید روشن میشه و راحت میتونید صفحه کلید رو بخونید و باهاش کار کنید

abbasi_0912

Active Member

اعصابم خورد می شه

یه نکته هم که خیلی نگرانم می کنه اینه که هنوز ورک استیشن های تریدی ای ندیدم که بر پایه ی مک کار کنند
حتما یه دلیلی داره خوب

من بیشتر فکر میکنم سر این قضیه که همه بازار دست ویندوز هست
بعد اینکه اگر توجه کرده باشید بیشتر نرم افزار های جدید تحت dot net framework هستند که خود این بحث برنامه نویسی framework فقط تحت ویندوز امکان پذیره

با احترام خاصی که برای ویندوز 7 قائل هستم باید بگم کلیه سیستم عامل های ماکروسافت به غیر از مورد اول که ذکر کردم واقعا بدرد نمیخورند
اون از ویندوز اکس پی که همش هنگ میکرد و باید ریست میکردی تا درست بشه
که آخر سر خود خارجی ها هم جوکی در این مورد درست کردن از این قرار

چند نفر توی تاکسی بودند که ماشین خراب میشه
هر کدام از اون مسافرها میره و یه دستی به ماشین میزنه اما درست نمیشه
که نوبت به یک مسافر که از کارکنان ماکروسافت بوده میرسه، پیش خودش فکر میکنه و آخر میگه
همه از ماشین پیاده بشین و درها رو باز کنید بعد دو باره سوار بشید
همین کار رو هم می کنند و ماشین درست میشه و راه می افته

حکایت این جوک مثل همین ویندوز اکس پی هست که هر خراب میشه باید ریستش کنی دیگه جوری شده که کارکنان اون هم فکر میکنند باماشین هم باید مثل ویندوز رفتار کرد

البته جوک خارجیش جالب تر هست ما نمیتونیم خود آب و تاب بهش بدیم

اما واقعا حال میکنم با نصب سیستم مک فقط کافیه CD مک رو داخل سی دی رام بزاری و اگر اشتباه نکنم فقط اسپیس رو 30 ثانیه نگه داری بعد از 30 ثانیه سیستم با سیستم عامل نصب شده تحویل شماست:shock:
حالا بیا چشم رو هم بزار تا اگر خدا بخواد این ویندوز نصب بشه
:cry:

مدیر انجمن‌ها
خوب پس تا اینجا بحث رو جمع بندی کنیم میشه
اپل بهترین برند هم از لحاظ زیبایی، دوام، باطری، خنک کنندگی، کارایی
ولی یه مشکلی که هست چون اگثرا با ویندوز کار کزدیم و میکنیم و اکثر نرم افزارهایی هم که استفاده میکنیم فعلا مکش نیست یا اگرم هم هست کرک نشده . ... بنابر این اگه بخریم باید یه ویندوزم روش نصب کنیم:mad: که خوب فکر نکنم درست باشه
اکثر ماها که میخواییم لب تاپ بخریم مخصوصا برا کارای 3 بعدی یه فاکتور رو در نظر میگیریم که خیلی حداقل برا من یکی مهمه اونم باطری هست و اگه اپل بخرم که ویندوز نصب کنم و 2.5 میلیون پولش رو بدم ترجیح میدم به حرف فرخ برا بستن 2تا سیستم توپ بیشتر فکر کنم با 1 میلیون کمتر میشه یه لب تاپ توپ dell یا ... که 4 ساعت کار میکنه هم خرید درسته؟

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
مرسی از عباسی عزیز.دمت گرم...
من این آخرین روزها که با لپ تاپ apple کار می کردم انصافا به حرف های عباسی رسیدم.دکمه delet‌نداشت اما ظاهرا backsapce همون Del بود که نمی تونم توی ویندوزش ظاهرا تعریف نشده بود.اما من fn هم با del تست کردم بازم آبجکتی رو توی مکس پاک نمی کرد.

تصویر شفاف همه همه قابلیت ها عالی هستن.اما عباسی نکته خوبی رو گفت.اگه ما بخوایم مکس کار کنیم باید نت ورک فریم ورک داشته باشیم که فقط ماله ویندوزه.پس وقتی از مک برای کار کردن استفاده کنیم باید با ویندوزش کار کنیم که شاید کاراییش پائین بیاد.

اینکه فرخ میگه 2 سیستم خفن من باهاش موافقم.اما یحث سر چیز پورتابل هست.من دیشب رفتم خونه کارفرمام..با لپ تاپم چون کندهست acer corei3 (لپ تاپ پدرم برای کارهای آفیسش) دیوانه شدم تا 1 رندر بهش نشون بدم.اما دوستم dell 1558 دقیقا متوجه شدیم زمان رندر 1ساعت و 20 دقیقه من شده بود روی 1558 دقیقا 20 دقیقه!!

توی همین پست یا تایپیک(فرخ من درص نهظت صوات آموسی رو یاد نگلرفتم.!!:lol:)
گفته شد یکی از علت هایی که 1558 از بقیه مدلهای خودش بالاتره سرعت هارد 7200 اون هست.کما که تقریبا همه لپ تاپ ها 5400 هستن.

البته من با سری لپ تاپ های جدید که core i7 720 هستن کار کردم همشون توی رندر مساوی 1558 بودن.
تست رندر روی evermotion archinterior 14 file 06 بود/
به نظرم سیستم ورک استیشن خوبه آدم هزینه کنه.توی بخش سخت افزار پژمان یه بحثی رو گذاشته از یه سیستم ورک HP منو دیوانه کرد!5500 تومن قیمتش هست اما واقعا از 10 تا اپل هم کاراییش بیشتره!
کلا من بست نشستم که بلدوزر amd بیاد ببینیم چه خبره.

مدیر انجمن‌ها
مرسی از عباسی عزیز.دمت گرم...
من این آخرین روزها که با لپ تاپ apple کار می کردم انصافا به حرف های عباسی رسیدم.دکمه delet‌نداشت اما ظاهرا backsapce همون Del بود که نمی تونم توی ویندوزش ظاهرا تعریف نشده بود.اما من fn هم با del تست کردم بازم آبجکتی رو توی مکس پاک نمی کرد.

تصویر شفاف همه همه قابلیت ها عالی هستن.اما عباسی نکته خوبی رو گفت.اگه ما بخوایم مکس کار کنیم باید نت ورک فریم ورک داشته باشیم که فقط ماله ویندوزه.پس وقتی از مک برای کار کردن استفاده کنیم باید با ویندوزش کار کنیم که شاید کاراییش پائین بیاد.

اینکه فرخ میگه 2 سیستم خفن من باهاش موافقم.اما یحث سر چیز پورتابل هست.من دیشب رفتم خونه کارفرمام..با لپ تاپم چون کندهست acer corei3 (لپ تاپ پدرم برای کارهای آفیسش) دیوانه شدم تا 1 رندر بهش نشون بدم.اما دوستم dell 1558 دقیقا متوجه شدیم زمان رندر 1ساعت و 20 دقیقه من شده بود روی 1558 دقیقا 20 دقیقه!!

توی همین پست یا تایپیک(فرخ من درص نهظت صوات آموسی رو یاد نگلرفتم.!!:lol:)
گفته شد یکی از علت هایی که 1558 از بقیه مدلهای خودش بالاتره سرعت هارد 7200 اون هست.کما که تقریبا همه لپ تاپ ها 5400 هستن.

البته من با سری لپ تاپ های جدید که core i7 720 هستن کار کردم همشون توی رندر مساوی 1558 بودن.
تست رندر روی evermotion archinterior 14 file 06 بود/
به نظرم سیستم ورک استیشن خوبه آدم هزینه کنه.توی بخش سخت افزار پژمان یه بحثی رو گذاشته از یه سیستم ورک HP منو دیوانه کرد!5500 تومن قیمتش هست اما واقعا از 10 تا اپل هم کاراییش بیشتره!
کلا من بست نشستم که بلدوزر amd بیاد ببینیم چه خبره.
پژمان هم amd عارف هم amd بشینیم ببینیم این amd چی میده که این همه تعریفشو میکنن
من که تاحالا تعریفی نشندیم از amd:-?

ali_118

کاربر VIP
توی تهیه یه کامپیوتر مساله ای که خیلی مهم هست پارامتر کارایی بر قیمت هست P/P

عباسی جان شما هم سیستم ات رو با سی پی یو Core i5 با قیمت $2,299.00 تهیه کرده بودی ؟

خب یه چیز واضح و مبرهنه که اگه با قیمت های جهانی بخوایم یه سیستم با این قیمت اسمبل کنیم میشه یه Core i7 980X با حد اقل 12 گیگ رم

که بعد ببینیم کدوم لپ تاپ اپل میتونه تو رندر تایم از این جلو بزنه

لپ تاپ های اپل به خاطر ظرافت و کیفیت طراحی ها شون لپ تاپ های خوبی به حساب میان
اما دلیل نمیشه که مسائل رو یک طرفه و از روی تعصب بررسی کنید

اعصابم خورد می شه
گیرا ترین قسمت کامپیوتر های مک مونیتوراشون هست که بسار گرون قیمت هستن
یکی از بچه ها آمار یه آی مک رو میداد 27" 3.5 تومن در اومده تا اینجا
اپل یه مونیتور 27اینچ اش رو به صورت جدا 1000 دلار میفروشه !

پ.ن: خواستی بخری دوتا بخر منم میخوام
10.gif

Farrokh

Active Member
کسی می دونه که بین مک و ویندوز قابلیت شبکه وجود داره یا نه ؟

من می ترسم یه مک بوک بخرم بعد به شبکه یا وایرلسم نتونم وصلش کنم
بعد ضمنا چجوری می شه فهمید یه سیپی یو توی لپتاپ معادل توانیش توی دسکتاپ چی هست ؟

مثلا یه مدل اپل هست که اینه مشخصاتش

2.8gh core i 7

خوب این یعنی چی ؟
مثلا منی که یه core i 7 950 دارم با این چقدر فرقشه ؟

abbasi_0912

Active Member
سلام به همه
خوب من توی نوشته های قبلی فقط سعی کردم این قضیه رو بگم که میشه روی اپل هم حساب کرد

اما این رو هم باید یاد آور بشم که وقتی با ویندوز توی لپ تاپ اپل کار میکنی به شدت شارژ لپ تاپ تموم میشه این یکی از ضعف های اون هست، این طور که ما فهمیدیم با شارژ کامل لپ تاپ فقط میشه 2 ساعت توی وینوز کار کرد

عباسی جان شما هم سیستم ات رو با سی پی یو core i5 با قیمت $2,299.00 تهیه کرده بودی ؟
دقیقا یادم نیست که چقدر بابتش دادم

کسی می دونه که بین مک و ویندوز قابلیت شبکه وجود داره یا نه ؟
فرخ جان فکر کنم شبکه میشه تا اونجایی که من میدونم باز هم یکم در موردش تحقیق کن

من می ترسم یه مک بوک بخرم بعد به شبکه یا وایرلسم نتونم وصلش کنم
بعد ضمنا چجوری می شه فهمید یه سیپی یو توی لپتاپ معادل توانیش توی دسکتاپ چی هست ؟

مثلا یه مدل اپل هست که اینه مشخصاتش

2.8gh core i 7

خوب این یعنی چی ؟
مثلا منی که یه core i 7 950 دارم با این چقدر فرقشه ؟

به نظر من یکم صبر کن همین طوری حول حولکی یک لپ تاپ بخر، این مدلی که دوست من داشت نسبتا خوب بود
اما من فعلا از لپ تاپ دل خیری ندیدم

اما اگر فقط قضیه این هست که یک کار رو نشون بدیم همون طور که دوستان گفتند با لپ تاپ معمولی هم میشه کار کرد

اما اگر قضیه سر این باشه که مثلا دسترسی به pc نداشته باشیم و فقط بخواهیم از لپ تاپ استفاده کنیم تنها راه مقایسه تست رندر بر روی بهترین نوع و مدل هر مارک با مارک های دیگه هست

تا نهایتا یکی از این مارک ها از امتحان نسبت به بقیه سر بلند بیرون بیاد

البته همچین چیزی برای ما ایرانی ها که امکاناتش رو نداریم مقدور نیست
ما که هر بار با یک لپ تاپ که اصلا با قصد و نیت ی برای انجام کار های 3 بعدی درست نشده بر می خوریم و یک امتحانی میکنیم نمیتونیم دقیق و به طور کارشناسی نظر بدیم

M O R T E Z A

Son of South Darkness
مدل هاي جديد MacBook pro

4fcmr8mpoiekyz70khi.png

medium_speedemons3.jpg

بعد از مدت ها شایعه و انتظار، بالاخره امروز شرکت اپل Macbook Pro های جدید و پرسرعتش را معرفی کرد. جالب اینکه این معرفی با تولد آقای استیو جابز همزمان شده است، یک تولد مک بوکی!​

این مدل های جدید بسیار سریعتر از قبل شده اند، اما متاسفانه این سرعت تبدیل به دشمن باطری شده است. در مدل های ۲۰۱۱، اپل از پردازنده های Sandy Bridge استفاده کرده که سرعت و کارکرد بالاتری را در اختیارتان می گذارد. اما متاسفانه این تغییر باعث شده است که شارژ باطری از ده ساعت در مک بوک پروهای سال گذشته، به هفت ساعت کاهش پیدا کند.​

مک بوک پروهای ۱۳، ۱۵ و ۱۷ اینچ جدید با پردازنده های اینتل دو و چهار هسته ای ارائه خواهند شد. همچنین مدل های ۱۵ و ۱۷ اینچ علاوه بر کارت گرافیک اچ دی Radeon 6490M‪/‬6750M، یک کارت گرافیک اچ دی 3000 اینتل هم دارند. پس خودتان را برای پردازش های سنگین گرافیکی و بازی های سنگین با استفاده از یک گیگابایت گرافیک HD آماده کنید.​

شاید مهمترین تغییر مک بوک پروهای جدید را بتوان استفاده از پورت Light Peak اینتل (که اکنون با نام Thunderbolt شناخته می شود) دانست. اپل اولین شرکتی است که از این تکنولوژی به صورت تجاری در کامپیوترها استفاده می کند. با این پورت شما می توانید با اکثر ورودی‪/‬خروجی های استاندارد با سرعتی بیش از ۱۰ گیگابیت بر ثانیه ارتباط برقرار کنید. این پورت می تواند با استفاده از آداپتورهای خاص از ابزارهای دارای پورت FireWire و USB پشتیبانی کند. همچنین شما می توانید از هاردهای تان به صورت RAID استفاده کنید. جالب اینکه این پورت از آداپتورهای HDMI، VGA و DVI قبلی هم پشتیبانی می کند.​

از دیگر امکانات این مدل ها می توان به دوربین HD جدید برای استفاده از برنامه FaceTime اپل اشاره کرد، که رزولوشن آن هم ۳ برابر مدل های قبلی است. برنامه فیس تایم بر روی این مدل ها نصب است و با آن می توانید تماس های ویدیویی با کیفیت بالا داشته باشید. برای مک بوک های قدیمی تر هم می توانید این برنامه را با قیمت ۹۹ سنت از App Store دانلود کنید. این برنامه همچنین برای آی فون، آی پاد و آی پد هم موجود است. دیگر مشخصات مک بوک های جدید همانند مدل های سال قبل است و چندان تغییری از نظر طراحی و وزن نکرده است.​

مک بوک پرو ۱۳ اینچی با پردازنده ۲.۳ گیگاهرتزی Dual‪-‬Core اینتل Core i5 و هارد دیسک ۳۲۰ گیگابایتی به قیمت ۱۱۹۹ دلار عرضه خواهد شد. البته اگر خواهان ۵۰۰ گیگابایت هارد دیسک و پردازنده ۲.۷ گیگاهرتزی Dual‪-‬Core اینتل Core i5 هستید، باید ۱۴۹۹ دلار بپردازید.​

