با ایربادز هواوی FreeBuds Pro، حرفه ای موسیقی گوش کنید

bitabita2020

New Member
معرفی ویژگی ها و قابلیت های ایربادز هواوی FreeBuds Pro
هواوی FreeBuds Pro دستگاهی با ویژگی‌های متعدد و آزادی عمل بالای کاربر در استفاده از آنهاست. قابلیت‌هایی که هر کدام با دقت خاصی طراحی شده تا بیشترین کارایی را داشته باشند.
HUAWEI-FREEBUDS-PRO-4.jpg

1. سیستم حذف نویز هیبریدی
سیستم‌های حذف نویز فعال برای حذف نویزهای محیطی و کاهش هر چه بیشتر صداهای مزاحم روی صدای اصلی از میکروفون‌هایی برای دریافت صدای محیط استفاده کرده و سپس معکوس آن صدا را با صدای اصلی ترکیب می‌کنند تا با استفاده از پدیده فیزیکی جمع آثار ترکیب امواج، صدای اصلی بدون مزاحم به گوش کاربر برسد.

هواوی در این تکنیک، یک ایده جذاب را دنبال کرده و به جای اکتفا به میکروفون‌های خارجی، از میکروفون‌های درونی نیز برای تحلیل اصوات بازخوردی در گوش کاربر استفاده می‌کند تا به نوعی در دو مرحله عملیات تولید امواج ضد نویز را انجام دهد.

نتیجه این راهکار جذاب صدایی بسیار شفاف و با حذف بسیار قدرتمند اصوات مزاحم است که خلوص بسیار بالایی را همراه با کیفیت قابل توجه انتقال می‌دهد.

2. سیستم حذف نویز هوشمند پویا
عملکرد حذف نویز محیطی فعال (ANC) باید متناسب با فضا و شرایطی که کاربر در آن قرار گرفته در سطوح مختلفی انجام شود تا مانع از شنیدن صداهای غیرمزاحم و مهم موجود در محیط برای کاربر نشود. در همین زمینه فناوری سیستم هوشمند حذف نویز پویا پیشنهاد هواوی است که در سه سطح عملیات حذف نویز را انجام می‌دهد تا همواره در آن سطحی که نیاز است عملیات حذف نویز انجام گردد.

برای مثال حالت Ultra Mode می‌تواند حد نهایت عملکرد حذف نویز باشد که بیشترین حد از عملیات حذف نویز فعال را ارائه می‌کند. این حالت مناسب شرایطی است که می‌خواهید در یک فضای دور از شلوغی‌ها، با نهایت آرامش، به موسیقی گوش داده و هیچ صدایی مزاحم شما نشود.

حالت Cozy Mode که شدت کمتری از حالت قبل دارد به شما اجازه تمرکز کردن روی کاری که در حال انجام آن هستید را داده و صداهای مزاحم معمول محیط را حذف می‌کند.

حالت General Mode هم همانطور که از نامش مشخص است می‌تواند برای شرایط عمومی مورد استفاده قرار گیرد. شرایطی مانند راه رفتن در خیابان یا قرار گرفتن در مترو و حتی نشستن در رستوران که می‌خواهید در همان لحظات از صداهای محیطی دور باشید و بتوانید با نویز کاهش یافته محیط، همزمان از موسیقی نیز لذت ببرید.

3. حالت Awareness یا Voice Mode
برخی صداها در محیط هستند که نباید حذف شوند و ممکن است یک ایربادز معمولی نتواند به خوبی آنها را مدیریت کند؛ برای مثال در فرودگاه یا ایستگاه قطار باید صدای سیستم اعلان وضعیت آمد و شد هواپیما یا قطار را بشنوید وگرنه از پرواز یا قطار خود جا می‌مانید. حتی ممکن است صحبت‌های فردی که در کنار شما ایستاده یا با شما قدم می‌زند نیز با یک سیستم حذف نویز غیرهوشمند دچار اختلال گردد که به این ترتیب باید راهکاری مناسب برای آن در نظر گرفت.

4. سیستم ارتباطی سریع، با پوشش وسیع
هواوی در بدنه ظریف و جمع و جور فری بادز پرو بهترین طراحی آنتن را انجام داده و شرایطی ایجاد کرده که ارتباط بر پایه بلوتوث نسخه 5.2 با استفاده از این ایربادز در نهایت کیفیت صورت گیرد.

