برسی نسخه کامل vray 3

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.

برای دانلود به این لینک بروید .

اول از همه توی وی ری 3 صحنه رو لود کردم.
وقتی که سولید راک رو باز کردم یه پیغام اومد که روی حالت raytrace گذاشته میشه.چون رم من 24 گیگ هست خب مشکل نیست.اما خودش گفت اگه رم کم بیاره کرش میکنه
روی حالت medium با سایز 640 گذاشتم.
vray 3
render time : 2m 4.6s
static im lc.jpg
vray 2.4
render time : 4m 46s
static im lc 2.4.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
روی حالت Brute Force و Light cashe گراشتم.
vray 3
render time : 4m 9.6s
static BF lc.jpg
vray 2.4
render time : 7m 46s
static BF lc 2.4.jpg
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

روی حالت Brute Force و Brute Force گزاشتم.
vray 3
render time : 7m 13s
static BF BF.jpg
vray 3 Progsive
render time : 7m 5.9s
static BF BF progsiv.jpg

vray 2.4
render time ~> 20m
رندر رو کنسل کردم. وقتی به مو رسید سیستم مرد!!

آخرین ویرایش توسط مدیر:

LinkinForEver

مسئول بخش برنامه ها و مسائل گرافیک سه بعدی
37024974663329563952.jpg

2 میلیون Hair !!!!!!!!!!!!! با Opacity فقط 54 ثانیه !

یک چیز جالب !
ویری حتی گالری سایتش و حتی Help ـش هم کپی مکسول ساخته !
واقعا نمیدونم چرا !
ARION هم همینطور !

آخرین ویرایش:

LinkinForEver

یعنی من الان میخوام درجا محو شم !

کیفیت VrayRT از خود ویری بهتره !

و اینکه Vray RT در حالت Active همونطور که Chaos Group هم گفته Global Illumation و Hair و SSS رو ساپورت نمیکنه و تنها در Active Shade معمولی محاسبه میشه .
من تونستم با چند ترفند کاری کنم که هم مو و هم GI و هم SSS دقیقا مثل ویری تو حالت ریل تایم رندر بشن !

خودتون ببنید کیفیت RT چند برابر هست !

lll.jpg

Barnara

کاربر متخصص 3ds max
من نسخه بتا رو دانلود کردم که کاملا نا امید شدم ازش و سرعتش هم افتضاح بود، اما با وجود این تعاریف همین الان نسخه کامل رو دانلود میکنم :)
ممنونم ازت حمیدرضا جان بابت به روز نگه داشتن تاپیک دانلود واقعا لذت بردم! و ممنون از هر دوتون (عارف و حمید) بابت مقایسه :rose:

LinkinForEver

عزیزان این مبحث مربوط به دانلود نیست مربوط به تست های ویری هست .

عارف جان با اجازت لینک مرجع دادم . دوستان به اشتباه میوفتن .

علی جان فقط و فقط برای ورژن 2014 در حال حاضر اونم 64 بیتی کرک شده .
چون اون شخص کرکر بنده خدا پول همه ورژن هارو نداره که :دی

AREF

سلام حمید جان تموم پست های اضافه رو انتقال به زباله دان بده. گزینه انتقال رو بزن و آخرین گزینه ها گزینه انتقال به زباله دان رو بزن
بچه ها یه نکته خیلی مهم توش پیدا کردم .تفاوت بسیار زیاد بین وی ری 3 و وی ری قدیمی
اگه بلد نباشین به شدت آزار دهنده هست.
دقت کنین توی Global Swich گزینه ای داره به نام
options.png
ProbabilisticLights
اگه این گزینه روشن باشه کارش اینه که اگه تعداد لامپ زیاد داشته باشین دیگه نورها و سایه ها با هم قاطی نمیشه و یه ترکیب بسیار زیبا رو رقم میزنه
prob_lights_off.png تبدیل میشه به این prob_lights_on.png

اما نکته اینجاست اگه عدد پیش فرض که 8 هست رو دست نزنین و تعداد لامپ هاتون زیاد باشه صحنه کلا نویز میشه. اما اگه مثلا 70 تا لامپ دارین عدد رو بالای 50 بزارین خوب میشه اما طبیعتا زمان رندر بالا میره

.:BehzAd:.

Active Member
سلام به بچه های عزیز

شاید تقریبا همه بچه های که وی ری جدید رو دارن استفاده میکنند از اینکه چرا این ورژن سریع تر شده و ویژگی یا همون فیوچر جدید Embree بی خبر باشن!

در مورد سرعت بگم که درسته کلا هسته اولیه این انجین خوب از اول برنامه نویسی شد و کلی تغییرات داشت و به خاطر همین هم کی آس گروپ مجبور بود کلی بتا بیرون بده تا باگ هاش رفع بشه پس هسته اولیه وی ری قدیمی رو نداره و توسعه داده شده پس سریع تر شده.

اضافه شدن سمپلینگ جدید Progressive تا دگرگون کردن بروت فورس که سرعتش بیشتر شده هم جزء تغییرات دیگه هست.

و اما Embree!!!

اول بگم که این یه قابلبت هست که اینتل از اون تو CPU های جدیدش استفاده کرده که بسته به اینکه CPU شما از کدوم پشتبانی کرده باشه برای رندر گیری استفاده میکنه دارای دو نوع SSE و AVX هست.

چون CPU اینتل این قابلیت رو داشت و کی آس گروپ از اون قبل از اینکه نسخه جدید رو بده از اون بی بهر بود اومد و برای وی ری 2.4 هم به صورت یک فایل dlo برای مکس 2010 تا 2013 از این تکنولوژی استفاده کرد ولی طرز کاربردش متفاوت تر هست و فقط با زدن یه تیک تو تنظیمات وی ری 3 فعال نمیشه یهنی تو وی ری 2.40 همچین تیکی نداریم و جور دیگه ای ازش باید استفاده کرد اما تو وی ری جدید اون رو به یه تیک خلاصه کرد و همه میتونند با زدنش سرعت بیشتری داشته باشن

فعلا ایت تکنولوژی در انحصار اینتل هست و به این جمله که بعضی فروشندگان یا حتی آرتیست هایکه سی پی یو AMD خوبه واسه رندر پایان داد..پس موقعه خرید سیستم فقط ! CPU اینتل و گرافیک انویدیا !!!
التماس دعا :rose:

AREF

سلام امروز یه تست جدید گرفتم از قابلیت Embree که بهزاد گفت. زمان رندر از 30 دقیقه به 25 دقیقه رسوند
البته cpu من i5 4430 هست. سیستم خونم یه خرده محدوده. نمی دونم Embree داره یا نه
زمان رندر 30 دقیقه
بدون Embree

DOF em off.jpg
زمان رندر 25 دقیقه
با Embree

DOF em.jpg

استاد بی نهایت سپاسگذارم.

اما فکر کنم شما بهتر بدونی دیگه ، اگه کسی محدودیت مالی داشته باشه، اما بخواد یه سیستم نیمه حرفه ای و قوی داشته باشه، ضمن اینکه کاراییش با قیمتش تفاوت چندانی نداشته باشه ، بهتره که همون ای ام دی رو ببنده، مگه اینکه هدف اصلیش کار با مکس و وی ری باشه که در اونصورت حرف شما کاملاً درسته، وگرنه همه برنامه ها که سی پی یو بیس نیستن!!! ، حتی می شه گفت نرم افزارهای جدید همه دارن به سمت جی پی یو بیس شدن می رن؟!! و دوره سی پی یو برای محاسبات گرافیکی بایاس یا همون اریب دیگه به پایان رسیده.

چیزی که هست اینه که این تفکر جا افتاده که اینتل از ای ام دی خیلی بهتره ، در صورتی که اینطوری نیست و این بصورت موردی صحت نداره نه کلی!! ، ضمن اینکه به قول حتی خود اینتلی ها ( که خودم هم جزوشون هستم ) شما برای پونزده درصد !! کارایی بیشتر حاضری مبلغی معادل چهل درصد!! بیشتر رو بپردازی تا یه سی پی یو از نسل جدید اینتل و داشته باشی! در صورتی که این در مورد ای ام دی صحت نداره.

Active Member
خواهش میکنم در ضمن استاد خودتی

درسته که CPU های اینتل گرونتر از AMD هست ولی کارایشون هم بیشتر هست و اینتل در دسترس تر و شاید از بین هر 10 تا سیستم به ندرت یکی هم AMD ببنده من خیلی تو بازار رضا و مجتمع ایران میرم چند از مغازه دارهاش هم از دوستام هستن اینی چیزی که همشون میگن.

