برای ساخت این شکل(= Shape) ایده ای دارید؟

Domanjiri

Well-Known Member
سلام

رفقا کسی ایده ای برای ساخت شکل زیر با تعداد دلخواه قطعات (=اسلایس) داره؟ ترجیحن داخل فتوشاپ!

ممنون از شما:rose:

پیوست ها

• shape.jpg
    shape.jpg
    167.9 کیلوبایت · بازدیدها: 9

30min

Banned
یک کمی بیشتر توضیح بده دومانجیری !؟!؟!؟!؟!؟
یعنی میخوای این شکل رو تو فتوشاپ درست کنی ؟
یعنی چی با تعداد دلخواه قطعات ؟

Domanjiri

Well-Known Member
سلام
یک کمی بیشتر توضیح بده دومانجیری !؟!؟!؟!؟!؟
یعنی میخوای این شکل رو تو فتوشاپ درست کنی ؟
یعنی چی با تعداد دلخواه قطعات ؟
دومـَـنجیری هستم :)

آره داخل فتوشاپ می خوام!

الان نگا این تصویری که گذاشتم یک و دو و سه و... 9 تا اسلایس داره _

_ دنبال روش و اسلوبی هستم که بشه مثلن شکلی مشابه با 17 اسلایس ساخت

اگه بازم گنگ ئه بگین بیشتر توضیح بدم:)

Domanjiri

Well-Known Member
سلام

سلام
حالا حتما باید فتوشاپی باشه؟؟؟؟ نمیشه مثلا با فری هند درست کنی؟ خیلی هم راحت تره.

آره، منم موافقم باهات:wink: ولی دوست تر دارم که با یه ایده ی جالبناک و تَخَص ( یا حتی ساده و معمولی :دی) داخل فتوشاپ همچین کاری رو انجام بدم.

پ.نـ : من با ایل یه مقدار کار کردم، اگه خودت مایل بودی یه توضیح یکی دو خطی درمورد ساختش تو فری هند بده، خیلی ممنون میشم ازت:rose:

شاد باشی دوست من:)

mahtab2009

Member
به نظر من یه خط بکش و اندازه و مختصات خط رو توی پانل object با اعداد صحیح تنظیم کن که بتونی مختصات مرکز تقارن شکل رو راحت حساب کنی. بعد پانل align and transform رو باز کن و تو قسمت transform گزینه rotation رو انتخاب کن. مختصات یک سر خط رو به عنوان مرکز دوران وارد کن و در قسمت copies عدد 1 رو بزن. بر حسب تعداد قطعاتی که می خوای ببین تو 360 درجه چقدر فاصله (بر حسب درجه) بین قطعات می افته و اون مقدار رو در قسمت rotation angle وارد کن و سپس کلید rotate رو بزن. حالا یه شکل مثل عدد 7 داری.
در نوار tools روی گزینه mirror دوبار کلیک کن تا تنظیمات ابزار باز بشه. در منوی بالا گزینه multiple رو انتخاب و بعد تعداد تکرارها رو وارد کن و ok رو بزن. حالا در حالی که هر دو خط در حال انتخابند کلید mirror رو بزن و دقیقا روی رأس شکل 7 کلیک کن.
حالا دو تا دایره به اندازه ای که می خوای به عنوان مرز بیرونی و درونی شکل بکش و مختصاتش رو جوری تنظیم کن که با خطها هم مرکز بشه یا میتونی روی مرکز خطها کلیک کنی و با نگه داشتن alt & shift دو دایره بکشی.
بعد همه اشکال را انتخاب و در نوار Xtra oprations کلید divide رو بزن. قسمتهایی رو که می خوای انتخاب و بقیه رو پاک کن.
ببخشید توضیحم 60 خطی شد. معذرت :wink:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام

رفقا کسی ایده ای برای ساخت شکل زیر با تعداد دلخواه قطعات (=اسلایس) داره؟ ترجیحن داخل فتوشاپ!