با توجه به این فناوری می‌توان فاصله بین گوشی هوشمند و ایربادز را بسیار دورتر از حالت عادی کرد. برای مثال اگر گوشی هوشمند شما در داخل کیف‌تان یا جیب پالتو و داخل اتاقی دیگر باشد نیز به هیچ وجه ارتباط فری بادز پرو در اتاق دیگر با آن قطع نمی‌شود؛ چرا که هر ایرباد شما دو آنتن بلوتوث جداگانه دارد و می‌تواند علاوه بر گستره وسیع پوشش دریافت و ارسال امواج، ارتباطی سریع و شفاف با دستگاه مرجع را فراهم کند.

5. کنترل لمسی با آزادی عمل گسترده
هواوی بدنه FreeBuds Pro را با حساسیت به لمس کاربر طراحی کرده که در عین حال یکی از بیشترین حالت‌های تنوع در لمس نیز برای آن طراحی و تدارک دیده شده است.

فشار طولانی دو سمت ایربادز عملکرد ANC و یا سیستم هشداردهی یا همان Awareness Mode را فعال و غیر فعال می‌کند. کشیدن انگشت به بالا و پایین موجب افزایش و کاهش حجم صدای پخش شده از ایربادز می‌شود. نزدیک کردن انگشت‌ها روی بدنه (مانند عمل زوم روی صفحه گوشی) می‌تواند پخش موسیقی را متوقف کرده یا ادامه دهد و به تماس ورودی پاسخ داده یا آن را قطع کند. دو بار نزدیک کردن انگشتان به پخش را به قطعه بعدی موسیقی می‌برد و انجام سه بار این عمل، پخش را به قطعه قبلی بازمی‌گرداند.

6. ارتباط با دو دستگاه به صورت همزمان
با استفاده از سیستم هوشمند مدیریت ارتباط، هواوی شرایطی ایجاد کرده که می‌تواند فری بادز پرو را به صورت همزمان به دو دستگاه، برای مثال گوشی هوشمند و لپ‌تاپ متصل کرد.

این قابلیت می‌تواند برای افراد شرایط بسیار منعطفی را رقم بزند. برای مثال می‌توان همزمان ویدئویی را روی لپ‌تاپ تماشا کرد و در صورتی که تماس ورودی هم با گوشی برقرار شد به آن پاسخ داد و همزمان دستور توقف پخش ویدئو را به لپ‌تاپ صادر کرد. تمام این عملیات خودکار است و دیگر لازم نیست کاربر خود به انجام آنها اقدام کند.

7. سیستم موقعیت یاب ایربادز با نرم‌افزار AI Life
یکی دیگر از قابلیت‌های جالب این دستگاه سیستم موقعیت یاب آن است که به کاربر اجازه می‌دهد با استفاده از نرم‌افزار AI Life مکانی که هر کدام از ایربادها و یا ایربادها همراه با کیس در آن قرار دارند را روی نقشه مشاهده کند. برای دانلود این برنامه از گوگل پلی اینجا کلیک کنید.

این قابلیت به صورت ویژه می‌تواند هنگامی که شما از ایربادز خود دور شده یا آنها را گُم کرده‌اید به کار آمده و کمک کند تا در سریع‌ترین زمان ممکن آنها را پیدا کرده و مجدداً مورد استفاده قرار دهید.

حتی این امکان نیز وجود دارد که مانند بازی‌های قدیم دوران کودکی، با هر چه نزدیک‌تر شدن به ایربادز، صدای بیپ ویژه‌ای پخش شود تا به شما کمک کند حتی در یک اتاق و یا محل شلوغ نیز بتوانید ایربادز خود را پیدا کنید.

سخن پایانی

فری بادز پرو، هدفون کاملاً بی‌سیم همه چیز تمام به معنای اصل کلمه است. انبوه قابلیت‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری موجود در این ایربادز همراه با فلسفه مجتمع و زیبای طراحی آن موجب شده که ایربادز کامل در اختیار کاربر قرار گیرد.

علاوه بر قابلیت‌های جانبی، سیستم صوتی پیشرفته برای مکالمه و پخش صدا نیز در بالاترین کیفیت موجود قرار دارد و به کاربر اجازه می‌دهد بهترین تجربه موسیقی و سیستم حذف نویز را داشته و در محیطی متناسب با آن، قابلیت ANC را دریافت کند.

در نهایت باید گفت اگر کاربری سخت‌پسند هستید که همه قابلیت‌های مهم یک ایربادز را به صورت یکجا می‌خواهید، بهترین انتخاب برای شما FreeBuds Pro خواهد بود.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا