بروشور یا دفترچه

شقایق

Member
سلام
من می خوام یه کاری انجام بدم با تعداد صفحات زیاد

نمی خوام مثل دفترچه ساده باشه

یه کار شیک و شایدم فانتزی می خوام

این مورد برای معرفی پزشکان معتمد اداره ی ما و همچنین نحوه دریافت گواهینامه های مختلف دریانوردی هست

الان 23 صفحه در ابعاد 10*21 شده ولی نمی خوام دفترچه ی ساده باشه

اگه ممکنه راهنماییم کنید .

به نظر خودم توی این دفترچه ؟؟!!! می تونم دو تا از صفحات را با اندازه بزرگ (دو برابر) طراحی کنم که از وسط تا می شن و توی دفترچه ؟؟!! قرار می گیرند
مرسی می شم اگر راهنمایی کنید
با تشکرات فراوان :D :oops:

f_mostafa_f

Active Member
بستگی داره که بخوای چاپ کنی یا یه پرینت ساده بگیری...

اگه میخوای بدی چاپخونه که اصلا باید همین کار رو بکنی...

یعنی اگر 24 صفحه داری باید 6 تا ورق پشت و رو طراحی کنی که بعدا تا میشن...

نمیدونم منظورت رو درست فهمیدم یا نه...

اگه تونستی بیشتر توضیح بده...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
بهترین کار استفاده از همون شیوه بروشوری هستش

چون به قول طوفان می خوای با پرینت کار کنی

کار سختی هم نیست می تونی با تا کردن یه کاغذ به شکل بروشور و شماره گذاری روی هر صفحه شیوه چیدن صفحه ها رو هم مشخص کنی

خیلی آسونه

FashisT

Active Member
البته اگه کارت رو میخوای بدی پرینت کنی هم که میتونی هر صفحه رو در سندی جدا بزنی و بعدش بدی صحافی به شکلهای گوناگون برات بصحافه!
فعلا

شقایق

Member
سلام

مرسی از همه (کار شد دفترچه )

نه من کارو می خوام چاپ کنم توی تیراژ بالا (2 تا 3 هزار تا )

البته امروز روش یه کم فکر کردم که صفحه اول یه موج دریا باشه و بعد برش بخوره و زیر اون صفحه روی موج یک کشتی باشه که اگه بشه بعداً ماسکه بشه

الان طرح کلی تو دستمه اندازه صفحات رو نمی دونم می خواستم 20در20 بزنم رئیس گفت بزرگه

چون این دریانوردها می خوان جوری باشه که توی جیب جا بگیره

من هم به شدت از مستطیل بدم میاد

نظر شما در مورد اندازه چیه ؟

در مورد تا کردن هم منظورم این نبود منظورم این بود که اگر تمام صفحات 20در20 هستند یکیش دوبرابر باشه البته فقط از نظر عرضی و وسط دفترچه اون قسمت اضافه اش تا بخوره

ببینید ما حدوداً 20 تا عنوان دریانوردی داریم که هر کدوم مشخصات مشترک داره

همون اول کار هم دو تا گروه اصلی داریم (تجاری و صیادی ) که بعد این گروهها تقسیم بندی می شن به سمت های مختلف که گفتم 20 تا عنوان هست

مخلص کلام اینه که : می دونم باید جدول بندی کنم ولی شکل جدول ها رو نمی دونم چجوری بکشم ( :( )

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
شقایق جون اتفاقا توی اینجور کارا طرح مربع فوق العاده قشنگ و حرفه ای می شه به نظر من که اگه بتونی مربع کار کنی واقعا قشنگ تر میشه

طرحی هم که گفتی واقعا عالیه (موج و کشتی) منظورت رو هم از تا کردن صفحه فهمیدم مثل این مجله ها می گی که صفحه وسط رو مثلا یه پوستر می ندازن بعد واسه اینکه پوستر کامل و بزرگ باشه توی دو صفحه طراحی می کنن و اون صفحه رو تا می زنن اینم کار قشنگی می شه. مثلا اگه یه عکس از تمامی پرسنل داشته باشی و بعنوان یه عکس مثلا یادگاری توی اون صفحه کار کنی فکر کنم طرح موندگاری بشه (البته من کاملا نمی دونم که این دفترچه باید چه ویژگیهایی داشته باشه)

چون تیراژ بالا هم واسه چاپ می خوای اصلا نگران نباش البته خودت استادیا ولی یادآوری بد نیست که یادت باشه توی CYMK Mode کار کنی که رنگات واسه چاپ واقعی باشن

شقایق

Member
سلام
مرسی از یادآوری این رو می دونم

ولی پوستر وسط رو هم براش نقشه ها دارم ( عکس پرسنل ربطی نداره )

یه طرف این برگ نقشه شهر به همراه مراکز آموزشی و یه طرف دیگه اش مراحل کاپیتان شدن (ملوان- افسر - فرمانده ) طی یک چارت هست

