با چه فيلتري ميتونم سايه ي يه تصوير را تو آب بندازم

redraw123

New Member
سلام - لطفا" جواب بديد - با چه فيلتري ميتونم به يك لايه سايه بدم بنحوي كه سايه. عكس خود لايه باشه - مثلا ميخوام يه عكس رو مونتاژ كنم بغل يه رودخونه و تصوير اون عكسو بندازم تو رودخونه ؟؟؟

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز واسه اینکار فیلتری وجود نداره البته منظورم اینه که اگه این کار رو بصورت دستی ایجاد کنید کار طبیعی تر می شه

نحوه ساخت:

1- یک کپی از لایه ای که می خوای تصویرش توی آب بیافته بگیر

2- از منوی Edit و از زیر منوی Transform Path گزینه Flip Vertical رو انتخاب کن

3- حالا لایه کپی شده یا همون سایه رو درست تنظیم کن تو جای که می خوای قرار بگیره

4- از پانل Layers روی گزینه Add Layer Mask کلیک کن تا یه لایه واسه ساخت ماسک ایجاد بشه

5- رنگها رو با فشار دادن کلید d بحالت اولیه برگردون

6- ابزار Gradient رو انتخاب کن و حالت Linear رو انتخاب کن و از بالا به پائین لایه ماسک بکش
با این کار تصویر سایه یه حالت محو شدگی پیدا می کنه

7- تو مرحله آخر هم مقدار Opacity لایه سایه رو کم کن تا حالت طبیعی تری به خودش بگیره

البته کارای اضافه تری هم می تونی انجام بدی مثلا اگه آب یه حالت متلاطم داره باید حالت مواج به سایه بدی و مثل اینا ولی اینی که من الان توضیح دادم حالت معمول و عادی هستش

بعدا یه نمونه هم می ذارم تا بیشتر آشنا بشی

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
اینم یه نمونه

توضیح: اون تصویر سگی که داره کنار آب راه می ره واسه یکی از بچه هاست که متاسفانه اسمشو فراموش کردم ولی چون تصویر ساده ای بود و تمیزکاری واسه اطرافش نمی خواست من اینو انتخاب کردم که همین جا ازش عذرخواهی و تشکر می کنم.

التبه یادت باشه که حتما این نکته رو هم رعایت کنی که هیچوقت سایه ای که توی آب میافته چیزایی که پشت تصویر سایه هستش نباید معلوم بشه که من فراموش کردم توی این کار رعایت کنم چون سایه معمولا توی آب رنگی نیست و معمولا فقط به صورت یه هاله هستش

پیوست ها

• 00.jpg
    00.jpg
    132.9 کیلوبایت · بازدیدها: 20
آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا