بدست آوردن متن داخل تصویر

a.1397

New Member
سلام به اساتید عزیز
من دنبال یه کامپوننت هستم که بتونم باش متن داخل یه IMAGE رو بدست بیارم. با C# یا VB.NET
البته کیفیت و دقتش برام خیلی مهمه که دقیقا تکست داخل تصویر رو به درستی برام برگردونه
کسی میتونه کمک کنه؟

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
من کار نکردم .
اما کتابخونه های مختلفی برای این کار در سی شارپ هست . IronOCR و Aspose.OCR و ... .

اگه استاد صلاح دونستن ، توضیحات بیشتر میدن .

the_king

مدیرکل انجمن
سلام به اساتید عزیز
من دنبال یه کامپوننت هستم که بتونم باش متن داخل یه IMAGE رو بدست بیارم. با C# یا VB.NET
البته کیفیت و دقتش برام خیلی مهمه که دقیقا تکست داخل تصویر رو به درستی برام برگردونه
کسی میتونه کمک کنه؟
برای متن فارسی OCR مناسبی سراغ ندارم اما برای متن انگلیسی کمپوننت هایی که بر پایه tesseract طراحی شدن (کتابخانه Tesseract کد منبع باز و رایگان داره) و Aspose.OCR و Asprise OCR و ... هست که اساسا دقت بالا ازشون رو باید برای تصاویر با dpi بالا انتظار داشته باشید، چون فرضا تشخیص ' از ` و تشخیص l از i و | و 1روی تصویر کوچک دشواره.
OCR های قوی و هوشمند اساسا بصورت آنلاین کار می کنند که معمولا API شون برای استفاده در توسعه نرم افزار رایگان نیست.

a.1397

New Member
برای متن فارسی OCR مناسبی سراغ ندارم اما برای متن انگلیسی کمپوننت هایی که بر پایه tesseract طراحی شدن (کتابخانه Tesseract کد منبع باز و رایگان داره) و Aspose.OCR و Asprise OCR و ... هست که اساسا دقت بالا ازشون رو باید برای تصاویر با dpi بالا انتظار داشته باشید، چون فرضا تشخیص ' از ` و تشخیص l از i و | و 1روی تصویر کوچک دشواره.
OCR های قوی و هوشمند اساسا بصورت آنلاین کار می کنند که معمولا API شون برای استفاده در توسعه نرم افزار رایگان نیست.

ممنون از پاسختون
با کمک tesseract تونستم انجام بدم ولی متاسفانه دقت لازم رو نداره. شاید به قول شما DPI تصویر من پایینه
من تصویرم رو ضمیمه میکنم به همراه کدهام.
آیا کدی هست که اول DPI یا کیفیت عکسم رو بهبود بدم ؟
  1. Dim api = OcrApi.Create()​
  2. Using api​
  3. api.Init(Patagames.Ocr.Enums.Languages.English) ' Languages.English)​
  4. Dim plainText As String = api.GetTextFromImage(PictureBox1.Image) '(bmp)​
  5. Dim lines As String() = plainText.Split(New String() {vbLf}, StringSplitOptions.None)​
  6. TextBox1.Text = lines(0)​
  7. End Using​
t5.jpg

جدیدترین ارسال ها

بالا