انواع میلگرد از نظر ظاهری

میلگرد به عنوان عنصر اصلی صنعت ساختمان شناخته می شود. شاید جالب به نظر برسد که اگرچه بتن به عنوان یک عامل مقاومت در سازه شناخته می شود، اما این قاب ها یا میلگردها هستند که در هنگام زلزله از ما محافظت می کنند. در سال 1800 بود که جوزف لوئیس برای اولین بار متوجه شد که افزودن میلگرد به بتن می تواند خواص کششی ضعیف آن را جبران کند و در نهایت منجر به ایجاد سازه هایی با مقاومت بالا در برابر نیروهای کششی و فشاری شود. سال ها پس از این کشف و استفاده از میلگرد در سازه های ساختمانی، سیستمی برای تولید استاندارد میلگرد ایجاد شد.

میلگرد یا آرماتور بخش استوانه ای بلندی از فولاد است که معمولاً از فولاد متوسط یا کربن تولید می شود. کاربرد اصلی این فلز بتن آرماتور در صنعت ساختمان است. میلگردها در انواع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و هر کدام ویژگی ها و کاربردهای خاص خود را دارند. در ادامه این مقاله به معرفی میلگردها و انواع آن می پردازیم. همانطور که در این مقاله به آن اشاره خواهیم کرد، بهتر است بدانید که میلگرد انواع مختلفی دارد که بر اساس معیارهای مختلف طبقه بندی می شوند. هر کدام از این میلگردها کاربرد خاص خود را در صنایع دارند. به این ترتیب بسته به پروژه مورد نظر خود قادر خواهید بود بهترین نوع از این پروفیل استیل را برای جلوگیری از هزینه های اضافی انتخاب کنید.

آشنایی با میلگرد و انواع آن
بدون کشف و استفاده از میلگرد در صنعت ساختمان، بشریت نمی توانست به فناوری ساخت آسمان خراش ها و برج های بلند دست یابد. با توجه به استفاده گسترده از این محصول در بخش ساختمان، قیمت میلگرد در بازار به طور مستقیم بر قیمت مسکن تاثیر می گذارد. همانطور که گفته شد از این محصول فولادی برای اطمینان از مقاومت کششی بتن و در نتیجه تقویت ساختمان استفاده می شود. ضریب انبساط حرارتی بتن و فولاد نزدیک به یکدیگر است. این وجه مشترک از بروز تنش های داخلی اضافی در سازه بتن در هنگام تغییرات دما جلوگیری می کند و باعث لغزش بین فولاد و بتن نمی شود.برای خرید قیمت میلگرد ذوب آهن روی لینک کلیک کنید

قیمت میلگرد ذوب آهن اصفهان | خرید میلگرد اصفهانانواع میلگرد از نظر ظاهری
میلگردها بر اساس شکل ظاهری به دو نوع ساده و آجدار تقسیم می شوند که مهم ترین عامل برای شناخت آن ها محسوب می شود.

میلگرد ساده
بر خلاف میلگرد آجدار، میلگرد ساده روی سطح خود شیار ندارد. از این محصول در مواردی استفاده می شود که نیازی به چسبندگی قوی میلگردهای تقویت کننده در بتن نباشد. میلگرد ساده نسبت به میلگردهای آجدار انعطاف پذیری بالاتری دارد که به دلیل عدم وجود آج روی سطح آن می باشد.

میلگرد آجدار
میلگرد آجدار روی سطح خود شیارهایی دارد که چسبندگی میلگرد به بتن را افزایش می دهد. بنابراین مقاومت سازه بتنی در برابر نیروهای کششی افزایش می یابد. این آرماتور پرکاربردترین نوع میلگرد در ساخت و ساز ساختمان محسوب می شود. شایان ذکر است که آج ها استحکام قاب را افزایش می دهند و به همین دلیل قاب آجدار تغییر شکل کمتری را تجربه خواهد کرد.
 

ava282009

Member
مهاجرت به مجارستان و تحصیل در این کشور می‌تواند یک گزینه جذاب برای افرادی باشد که به دنبال تحصیلات عالی در یک محیط آموزشی بین‌المللی هستند. در زیر چند مرحله برای مهاجرت و تحصیل در مجارستان آورده شده است:1. **انتخاب دوره تحصیلی:**- ابتدا باید تصمیم بگیرید که در چه رشته‌ای می‌خواهید تحصیل کنید. دانشگاه‌های مجارستان برنامه‌های تحصیلی متنوعی ارائه می‌دهند.2. **آموزش زبان:**- بیشتر برنامه‌های تحصیلی در مجارستان به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند. اگر زبان انگلیسی شما به اندازه کافی قوی نیست، ممکن است نیاز به شرکت در دوره‌های زبان داشته باشید.3. **انتخاب دانشگاه:**- مجارستان دارای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی معتبری است. قبل از انتخاب دانشگاه، به موقعیت جغرافیایی، تخصص‌های ارائه شده، و شرایط آموزشی توجه کنید.4. **درخواست پذیرش:* - پس از انتخاب دوره و دانشگاه، درخواست پذیرش را به دانشگاه ارسال کنید. این شامل ارسال مدارک، تحصیلات پیشین، و درخواست آنلاین ممکن است.5. **ویزای تحصیلی:* - پس از دریافت پذیرش، برای مهاجرت به مجارستان، نیاز به ویزای تحصیلی دارید. شرایط و مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزا را بررسی کنید.6. **آمادگی برای زندگی در مجارستان:** - قبل از رفتن به مجارستان، مطالعه درباره فرهنگ محلی، سیستم آموزشی، و زندگی روزمره ممکن است به شما کمک کند. همچنین مسائل مالی و مسکن را مدیریت کنید.قبل از هر مرحله، توصیه می‌شود که با دقت اطلاعات مرتبط با دانشگاه‌ها، برنامه‌های تحصیلی، و الزامات مهاجرت به مجارستان را بررسی کنید و در صورت نیاز از مشاوره مراکز معتبر یا دفاتر مهاجرت بهره‌مند شوید.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا