امكانات session

سلام

آيا session ها در php امكان انجام اين عمل را دارند؟:

با ورود هر شخص به صفحه مورد نظر، يك سطر در بانك ايجاد شود و اگر آن فرد كار خواسته شده را انجام نداد (به هر صورت: بستن پنجره مرورگر، صفحه را بحال خود رها كردن، ....)، پس از يك زمان مناسب آن سطر اضافه شده مربوط به اين شخص از بانك حذف شود.

ممنونم ./. :)

oxygenws

Active Member
به برنامه ات بستگی داره.....
ببین چه event هایی می تونی تعیین کنی....
من شروع می کنم....
اول... ورود کاربر
دوم... ؟؟

mosi20

Active Member
سلام
منم دقیقا یه هم چینچیزی میخوام که وقتی سشن بوجود میاد یه خط توی دیتابیس بنویسه که این مورد را بلدم
اما این یکی را بلد نیستم که وقتی سشن خودش ازبین رفت چطوری میشه خود بخود یه خط توی دیتابیس نوشته بشه؟
اگه از خروج سایت استفاده کنند این کار را هم بلدم اما وقتی خروج نکنند را نمیدونم باید چیکارش کرد؟

آخرین ویرایش:

m_ziba

Member
آره
هر کی بلده بگه.
من تو ASP.net هم همين مشكل رو دارم!

قربون دستتون هركي مي دونه بگه!

oxygenws گفت:
به برنامه ات بستگی داره.....
ببین چه event هایی می تونی تعیین کنی....
من شروع می کنم....
اول... ورود کاربر
دوم... ؟؟

جناب متقي راد ، بنده متوجه نشدم منظور شما چيست!؟ :shock:

oxygenws

Active Member
یه سری اتفاقات (واقعه ها یا event ها) هستند که به نوعی میشه گفت مهم اند.... اتفاقاتی که باعث رد شدن از رو یک مرز میشن (!!) مثل کلیک شدن موشواره! در برنامه های سمت کلاینت یا فشرده شدن یک کلید یا ....

در برنامه های سرور، عموما این اتفاقات (اجبارا) با درخواست هایی که به سرور ارسال میشه انجام میشه (مثل درخواست ورود کاربر یا بهتر بگم، زمانی که فرم ارسال میشه)

فکر کنم فقط یک مدل "اتفاق" دیگه هم در سرور ها داریم که اون هم با "زمان" کار می کنه، شاید بشه به cronjob ها یا timeout شدن ها اشاره کرد.

حالا من می خوام بدونم چه وقایعی تو برنامه شما هست؟؟ اوکی؟؟ حالا افتاد، جناب حسام کلاهان کشکولی حسن آباد؟!!!!

موفق باشی.

oxygenws گفت:
یه سری اتفاقات (واقعه ها یا event ها) هستند که به نوعی میشه گفت مهم اند.... اتفاقاتی که باعث رد شدن از رو یک مرز میشن (!!) مثل کلیک شدن موشواره! در برنامه های سمت کلاینت یا فشرده شدن یک کلید یا ....

در برنامه های سرور، عموما این اتفاقات (اجبارا) با درخواست هایی که به سرور ارسال میشه انجام میشه (مثل درخواست ورود کاربر یا بهتر بگم، زمانی که فرم ارسال میشه)

فکر کنم فقط یک مدل "اتفاق" دیگه هم در سرور ها داریم که اون هم با "زمان" کار می کنه، شاید بشه به cronjob ها یا timeout شدن ها اشاره کرد.

حالا من می خوام بدونم چه وقایعی تو برنامه شما هست؟؟ اوکی؟؟ حالا افتاد، جناب حسام کلاهان کشکولی حسن آباد؟!!!!

موفق باشی.

مطمئنا و صد البته منظور بنده حقير Timeout شدن هاست.

به طور مثال اگر پس از 10 دقيقه، درخواست مدنظر ما (يا مد نظر سرور) از طرف آن كاربر ارسال نشد، سطر ايجاد شده اين كاربر از بانك حذف شود!

داخل پرانتز :
اين (مارمولك!) كيست؟!‌ : "جناب حسام کلاهان کشکولی حسن آباد" :-?
شما هرچقدر آرزوي موفقيت براي بنده ناچيز حقير مي فرماييد، ان شاالله خداوند هفتاد برابر آن را براي شما آرزوي توفيق نمايد. :wink:

و صبحكم الله بالخير. :)

oxygenws

Active Member
مطمئنا و صد البته منظور بنده حقير Timeout شدن هاست.

به طور مثال اگر پس از 10 دقيقه، درخواست مدنظر ما (يا مد نظر سرور) از طرف آن كاربر ارسال نشد، سطر ايجاد شده اين كاربر از بانك حذف شود!

خوب؟! به نظر می رسه جواب سوالت رو گرفته باشی!!! (خودت جواب خودت رو دادی خوب!!)

در ادامه....... چوبکاری نفرمایید حاج حسام کلاهان... :)

من بازهم تسليمم! :wink:

اصلا من سوالي و مشكلي در اين مورد نداشتم!! :shock:

ولي به خاطر ديگر دوستانتون كه مشتاق بودند پاسخ شما ببينند، انفاق نماييد!!! :cry:

ادامه بحث مهم : شخصيت من حقير قابل مقايسه با ح.ك نيست! (خدا بيامرزتش...!)

oxygenws

Active Member
مسئله انفاق کردن نیست حاجی....
در چنین مواردی معمولا از cron استفاده می کنند.

oxygenws گفت:
مسئله انفاق کردن نیست حاجی....
در چنین مواردی معمولا از cron استفاده می کنند.

خيلي ممنونم از پاسخ شما.

طرز تنظيم cron رو هم نمي پرسم! (قبلا پرسيدم، به اين نتيجه رسيديد كه بايد برم لينوكس ياد بگيرم! :wink: )

باز هم متشكرم./.

جدیدترین ارسال ها

بالا