افزونه دیکشنری چندزبانه LiveDic برای مرورگر فایرفاکس

Apollo

Active Member
توو پرشین تولز واسه افزونتون رمان نوشته بودم منتها وقتی اومدم ارسال کنم تاپیکه پاک شده بود.
بهرحال یکی از مشکلات افزونه اینکه وقتی یک صفحه رو ذخیره میکنیم یک پیغام میده.
وقتی میخوایم کلماتی که گوشه راست صفحه هستن رو ترجمه کنیم پنجره ای که باز میشه از صفحه میزنه بیرون و اگر بخوایم اسکرول کنیم برنامه محو میشه
تو محیط ویرایشگرها اگر روی کلمات دابل کلیک کنیم پیغامی ظاهر میشه که دیکشنری تو این محیط کار نمیکنه یا یه همچین چیزی.
بعضی کاربرها عادت دارن تو ویرایشگرها کلمات رو با دابل کلیک انتخاب کنن اگر میتوانید امکال ترجمه را اضافه کنید وگرنه پیغام رو حذف کنید چون خیلیها دوست ندارن افزونه های فایرفاکس پیغام خاصی بده و اونها مجبور بشن مثلن یک دکمه رو انتخاب کنن.

بیشتر کاربرها مخصوصن اونهایی که افزونه های زیادی نصب میکنن دوست ندارن افزونه ها منوی جدیدی بسازن یا جای زیادی اشغال کنن فکر میکنم بیشتر کاربرها عادت کردن که تنظیمات هر افزونه رو از داخل منوی ToolS>Add-On تغییر بدن.

اگر حالت جدیدی رو اضافه کنید که با مکس کردن روی کلمه و استفاده از کلیدهای ترکیبی بشه ترجمه رو دید خیلی خوب میشه.(مثل افزونه دیکشنری آنلاین)
از حالت Alt , Ctrl , Shift + کلیک راست بهتره.

نسبت به نسخه اول فکر کنم گرافیکش رو کم کردید ؟
موفق باشید.

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
سلام

از شما خیلی ممنونم که نظراتتون در رابطه با این اکستنشن مطرح کردید. من سعی میکنم به همه موارد پاسخ بدم!

1 - بله وقتی یه صفحه ذخیره میشه افزونه یک پیغام به صورت alert میده که این پیغام بعد به این دلیل است که وقتی شما میخواهید صفحه رو ذخیره کنید یکسری تگ اضافه توسط افزونه روی صفحه ایجاد شده و افزونه سعی در پاک کردن این تگ ها میکنه!

2 - تو عکس اتچ شده این حات رو قرار دادم! افزونه به صورت خودکار اگه تشخیص بده که پنجره جدید از سمت راست بیرون قرار میگیره اونو از سمت چپ باز میکنه.(در عکس کاملا مشخصه)

3 - بله. بعضی از ویرایشکر ها مثل ویرایشگرهای vbulletin چون از یک محیط فریم مانند استفاده میکنند، وقتی روی آن دابل کلیک میشه افزونه اون رو فریم تشخیص میده و پیام مورد نظر رو میده! - برای رفع مشکل پیام ها هم فکر کنم بهتره در قسمت آپشن یک چک باکس درست کنم برای نمایش پیام ای غیر ضروری!(چون بعضی از پیام ها باید نمایش داده بشن مثل قطع بودن کانکشن اینترنت و...

4 - این هم میشه گفت سلیقه ای هست و خود من افزونه هایی که تا الان نصب کردم جز چندتایی بقیه یه منوی جدا مثل منوی LiveDic درست میکردن

5 - این روش هم روش خوبیه و در نسخه های بعد حتما اعمال میشه.

گرافیک از چه لحاظ؟ نه من تغییر خاصی روش انجام ندادم!

