بسته بندی چه نقشی در صادرات زعفران دارد

شروع موضوع توسط arashhosseini321 ‏29 ژوئن 2020 در انجمن نیازمندی‌های عمومی

 1. arashhosseini321

  arashhosseini321 New Member

  ارسال‌ها:
  29
  تشکر شده:
  1
  امتیاز دستاورد:
  3
  بسته بندی استاندارد می تواند نتایج زیادی را با خود به همراه داشته باشد که در نهایت سود آوری بیشتر را برای تولید کننده بهمراه خواهد داشت.
  کیفیت زعفران
  در صورتی که استاندارد های بسته بندی صادراتی رعایت شده باشد، می‌توان به کیفیت زعفران صادراتی اعتماد کرد. چراکه بررسی ها، آزمون ها و آنالیز های داخلی و بین المللی را گذرانده و مطمئنا کیفیت لازم برای عرضه در بازار جهانی را دارد.
  رعایت حقوق مصرف کننده
  از جهت اجتماعی با رعایت استاندارد بسته بندی صادراتی و ارائه جعبه صادراتی زعفران زیبا و جذاب به مصرف کننده نهایی احترام گذاشته و حقوق مصرف کننده طبق قوانین بین المللی رعایت می‌شود.
  اعتماد مشتری به کالا
  از فواید و نتایج رعایت استاندارد بسته بندی زعفران ایجاد حس اعتماد به کالاست که تداوم فروش و حفظ جایگاه را به دنبال خواهد داشت.
  تبلیغ خاموش
  بر اساس پژوهش های بین المللی انجام شده درباره فروش کالا در فروشگاه ها و مغازه ها، یک اولیه حدود ۴۰ تا ۵۰ درصد در انتخاب کالا تأثیرگذار است. موارد دیگر همچون توصیه دوستان، مشاهده تبلیغات و دریافت نمونه ها و گیفت ها به صورت رایگان مجموعا حدود ۵۰ درصد تاثیر گذار بوده‌اند.در صورتی که در طراحی بسته بندی صادراتی زعفران از اصول هنری و زیبایی شناسی بهره بگیرید، فروشندگان واسطه و مصرف کنندگان نهایی را ترغیب به خرید کالا می‌نمایید. این خود تبلیغی موثر برای شماست. استفاده از جعبه صادراتی زعفران با طرحی زیبا و منحصر به فرد می‌تواند یکی از بهترین معرف های محصول مورد نظر باشد. چرا که مصرف کننده با یک نگاه به بسته بندی محصول می‌تواند جذب آن شده برای اطلاع بیشتر از محصول و کیفیت آن به نوشتار روی بسته بندی و یا کاتالوگ همراه با بسته بندی مراجعه کند.
  نگهداری طولانی مدت زعفران
  باید بدانیم قوانین و مقررات وضع شده برای بسته بندی زعفران صادراتی می‌تواند طول عمر مفید زعفران را بالا برده و همین امر زمان استفاده را برای مصرف کننده بالا می‌برد.
  اشتغال زایی
  علاوه بر نتیجه نهایی در فروش بالاتر زعفران و به دست آوردن سود بیشتر، به واسطه ایجاد ارزش افزوده در اثر بسته بندی صادراتی زعفران مناسب و استاندارد، می‌توان به نقش آن در اشتغال زایی در کشور تولید کننده اشاره نمود.یکی از بهترین راه های ایجاد اشتغال برای افراد، اعم از افراد حرفه‌ای در طراحی تا کارگران نهایی بسته بندی کالا می‌باشد. چراکه اگر کالای مورد نظر در فروش موفقیت خوبی داشته باشد، انگیزه کار برای طراحان، تولید کنندگان، کارگران و فروشندگان بالاتر می رود. این امر یعنی رونق بیشتر در بازار تولید.
  مرحله بسته بندی زعفران صادراتی
  بعد از برداشت زعفران و جداسازی کلاله زعفران به عنوان با ارزش‌ترین جزء ، باید در کمترین زمان و در مکانی استریل، عملیات خشک کردن انجام شود. بهترین زمان برای بسته بندی زعفران در این مرحله است. با استفاده از انواع بسته بندی زعفران صادراتی می توان به حفظ کیفیت زعفران کمک کرد.
  انتخاب حجم مناسب زعفران صادراتی
  در ادامه حجم مناسب ظروف بسته بندی را انتخاب کنید. بسته بندی صادراتی می‌تواند در اندازه های کوچک یا بزرگ انتخاب و به بازار جهانی را عرضه گردد. البته استقبال از اندازه های کوچکتر بسته بندی صادراتی زعفران در میان مصرف کنندگان بیشتر و سود حاصل از آن نیز بیشتر است.
  انواع دستگاه های بسته بندی زعفران صادراتی
  نقش بسته بندی در فروش زعفران قابل انکار نیست. چرا که در صورت حفظ کیفیت محصول، می‌توانید بیشترین سود را نسبت به کالای تولید شده داشته باشید.
  زعفران را به روش های مختلفی بسته بندی می‌کنند. بسته بندی صادراتی زعفران می تواند به صورت دستی و یا تمام اتوماتیک انجام شود. البته دستگاه های اتوماتیک اعتماد مصرف کننده را بیشتر جلب کرده و احتمال خطا و اشتباه و ایجاد آلودگی را کمتر می‌کند. قطعاً هزینه‌ای که برای خرید دستگاه های بسته بندی زعفران صادراتی تخصیص داده می‌شود، یکی از به صرفه ترین هزینه های جاری کالای صادراتی است.
  متاسفانه در صورت کوتاهی در این قسمت و کاهش کیفیت بسته بندی های زعفران صادراتی، حین جابجایی و صادرات ارزش کالای تولید شده شما، پایین تر آمده و نه تنها سود نمی‌کنید، بلکه شما را با ضرر نیز همراه می‌سازد.
  در ادامه مطلب به بررسی انواع دستگاه های بسته بندی زعفران می‌پردازیم.
  دستگاه بسته بندی دستی زعفران
  این دستگاه با داشتن ولوم حرارتی و قابل تنظیم برای پوشش های پلاستیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد. اغلب این وسیله را برای استفاده های محلی و خانگی استفاده می‌کنند. متاسفانه این روش برای بسته بندی صادراتی زعفران قابل استفاده نیست. چراکه از ظاهری زیبا برخوردار نیست و اغلب، بازارهای عمده و ارزان قیمت، مخاطب این نوع بسته بندی می‌باشند.
  برخی از دستگاه های بسته بندی دستی به صورت اتوماتیک تاریخ تولید و دیگر مشخصات را بر روی پلاستیک حک می‌کنند که این خصوصیت در بسته بندی های صادراتی اهمیت بالایی دارد.
  دستگاه بسته بندی اسکین پک زعفران
  دستگاه اسکین پک یک دستگاه نیمه اتوماتیک محسوب می‌شود. دستگاه بسته بندی زعفران اسکین پک یک لایه پلاستیک برای زعفران قرار می دهد. می‌توان با طراحی یک بسته زیبا با استفاده از دستگاه اسکین پک زیبایی بیشتری به بسته بندی نهایی دهید. با این روش ارزش افزوده ایجاد کرده و در صورتی که طراحی بسته‌بندی داخلی به خوبی انجام شده باشد، می‌تواند برای رقابت به بازارهای جهانی نیز صادر گردد.
  دستگاه بسته بندی شیرینگ پک زعفران
  این دستگاه نیز از جمله دستگاه های نیمه اتوماتیک به حساب می آید. نحوه عملکرد این دستگاه به صورتی است که با قرار دادن بسته بندی نهایی بر روی صفحه دستگاه رل پلاستیکی دور تا دور محصول نهایی را در بر می‌گیرد. البته باید در نظر داشت در صورتی که طراحی داخلی محصول و جعبه اولیه به صورت زیبا و با ارزش انجام شده باشد، در نهایت خروجی دستگاه شیرینگ پک ارزش افزوده بیشتری بر روی بسته بندی زعفران به وجود می‌آورد.
  دستگاه بسته بندی وکیوم زعفران
  در صورتی که جعبه طراحی شده فلزی و قابل وکیوم باشد، می‌توانید از دستگاه وکیوم بسته بندی زعفران استفاده نمایید. این امر یکی از بهترین روش ها برای افزایش ماندگاری و حفظ کیفیت محصول است. در صورتی که انتخابی از جنس پلاستیک مرغوب و باکیفیت داشته باشید، یک لایه محکم و مقاوم در برابر رطوبت بر روی محصول نهایی زعفران شما ایجاد می‌کند. این موضوع بسته بندی صادراتی زعفران تولید شده را از دیگر بسته بندی ها متمایز می‌کند.
  استاندار های ظروف صادراتی زعفران
  در صادرات بین المللی باید به خاطر داشته باشیم که منطبق بودن با استانداردهای بین المللی تجارت زعفران اهمیت زیادی دارد. چرا که یکی از مهم ترین پل های ارتباطی در میان کشورهای دنیاست. بنابراین آنالیز کیفیت زعفران و بررسی کیفیت آن اهمیت بالایی دارد. باید به خاطر داشته باشیم که در حین جابجایی زعفران ممکن است هر اتفاقی برای بسته بندی صادراتی زعفران ارسال شده بیافتند. خوشبختانه در حال حاضر بیشتر مراحل بسته بندی و آماده سازی زعفران نیاز به مجوز و تاییدیه از سوی وزارت بهداشت دارد. همین امر رعایت اصول بهداشتی و استانداردهای داخلی را برای زعفران تولید شده تضین می‌کند.

  منبع: صدف پک
   
  نوشته شده توسط arashhosseini321 در ‏29 ژوئن 2020

به اشتراک بگذارید