ممنون از شما:rose:

ابتدا توسط گزینه New Guide در منوی View دو Guide افقی و عمودی در وسط صفحه اضافه می کنم تا
مختصات وسط دایره رو مشخص کنه :

Level01.gif

ابزار Ellipse Tool را انتخاب می کنم، روی حالت Shape Layers و Create new shape layer قرار می دهم.
ماوس را روی نقطه وسط صفحه می برم و بعد از اینکه دکمه چپ ماوس را پایین نگاه داشتم و شروع به رسم کردم،
کلید های Alt + Shift را هم پایین نگه می دارم تا بیضی به مرکز آن نقطه (Alt) و کاملا دایره (Shift) شروع به رسم
شدن کند. ماوس را جابجا کرده و دایره را رسم می کنم :

Level02.gif

وضعیت ابزار را از Create new shape layer به Subtract from shape area تغییر داده و دایره دیگری را کوچکتر
می کشم :

Level03.gif

لایه Background را در لیست لایه ها انتخاب می کنم تا Shape جدیدی که خواهم کشید قاطی Shape فعلی نشود،
بعدا می توانم در لیست لایه ها Shape ها را بالا و پایین یکدیگر ببرم.

ابزار را به Rectangle Tool و وضعیت Create new shape layer تغییر داده و بالای خط عمودی ماوس را قرار می دهم.
دکمه چپ ماوس را فشار داده و زمانی که رسم مستطیل را شروع کردم Alt را هم پایین نگه می دارم تا باریکه
درست وسط خط قرار بگیرد و باریکه ای رسم می کنم. انگاری حلقه از وسط نصف شده، از رنگ دیگری استفاده کردم که بهتر مشخص شود :

Level04.gif

اگر لازم است که سمت بالای باریکه کلفت تر باشد، ترکیب کلیدی Ctrl + T را فشار داده، روی Shape راست کلیک کرده
و گزینه Perspective را انتخاب نموده و گوشه سمت راست بالا را به سمت چپ و گوشه سمت راست پایین را به سمت
چپ می بریم، تا Shape بینوا بصورت زیر در آید :

Level05.gif

اگر باریکه زیادی کلفت است، ترکیب کلیدی Ctrl + T را فشار داده و Width اش را کم کنید.

در لیست لایه ها روی Shape راست کلیک کرده و گزینه Duplicate Layer را انتخاب می کنیم تا از Shape کپی بگیریم.
ترکیب کلیدی Ctrl + T را فشار داده و Shape را مقدار درجه مشخصی که کسری از 360 درجه باشد دوران می دهیم،
مثلا 30 درجه. طبیعتا بین تعداد تکه ها و اندازه این زاویه ارتباط معکوسی وجود دارد.
مدام از اون Shape فلک زده کپی گرفته و دوران دهید، طوری که کل دایره را پوشش دهید :

Level06.gif

در لیست لایه ها همه اون Shape ها رو بجز حلقه انتخاب کرده و با ترکیب کلیدی Ctrl + E به یک لایه یک تکه
تبدیل کنید.
در حالی که کلید Ctrl را پایین نگه داشته اید روی Shape حلقه در لیست لایه ها کلیک کنید تا بصورت ناحیه انتخاب شده
در آید. در لیست لایه ها روی لایه یک تکه راست کلیک کرده و گزینه Substract Transparency Mask کلیک کنید
تا از ناحیه انتخاب شده کسر شود :

Level07.gif

یک لایه جدید بسازید (Ctrl + Alt + Shift + N)
ترکیب کلیدی Alt + Del یا Ctrl + Del را فشار دهید تا با رنگ Foreground یا Background رنگ شود.
بقیه لایه ها را فعلا پنهان کنید، دیگر نیازی بهشان نداریم :

Level08.gif

در لیست لایه ها روی لایه راست کلیک کرده و گزینه Blending Options را انتخاب نمایید.
Fill Opacity لایه را روی 0 درصد قرار داده (در بخش Advanced Blending) و تیک Stroke را در لیست سمت چپ بزنید
و با رنگ و ضخامت دلخواه کادر دور اش را مشخص کنید :

Level09.gif

تمام شد. Images.zip

پیوست ها

• Images.zip
    149.1 کیلوبایت · بازدیدها: 10

Domanjiri

Well-Known Member
سلام

بسیار ممنونم ازت the_king عزیز (علی آقا آیا؟! :دی):rose:

ارزشـ مندتر از هر چیز دیگه ای، وقتی بود که گذاشتی و پست بالا رو آماده کردی

جایی که با Perspective اون شیپ بینوا(! :دی) رو به اون شکل درآوردی واقعن بهم چسبید، و به همچنین .. الخ.

از مهتاب خانم هم ممنونم واسه آموزشی که گذاشت، صادقانه بگم که مفید بود :rose: . اتفاقن واضح و کامل بودنش هم خوب بود

شاد و پیروز باشین همگی:)

جدیدترین ارسال ها

بالا