بازم ممنونم
موفق باشید

پیوست ها

• aaa.gif
    aaa.gif
    37.3 کیلوبایت · بازدیدها: 7

oldooz

Well-Known Member
فکر کنم روی فریم و دیو کلا کار نمیکنه!
مثلا توی جیمیل متن یه ایمیل رو ترجمه نمیکنه!
و اما مشکل کلیک راست
تشخیص ناقصم اینه که روی فریم ها (و دیو ها) کلیک راست کار نمیکنه
مثلا توی همین جیمیل کار نمیکنه
یا شما یه متنی بده گوگل ترجمه کنه بعد برو رو یه قسمت از متن ، گوگل یه کادری باز میکنه و متن اصلی رو نشون میده که روی اون کلیک راست نمیشه و دیکشنری هم کار نمیکنه
البته روی نسخه قبلی هم من گفتم ! الان نسخه جدید رو نصب کردم اما این مشکلات رو داره
به هر حال ما سعی داریم تا در این فعالیت بزرگ کمکت کنیم و یه چیز خوب خوب در بیاد و به خاطر همین ایراداتش رو میگوییم

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
فکر کنم روی فریم و دیو کلا کار نمیکنه!
مثلا توی جیمیل متن یه ایمیل رو ترجمه نمیکنه!
و اما مشکل کلیک راست
تشخیص ناقصم اینه که روی فریم ها (و دیو ها) کلیک راست کار نمیکنه
مثلا توی همین جیمیل کار نمیکنه
یا شما یه متنی بده گوگل ترجمه کنه بعد برو رو یه قسمت از متن ، گوگل یه کادری باز میکنه و متن اصلی رو نشون میده که روی اون کلیک راست نمیشه و دیکشنری هم کار نمیکنه
البته روی نسخه قبلی هم من گفتم ! الان نسخه جدید رو نصب کردم اما این مشکلات رو داره
به هر حال ما سعی داریم تا در این فعالیت بزرگ کمکت کنیم و یه چیز خوب خوب در بیاد و به خاطر همین ایراداتش رو میگوییم

قبل از اینکه وارد بحث تخصصی، من از شما یه تشکر ویژه میکنم که اینقدر با حوصله این برنامه رو تو تمام حالات تست میکنید و نکات رو متذکر میشید!(ایشالا در نسخه های آینده نام شما رو به عنوان تستر برنامه قرار میدم)
اما در مورد اکستنشن:
1 - خودمم میدونستم که اکستنشن با iframe و frameset مشکل داره به خاطر همین ارورهای مربوطه رو قرار داده بودم.(مثلا اگه رو یه فریم دابل کلیک بشه میگه که ساپورت نمیشه)
خوشبختانه امشب موفق شدم این مشکل رو برطرف کنم و در نسخه های بعد دیگه هیچ مشکلی با iframeها و setframe وجود نداره ایشالا!
2 - درباره مشکل رایت کلیک! من دقیقا فهمیدم شما این کادر منظورتونه؟
testxg.gif

رایت کلیک رو این کادر توسط خود گوگل بسته شده و ربطی به اکستنشن نداره!!!(شما اکستنشن رو disable کن بعد امتحان کن)
ولی رایت کلیک تو جیمیل کار میکنه ولی قابلیت ترجمه رو نداره که همونطور که گفتم راه حلش پیدا شده و در نسخه های بعدی ایشالا اعمال میشه.

باز هم از شما تشکر میکنم!

آخرین ویرایش:

oldooz

Well-Known Member
ممنون! لطف داری
وقتی روی فریم دابل کلیک میکنی بالا که پیغام میاد(میگه نمیتونه تو فریم کار کنه)
خب مگه توی خارج از فریم فقط با دابل کلیک چپ ترجمه نمیکنه؟
ولی اگه تو فریم باشه با دوبار کلیک راست هم اون پیغام میاد!!!:shock:

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
ممنون! لطف داری
وقتی روی فریم دابل کلیک میکنی بالا که پیغام میاد(میگه نمیتونه تو فریم کار کنه)
خب مگه توی خارج از فریم فقط با دابل کلیک چپ ترجمه نمیکنه؟
ولی اگه تو فریم باشه با دوبار کلیک راست هم اون پیغام میاد!!!:shock:
آهان اینم نکته خوبی بود!

مرسی

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
آپدیت:
اکستنشن به نسخه 1.0 که نسخه پایدار است بروزرسانی شد!
در این نسخه:
- مشکل اکستنشن با iframeها و framesetها برطرف شد و به راحتی میتوانید در این محیط ها کلمات مورد نظر خود را ترجمه کنید!
- مشکل افزونه با وب سایت های Gmail و Yahoo Mail و چند وبسایت دیگر برطرف شد.
- بعضی از ارور های آزار دهنده نیز در این نسخه حذف شدند.
- قابلیت دسترسی به منوی LiveDic از طریق رایت کلیک بروی لوگوی LiveDic در status bar فراهم شد!

دانلود نسخه جدید

جدیدترین ارسال ها

بالا