بانک تکستچر | Texture Bank

مختصر - جامع - مفید - پویا - یه سایت برای دوستداران تکسچر

سلام

http://lostandtaken.com/

مختصر - جامع - مفید - پویا
پک های نسبتا کم حجم و دسته بندی شده با لینک مستقیم.:rose:
نویسنده این وبلاگ بسیار خوش سلیقه است و درواقع فعالیت مجانیو تبلیغی برای سایت premiumtextures.com انجام میده. هر از چند گاهی هم یه عالمه لینک جمع میکنه و پک لینک میده
توی هر صفحه تقریبا 5 تا عکس هست که هر کدوم نماینده چند تا عکس دیگه است که اگه بزنی باز میشن. برای صرفه جویی قبل از باز شدن عکسهای صفحه از دکمه پایین عکسها اونها رو مستقیم و با ریزیوم دانلود کنید. واقعا سایت مناسبیه امتحان کنید. بعد از چند تا تست تقریبا همه پست های پک تکسچرشو طالب میشین..:)

downloadzip.png

nima_dsnr

کاربر VIP
دوستان عزیز یک سری تکسچر دیوار میخواستم از نوع نمای کامپوزیت، از این جدیدا
که بصورت مربع مربع هست، میشه بگی مربع های نسبتا بزرگ.
اگه کسی داره بی زحمت.

دستگاه پولساز ! - ببخشید تکسچرساز ! برای بانک تکسچر

سلام

با تشکر قبلی از لینکهای همه دوستان بخصوص pclord عزیز به خاطر بانک تکسچرش.

یه مطلبی رو میخواستم به دوستان معرفی کنم و به جا دیدم که در بانک تکسچر مطرح بشه چون مکمل نیاز برای تکسچر های نایاب و متنوع و بزرگه. در واقع این روش تولید تکسچرهای بزرگ، غیر منتظم و طبیعی، با اندازه بزرگ و مهمتر از همه تایل ( tileable - seamless ) هست علاوه بر اون اجازه به ما میده که تکسچرهای فراوان و حتی ترکیبی بوجود بیاریم. سرعت و کیفیت این روش 90 درصد نیاز روتوش های ثانویه یه کار حرفه ای رو هم برآورده میکنه... اما روش چیه:

یه توضیح ساده:
ما چند جور تکسچر داریم:
تکسچرهای منتظم مثل موزاییک مربعی و کندوی عسل و پارچه چهارخونه
تکسچرهای نامنتظم ولی یکنواخت مثل ترک های صحرا یا سنگریزه یا پشم
تکسچرهای وحشی و عجیب مثل ابرهای طوفانی و بافت رنگی پرهای طاووس که در این مدل فرم های پیوسته خاص عملا تایل کردن رو بسیار مشکل میکنه.

Texture_spectrum.jpg

این نمودار بر اساس نظم و قاعده دسته بندی کرده(گستره تکسچرها Texture_spectrum)
:
از چپ به راست اول با قاعده بعد با قاعده تقریبی بعد بی قاعده و بعد نیمه اتفاقی و راستی هم کاملا شانسی و بی قاعده هست

خب تایل روشی هست برای تکرار که حسنش کم بودن سایز و سبکی هست ولی روش کاملتر در صورت امکان ایجاد یک تکسچر یکنواخت بدون درز و بدون نظم مصنوعی هست. نکته جالب اینه که ابزار این کار هم وجود داره:

1- خود فتوشاپ: با امکان تغییر زاویه و مقیاس به همراه فیلتر offset , وابزارهای مکمل خود فتوشاپ.
حسن: روش دستی و کامل و با انتخاب و کنترل 100%. این روش برای اصلاح روشهای دیگر به کار میرود.
عیب: وقتگیری مهمترین مساله این روش است که بخصوص وقت ترکیب اذیت میکنه و کمی فسفر هم دود میکنه و کنترل روی کل رو سخت میکنه. این مشکل البته وقت روتوش یه کار با روشهای دیگه خیلی کمتره.

2- ابزار content aware fill که در نسخه 12 فتوشاپ اضافه شده و در منوی edit قرار داره و با ماسک کردن منطقه عوض شدنی اون جا رو با توجه به جاهای همخانواده تصویر پر میکنه.
حسن: سازگاری و در فتوشاپ بودن و نتیجه نسبتا خوب
عیب: بدون پیشنمایش بودن و غیر قابل انتخاب و کنترل

3- پلاگین image doctor گزینه smart fill : با ماسک کردن منطقه نیاز به تعویض و نمونه گیری دستی یا تصادفی از جاهای دیگر و عوض کردن آن تارسیدن به حالت مطلوب
عیب: نیاز به ماسک، در هر مرحله یک قسمت را عوض کردن

attachment.php

4- نرم افزار Luxology_image synth : این نرم افزار به صورت جدا و پلاگینی وجود دارد و کارش شبیه استمپ فتوشاپ با امکان چرخش و اسکیل و آفست است با این تفاوت ها که حالت چیدمان تصادفی هم دارد (فتوشاپ هم texture maker دارد ولی با هم متفاوت هستند) ، در آن واحد میشه از چنین منبع برای چسباندن و کولاژنه برداری کرد. وقت چسباندن و ترکیب به صورت هوشمند میچسبونه و حالت محو ی ایجاد نمیشه و از این لحاظ از همه ابزارهای مشابه بهتره. حسن دیگرش خوشدستی اونه که یه جورایی از خود فتوشاپ هم راحت ت و باحال تره.

attachment.php

5- برنامه های تکسچر میکر که بر اساس اصول image processing ,و شبیه سازی فیلترها و adjustment فتوشاپ کار میکنند با این تفاوت که چون پایه اونها ریاضی و برداری و در واقع یه جور فراکتالهای کاربردی دارند امکان ساخت و رندر تکسچر رو با قابلیت تایل بودن ، سایز نامحدود، تغییر در جزئیات مثل جهت نور، گرفتن مپ نرمال و بامپ و غیره رو بوجود میارند. قویترین این برنامه ها filter forge و Genetica و MaPZone هست. مپ زون از بقیه عجیب تره و ظاهرا به قدرت اون دوتای دیگه نیست. فیلترفورج خوشدست تره و کتابخونه ای با بیش از 7000 مدل داره که خیلی هاش تایل هستند و قابل دانلود و دستکاری که کلک دانلودشون از خود سایت که هر روزهم بیشتر میشه توی یوتوب هست.
عیب: این روش برای تکسچرهای مصنوعی و تایل های معمول بسیار جالبه و حتی تکسچرهای ارگانیک دیوانه کننده هم تولید میکنه ولی یه روح مصنوعی و جنبه رندری توی کار همیشه هست و بدی دیگه هم اینه که بیشتر باید انتخاب کنید تا اینکه تکسچر خودتونو تایل کنید

attachment.php

6- یه پلاگین خفن توی گیمپ هم هست که کیفیت بسیار بالایی داره ولی کمی سخته و باگ هم داره به نام texturize که در فیلترهای map نصب میشه ... البته بهترین گزینه شماره آخره که الان میگم:

Patch-based%20texture%20synthesis.gif

این تصویر به تکنولوژی این پلاگین و پلاگین pixplant مربوط میشه

7- پلاگین (صبرکنید تا آخرشو بگم بعد قضاوت کنید) pixplant
این پلاگین بهترین ابزاره برای ساخت تکسچر های منتظم. یکنواخت و تا حدی هم وحشی!!!

attachment.php

توضیحات:
این پلاگین دو تا قسمت داره که قسمت سه بعدیش برای بامپ و نرمال مپ هست و مثل crazybump کار میکنه که مبحث ما نیست.
در قسمت تکسچر ما میتونیم با انتخاب یک یا چند تکسچر از قسمت seed image و در صورت نیاز تعیین بخش مورد توجه از اون تکسچرها و حتی علامتگداری تایل مورد توجه اون رو برای کار انتخاب کنیم. با این کار میشه حتی بخشی از یک عکس پرسپکتیوی رو انتخاب کرد یا میشه بخش های آزاردهنده عکس رو بلاک کرد که در تکسچر حضور نداشته باشند.
فقط کافیه تکسچر های مشابهی (در صورت چند تا بودن) رو انتخاب کنیم. خود نرمافزار امکان تایل شدن رو داره (سمت چپ پایین) کافیه دکمه generate رو بزنیم تا سطح رو برامون پر کنه. این پر کردن بر اساس همون عکس ها یا تکه های seed که انتخاب کردیم هست منتها هنر این پلاگین چیدن تصادفی اونها در کنار هم هست به نحوی که چشم مسلح و دقیق فقط میتونه محل برش رو تشخیص بده...! تعجب نکنید اینکارو میکنه البته یه جاهایی هم ممکنه سوتی بده یا بدترکیب بشه یا تکرای و کنار هم بشه. خب برای این کار هم چاره داره و به راحتی میشه حلش کرد: اگه قسمت مزاحمی وجود داره این دفعه فقط همونجا رو انتخاب میکنیم و دوباره جنریت میزنیم: فقط همونجا دوباره سازی میشه و این دفعه یه جوره دیگه ( این قابلیت برای ساخت تکسچرهای کاملا مشابه ولی باز هم متفاوت، عالیه) اگه درست شد که هیچ و اگه نشد باز هم میشه دوباره ساخت یا یه جای بزرگتر رو انتخاب کرد برای دوباره سازی. ممکن هم هست با حذف قسمت بیخود از عکسهای seed مشکل حل بشه. نکته جادویی اینه که شما با یه تکسچر خوب کوچیک میتونید اولا یه سطح بزرگ رو پرکنید که دوما بدون درز باشه و ثانیا تایل باشه و سوم اینکه نا منتظم و طبیعی باشه و چهارم اینکه چند تا از این شکل و متفاوت از هم میتونید بسازید و پنجم اینکه با چند تا عکس دیگه ترکیبش کنید

attachment.php

در واقع اگه شما از یه موضوع چند تکسچر خوب با سایز متوسط داشته باشید میتونید ترکیب های متنوع و نامحدود و با سایز بزرگی ازش تهیه کنید.پس اگه تکسچرتون رو پیدا نکردید با این روش چند صفحه اول گوگل براتون کافیه و اضافاتش رو میزنید و تکسچر خودتون رو میسازید.

امیدوارم استفاده کنید. من با این ابزارها بخصوص pixplant و با تکمیل فتوشاپ دیگه با تکسچر راحت تر کنار میام و حتی فکر میکنم اجازه خلاقیت بیشتری رو دارم!

یا علی

attachment.php

پیوست ها

• alien skin - image doctor - smart-fill.jpg
    alien skin - image doctor - smart-fill.jpg
    168.2 کیلوبایت · بازدیدها: 501
  • fix - remove - tile.jpg
    fix - remove - tile.jpg
    212 کیلوبایت · بازدیدها: 483
  • from small to big seamlessly.jpg
    from small to big seamlessly.jpg
    234 کیلوبایت · بازدیدها: 488
  • Luxology_image synth.jpg
    Luxology_image synth.jpg
    101.5 کیلوبایت · بازدیدها: 482
  • top texture makers.JPG
    top texture makers.JPG
    110.3 کیلوبایت · بازدیدها: 483
آخرین ویرایش:

mortezaon

Member
سلام واقعا جامع بود دقیقا همون هایی بود که من مدت ها دنبالش بودم
اگه امکان داره لینک همین پلاگین آخری را که خودتون پیشنهاد کردید را بذارید عالی میشه

.

لینک pixplant

سلام

لینک پیدا کردنش راحته: اول تو گوگل اسکش رو مسنویسی و یه کلمه فارسی دانلود بغلش. اگه نبود (که هست) اسمش رو مینویسی و کلمه انگلیسی rapidshare رو کنارش.
Pixplant 2.0.43
از یه سایت فارسی ورداشتم به روش اول mydl.ir
http://rapidshare.com/files/300890969/pixpla2043.rar
http://www.easy-share.com/1908310947/pixpla2043.rar
http://hotfile.com/dl/16350334/73f760e/pixpla2043.rar
http://uploading.com/files/fac37477/pixpla2043.rar

یا علی

masoud007

Member
سلام دوستان
من نیازمند بانکی از تکسچر ها و بگراندها هستم
البته نا گفته نماند برای استفاده در کارهای تریدی / پست پرداکشن لازم دارم...
مثلا دید پرنده از یک شهر در شب یا روز...
آسمان و ....
ممنون میشم اگر سایتی برای دانلود هست معرفی بفرمایید..
تشکر.

Mahsa77

New Member
سلام دوستان
من نیازمند بانکی از تکسچر ها و بگراندها هستم
البته نا گفته نماند برای استفاده در کارهای تریدی / پست پرداکشن لازم دارم...
مثلا دید پرنده از یک شهر در شب یا روز...
آسمان و ....
ممنون میشم اگر سایتی برای دانلود هست معرفی بفرمایید..
تشکر.

برای تکسچر از این سایت استفاده کن:

http://archivetextures.net/

اینم ببین :
http://hdri-locations.com/products.php?search=landscape&cat=y

Arak Architect

New Member
سلام بچه ها
من یسری تکسچر کاغذ دیواری میخاستم.ممنون میشم کمکم کنید. اگه تو پستی تو این تاپیک هست، بگید کدوم پسته.

M Like Mother

کاربر متخصص فیلم سازی
سلام آقای برهانی
مطالبی که در مورد تکسچر نوشتید واقعا کامل و عالی بود. تا به حال ندیده بودم در انجمن، فردی در مورد یک مطلب حالا در هر موضوعی میخواد باشد اینقدر کامل صحبت کنه
مانند پایانامه های دانشجویی، همه جوانب کار رو بررسی کرده اید. من که دکترای تکسچر میدم به شما
شما مطلب رو مهر 89 نوشتید و من مرداد 92 تشکر میکنم !

موفق باشید و سلامت

جدیدترین ارسال ها

بالا