مشکل من فقط نوشتن توی صفحات هست چون متن زیاده نمی دونم چجوری بچینم که خوانا باشه

فکر می کنم ترجیحاً توی جدول باشه یعنی هر صفحه رو به چهار قسمت تبدیل کنم ولی همین جدول بندی صفحات مشکل ساز هست برام (هیچ طرح جالبی به مخم نمی رسه )

تو رو خدا کمک ک ک ک ک ک ک ک

مرسی سارا جون راستی این دفترچه می خواد دست ملوان ها و کاربر های کشتی برسه (البته کاپیتان ها و افسرها هم هستند) و باید یه چیز خوانا باشه چون بعضی هاشون تا سیکل سواد بیشتر ندارند

ولی خب کاپیتان ها تا فوق لیسانس هم هستند

S.H.R.M.K

Well-Known Member
میشه یه بار کامل توضیح بدی چی میخوای؟
یعنی این که میگی هر صفحه رو 4 قسمت کنم دقیقا متوجه نمیشم و با فونتا چه مشکلی داری؟

شقایق

Member
ببينيد
آيتم هاي هر صفحه 4 تاست .
عموماً البته

اين آيتم ها مثلاً يكيش مدارك مورد نياز هست
يكيش شزايط تطبيق و ....

حالا من ترجيح مي دم اينها رو توي جدول بيارم ولي تا حالا توي فتوشاژ جدول جالبي نكشيدم

يعني يه جدول كه نوشته هاش جوري باشند كه افكت خاصي داشته باشه

اگر تونستم شنبه يه صفحه رو اسكن مي كنم مي ذارم تا بيشتر متوجه بشيد

ضمناً به نظر شما همچين كاري كه نوشته ههاش زياده چه زمينه اي براش مناسبه

آقاي حميد رضا امضاي شما خيلي قشنگه

مرسي از شما كه اين همه لطف داريد و جواب مي ديد.

فعلاً

شقایق

Member
چرا خبري نشد ؟

ضمناً اگه ممكنه چند تا شركت خوب براي چاپ (مي خوام يه قالب درست كنه براي صفحه اول ) معرفي كنيد .
احتمالاً كارم برش داره بقيه صفحاتش هم . يا اينكه اگر كسي قيمت مي دونه يه خبري بده

يه كار برش دار با 27 صفحه (تقريباً ) چقدر در مياد .

مرسي
فعلاً

S.H.R.M.K

Well-Known Member
شقایق خانوم مثل اینکه قرار بود یه نمونه بزاری شما اینجا تا بشه روش نظر داد؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من که چیزی نمیبینم.

S.H.R.M.K

Well-Known Member
راستی واسه قیمت هم اول شما باید ببینی روی چه کاغذی و چه کیفیتی میخوای چاپ کنی تا بشه قیمت داد اگر خواستی مشخصات کامل کار رو بگو تا قیمتشو برات درارم.
کاغذ و چاپ خونه معتبر هم سراغ دارم....

شقایق

Member
نمونه

امیدوارم که بتونید بخونید
چون متنش خیلی ریزه

ضمناً برای کار چاپ روی یه کاغذ مات می خوام گرمش هم خب نه زیاد پایین باشه نه زیاد بالا .
قالب صفحه ی اولش هم که یه موج هست.
احتمالاً عنوان بروشور هم ماسکه بشه و یه آرم از اداره

اینجا دانلود کنید

فایل رو از اینجا می تونید دانلود کنید . راه دیگه ای بلد نبودم که فایلم رو بفرستم

ضمناً مرسی که می خواهید کمک کنید

شقایق

Member
لطفاً اگر کسی برای جدول بندی نوشته ها (هر صفحه جداست این تصویر ارسالی دو صفحه ی به هم چسبیده است ) طرحی داره به منم بگه

چون متنش زیاده خودم نمی دونم چی کارش کنم .

عنوان هر صفحه با رنگ قرمز بالا نشون داده شده . 80% بقیه دفترچه هم به همین شکل هست

شقایق

Member
چی شد جواب من ؟

به اعماق ته انجمن راه پیدا کرد ؟

یعنی خودم برم راه حل پیدا کنم ؟

شقایق

Member
مرسی از اینکه خیلی لطف کردید و جواب ندادید

تو رو خدااااااااااااااااااااااااااااااااا

لطفاً

شقایق

Member
سلام

می دونم موضوع من به تاریخ پیوست ولی بابا حداقل یکی در مورد چاپ این دفترچه یه نظری بده

ضمناً اگر ممکنه یه سایت معرفی کنید که توش چند نمونه جدول (تقسیم بندی یه صفحه با المانها یا یک oBJECT ) باشه

بابا شما که اینجوری نبودید

جدیدترین ارسال ها

بالا