انجمن ساز Fireboard برای مامبو و جوملا

arashonline

Well-Known Member
من سوال دارم !؟؟؟

يك سوال چكاري مي شود كرد كه به جاي اينكه فروم رو بندازه وسط قالب ديفالت، جدا بندازه تو يه صفحه خالي ؟

Setak

Member
اگه منظورت جوملاست!

بسمه تعالی
سلام

ببین فکر کنم این جواب بده.
در جوملا می تونی از قسمت مدیریت سایت وارد بشی. بعد وارد قسمت تمپلیت بشی. از این قسمت میشه یک تمپلیت غیر از تمپلیت اصلی سایت به این کامپوننت تخصیص بدی(assign) اسم دکمشه.
فقط باید بتونی تمپلیت سایتت را تغییر بدی و یه تمپلیت که مثلا ستونهای کناری را نداره ایجاد کنی و در شاخه تمپلیت روی هاست کپی کنی.
قبل از اینکه شروع کنی حتما روی لوکال امتحان کن.
ضمنا فاروم سایت من از اینهایی که بچه ها معرفی کردند نیست. ترجمه و راست به چپش کار خودمه. اشتباه نکنی.
موفق باشی.

آخرین ویرایش:

arashonline

Well-Known Member
بسمه تعالی
سلام

ببین فکر کنم این جواب بده.
در جوملا می تونی از قسمت مدیریت سایت وارد بشی. بعد وارد قسمت تمپلیت بشی. از این قسمت میشه یک تمپلیت غیر از تمپلیت اصلی سایت به این کامپوننت تخصیص بدی(assign) اسم دکمشه.
فقط باید بتونی تمپلیت سایتت را تغییر بدی و یه تمپلیت که مثلا ستونهای کناری را نداره ایجاد کنی و در شاخه تمپلیت روی هاست کپی کنی.
قبل از اینکه شروع کنی حتما روی لوکال امتحان کن.
ضمنا فاروم سایت من از اینهایی که بچه ها معرفی کردند نیست. ترجمه و راست به چپش کار خودمه. اشتباه نکنی.
موفق باشی.
دوست عزيز از اينكه پاسخ دادي ممنونم !
من دقيقا متوجه نشدم يعني بعد انتخاب يك تم جدا از تم خود جوملا و زدن دكمه assign و بقيه كار !
اون وقت كل جوملا ديگه تغيير نميكنه ؟
من هنوز تست نكردم منتظر پاسخ و راهنمايي شما هستم !

راستي شما ورژن جوملاتون چنده؟
در مورد چيدمان صفحه اصلي ميشه توضيح بديد كه چطور اين كارو كردين در تنظيماتش !؟
موفق باشيد !

Setak

Member
بسمه تعالی
سلام
بله آرش جان. همین که گفتی درسته. دکمه اساین برای اینه که یکی از لینکهای کنار صفحه، در تمپلیتی غیر از تمپلیت اصلی نمایش داده بشه. حالا کافیه یک کپی از تمپلیت سایتت بگیری. تغییرات لازم را روش انجام بدی و بعد آن را بعنوان یک تمپلیت جدید روی سرور کپی کنی.

اما در مورد «چيدمان صفحه اصلي» ببین جای هر کامپوننت را میشه از طریق بخش مدیریت مشخص کرد. اما برای کار اساسی می تونی در فایلها ی تمپلیت دستکاری کنی.(ادامه را ببینی متوجه می شی.)

اما در مورد ساخت تمپلیت برای از بین بردن ستونهای دوطرف:
شروع: .اول از تمپلیت سایتت کپی بگیر . وارد شاخه تمپلیت که بشی، یک فایل هست به نام index.php.
این را داخل دریم ویور باز کن. این کدهای پی اچ پی که می بینی، هر کدام مربوط به یکی از اجزاء صفحه است. هر کدام را که لازم نداری حذف کن و فایل را ذخیره کن. حالا تمپلیت شما حاضره. باید اسمش رو عوض کنی. روی سرور داخل شاخه تمپلیت کپی کنی. بعد هم از همان قسمت اساین، به تالارت نسبت بدی. تمام.

و ضمنا ورژن جوملا روی سایت من 1.0.12 هست.

arashonline

Well-Known Member
بسمه تعالی
اما در مورد «چيدمان صفحه اصلي» ببین جای هر کامپوننت را میشه از طریق بخش مدیریت مشخص کرد. اما برای کار اساسی می تونی در فایلها ی تمپلیت دستکاری کنی.(ادامه را ببینی متوجه می شی.)
خیلی ممنونم
منظور من این بود که چیدمان مطالبی که در صفحه اصلی نمایش داده می شود رو چطور به صورت بقل هم گذاشتید !؟
مثلا مطلب : مهارت شنیدن(بخش دوم) / مهارت شنیدن(بخش اول)

آخرین ویرایش:

arashonline

Well-Known Member
ببینم بعد از assign باید چطور برش گردونیم !؟
بعد اگر بخواهیم دوباره حالت دیفالت قالب کل سایت رو همون گزینه قبلی قرار بدیم چکار کنیم !؟

Setak

Member
بسمه تعالی
سلام
در مورد مجاور شدن مطالب صفحه اول یک آموزش در mambolearn.com هست. روی جوملا هم همین طوره.
کلمه «چیدمان» را در ان جستجو کنی مقاله را پیدا می کنی.
اما در مورد برگرداندن تمپلیت اساین شده:
کافیه دوباره این تمپلیت را انتخاب کنی و دکمه اساین رو فشار بدی. بعد از ظاهر شدن صفحه، منویی که به او نسبت داده شده را از حالت انتخاب خارج کنی. و بعد ذخیره کنی.

آخرین ویرایش:

arashonline

Well-Known Member
Setak عزیز خیلی ممنونم !
اونجا رو دیده بودم منتها دقیقا شماره ای که این حالت بشه رو نمیدونم !

در مورد قالب هم خیلی ممنونم که تقریبا روال کار رو متوجه شدم !
یعنی پس میشه که همین قالب رو درست ویرایششکنی و فقطبالاش رو بزاری بعد فروم رو اساین کنی رو این !؟

Setak

Member
بسمه تعالی

سلام
بله، روی تالار سایت خودم بصورت ناقص اجرا کردم.یحتمل با این مطمئن می شی. اما مطلب دیگه که باید دقت کنی اینه که بعد از انجام تغییرات روی تمپلیت، اسم اون رو هم تغییر بدی. یعنی اسم پوشه جدید را در دوفایل index.php و templateDetails.xml وارد کنی. اما در index.php می تونی در بعضی از آدرسها، اسم را تغییر ندی تا تمپلیت از همان فایلهای تمپلیت اصلی استفاده کنه. لذا می تونی فایلها و تصاویری که در دو تمپلیت مشترکند را در تمپلیت جدید حذف کنی. و فقط فایلهای دستکاری شده را بعنوان تمپلیت جدید استفاده کنی.

اما در مورد اعداد ستونبندی:
Leading=1
Intro=2
Columns=2
Links=1

f_mostafa_f

Active Member
Table \'mitra.mos_fb_whoisonline\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO mos_fb_whoisonline (`userid` , `time`, `what`, `task`, `do`, `func`,`link`, `userip`, `user`) \n VALUES (\'62\', \'1201072882\', \'انجمن اصلی\',\'\',\'\',\'\',\'/mitra/index.php?option=com_fireboard&Itemid=34\', \'127.0.0.1\', \'1\')_PROBLEM_CREATING_PROFILESerious db problem:Table \'mitra.mos_fb_sessions\' doesn\'t exist SQL=INSERT INTO mos_fb_sessions (userid,allowed,lasttime,readtopics) values (62, \'na\', 1201072882,\'\')

روی لوکال این ارور رو میده...

منظورش چیه؟

من از میترا استفاده میکنم...

ممکنه که روی میترا جواب نده؟

BANDIT

Member
ممكنه بله
ارور هم براي ديتابيس هست يا كامپوننت رو پاك كنيد ممجددا" نصب كنيد يا Table ها رو بسازيد

نسخه فارسی شده FireBoard را از کجا میشه دانلود کرد؟ ( سایت FireBoard.ir باز نمیشه )

جدیدترین ارسال ها

بالا