امنیت فایلها و اطلاعات شخصی از دیروز تا امروز

manammammad

Member
در ابتدای راه این مطلب رو ببینید و بخونید و یکم هم بخندید تا هم روحیتون وا شه و هم مطلب دستتون بیاد
تازگیها در تهران مد شده که راننده تاکسی ها ، مسافر رو از امام حسین به مقصد آزادی سوار میکنند و اون رو در انقلاب پیاده میکنند و بهش آدرس میدن که چطوری میتونه حالا از اینجا بره به آزادی.
تازگیها هم در نوشتن مطالب اینترنتی و کامپیوتری (از زمان کناره گیری بیل گیتس از سمت خودش در شرکت مایکروسافت) مد شده که همه کاسه کوزه ها رو سر این رییس شرکت مستعفی میشکنن و هی میگن حتی رییس شرکت مایکروسافت هم نمیتونه. بیچاره بیل. شما اگه یه کوچول فکر کنید که کسی که طراحی کامل زبان برنامه نویسی جی ویز بیسیک (G.W.BASIC) و همینطور سیاستهای تهیه سیستمهای عامل داس و همینطور استفاده و سرعت بخشیدن به سیستمهای شرکت اپل و ارائه اون به بازار با نام سیستم عامل ویندوز رو در کارنامه کاری خودش داره و تا این حد زرنگ و باهوشه ، چطور ممکنه کارهایی که شما نسل سومی ها (سوسول) انجام میدید رو نتونه ریز به ریز بدونه و بهتون پاتک هم بزنه؟ شما در برابر این نابغه بزرگ قرن کامپیوتر مثل یه بچه نق نقو هستین که مامانش براش کامپیوتر خریده در برابر کوین میتنیک.(کوین میتنیک به عنوان حرفه ای ترین و سرعتی ترین هکر سال ۲۰۰۰ شناخته شد). همه این رموز که در ستاپ بایوس (همون صفحه آبی رنگ) قرار میدید تا موقع بالا اومدن کامپیوتر پرسیده شود (که البته با گذاشتن پسورد هم پرسیده نمیشود بلکه بعد از گذاشتن پسورد باید برید یه جای دیگه و تعیین کنید پسوردی رو که قرار دادید رو هنگام روشن شدن کامپیوتر بپرسه نه هنگام ورود با ستاپ بایوس) یه شاه کلید دارند که من در یکی از پست ها در همین وبلاگ اونا رو لیست کردم و روی سیستم خودمم امتحان کردم.
لینک مطلب شاه کلید های بایوس : http://megarapid.blogfa.com/post-162.aspx
حالا به پیغامهایی که دیگرون و اعضای اون سایت در قبال این مطلب ناقص گذاشتند نگاه کنید.بررسی میکنیم:
یکی که خودش رو HamidKh معرفی کرده زده دستور مفید و امنیتی SYSKEY رو خوب معرفی کرده اما در ادامه نشون داده که اطلاع کافی در مورد این دستور نداره و فکر میکنه این پسورد روی هارد دیسک قرار میگیره و اگه پسورد گم شد باید هارد عوض بشه در صورتی که پسورد روی ویندوز و بر روی اکانت ورود به ویندوزی که شما نمیتونید ببینید به اسم SYSTEM قرار میگیره و در صورت گم شدن پسورد یه تعویض ویندوز همه چیز رو حل میکنه. منظورم اینه که شما علاوه بر اکانتهای ورود به ویندوز ایکس پی و همینطور اکانت ADMINISTRATOR یک اکانت کاملا مخفی هم دارید به اسم SYSTEM که در این تنظیمات و لود کردن رجیستری و تنظیمات اولیه ویندوز برای بالا اومدن نقش اساسی داره.
یکی دیگه هم پیدا شده نوشته :
اقا نگاه کن اگر تو ایرانی وباز هم اگر از کامپیوتر شخصیت استفاده می کنی از این چیزا که دوستمون نوشته نمی خاد کلا نمی شه کسی رو از Dialup هک کرد
این یک دیگه نه تنها ماشین رو برده جاده خاکی اصلا انداختتش تو دره . طرف فکر میکنه بحث براه انداخته شده یه بحث هکریه.تازه نه تنها میشه همه رو با خط اینترنت ذغالی DIAL UP هک کرد بلکه همین DIAL UP بودن خوراک هکر هاست چون امنیت پایینتری نسبت به خطوط پرسرعت داره. تازه اصلا بحث نوع خط رو بزاریم کنار ، تروجانهای سارق پسوردهای شما اصلا براشون مهم نیست که خط اینترنت شما DIAL UP هست یا ADSL و یا اسنکه خط مال خودتون نیست و مال شرکت باباتونه. کلا مزخرف گفته
یکی دیگه که خودش رو 123456852 معرفی کرده باطری سی ماوس رو به نام باطری CPU معرفی کرده. دمش گرم بابا.
باز هم مطرح کرده :
دوست عزيز Iransors اين روشي كه گفتم 100% عملي است به نظر من پسورد گذاشتن يك كار بيهوده است بعضي از دوستان گفتند كه پسورد 2 را بذاريم اما اين كار هم فايده ندارد اگه ميدونيد كه هيچي اگه نميدونيد بگيد تا براتون بگم چرا بيهوده است بهترين كار استفاده از نرم افزار است مانند نرم افزار FOLDER LOCK
نرم افزارهای مانند FOLDER LOCK و HIDE FOLDER یا با تعویض ویندوز ناکار میشن و یا پسوردی با استفاده از کلید های رجیستری و ترکیب اون کلید ها با نام فلدر ها قرار میدن که در صورتی که شما ویندوزتون رو عوض کنید دیگه نمیتونید وارد اون فلدر ها بشید چون با کلید هایو ویندوز قبلی تنظیم شده و ویندوز جدید دارای ترکیبی جدید تر از ویندوز های قبلی میباشد.پس نمیشه به رجیستری متغیر ویندوز هم اعتماد کرد
مابقی هم که پسورد گذاشتن روی ADMINISTRATOR رو پیشنهاد کردند که من در مقالاتی که در منوی آبی رنگ سمت راست این وبلاگ هم میبینید ، راه عبور از ادمینیستریتور رو گفتم اونم کاملا تضمینی.چی بگم دیگه
این سایت رو بهتون معرفی کردم نه از اون نظر که براش تبلیغ کرده باشم که من معتقدم دو گروه از آدما برای کارهای فنی کامپیوتر ساخته نشدند یکی دختر ها و یکی دیگه مذهبی های چند آتیشه که .... دیروز یه سر رفته بودم دانشکده سابقم در یه روزنامه به نام مردم سالاری که یک از دانشجوها با خودش آورده بود نوشته بود : فرمانده نیروی انتظامی استان تهران که به موی دختر ها و لباس مندرس پسر ها گیر میداد حالا خودش به دلیل مسایل اخلاقی بازداشت شده و پرونده اون در پشت درهای بسته در دادسرای انقلاب تهران تحت پیگیریست. این روزا به پیش بینی وضع هوای اخبار تلویزیون هم نمیشه اعتماد کرد چه برسه به روزنامه ها . خدا عالمه
این سایت رو بهتون معرفی کردم تا ببینید همه برای دسترسی به امنیت بیشتر برای اطلاعات خودشون چه دست و پایی میزنن و به چه خار و خاشاکای بی ریشه ای چنگ میزنن تا وقتی خونه نیستند خیالشون راحت باشه که کسی سراغ فایلها و اطلاعات شخصیشون نمیره.
منم در این وبلاگ ، قدم به قدم به بحث امنیت اطلاعات پرداختم که هر روز که مطلب جدید تر و دارای امنیت بالاتری پیدا کردم ، مطلبش رو در این وبلاگ نوشتم.
در قدم اول ، این نکته رو گوشزد کردم که گذاشتن پسورد بر روی بایوس و ADMINISTRATOR ویندوز دارای امنیت بالایی نیست و تازه در کامپیوتری که در شرکت و کافی نت و یا کارگاه دانشکده قرار داره که نمیشه این کارا رو کرد چون اون کامپیوتر مال همه هست.
در قدم دوم نرم افزار VIRTUAL CD-ROM رو معرفی کردم که در لینک مطلب زیر میتونید دانلودش کنید
اما یک مشکل امنیتی در ایمیجها و مخصوصا ایمیج های نرم افزار بالا که دارای رمز دسترسی هم خواهد بود ، وجود داره و اونم نرم افزار معروف ISO-BUSTER هست که اینهو گاو سرش رو میندازه زیر و میره توی این ایمیج ها و فایلهای به رمــز درآورده شده رو با پس گردنی میـــاره بیرون و در اختیار شما قرار میده و رمز ممز هم حالیش نیست.
قدم سوم معرفی نرم افزار بسیار سنگین و حجیم VIRTUAL - PC هست که در ویندوزتون نصب میشه و یه کامپیوتر قلابی رو شبیه سازی میکنه و بهتون اجازه میده که هر کاری خواستید مثل نصب ویندوز های قدیمی و سیتمهای عامل لینوکس و غیره رو توش انجام بدید و در ضمن حالا میتونید اطلاعات محرمانه خودتون رو در درون این کامپیوتر قلابی که با رمز محافظت میشه بریزید که با وجود امنیت خوب این روش بازهم بخاطر سنگینی این نرم افزار استفاده از اون به صرفه نیست و نخواهد بود.
دوستی داشتم به اسم محمد جواد کریمی که شغلش نصب و تعمیرات کامپیوتر های مختلف در سطح شهر تهرانه. یه روز که رفته بودم پیشش برام تعریف میکرد که از سر بی حوصلگی زنگ زده بود به یکی از تعمیرکارایی که در روزنامه همشهری اگهی داده بود و اون رو آورده بود خونش و ازش خواسته بود براش ویندوز 98 نصب کنه. اون طرف ناشی هم بدون توجه به سایز هارد دیسک سیستم دوستم و همچنین بدون توجه به اینکه هارد این سیستم از نوع ساتا (SATA) هست سعی در نصب ویندوز 98 میکرد که صد البته موفق هم نمیشد. اما با داشتن این نرم افزار شما میتونید حتی در اون شرایط هم بر روی سیتمتون ویندوز 98 رو بسادگی تمام نصب کنید.
اما در نهایت این بحث نرم افزاری که من در اینجا میخوام معرفی کنم ، از جهاتی شبیه به نرم افزار VIRTUAL - PC هست اما بسیار سبک تر و ساده تر و خلوت تر. با این نرم افزار شما یک فایل رمز دار بر روی هاردتون میسازید و برای استفاده از اون با استفاده از خود نرم افزار اون رو به شکل یک درایو اضافه در MY COMPUTER در میآورید اونم با رمز به دو نوع نوشتن کلمه رمز و یا انتخاب تصاویر بجای رمز و بدین صورت شما یک گاو صندوق کاملا مطمئن بر روی سیستم خودتون دارید. نسخه کامل این نرم افزار رو میتونید از لینک زیر دریافت کنید
دانلود نرم افزار امنیتی گاو صندوق
لذت ببرید.
نکته مهمی که در استفاده از این نرم افزار باید رعایت کنید ، اینه که به هیچ وجه فایلها و یا فلدر های با نام فارسی و کلا یونیکد رو در این گاو صندوق نریزید که سالم موندنشون تضمینی نیست.همه فایلها و فهرستها باید دارای نام انگلیسی باشند.

جدیدترین ارسال ها

بالا