بازهم مشکل فارسی نویسی اینبار در flex 4

sabersoft

Active Member
سلام
از دیروز دارم با flash builder کار می کنم وقتی یه برنامه تحت مرورگر می سازم با فارسی هیچ مشکلی نداره اما وقتی از air استفاده می کنم برای برنامه های دسکتاپ حرف ی باعث به هم ریختن متن میشه!:sad:
با این همه هیاهو که Adobe سر tlf کرد انگار هنوز مشکل فارسی نویسی حل نشده:mad:
لطفا کمک کنید

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

بهترین راه اینه که متن رو Embed کنید و یا متن فارسی رو به shap تبدیل کنید

موفق باشید

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

می تونید از کنورتور فارسی استایل استفاده کنید که در انجمن موجوده متن رو وارد میکنید تبدیل و متن تبدیل شده رو در as یا خود برنامه کپی و

پیست کنید برنامه های زیادی برای این کار هست ولی فارسی استایل یه چیز دیگس

ولی فکر نمیکنم RTL در FB مشکلی داشته باشه

موفق باشید

sabersoft

Active Member
بسیار سپاسگزارم با فارسی استایل آشنا هستم اما از وقتی TLF اومده می خوام کار با این رو یاد بگیرم به علاوه توی FlashBuilder کامپوننت های زیادی مثل DataGrid هست که استفاده از فارسی استایل برای اونها جوابگو نیست باید از پایه او کامپوننت با فارسی درست باشه من مطمئنم که این برنامه با فارسی مشکل نداره چون دیدم که باش برنامه تحت ویندوز طراحی کردن اما نمی دونم راه حلش چیه مثلا شما سایت dorj.ir رو ببینید خودش که با FlashBuilder ساخته شده که تحت وب من هم مشکل فارسی ندارم اما وقتی می خوایم تحت دسکتاپ بنویسیم فارسی به هم می ریزه که نرم افزار سایت dorj.ir این مشکل رو نداره

akherat

مدیر انجمن
:lol:
من از عمد جواب ندادم ببینم تا کجا پیش میرن
منتظر بودم تا به photoshop و گرفتن عکس و نمیشه ولش کن و ...

فقط تو spark امکان فارسی نویسی هست به صورت مستقیم

++Hadi++

Active Member
:lol:
من از عمد جواب ندادم ببینم تا کجا پیش میرن
منتظر بودم تا به photoshop و گرفتن عکس و نمیشه ولش کن و ...

فقط تو spark امکان فارسی نویسی هست به صورت مستقیم
مثل اینکه کم کم باید flex رو شروع کنم ...
دوستان به زودی flash builder رو شروع می کنم (به خواست خدا ) و به مشکلتون می رسم ...
چون فلش زیادی به درد من نمی خوره و من بیشتر به یه محیط کد نویسی نیاز دارم ...

sabersoft

Active Member
شما کافیه data grid direction یا text area یا هر control دیگه ای که دارین رو rtl بذارین

PHP:
<s:TextArea direction="rtl"/>
استاد گرامی از راهنماییتان ممنونم:rose:
جسارتا بنده تخصصم در طراحی و برنامه نویسی وب است و با xml آشنا هستم و به همین دلیل به شدت به flash builder علاقه مند شدم و به شدت دارم کار می کنم اما خدا وکیلی این مشکل فارسی نویسیش حالمو گرفته!:shock:اول با فلش بود که خیلی وقت پیش با فارسی استایل شما مشکلم حل شد الان هم که TLF اومده.
واضح تر بگم وقتی در فلش بیلدر یک پروژه می سازیم در مراحل اولیه دو گزینه در پیش داریم یا باید انتخاب کنیم که در مرورگر اجرا شود (Web)یا در دسکتاپ و به کمک AIR که در صورت انتخاب مورد دوم حجممان نیز به شدت کاهش می یابد و می توانیم برنامه های قدرتمند تحت دسکتاپ بسازیم با دستور پکیج آن را با یک نصب کننده Adobe به کاربر تحویل دهیم.
وقتی گزینه ی Web را انتخاب می کنیم هیچ گونه مشکلی با فارسی نویسی وجود ندارد و خیلی عالی عمل می کند اما وقتی گزینه ی Desktop را انتخاب می کنیم متن های فارسی به هم می ریزند مخصوصا اونهایی که "ی" دارند!:-?
اما بنده خیال می کنم که مشکل از نقص اطلاعات ما باشد نه از برنامه
فعلا که راه حل پیدا نشده