مدل ۱۵ اینچی هم با پردازنده ۲ گیگاهرتزی Quad‪-‬Core اینتل Core i7 و کارت گرافیک AMD Radeon HD 6490M به همراه یک هارد دیسک ۵۰۰ گیگابایتی ۱۷۹۹ دلار برای تان آب خواهد خورد. اگر هم ۲.۲ گیگاهرتز Quad‪-‬Core اینتل Core i7 را با هارد ۷۵۰ گیگابایتی و گرافیک AMD Radeon HD 6750M انتخاب کنید به ۲۱۹۹ دلار پول نیاز دارید.​

مک بوک پرو ۱۷ اینچی هم با پردازنده ۲.۲ گیگاهرتزی Quad-Core Intel Core i7 و گرافیک AMD Radeon HD 6750M به همراه هارد دیسک ۷۵۰ گیگابایتی به قیمت ۲۴۹۹ دلار عرضه خواهد شد.

منبع : نارنجي
منبع : مک هلپ

overview_hero20110224.png

آخرین ویرایش:

Baloot3D

مسئول بخش سخت افزار سه بعدی
جواب

سلام به همه دوستان عزیزم

ماشالا تعداد سوالات و مشکلات انقدر زیاده که ...:shock:

در مورد صحبتهای انتهایی دوستان باید چند نکته رو اعلام کنم .

1- قیمت Core i7 980x به دلار و بدون مالبات و حمل و نقل 999.00 دلار هست که با 12 گیگ رم مناسب به تنهایی و فقط به دلار و بدون هیچی بیش از 1700.00 دلار میشه . نتیجه اینکه تمام قیمت های داخل ایران چندان فرقی با مدل های خارجی نداره و اگر گمرک 20% کشور ما و حملو نقلشونو حساب کنی ، میشه همین قیمت 1.100.000 که تو ایران میشه خربد .در ثانی این قیمت خالص محصول هست که در خود امریکا هم بهش مالیت و هزینه تحویل (Delivery) چندان کمتر از اینجا نمیشه یا پردازنده AMD 1090T که در کشور ما 280.000 تومن هست و قیمت دلارش 265 دلار . از طرفی قبوا دارم برخی محصولات با قیمتی بالاتر از حد مجاز فروش میره که اونم به بازرگانانی بر میگرده که محصولات رو در انبار نگه می دارند و دیر وارد بازار میکنند برای همین تا اون موقع قیمت های جهانی پایین اومده :-?

2- معیار پردازنده ها برای امور گرافیکی با معیار کلی فرق داره . به عنوان مثال قدرت کلی پردازنده AMD 1090T با Core i7 930 برابر هست ولی در رندر به راحتی با Core i7 975 برابری میکنه و باکمی اورکلاک به دلیل باز بودن ضریب پردازنده و دمای پایین ، میتونه اون رو رد کنه . تستی که با پردازنده AMD 1090t برای رندر در نرم افزار استاندارد و مورد تایید دنیای سخت افزار انجام شد ، در ورژن 11.5 Cinebench ، امتیاز 6.75 بدست اومد که این امتیاز در مقابل دستگاه Core i7 965 که داریم بسیار بالاتر بود (امتیاز این دستگاه به زحمت به 6 میرسید)
پس نتیجه اینکه اگر برای کارهای 3D می خواید دستگاهی جمع کنید به این نکات توجه کنید .
دوستان اگر پردازنده خاصی مد نظرشون هست که می خوان بدونن چه توانی نسیت به پردازنده های دیگه (از هر نوعی تا پردازنده های Xeon) در تاپیکی مجزاء اعلام کنند تا براشون بطور دقبق در بیارم تا چه اندازه و چند درصد قوی یا ضعیفتر هستند .