من نمیگم AMD بد هست سری ها جدیدش خیلی خوب شدن ولی خوب اگه دقت کنی با اینکه چند سال پیش شرکت ورشکسته ATI رو خرید و اسم گرافیک هاش رو هم AMD کرد ولی هیچ گرافیک و آرتیستی رو ندیم که از این نوع گرافیک استفاده کنه و همه از خانواده انویدیا (Geforce ِ-Quadro -Tesla) گرافیک انتخاب میکنند

جدیترین گرافیک کوادرو K6000 هست که با 12 گیگ مموری با 4K رزولوشن و 2880 هسته کودا چیزی نردیک به $4,999 یا 15 میلیون خودمون قیمت داره ولی خوب یه چیزه معرکه برای کار تو ویوپورت نرم افزار های مختلف هست و البته خوراک سیمولیشن!!

پس مقایسه گرافیک AMD با nVidia میشه قیاس مع الفارغ حالا تو بحث CPU نمیشه غیر قابل مقایسه دونست ولی خوب فعلا اینتل پیشتاز هست!

اینم بگم که AMD CPU Server چیزه خوبی هست و من قبولش دارم

این مدلش خداست ولی خوب باید با زنون مقایسه بشه که اینجاست که اینتل حرفی واسه گفتن باقی نمیزاره!

AMD Opteron 6380 Abu Dhabi 2.5GHz Socket G34 115W 16-Core Server Processor OS6380WKTGGHKWOF

چند سالی هست که رو اینتل و انویدیا هستیم و خواهیم ماند و هرگز فکر این رو نمیکنم که برم AMD بخرم و یا به کسی پیشنهاد بدم البته حرف شما کاملا متین هزینه هم خیلی مهم هست.

کمی درگیرم وقت ندارم بیشتر بگم و فیلم و عکس بزارم ولی خودتن سرچ کنید و ویدئو از این غول های سخت افزای ببینید!

موفق باشید

behzad999

Member
با سلام دوستان میشه یه مقدار راهنمایی کنین که موقع نصب کدام گزینه رو باید انتخاب کرد؟ من نصب کردم و با اون فایلی بود که بچه باهاش تست رندر میگرفتن. رندر گرفتم شد 9.47 ولی همون رو با vray2.3رندر گرفتم شد7.7 .حالا میخوام بدونم با این فایل نمیشه نتیجه گرفت که vray 3کند تر از vray 2.3هست؟

خواهش میکنم در ضمن استاد خودتی

درسته که CPU های اینتل گرونتر از AMD هست ولی کارایشون هم بیشتر هست و اینتل در دسترس تر و شاید از بین هر 10 تا سیستم به ندرت یکی هم AMD ببنده من خیلی تو بازار رضا و مجتمع ایران میرم چند از مغازه دارهاش هم از دوستام هستن اینی چیزی که همشون میگن.

من نمیگم AMD بد هست سری ها جدیدش خیلی خوب شدن ولی خوب اگه دقت کنی با اینکه چند سال پیش شرکت ورشکسته ATI رو خرید و اسم گرافیک هاش رو هم AMD کرد ولی هیچ گرافیک و آرتیستی رو ندیم که از این نوع گرافیک استفاده کنه و همه از خانواده انویدیا (Geforce ِ-Quadro -Tesla) گرافیک انتخاب میکنند

جدیترین گرافیک کوادرو K6000 هست که با 12 گیگ مموری با 4K رزولوشن و 2880 هسته کودا چیزی نردیک به $4,999 یا 15 میلیون خودمون قیمت داره ولی خوب یه چیزه معرکه برای کار تو ویوپورت نرم افزار های مختلف هست و البته خوراک سیمولیشن!!

پس مقایسه گرافیک AMD با nVidia میشه قیاس مع الفارغ حالا تو بحث CPU نمیشه غیر قابل مقایسه دونست ولی خوب فعلا اینتل پیشتاز هست!

اینم بگم که AMD CPU Server چیزه خوبی هست و من قبولش دارم

این مدلش خداست ولی خوب باید با زنون مقایسه بشه که اینجاست که اینتل حرفی واسه گفتن باقی نمیزاره!

AMD Opteron 6380 Abu Dhabi 2.5GHz Socket G34 115W 16-Core Server Processor OS6380WKTGGHKWOF

چند سالی هست که رو اینتل و انویدیا هستیم و خواهیم ماند و هرگز فکر این رو نمیکنم که برم AMD بخرم و یا به کسی پیشنهاد بدم البته حرف شما کاملا متین هزینه هم خیلی مهم هست.

کمی درگیرم وقت ندارم بیشتر بگم و فیلم و عکس بزارم ولی خودتن سرچ کنید و ویدئو از این غول های سخت افزای ببینید!

موفق باشید

بله کاملاً با صحبت هاتون موافق هستم، خلاصه صحبت بنده این بود: در صورتی که پول کافی برای خرید تکنولوژی جدیدی که صرفاً پونزده درصد کارایی بیشتر نسبت به نسل های پیشین خودش داره!! هزینه ی چهل درصدی نکنید!!
همین.

خوب خیلی ها فکر می کنن مثلاً نسل هزول ( همون هاسول یا هسول خودمون ) از سی پی یو های اینتل ، کلاً یه معماری جدید داره؟!! ، در صورتی که اینطوری نیست، و شما چیز خارق العاده ای بابت خرید یه سی پی یو از نوع مثلاً اکستریم سری هزول نم بینید با اینکه قیمتی معادل دو سه میلیون تومان باید پرداخت کنید!!

من کاملاً موافق هستم که تکنولوژی جدید چه در زمینه کارت گرافیک و چه در زمینه سی پی یو توی بحث پی سی ها در اختیار اینتل هست! ، اما این به این معنی نیست که اونها دارن یه چیز شگفت انگیز بیرون می دن!! ، لااقل من توی هیچکدوم از سایتهایی که کار مقایسه انجام می دن ، همچین چیزی رو ندیدم!

در کل اگر کسی قصد داره با هزینه مثلاً زیر پنج میلیون یه سیستم جمع کنه که هم بخواد باهاش بازی بکنه و هم کار گرافیکی ، بهتره که یه کانفیگ خوب از ای ام دی جمع کنه، مگر اینکه بازی کردن براش در اولویت نباشه.
باز هم می گم توی مواردی تمامی سایت هایی که کار مقایسه رو انجام می دن و در بنچ مارکهاشون بازی ملاکشون هست، بخوبی نشون دادن که ای ام دی توی سطوح نیمه حرفه ای ، حتی کمی بهتر از اینتل عمل کرده.

با تمام این تفاسیر من خودم اینتلی هستم!! ، و هنوز اعتماد کامل به ای ام دی ندارم، و تمام صحبتهام بر اساس مقالات متعدد و نتیجه های زیادی هست که از سایت های معتبر مطالعه کردم.

Active Member
بله من گفتم که رو کرک این ورژن حساب نکنید!!! امیدوارم حل بشه برای همه کاربرانی که هنوز دسترسی به یه سری چیزا ندارن! من خودم ورژن کرک 3.00.3 رو دانلود کردم برای تست ولی سریع بعد از اولین تست سریع پاکش کردم و برگشتم نسخه اصلی 3.00.1 که تک یوزره هست رو لپتاپم هم هنوز 2.40.04 دارم!

این چیزی که کرک شده فقط rt اون و یه سری محدودیت دمو فیکس شده!! حالا حالا زمان لازم هست برای اومدن یه کرک خوب که در حد نسخه اصلی باشه و همچین سرعتی داشته باشه.

به امید روزای خوب برای همه!

HR3D

کاربر فعال
بله من گفتم که رو کرک این ورژن حساب نکنید!!! امیدوارم حل بشه برای همه کاربرانی که هنوز دسترسی به یه سری چیزا ندارن! من خودم ورژن کرک 3.00.3 رو دانلود کردم برای تست ولی سریع بعد از اولین تست سریع پاکش کردم و برگشتم نسخه اصلی 3.00.1 که تک یوزره هست رو لپتاپم هم هنوز 2.40.04 دارم!

این چیزی که کرک شده فقط rt اون و یه سری محدودیت دمو فیکس شده!! حالا حالا زمان لازم هست برای اومدن یه کرک خوب که در حد نسخه اصلی باشه و همچین سرعتی داشته باشه.

به امید روزای خوب برای همه!

پس بیخود نیست من هم دچار کلی مشکل با این نسخه سومیه شدم
برم همون 2 رو نصب کنم ...

madmaster_3d

Well-Known Member
دوستان در مورد سی پی یو اینتل و ای ام دی شما می تونید یک سرچ کوچیک تو نت بکنید و این رو متوجه میشید که
مثلا اینتل یک رستوران هستش با 1000000 کارمند مثل مک دونالد
و ای ام دی فلافلی هستش
و از نظر در آمد و فروش و بقیه قضایا هم همینطور
:) پس فقط 15% این حرفها نیست
تازه من که قم هستم اینجا هوا بالای 60 هستش تابستون ها ( نگاه به اخبار نکنید دروغ میگه ) و سیستم من بعضی موقع ها شاید 1 روز هم بیشتر روشن باشه و آخ هم نمیگه. من گیمر فوق حرفه ای هستم. و تری دی هم کار می کنم.
به نظرم دوستان اینتل بخرید. بازم خودتون تحقیق کنید :)

جدیدترین ارسال ها

بالا