ایجاد شبکه اجتماعی مانند فیس بوک

mezapoor

New Member
سلام عزیزان !

دوستان گرامی بنده تصمیم گرفتم که یه شبکه اجتماعی ایجاد کنم و از شما دوستان و اساتید کمک بگیرم اگه لطف کنید ممنون میشم

پولش مهم نیست ؟

09140503095

[email protected]

MASIHA68

Member
فک کنم یه چیزی حدود 7 تومن خرج داشته باشه
بهتره از سیستم های اماده استفاده کنی ... در کل الان دنیا پره از شبکه های اجتماعی اگه یه ایده ی توپ نداری بهتره بیخیالش شی و اگه مثل من ایده ی خیلی توپ داری و پولش رو نداری بهتره صبر کنی
چقد سرمایه داری و اینکه چرا می خوای این کارو انجام بدی ... جواب ها رو پ خ کن لطفا

mezapoor

New Member
خوب دوست عزیز ایده شما چیست؟
شما ایده که دارید بگید اگه امکان داشته باشه و هزینه ما کافی باشه با هم همکاری کنیم ؟

MASIHA68

Member
ایده ی من 20 تومن سرمایه ی اولیه می خواد و فقط واسه ایران نیست ...در سطح دنیاست
فقط مختص وب نیست ... هم وب ، هم گوشی و هم اپلیکشن های ویندوز و لینوکس ...
ولی ایده رو به هر کسی نمی گن
پ خ رو چک کن

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
ایده ی من 20 تومن سرمایه ی اولیه می خواد و فقط واسه ایران نیست ...در سطح دنیاست
فقط مختص وب نیست ... هم وب ، هم گوشی و هم اپلیکشن های ویندوز و لینوکس ...
ولی ایده رو به هر کسی نمی گن
پ خ رو چک کن
اگه واقعا ایده در این حد داری و واقعا بکر هست لطفا شرایط رو برای منم بفرستید

tarhebartar

Member
دوست عزیز , دانشمند ایرانی خوب :rose:
آخه تا وقتی فیسبوک با اون همه کاربر و دستگاه و تشکیلات و سرور و چه میدونم هزار تا چیز دیگه هست , کی میاد این ایده ها رو استفاده کنه ؟
یه خورده خودتون ای 2-3 تا قضیه رو بررسی کنید , میبینید که با 20 میلیون الان یه پراید هم نمیدن , چه برسه به امکانات راه اندازی یه ایده خوب ....
موفق باشید

mo-h

New Member
از همه دوستان عذر میخوام وارد بحث میشم .الان اسکریپت phpfoxبه صورت کاملا رایگان وجود داره ولی زیاد شده دیگه یا باید خیلی تاپ بسازی و طراحی هاشو ادیت کنی یا این که کاربرات زیاد باشن و سرعتت بالا . فیس نما شیرترانیکسه ولی خب کاربر زیاد داره . phpfox امکاناتش عالیه در صورتی که نال نشه . و میشه گفت وقتی خودتون بشینید گروهی یه ایده رو اجرا کنید خیلی بهتره . الان جامعه مجازی در سطح نت خیلیه . ایده های ناب منم بسیاره تو خیلی انجمن ها مطرحش کردم منتها به این نتیجه رسیدیم توی ایران ج نمیده . ولی خب خواستن توانسته

batlagh

Member
بدون ایده الان دیگر به این راحتی ها شبکه اجتماعی نمی گیرد.

بنده هم ایده 2-3 شبکه اجتماعی دارم.

یکیش رو هنوز نتونستیم یه دامنه که قابلیت برند شدن داشته باشد پیدا بکنیم.
یکیش هم انقدر پیچیده است که فعلا برایمان (منظورم بنده و دوست برنامه نویسم است. ما یه تیم 2-3 نفره برای چنین اموری هست که ایده فعلی از بنده هست و زحمت برنامه نویسی با اوشون) اصلا با صرفه نیست. ولی به موقع اش.

مورد آخری که الان شدیدا بهش داریم فکر می کنیم نیز هم دامنه اوکی شده است و هم ایده اش در نوع های کوچک تست کرده و جواب گرفته ایم.
اما فعلا نمی خواهیم (برایمان نمی صرفد!) دوست برنامه نویسم وقت بگذارد برای از پایه نوشتن سورس (ایشون از لحاظ امنیت و کیفیت همیشه دوست دارند از پایه ای ترین را خودشان بنویسند و....) را انجام بدهد.

و همین باعث شده یه سورس آماده انتخاب بکنیم که بهینه سازی برای اون ایده ما بشود و سایت را بالا بیاوریم تا به مرور که مخاطب پیدا کردیم و برایمان هزینه هایش صرفه اقتصادی پیدا کرد سورس اصلی را نوشته و دیتا بیس ها و... منتقل بشود و از آن به بعد حرفه ای کار بکنیم.

یه نکته عرض بکنم خدمت دوستان امکان دارد به زودی طبق مصاحبه هایی که دکتر روحانی داشتند فیس بوک رفع فیلتر بشود و...
در نتیجه بسیاری از این ایده ها خود به خود در رقابت شکست خواهند خورد! چون بسیاری از کاربران برایشان همین که اکثریت دوستانشان آنجا هست کافی هست که دیگر نخواهند در شبکه اجتماعی دیگری باشند!

هزینه تقریبی برنامه نویسی یه شبکه اجتماعی حرفه ای (از پایه تا انتها!) 10 میلیون تومن می باشد که هزینه های سرور و... نیز باید مد نظر قرار دارد. (اون ایده اصلی ما شاید بیشتر از درگیری های برنامه نویسی دردسر های سرور مشکل داشته باشیم!)

شرمنده طولانی شد. می بخشید.

آخرین ویرایش:

reza93

New Member
از هزبنه سرور و برنامه نویسی هم بگذریم باید ده ها میلیون تومان پول صرف تبلیغات کنی که اون هم در دراز مدت می تونیه سود دهی خوبی داشته باشه

جدیدترین ارسال ها

بالا