3- مکس نسخه های کاملا هماهنگ با مک داره که توش به راحتی کار میکنه .مقدار قابلیت های هر دو هم یکسان هست با این تفاوت که پلاگین ها برای ویندوز بسیار بیشتر هست .چون از 4 سال پیش تا الان شرکت اپل هم رو به استفاده از پردازنده های شرکت اینتل و کارتهای گرافیک شرکتهای اینتل ، nVidia و AMD اورده ، دیگه فرقی در اونها با سایر محصولات نیست جز کیفیت ساخت قتعات ، تکنولوژی های خاص و نمایشگر ها که هنوزم در انحصار این شرکت هست و دلیل قیمت بالای اون هم همین مسائل و برند بسیار با ارزش این محصول هست .پس پردازنده ای که در این نوع از لپتاپ های شرکت اپل هست هیچگونه فرقی در عمل نمیکنند .بیشتر این پول برای ساپورت بسیار عالی این برند از محصولاتش هست که ما در ایران از اون تقریبا بی بهره هستیم و از طرفی شرکت اپل به هیچ عنوان محصولاتش رو به طور مستقیم به کشور ما نمیده .همه و همه باعث شده که این محصول انقدر گرون باشه

4-برای خرید لپتاپ برای کارهای گرافیکی رده های خاصی در برخی شرکت ها طراحی شده که قیمت بالاتر و راندمان بسیار بالاتری هم دارند . مثل محصولات شرکت Lenovo یا HP .

5- برای خرید در حال حاضر بهترین گذینه ها پزدازنده های نسل دوم Core i7 هستند که به زودی لیستی از قدرت باورنکردنی اونها میذارم

6- در مورد شبکه شدن مک با ویندوز هم مشکلی نیست و گذینه ای برای این منظور هست و از طرفی اگر بصورت وایرلس باشه که هیچ فرقی نداره و شما حتی میتونید دستگاه هایی مثل TV که سیستم عاملی بسیار محدود و ساده داره رو هم ازین طریق به وسایل دیگه وصل کنید .(چون همه از یک استاندارد استفاده می کنند و مستقل از سیستم عامل هست)

موفق باشید :rose:

tasvvir

New Member
بابا جان دلیل فنی بیارین....

مسلا اگه میگفتی cpu های یه Pc همیشه قوی تر از Cpu های لپتاپ هست (در حالت متعادل و قابل مقایسه ) باز یه چیزی

حالا همه که نمیخوان sli یا کراس فایر ببندن که...

در ضمن میشه قطعاتشو ارتقا داد.... ولی خوب هزینه اون بالاست
داداش من براش از USA یه Hp هدیه آوردن اما چون از اونجا به ایران گیر بازار بود واسه پاک کردن سریع و بی دردسر عزیزان اومدن یه دستگاه مغناطیسی از زیر لپتاپ رد کردن که هار رو از نظر فیزیکی damage میزد ,و Bad sector میداد ... هیچی آخر دادین یه هارد 80 گیگابایتی رو 100 تومن عوض کردن

این جوری خوب قبول دارم...

اما حالا مثلا من یا شما 3d کار میکنیم
مکان هم نداریم واسه کار به جز خونه خودمون
بعد از شانس بد ما یه خانم زنگ میزنه میگه من یه پروژه دارم میخوام واسم ببندینش ... شما هم میگین چرا که نه ... اما کجا؟؟؟؟
خوب خانم کمی موذب میشه که بیاد خونه یه پسر مجرد !
میگه بریم کافی شاپ یا کافی نت همدیگر رو ببینیم ... از اونایی که کامپیوتر های اونحا لگن هستن باید داد زد که من لپ تاپ میخوام ..
اینجا اگه لپ تاپ باشه ...هم کار رو انجام میدین هم اینکه کلاس کاریتون بالا میره ... هم اینکه با انجام این کار شما کارای بیشتری از اون طرف میگیرین هم اینکه با اون طرف دوست میشی :lol: (به خاطر این مورد هم که شده برو جون من لپ تاپ بخر :green:)

خلاصه این تاپیک زده شده تا در مورد لپ تاپ بررسی بشه که چی خوبه چی بده
موفق باشی
من در ترکیه زندگی میکنم و وسط این دو گزینه گیر کرده بودم ولی با نظر شما فکر میکنم برام لپتاب ضروریه
درود

جدیدترین ارسال ها

بالا