ایده طرح سینابس فیلمنامه

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
سلام داداشی قرار بود یه ایده بیاد وسط

و همگی روش کار کنیم

و مطمئنن این ایده رو که صحبتهای دینی و باوری و دولتی توش هست رو تو ایران نمیشه ساخت

ما فقط میخواهیم بیشتر با این چیزا آشنا بشیم

motabaher

New Member
خيلي مي تونست جذاب بشه اگه بچه هاي بيشتري دست به قلم مي بردند و سليقه هاي خودشون و مي نوشتند اين طوري ي حس همكاري هم لذت مضائف مي داد(تجربه گروهي) اميدوارم هر كي مي شنوه بياد بنويسه .حتي هر چيز كوچيك تا اخر دسته بنديش كنيم
تنها راه موفقيت دقت و استمرار در كار موفق باشيد .

SevenART

Member
هیچکس بیخیال نشده!

سلام

با آرزوی سلامتی و قبولی تاعاط و ابادات شوما اذیذان حاضر در جلسه ...:rose:

به حمدالله بعد ساعاتی تفکر بروری ایده و طرح خودم و ایده و طرح مورد نظر موفق شدم یک طرحی که بنظر خودم خیلی خفنه در وکنم ...

طرح داستان حالا نظر خودم برا اسمش "مهجوران" " فراموش شدگان" "Forgotten's"

داستان از 10000 سال قبل از میلاد مسیح شروع میشه . زمانی که موجوداتی غیر از انسان بر روی زمین حکومت می کردند ... اونها تقریبا به تمامی علوم عالم دست پیدا کرده بودند و می خواسند توسط این علوم بر جهان هستی حکومت ظالمانه ای داشته باشند آن چنان که برروی پزمین نیز حکومتی ظالمانه داشتند ... آنها انسانها و حیوانات را برای اهداف شوم و برای ساخت قصرهای خود به بردگی می گرفتند ... یکی از این قصرها اهرام مصر بود .. آنها می خواستند با ساخت اهرام مصر و بر پایه علومی که بدست آورده بودند به فرمانروایی جهان برسند ... تا اینکه یک روز گروهی از انسانها که در کوههای البرز زندگی می کردند به فرماندهی یک شکارچی به شورش بر می خیزند و شروع به جنگیدن با آنها می کنند ... خبر شورش سر تاسر زمین را فرا می گیرد و تمامی انسانها متحد می شوند و بر علیه آن موجودات بر می خیزند ... اون موجودات که در جنگهای پی در پی شکست می خورند تصمیم به فرار از زمین می گیرند و توسط سفینه ای که از قبل طراحی کره بودند از زمین فرار می کنند ... اما یکی از فرمانروایان مصر به همراه فرزندش روی زمین می مونه چون اعتقاد داره می تونه پروژه را تموم کنه و خودش فرمانروای جهان بشه ... اما کسی از وجود دختر اون اطلاعی نداشته ... جنگهای پیاپی اونقدر پا می گیره که انسانها با یک لشکر عظیم به مصر حمله کرده و فرمانروا را به قتل می رسونند اما دختر اون زنده می مونه و به سمت فلات ایران فرار می کنه ... انسانها بعد این جنگ عظیم به علمهای باقی مانده موجودات دست پیدا می کنند که یکی از مهترین آنها همان علم کشاورزی است ... انسانها روی زمین پیشرفت می کنند و فرمانروای زمین می شوند .. از نشل شکارچی کسی به دنیا میاد به نام جمشید که حاکم ایران میشه ... تمدن از زمان او شروع میشه .. بعد از جمشید چند فرمانروای دیگر حکومت می کنند تا اینکه همان دختر فرمانروا با یکی از دشمنان جمشید ازدواج می کنه که حاصل این ازدواج پسری با عمر بی نهایت میشه که نام اون را ضحاک می گذارند ... ضحاک هنگامی که بزرگتر شد با کشتن پادشاه ایران خودش به پادشاهی میرسه و 1000 سال بر ایران حکومت شومی بر پا می کنه .. بعد اون هزار سال کاوه آهنگر با ضحاک می جنگه و اون را شکست میده اما اون را نمیکشه و در کوههای البرز زندانی می کنه ... سالها می گذره ... ضحاک به کمک چندی از همان موجوداتی که از جنس مادرش بودند خودش را از بند نجات میده .. اون موجودات جاسوسانی بودند که با جهانی که همجنسهای خود زندگی می کردند ارتباط داشتند ولی به دلیل اینکه وضع مناسبی روی زمین نداشتند در حال انقراض نسل بودند و از اونجایی که می دونستند ضحاک عمر جاودان داشته با اون صحبت می کنند که از اون ببعد اون خبر ها را به دنیای انها منتقل کنه ... ضحاک هم قبول میکنه و از اون ببعد به عنوان یک جاسوس در دنیا زندگی میکنه ...
می گذره تا زمانی که انسانها دیگه از شمشیر برای جنگهای خودشون استفاده نمی کنند .. این خبر را ضحاک که هنوز هم زندس و زندگی میکنه در جنگ جهانی دوم به سمع و نظر هم جنساش تو اونور دنیا می رسونه ... اونها با یک گروه کاوشگرانه به زمین میان و تمامی مراحل را بررسی میکنن و می فهمن که درسته و به سیاره خودشون بر میگردن تا با یک نیروی عظیم به زمین حمله کنند .. تا زمانی که به سال 2018 میلادی می رسیم ...
سالی که قراره اون موجودات به زمین حمله کنند ... اونها در این مقطع زمانی با ضحاک به وسیله کامپیوتر و ایمیل ارتباط دارند چون سریعتره .. اونها یک ایمیل به ضحاک میدن که محتواش اینه که با به زودی به زمین حمله می کنیم ...

خوب تقریبا میشه گفت از اینجا به بعد را دیگه میگذاریم به عهده همین ایده ای که در دست داریم .. خوب شماها چی فکر می کنید چطوری میشه اصلا خوبه بده ؟؟؟

خوبه به نظر من بد نیست ولی جاهاییش تکراره، مثلا همین که قبل از انسانها موجودات متمدنی رو زمین زندگی میکردن این قسمتش شبیه فیلم ترنسفورمرز 2 و ضحاکو جمشیدو اینارم که میدونید همه ولی در کل نظر من مثبته ، بچه هایی که جدید اومدن هم خب ... نظر بدین ، ضمنا خدمت پسر جهنمی خودمون که چرا وقتی اونا فیلمنامه مینویسن توش همه اون المانارو میزارن حالا که ما میخاییم بنویسیم المانای ایرانیو ملیو حالا دینی نذاریم ؟!

الان بهتر کل چیزیو که داریم با خط خوب بنویسیمو ببینیم چی کم داره نه ؟

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
بستگی داره که چه جوری بخواهیم به فیلمنامه نگاه کنیم

ما اگه فقط بخواهیم فیلمنامه رو بنویسیم
نه تنها خوبه بلکه عالیه
اما توی ایران اگه شما خبر ندارید
من میتونم براتون یه لیست سکرت صدا و سیما و سینما رو میل بزنم
هر فیلمنامه ای که مسایل دینی رو تحت الشعاع قرار بده ممنونعه

اگه فقط میخواهیم یه فیلمنامه بنویسیم
خیلی کار خوبی شروع شده

در ضمن اکثر داستانهایی که یه جورایی میشه به اساتیر ربطشون داد
یه سری نقاط مشترک دارن
مثلا
پاشنه ی آشیل
و چشمان اسفندیار

خوب دوستان بیان ادامه بدیم کارارو

امیدواریم
اسپم نشه بحث خوبیه

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
دوستان به چند نکته در طول طراحی فیلمنامه توجه داشته باشیم خوبه

