بهترین لب تاپ برای کارهای سه بعدی؟

.:taymaz:.

مدیر انجمن‌ها
اتفاقا من دیروز دو تا مک دیدم
یکیش روش ویندوز نصب بود که حالم بهم خورد
یکیش هم سیستم عامل مکینتاش بود که خارق العاده بود
تریدی ئه 2012 که بیاد فکر کنم روی مک بخونه و من هم به خانواده ی مک بپیوندم (همین جوری چشم بسته ) دی

قیمتاش هم نسبتا خوبه
از 1.800 شروع می شه به بالا
با توجه به اینکه چینی مینی نیست و کلاس خودشو داره و سیستم عامل و سخت افزارش کاملا با هم مچ هستند فکر کنم عالیه
کدوم مدل بود؟!

Farrokh

Active Member

CG_Master

کاربر متخصص انیمیشن
دلیل انتخابت چی بود؟!
یه لینک میدی ازش ببینم مشخصاتو

به نظرم لپ تاپ عالی و خوش قیمت و زیبایه
http://www.7laptop.com/?lng=fa&cid=ProductDetail&pid=468
چون CPu خوبی داره... کش 6 مگ داره

میشه تا 6 گیگ رم هم پیدا کرد... اگه بود حتما با رم 6 گیگ میگیرم

کارت گرافیک ATI داره ...که خودم به شخصه بیشتر از جی فورس قبولش دارم 5650

1_d1dbf8a59cbb5b269a626bc362fdb37e1.jpg

Farrokh

Active Member
یه پرس و جو که کردم در مورد مک بوک

اول اینکه باتریش تا مدت زیادی جواب می ده (فکر کنم 9 ساعت )
بعد اینکه بهیچ عنوان گرم نمی کنه حین کار کردن و اصلا روی پات هم باشه احساس نمی کنی

حالا اینایی که ویندوز روی مک نصب می کنن باتریشون ماکزیموم 4 ساعت جواب می ده
و یکی می گفت دو ساعت که کار بکنه یک حرارت خفنی ازش در میاد که نگو (عین لپتاپای معمولی )

اینجاست که آدم می فهمه وقتی سیستم عامل و قطعات کاملا با هم مچ باشن چه مزیت بالایی حساب می شه
پس من یا لپتاپ نمی خرم یا مک می خرم
برید حال کنید :rose:

مدیر انجمن‌ها
یه پرس و جو که کردم در مورد مک بوک

اول اینکه باتریش تا مدت زیادی جواب می ده (فکر کنم 9 ساعت )
بعد اینکه بهیچ عنوان گرم نمی کنه حین کار کردن و اصلا روی پات هم باشه احساس نمی کنی

حالا اینایی که ویندوز روی مک نصب می کنن باتریشون ماکزیموم 4 ساعت جواب می ده
و یکی می گفت دو ساعت که کار بکنه یک حرارت خفنی ازش در میاد که نگو (عین لپتاپای معمولی )

اینجاست که آدم می فهمه وقتی سیستم عامل و قطعات کاملا با هم مچ باشن چه مزیت بالایی حساب می شه
پس من یا لپتاپ نمی خرم یا مک می خرم
برید حال کنید :rose:
کدوم مدل مک بهتره؟؟!کدوم مدل رو می خوای بخری؟!

Farrokh

Active Member
فعلا که نمی خوام بخرم
مدلاش هم توی شیراز یه مغازه ی خوشکل باز شده مک می فروشه
یه چند ماه پیش تحقیق کردم که یه مدل با سی پی یو ئه بالا و رم بالا حدود 2.800 در میاد
ولی مدلای پایین ترش هست که طرفای 1.400 تا 500 هست
اگه برای کلاس لپتاپ بخوای عالیه
تقریبا همه چیزتو عالی جواب می ده به جز رندر سریع
که اونم به نظرم براش هزینه کردن پول دور ریختنه چون باید دو برابر این پول تقریبا هزینه کنی و شاید نهایتا 25 درصد سرعتش بهتر باشه

M O R T E Z A

Son of South Darkness
از نظر مانیتور هم که رو دست سونی واقعا لپ تاپی وجود نداره!

تکنولوژی اپل در زمینه مانیتور از سونی خیلی برتر هست.

--------

دوستان گل و اون دوست عزیزی که تاپیک رو باز کرده

اون مدل لپ تاپی که داده بودی یعنی 373 الان ( چند روز پیش توی پایتخت بدون گرانتی) نزدیک 2.500.000 بود

من خودم الان می خوام یک مک بوک پرو 372 بگیرم تو مایه های 2.100.000 تا 200

چون کلاً 3دی مکس کار نمیکنم هیچ گونه مشکلی با کارای گرافیکی نخواهم داشت و از نظر قدرت و کارایی ( در مایا و فتوشاپ و افتر ) عالیه و به نظر من ( مبتدی ) هیچ گونه مشکلی پیدا نخواهم کرد.

من دلیل برتری اپل رو تو این چند مورد میدونم :

1- چون با مکینتاش کار خواهم کرد.

2- سیستم عامل (مکینتاش) و سخت افزار چون هر دو محصول یک شرکت ( اپل ) هستند کاملاً با هم مچ هستند و حداکثر بهره وری رو از کامپیوترم خواهم داشت .

3- از نظر باطری میتونم لپتاپم رو تا 9 ساعت ( خودشون میگن 10 ولی چون اصولاً ما ایرانی ها همیشه میگیم اونها دورغ میگن من یک ساعت تخفیف دادم ) بدون شارژ کردن روشن نگه دارم و کار کنم ( اگه جایی باشید که برق نباشه متوجه این موضوع میشید )

4- تراک پد : کار با تراک پد مولتی تاچ این لپ تاپ ها واقعاً عالیه ( میگم یه بار امتحان کنید )

5- از نظر طراحی کاملاً مشخص هست که از بقیه برند ها یک سر و گردن بالاتره

6- راستی 2تا کارت گرافیک داره ( البته این مدلی که من میخوام بخرم ) که وقتی کارهای معمولی انجام میدیم سوئیچ میکنه روی کارت گرافیک Intel HD و وقتی کارهای سنگین انجام میدیم روی Nvidia GeForce GT 330M

همینا دیگه :green:

اگه شد بعدا بیشتر میگم الان خسته هستم :sad:

مدیر انجمن‌ها
ممنون از اطلاعات خوبتون
من متوجه نشدم تو چه زمینه ای می خواین کار کنین گرافیک!؟؟

مدیر انجمن‌ها
دلایل دیگتون برا خرید اپل چیه غیر از باطری؟
فکر نمیکنین با 2.300 بشه یه لبتاپ خوب dell یا سونی گرفت
زیگورات لیست جدیدش رو دیدین لب تاپ های تا 4.500 هم معرفی کرده

M O R T E Z A

Son of South Darkness
دلایل دیگتون برا خرید اپل چیه غیر از باطری؟
فکر نمیکنین با 2.300 بشه یه لبتاپ خوب dell یا سونی گرفت
زیگورات لیست جدیدش رو دیدین لب تاپ های تا 4.500 هم معرفی کرده

دوست عزیز همه چیز به کانفیگ بالای یک سیستم نیست

من شخصاً محصولات شرکت اپل رو می پسندم

7- مانیتور لپ تاپ های اپل ...

8- درایو دی وی دی مکشی ( که با این کار از وزن لپ تاپ کم میشه )

9- اگه توی سایت های سازنده گرافیک و قطعات برید مثلاً Nvidia بعضی از قطعات رو زده مخصوص مک بوک ( یعنی سفارشی )

دیگه مغزم کار نمیکنه

حالا دوستان گل اینم بگم اگه کسی بخواد مک بوک بخره باید تصمیم بگیره که از ویندوز جدا بشه و بره با مکینتاش کار کنه که واسه ما که گرافیک کاره ها کارایی بیشتری داره و نباید بره روی مک بوک ویندوز نصب کنه

چون اگه بخوای روی مک بوکت ویندوز نصب کنی و فقط با ویندوز کار کنی کلاً کار اشتباهی میکنید اینقدر واسه لپ تاپ هزینه کنید

من خودم مشکل مالی دارم ولی یا لپ تاپ نمیخرم یا مک بوک میخرم.

hadi_nn

Member
من چند وقته دارم تحقیق میکنم
کلی گشتم و از بین یه عالمه لپ تا تا قیمت 1500 فقط یه مورد تونستم پیدا کنم که واقعاً ارزش خرید داره
dell xps l501
ram: 6gb ddr III
cpu: Intel Q740 1.73GHz Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
graphic: Nvidia GeForce GT435M 2048 MB UpTo 4096 MB
hdd: 640 gb 7200rpm
15.6" - Bright LED
روش دو تا پورت usb 3 داره. درایو بلوری. اسپیکرهاش از برند بسیار معروف jbl هست که واقعاً خروجی خوبی داره. باطریش 9 سلولیه و سرعت هاردش 7200 دور در دقیقه هست. روش بلوتوث نسخه 3 داره. یه ساب کوچولو زیرش هست برای صداهای بم. اگر اون کانفیگش که به جای بلوری یه دی وی دی رایتر داره رو بگیرید مونیتورش بکلایت داره
وزنش حدود 2.9 کیلوگرم هستش که تنها بدیش اینه به نظرم
قیمت هم با گارانتیهای مختلف از 1.420 تا 1.540 موجوده.

مدیر انجمن‌ها
من چند وقته دارم تحقیق میکنم
کلی گشتم و از بین یه عالمه لپ تا تا قیمت 1500 فقط یه مورد تونستم پیدا کنم که واقعاً ارزش خرید داره
dell xps l501
ram: 6gb ddr III
cpu: Intel Q740 1.73GHz Core i7 2.8 GHz - Cache 6 MB - BUS 1333 MHz
graphic: Nvidia GeForce GT435M 2048 MB UpTo 4096 MB
hdd: 640 gb 7200rpm
15.6" - Bright LED
روش دو تا پورت usb 3 داره. درایو بلوری. اسپیکرهاش از برند بسیار معروف jbl هست که واقعاً خروجی خوبی داره. باطریش 9 سلولیه و سرعت هاردش 7200 دور در دقیقه هست. روش بلوتوث نسخه 3 داره. یه ساب کوچولو زیرش هست برای صداهای بم. اگر اون کانفیگش که به جای بلوری یه دی وی دی رایتر داره رو بگیرید مونیتورش بکلایت داره
وزنش حدود 2.9 کیلوگرم هستش که تنها بدیش اینه به نظرم
قیمت هم با گارانتیهای مختلف از 1.420 تا 1.540 موجوده.
lممنون از اطلاعات خوبتون
میدونین در زمان کار و مخصوصا رندر حرارتش خیلی زیاد میشه یا نه؟!
و صدای فنش زیاد هست یا نه؟!

مدیر انجمن‌ها
خوب خودم یه تحقیقاتی کردمدر مورد dell xps l501
دما
Throttlestop log attached whilst running prime on 8 cores. Temps reachead 69c
در مورد باطری
First battery test, listening to music on speakers, screen lowest brightness, power saver, wifi on:
2 hours with 11% battery remaining
با این چیزها فکر نمیکنم برند جالبی برا کارهای سه بعدی باشه
بیشترین مانورش رو اسپیکرهاش بوده که برا لبتاپ به نظرم نیازی نیست و همچنینن برا game که خوب فکر نکنم اصلا همچین قصدی داشته باشم

اطلاعات انگلیسی
کد:
Well as there is now a XPS 14 and 17 thread I feel it is about time we have a XPS 15 thread! [IMG]http://forum.notebookreview.com/images/smilies/smile.gif[/IMG]

My XPS 15 arrived this morning with the following specs:

i7 740qm
nvidia 435m
4gb ram
500gb 7200 HDD
1080p B+RG LED Display
5540 WWAN card
Intel 1000n wireless
6 cell battery

I will be adding to this initial post as I run benchmarks but to get you started:

Build quality:
The overall build quality is of a high standard. The metal lid and palm  rest is very nice. Unfortunately the base is plastic which is a shame  and lets down the high quality image slightly. The is no creaks and the  laptop feels solid.

Keyboard:
Firstly the UK version is NOT backlit [IMG]http://forum.notebookreview.com/images/smilies/frown.gif[/IMG]  now I have got that out of the way I will mention the keyboards  performance. It feels very much like a sxps 16 keyboard, the keys are  very responsive but slightly mushy. Its a good typing experience but not  on par to the Envy 15 or 14 chicklet keyboards.

Speakers:
1 word...Awesome! These are the best laptop speakers I have owned (And I  have been through a lot of laptops!). These wont replace a good set of  seperates but for listening to music on the go they are amazing! 

Screen:
I ordered the 1080p screen as I know Dell use terrible 720p as default panels. 
The 1080p B+RG screen is on par with the Envy 14 radiance display. The  colours are beautifully saturated, blacks are amazing and the brightness  is above average. It buries my Envy 15's ultrabright 1080p screen.
The viewing angles arent as good as I hoped but again better than an average TN panel.

Heat:
So far I have only been installing and testing battery but I can tell  this laptop runs nice and cool doing these tasks. I will update later  with a prime and furmark test.
Update on heat:
Although the internal temps get quite high on the prime and furmark the  external temperatures are still fantastic. The WASD keys got warm and my  palm rest was still cool! This makes a welcome change after using a  sxps 16. See benchmark screen shots for internal temps.

This laptop did not throttle in any way whilst running prime and furmark

Throttlestop log attached whilst running prime on 8 cores. Temps reachead 69c

Noise:
Again, this is only initial idle observations, but so far so good and no strange revving up and down of the studio 15/17 series.

Battery life:
First battery test, listening to music on speakers, screen lowest brightness, power saver, wifi on:
2 hours with 11% battery remaining

Performance:
WEI
[URL="http://img268.imageshack.us/i/weieo.jpg/"][IMG]http://a.imageshack.us/img268/3319/weieo.th.jpg[/IMG][/URL]

3dmark06 stock clocks
[URL="http://img508.imageshack.us/i/3d06stock.jpg/"][IMG]http://a.imageshack.us/img508/1240/3d06stock.th.jpg[/IMG][/URL]

3dmark06 @ 750/1500/900
[URL="http://img217.imageshack.us/i/3d06oc.jpg/"][IMG]http://a.imageshack.us/img217/8005/3d06oc.th.jpg[/IMG][/URL]

Furmark and prime temps

آخرین ویرایش:

مدیر انجمن‌ها
در ضمن back light کیبورد هم نداره و تو شب بخوای کار کنی تبدیل میشی به موش کور
منم تا الان که تحقیق کردم Apple رو ترجیح میدم با این که گرونه ولی خوب 9 ساعت باطری bach light کیبورد کلاس کاری غیر از اینا فکر میکنم تواناییش تو رندر خیلی از اینها بالاتر باشه درسته؟!

hadi_nn

Member
این کانفیگی که شما نوشتی فرق داره
501a . 501x . 501.... چندتا کانفیگ مختلف داره
شما اگه بدون بلوری رو بگیری به جاش بکلایت داره
بعدش باطری هم 9 سل هست که اینجا نوشته 6 سل
بچه ها تست کرده بودن بازی black ops با گرافیک تنظیماتش روی آخر 1 ساعت و نیم جواب داده
صدای فن هم نسبت به بقیه از قرار معلوم بیشتره
یه مشکل دیگه هم داره که قیافش بی نهایت زشته D:
به غیر از این مدل میتونم hp 3190 رو هم بهتون پیشنهاد بدم
فرقش با این xps توی اینه که باطری 6 سل داره
هاردش 5400 دور در دقیقست
اسپیکرهاش معمولیه
گرافیکش ati 5650 با یک گیگ حافظه هست که از اون 435m ضعیفتره! نه تنها توی مموری بلکه توی gpu هم همینطور
یو اس بی 3 نداره به جاش 4 تا یو اس بی 2 داره
بلوتوس نسخه 3 هم نداره و یه نسخه پایین تره
بقیش دقیقاً مثل همونایی هست که نوشتم براتون توی xps
من هرجا رفتم از این بیشتر تعریف کردن اما اینجا توی انجمن همه دارن میگن hp خوب نیست
جوری که من شنیدم توی لپ تاپ های دل از مادربوردهای مرغوبی استفاده نمیشه و دلیل خرابی هم برای همونه!

hadi_nn

Member
بعد یه چیز دیگه
اون دمایی که شما ذکر کردین اگه توجه کنید نوشته دمای داخلی لپ تا به اون درجه رسیده ولی دمای بیرون خیلی خوب بوده
در صورتی که دما بره بالاتر سرعت فنش هم بیشتر میشه
این برای کارای ساده
برای رندر هم که فک نکنم کسی جرات کنه رندرای طولانی رو با لپ تاپ و بدون سینک خنک کننده انجام بده

جدیدترین ارسال ها

بالا