sabersoft

Active Member
مثل اینکه کم کم باید flex رو شروع کنم ...
دوستان به زودی flash builder رو شروع می کنم (به خواست خدا ) و به مشکلتون می رسم ...
چون فلش زیادی به درد من نمی خوره و من بیشتر به یه محیط کد نویسی نیاز دارم ...
مخلصیم،خیلی حال کردم:oops:
همیشه حرف دل منو می زنید خودم هم با وجود مسخره کردن خیلی ها تو این 5 سال که برنامه نویسی کردم همیشه بیشتر با محیط کد مانوس هستم تا با محیط گرافیکی اگه بگم هرچی که بتوان با کد در آورد ترجیح می دم با کد انجام بدم.

sabersoft

Active Member
دوست عزیز
شما نباید مشکلی داشته باشین مگر اینکه برای Desktop Project از SDK پایین تر از 4 استفاده می کنین .
از توجهتان ممنونم
خیر از آخرین نسخه فلش بیلدر استفاده می کنم که SDK آن 4 است.
فایل پروژه را کامل ضمیمه کردم اگر ممکن است نگاهی بیندازید شاید مشکل من حل شود
تصاویر برنامه آزمایشی اجرا شده را هم ضمیمه کردم:
تصویر شماره 1 :
attachment.php

تصویر شماره 2 :

attachment.php

پیوست ها

• myTest.zip
    1.3 مگایابت · بازدیدها: 10
  • IMG1.gif
    IMG1.gif
    17.5 کیلوبایت · بازدیدها: 32
  • IMG2.gif
    IMG2.gif
    20.2 کیلوبایت · بازدیدها: 32

UnknownUser

Well-Known Member
دوست عزیز شما دارین از Alert استفاده می کنین Alert هم spark نیست پس با TLF کار نمی کنه
اگه به مشخصا از Alert می خواین استفاده کنین می تونین نمونه ساخته شده Alert ای که با spark باشه رو پیدا کنین .

فقط spark از TLF پشتیبانی می کنه مثل TextInput که گذاشتین

آخرین ویرایش:

UnknownUser

Well-Known Member
البته برای بعضی از mx ها هم می تونین از TLF استفاده کنین برای مثال برای همین Alert استایل زیر رو مشخص کنین که باعث میشه TextFieldClass کامپوننت با FTE کار کنه
PHP:
mx|Alert{
direction : rtl;
            textFieldClass:ClassReference("mx.core.UIFTETextField"); 
        }

آخرین ویرایش:

sabersoft

Active Member
البته برای بعضی از mx ها هم می تونین از TLF استفاده کنین برای مثال برای همین Alert استایل زیر رو مشخص کنین که باعث میشه TextFieldClass کامپوننت با FTE کار کنه
PHP:
mx|Alert{
direction : rtl;
            textFieldClass:ClassReference("mx.core.UIFTETextField"); 
        }
عالی عالی عالی:oops:
بسیار و فوق العاده ممنونم!:rose::oops:
جسارتا سه سوال دیگه :

1. این نکته را از کجا پیدا کردید که فقط SPARK با TLF درست کار می کنه؟منبعی،ایبوکی،فیلمی ،مقاله ای ؟(روش پیدا کردن مد نظرمه که از این به بعد خودم بتونم مشکلاتم رو در حد توان حل کنم)
  2. کمی در مورد FTE توضح دهید.تا الان نشنیده بودم:sad:
  3. شما برنامه نویسی با فلش بیلدر را از چه منابعی یاد گرفتید؟

آخرین ویرایش:

sabersoft

Active Member
ممنونم
ببخشید یه سوال دیگه اضافه کردم که همون موقع شما اون 2 تا رو جواب داده بودید.

sabersoft

Active Member
ممنونم
اون روشی که گفتید فقط برای Alert جواب داد ولی برای DataGrid جوابگو نیست!:sad:

جدیدترین ارسال ها

بالا