اینکه این اتفاقات باید تو 20 دقیقه آخر فیلمنامه رخ بده و در اون موقع باید یه فوران زدگی اطلاعاتی داشته باشیم
فیلم بایدد از صفر اطلاعاتی شروع بشه و در طول فیلم به عوض شدن ژانر فیلمنامه توجه بشه
چونکه فیلم از بحران دولتی به بخران اساطیری نزدیک میشه
مهمترین کار نویسنده یعنی دوستان اینه که فیلم مسخره نشه
در طول فیلمناهه
باید دولت کار شکنی کنه و بعدش معلوم شه که کار از یه دولت هم بزرگتره و دولت قدرت این کارو نداره
قدرت اهریمنی مثلا باید با کمک ندانسته ی دانشمندان زمینی وارد شود و قهرمان داستان باید یک کلید داشته باشد و آن کلید باید نقطه ضعف اهریمن باشد
مثل hellboy
و مثل بقیه فیلمهای این گونه ای
قهرمان باید نا خواسته وارد قضایا شو د و از یک مهندس ساده س مثلا کامپیوتر به تایین کننده ی ادامه حیات زمین تبدیل شود
در دیالوگ ها باید بسیار توجه گردد
مخلصیم

آقای پسر جهنمی که اسمتو نمیدونم :green: چند باره داری از جلوگیری کردن از ساختو مشکل دار بودن حرف میزنی نمیدونم مشکل چیه ؟ ما که چیزی نگفتیم ، خود من هم یه ایرانی مسلمونم و افتخار هم میکنم و نمیخام بر علیه ایران چیزی بسازم یا بنویسم نگران اینچیزا نباش

یه چیز دیگه اینکه چه نیازی یا چه گیریه که پای دولت وسط بیاد ؟ منظورم اینه که آیا باید ایده های ما هم مثل فیلمای هالیوود باشه ؟ به نظر من ما میتونیم چیزای بهتری بسازیم ؛ هنر و اعتقادات ما یه چیز دیگس و به آمریکا ربطی نداره البته ارای اونارو نمیگم چیزیه ها ، کارای اونا هم عالین ولی میگم اونا یه سبک جدا دارن و ما سبکی جدا ....

فعلا ...

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
من اسمم رو آی دیم هست داداش سعید:rose:

نه من میگم که سانسور های دولت و صدا و سیما و سینما اجازه ساخت فیلمهایی با این موضوعات رو نمیده:-?

ولی ما داریم فقط فیلمنامه مینویسیم:oops:
پس ادامه میدیم:)

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
من اسمم رو آی دیم هست داداش سعید

من فقط میگم تو ایران سانسور زیاده
اما ما نباید خودمونو سانسور کنیم
ادامه بدیم بهتره

SevenART

Member
! ! ! !

سلام

چند روزی نبودم بخشید !:rose:

می گم که الان به کجا رسید کسی چیزی نمیگه؟ من کل طرح را تموم کردم فقط می خوام ببینم نظر شما در مورد طرح چیه؟
چرا همهچیز را به ca100 میکشونیم؟ بابا بیخیال .. نگاه کن این فیلم را میشه ساخت می سازیم هیچ احدالناسی هم جلو ما را نمیگیره چون هیچ خلاف قانونی انجام ندادیم و نمیدیم ..

ما هی میگیمجنگ نرم جنگ نرم ؟... خوب جنگ نرم چیه یعنی ؟ .. فیلم .. پادگان جنگ نرمه ...(سخنی از ده نمکی )

خوب یعنی اینکه در مقابل .. وای اصلا الان حال صحبت ندارم ولی لوب کلام بگم این فیلم را میشه ساخت ولی حالا شما فکر کنید که می خواهیم یه فیلمنامه بنویسیم ..

لازم به ذکره من نظرم اینه که این طرح به یه سریال تبدیل بشه ..

:mad: حالا الان چرا هیچکس ادامه نداده طرحها .. چرا هیچکی در این مورد نشر نداده؟؟؟:sad:

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
[FONT=&quot]سخن بیسیار پرگوار از ده نمکی[/FONT]
clip_image001.gif

[FONT=&quot]خوب فقط طرح [/FONT][FONT=&quot]ر[/FONT][FONT=&quot]و بررسی میکنیم[/FONT]
[FONT=&quot]تو این طرح ما یه سری موضوعات اساطیری داریم و یه سری موضوعاتی که علمی جدید[/FONT]
[FONT=&quot]که به نظرم باید در یک نقطه به هم وصل شن[/FONT]
[FONT=&quot]بازم میگم مث[/FONT] hellboy
[FONT=&quot]با توجه به این پست محدود و پستهای چند روز قبل فکر کنم باید بازنویسی کنی[/FONT]

SevenART

Member
ممنون .. دقيقا همينه كه ميگي مهرداد .. يه موضوعات اساطيري و علمي توي ذهنمه كه مي خوام اينا را به هم ربطشون بدم و يه جورايي ثابت كنم كه وجود داره چي؟

خوب كلا موضوع اين طرح يه چيزيه به نام " جنگ آخرالزمان " يه چيزي كه خارجيها يه چي بهش ميگن اسمشو يادم رفته ... چيزايي كه دنبال هم اتفاق ميافتن و به مردم اين را مي فهمونه كه وجود داره ... حالا كلا موضوع اينه .. توي اين فيلم اين جنگ را نشون ميده ...

الان به طور وحشتناكي درگير اين موضوع شدم و دارم فقط فيلمهايي كه مربوط به اين موضوع ميشه مثل جن گير را نگاه ميكنم .. تحقيقاتم را هم روي بحث ادامه ميدم ...

مي تونم بگم طرحم كامله ولي يك سري چراها و چگونه ها توش هست كه منو درگير خودش كرده ...

خوب ادامه طرح:

حاللا به اينجا رسيديم كه يه ايميل ميدن به ضحاك .. خوب ... از اونطرف يه نفر به نام سيروس (با عرض معذرت اسمش سيروس باشه، علت داره. !) هست كه توي ايران زندگي ميكنه ... اون سي سالس ... اون يه هكره و تفريحش اينه كه بره توي ميلهاي مردم و اونا را پاك كنه و بعضياشون را بر حسب اتفاق بخونه .. يه روز كه داشته توي ايميلا ميگشته متوجه همين ايميل ميشه كه به ضحاك دادن .. اونو باز ميكنه و وقتي ميبينه كه مشكوكه ذخيرش ميكنه و از توي اينباكس اون پاكش ميكنه .. به اين ترتيب ضحاك متوجه موضوع نميشه ..

بزاريد يه كم برم توي جزئيات شخصيتي ضحاك .. ضحاك الان يك مرد ثروتمند سي سالس كه توي آمريكا زندگي ميكنه .. چطوري ؟.. به اين شكل كه اون هر دفعه كه ميميره روحش درون جنين ديگري دميده ميشه به اين صورت جاودانه شده ... حالا اين ثروتو از كجا آورده؟... اون سي سال پيش توي يك خانواده ثروتمند سياس (وزير آمريكا) به دنيا مياد و با استفاده از نيروهاي شيطاني كاري ميكنه كه اون و خانوادش همه كشته بشند و ثروت به اون برسه ... اون الان يه آدم سياسي ثروتمند آمرييكاس .. يا ميشه گفت وزير دفاع آمريكا .. و اسمش هم "اين از همون ؟ كه شما كمك كنيد ببينم چي ميشه گذاش .. مهمه"

ضحاك خودش وارد ايميلاش نميشه و يك نفر را داره كه مهندس و مخ كامپيوتره به نام حالا مثلا جك ... جك به اون خبر ميده كه يك نفر وارد اينباكس اون شده ... ضحاك ميگه كه به سرعت اونا پيدا كنن ...

واي به خاطر روزه مخم هنگ كرده چشام ميسوزه وحشتناك .. به اينترنت هم دسترسي مجبورم ظهرها بيام . الان اصلا جون برام نمونده كه ادامه بدم بعدا ادامشو ميگم ..

اول اینکه به اون تحقیقات من هم نیاز دارم اواسم جنگ آخرالزمان هم منظورت آرماگدونه ؟

به هر حال درباره اسمی که کمک خاستی ، من اول فک کردم اگه بگیم ضحاک تو آمریکا به دنیا اوده و بابا ننه شو کشته و وزیر دفاعه اونجا چن تا چیز میاد جلو ؛
یکی اینکه آمریکاییها مظلومن و هیچکاره ، با اینهمه خونی که ریختن آیا مظلومن؟

دو اینکه اول فککردم ضن همه برمیگرده به ایران که همه خطاهای آمریکاییهارو ایران باعث شده ! ، البته میشه گفت ضحاک فضاییه و ایرانی نیس ولی خیلیا اینو نمیفهمن و به نظر من وقتی میخای جهانی حرف بزنی باید خیلی ریزبین باشی

سوم اینکه آقا سیروس که یه آدم سی سالس الافه ؟ منظورم اینه که سی ساله های ایران این کارارو میکنن ؟ به نظر من سیروس بیس سالشه ، آخه هک ایمیل هم کاری نداره که بسپریش به یه آدم سی ساله ! ضمنا بیست ساله که باشه مخاطب جوان بیشتری خواهد داشت

چارمندش باید یه ذهنیت مشترکی بین ضحاک و سیروس باشه چون ضحاک آمریکاییه و با این صمت و قدرت حتما یه اسم ایمیل جدی داره و یه ایرانی که برا تفریح این کارو میکنه حد اقل یه کلمه تو ذهنش باشه که با ضحاک جور باشه که اتفاقی به ایمیل اون برسه

پنج مدتی که این ضحاک تازه متولد شده تا بزرگ بشه این عقل داره ؟ یا یه بچستو مثل این هالیوودیا بعدا میفهمه ؟

شیش ایمیلهایی که به ضرر انسانهاس و به نابودی انسانها قراره ختم بشه رو ضحاک به راحتی داده یه زمینیه انسان اونارو بخونه ؟! منظورم آقای جکه

هفت نماز روزت قبول :)

SevenART

Member
آرماگدونو خوب اومدی .. خودشه
بله همه اینایی که میگی درسته ... من تموم ذهنم روی ایناس ... کدومش دروغه ؟ جوون سی ساله که بیکاره؟؟؟ بعدشم هکری یه حرفس..آدمی که پولداره می تونه اینکارو بکنه ....

البته یه چیزی ضحاک از همون کوچیکی عقل داره و میدونه ...بعدا هم اون ایمیلها همونطور که گفته شد رمزیه ....

.. تاریخ میگه که ضحاک مادرش از جنس جن بوده ...ایرانی هم نبوده ... بعدشم ضحاک آخر آخر آخر فیلم قراره معلوم شه که ضحاکه...

آره از اون نظر که یه ایمیل جدی داره درست میگی ..خوب باید روش فکر کرد...

ادامه:
رسیدیم به اینجا که باس سیروس را پیدا کنن ... سیروس امسال تابستونی قرار بوده مادرش را ببره عراق زیارت .. یه روز توی یکی از زیارتگاهها وقتی داشته سیگارشو میکشه ناگهان بمبی منفجر میشه ...چند نفر افسر و سرباز میان اونو بگیرن که نیروهای امنیتی سر میرسن اونا تو موقعیتی قرار میگیرن که مجبور میشن سیروس را تحویل بدن ... تو این گیرو دار یک نفر به نام دیوید (آمریکایی آفریقایی) هست که یک زندانیه ،قرار بود قبل از انفجار با سیروس درگیر شه و بعدش اون افسرها سیروس را مثلا دستگیر کنن... ولی نقشه با بمب به هم میریزه ...بعدا سیروس را به زندان ابوغریب می برند ولی بعدا همون افسرها که نیروهای سی آی اِی هستند با یک نقشه زیرکانه سیروس را از زندان فراری میدن وسپس دستگیرش می کنن و می برنش پیش وزیر دفاع ...

نمی تونین بقیشو حدس بزنین ؟؟؟ شما هم کمک کنین ... دارم تو ذهنمو ولی می خوام شما هم شریک شین:green:

SevenART

Member

داغشم میکنیم براتون وایسید یه جاهایی میرسه که میره توی زمان و برمیگرده به تاریخ و اون ضحاکه به وسیله این سیروسه می خواد سه نفر را که قراره توی آخرالزمان مزاحم کار اونها بشه بکشه .. موفق میشن ... ولی ... :cool:

نکته این یه سریاله فیلم سینمایی نیستا !!!

اولین سریالی که در مورد آرماگدون ساخته میشه..

تا حالا هیچ فیلمی نتونسته این واقعه را درست شرح بده ... هر فیلمی ساختن مذخرف در اومده

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا