افزونه برنامه اسکرين شات | Singular ScreenShot

Singular

Active Member
سلام به دوستان عزيز

از اونجايي که بعد برنامه نويسي و بعدش براي ساخت راهنماي نرم افزار ، زياد با اسکرين شات کار ميکردم ، مخصوصا اسکرين شات به صورت Crop....يه همچين برنامه اي نياز داشتم ، که تصميم به نوشتن اين برنامه کردم.البته نسخه هايي مشابه زياد هست ولي به دلم ننشست و سيستمو کند ميکرد.(سنگين بود).

يه برنامه ي کاربردي و کاربر پسند آماده کردم و اين نرم افزار را به اشتراک ميزارم.

لازمه که از دوست عزيز آقا محمدمهدی که در بخشي راهنمايي کردند تشکر کنم.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
برنامه اسکرين شات : Singular ScreenShot
--------------------------------------------------------------------------------------------------------

کاربرد ها :

1 : اسکرين شات با انتخاب قسمت مورد نظر ( Key: PrintScreen ( Crop
2: اسکرين شات از صفحه ویندوز فعال Key: Ctrl+PrnScr
3: اسکرين شات تمام صفحه از سيستم کاربر Key: ALT+PrnScr

مزیت ها :

1: به محض اسکرين شات آدرس ذخيره فايل رو از کاربر مي خواهد ، تا عکس رو ذخیره کند.
2: ایجاد کنتور ذخیره عکس

کامل تر شدن و بهتر شدن راهنما . . .

فقط دوتا قابلیت می خواستم اضافه کنم..نشد (نتونستم اضافه کنم)

1 : وقتی عکسی ذخریه میکردم .پیامی رو بالن بیاد که روی بالن کلیک کنم آدرس ذخیره عکس نشون بده

مشکل اینکه قسمتی که مربوط به کلیک روی بالن باشه رو پیدا نکردم.

2 : وقتی از قابلیت اسکرین شات بصورت دراگ Crop استفاده میکنم ..میخواستم قسمتی از عکسی که دراگ میکنیم ...توش یه سایه ای نشون بده...

از دوستانی که در این دوتا مورد اطلاعی دارند...راهنمایی کنند تا ویرایش کنم نسخه بعدی رو به اشتراک بزارم

با تشکر

لینک دانلود : Singular ScreenShot

آخرین ویرایش:

KITM.Hamid

New Member
اگر قابل شخصی سازی برای برنامه ها بودش خیلی خیلی بهتر و کاراتر میشد.
حالا از برنامه قدرتمندی ازجمله SnagIT بگذریم؛ (مثلا خودم) اگر نخوام از برنامه استفاده کنم، خیلی خیلی راحت با دکمه PrtSc عکس میگیرم و خیلی سریع و راحت توی Paint اونو Crop میکنم!
اصلا هم سخت و وقت گیر و... نیست.
من که به طور شخص اینطوری هستم که اگر طرف برنامه های جانبی میرم فقط و فقط به فکر استفاده از برنامه جذاب Editor اون هستم.
البته این نظر منه و نظر همه دوستان هم کاملا محترم...
اینو گفتم صرفا جهت توسعه برنامه وگرنه همینش هم فکر میکنم از نظر خیلی ها کاربرپسند باشه.

Singular

Active Member
اگر قابل شخصی سازی برای برنامه ها بودش خیلی خیلی بهتر و کاراتر میشد.
.

منظور از این حرفتون چی بود.. متجه نشدم؟

راحت با دکمه PrtSc عکس میگیرم و خیلی سریع و راحت توی Paint اونو Crop میکنم!
اصلا هم سخت و وقت گیر و... نیست.

.

واسه من سخته :green: زمان بره واسم (زیاد اسکرین شات میگیرم Crop)
احتمالا ویندوز سون استفاده میکنید؟؟ ویندوز سون باز کاربری بهتری ارائه میده . که میگید راحته

ممنون از نظرتون.

آخرین ویرایش:

KITM.Hamid

New Member
منظورم از شخصی سازی درواقع این بود که اگر کسی خواست بتونه توی برنامش استفاده کنه؛ مثل پلاگین های مختلفی که هست.
نه...از ویندوز 8 استفاده میکنم؛ چونکه منم خیلی به Crop نیاز دارم انگار دستم سریع شده!!!
:)

محمدمهدی

Well-Known Member
درود بر تو فرید جان
الزامی نمی بینم پروژه ای که ساخته میشه حتما نو باشه. همین که تلاش میشه تا یک کار ارائه بشه ارزنده هست. البته به نظرم میرسه خیلی بهتر هست کاری که ارائه میشه متناسب با محدودیت ها، توجیه منطقی خوبی داشته باشه.

فقط 2 تا مطلب :
1. برنامه ی شما هیچ Shortcutیی ارائه نمیکنه و یک راست میره توی حساس ترین فولدر (System32) میشینه. این اصولی نیست.
پیشنهاد می کنم اگر نمی خوای Setup بسازی، از WinRAR و قابلیت های SFX استفاده کن، توی یک آدرس متداول.

2. من اینکه در نرم افزاری با کلید Esc نمیشه از شر یه انتخاب اشتباه خلاص شد رو بد می دونم. می دونم این در قابلیت های ScreenShot Plugin نیست.
اگر برای این قضیه راه اصولی پیدا کنید خیلی خوب هست. (اگر هم نشد یک راه غیر اصولی به نظرم رسید که شاید به وقت گذاشتنش نیارزه. اینکه یک برنامه ای Screenshot پلاگین رو مستقل اجرا کنه و وقتی کلید Esc زده شد، اون رو ببنده و دوباره باز کنه.)

ضمنا گمونم این عبارت مناسب تر باشه : Thank You for Choosing Us
چون اون عبارتی که شما استفاده کردید رو جایی ندیدم.

موفق باشی.

Singular

Active Member
تشکر از از دوستان .

[h=2]>>> آقای محمدمهدی [/h] در مورد مطلب اول به این منظور تو سیستم 32 کپی کردم چون میخواستم آدرس فایل اجرایی رو تو استارت آپ ویندوز بدم.
با WinRAR قابلیت تنظیم استارت آپ نداشتم .
در این صورت مجبورم از سیستم ستاپ ساز استفاده کنم..تا قابلیت های ( شورت کات ، استارت آپ ، Uninstall ) اضافه کنم.

مطلب 2 هم به منظور اینکه این برنامه، روی اسکرین شات ویندوز بشینه تا همیشه فعال باشه Esc رو حذف کردم (جلوشو گرفتم)

متوجه
اینکه یک برنامه ای Screenshot پلاگین رو مستقل اجرا کنه و وقتی کلید Esc زده شد، اون رو ببنده و دوباره باز کنه.)
نشدم منظورتون چی هست؟

بابت Thank You for Choosing Us هم ممنونم.
من از ترجمه گوگل استفاده کردم

محمدمهدی

Well-Known Member
در مورد مطلب اول به سادگی هم با winrar میشه، هم اصولی ترش اینه که خود برنامه ی شما این کار رو بکنه و به هیچ وجه توجیه خوبی برای قرار گرفتن برنامه توی system32 نیست.
در مورد مطلب دوم هم گمونم شما متوجه نشدی، منظور اینه که وقتی PrtScr زده میشه گاهی اوقات آدم پشیمون میشه و می خواد esc بزنه اما تا region رو انتخاب نکنی ول کن نیست.

Singular

Active Member
مطلب 2: آها درسته..راهی برای این منظور پیدا نکرده بودم

جدیدترین ارسال ها

بالا