افزودن PHP به jsbeautifier برای مرتب سازی.

سلام دوستان

در تاپیک در خواست مرتب ساز یا زیبا کننده HTML, CSS, JavaScript, PHP و کمی هم جستجو در اینترنت به این نتیجه رسیدم که برای اینکه بتونم کدهای HTML, CSS, JavaScript, PHP را مرتب سازی کنم، بهترین کار اضافه کردن PHP به jsbeautifier هست.

jsbeautifier یک برنامه برای مرتب سازی کدهای در هم شده و فشرده شده هست.
لینک سایت: http://jsbeautifier.org/
لینک دانلود رایگان برنامه: https://github.com/beautify-web/js-beautify

jsbeautifier در حالت کلی HTML, CSS, JavaScript را مرتب میکند.

من نیاز دارم تا PHP را هم مرتب کنم و می خوام بدونم چطوری میشه به jsbeautifier اضافه کرد که PHP را پشتیبانی کنه؟ و از طرفی دیگر هم باید یه مقدار تغییر برای مرتب سازی PHP 5.3 به بالاتر هم هست.

نمونه 1: کد PHP ساده
PHP:
echo "Loading...";$a=array( "1", "2", "3");$b=array(  "1"=>"a","2"=>"b");if(true==true){echo "Complate.";}function  func($var){echo $var;}

خروجی:
PHP:
echo "Loading...";
$a = array("1", "2", "3");
$b = array("1" => "a", "2" => "b");
if (true == true) {
    echo "Complate.";
}

function func($var) {
    echo $var;
}

نمونه 2: کد PHP 5.3 شامل Class و use از Zend Framwork 2
PHP:
 namespace Album\Controller;use  Zend\Mvc\Controller\AbstractActionController;use  Zend\View\Model\ViewModel;class AlbumController extends  AbstractActionController{public function indexAction(){}public function  addAction(){}public function editAction(){}public function  deleteAction(){}}

خروجی:
PHP:
 namespace Album\ Controller;
 use Zend\ Mvc\ Controller\ AbstractActionController;
 use Zend\ View\ Model\ ViewModel;
 class AlbumController extends AbstractActionController {
     public
     function indexAction() {}
     public
     function addAction() {}
     public
     function editAction() {}
     public
     function deleteAction() {}
 }

همانطور که می بینید هردو نمونه خیلی خوب و زیبا مرتب شدند.

اما متاسفانه نمونه 2 که PHP 5.3+ هست به صورت صحیح مرتب نشده.

حالا چطوری باید در jsbeautifier تغییرات زیر را درست کنم:

1- در صورت استفاده از کدهای PHP بین <?php ?> و <? ?> و <?= ?> همه یک خط میشوند. ( برای مثال به اول نمونه 1 کد <?php را اضافه کنید و با jsbeautifier خروجی را مشاهده کنید. )
در کجا باید تغییر بدم تا PHP را هم شناسایی کند؟

2- از کجا باید قوانین مرتب سازی PHP 5.3+ را گیر بیارم و چطوری باید به jsbeautifier اضافه کنم؟

در آخر هم یک سوال تقربیا بی ربط به تاپیک:

چطوری میشه کدها jsbeautifier را به PHP تبدیل کرد؟ در اصل چگونه می توان JavaScript به PHP تبدیل کرد.
نکته: در نظر داشته باشید که در jsbeautifier اصل کار خواندن متن و ایجاد تغییر در متن و replace و ... هست که در PHP هم تمام موارد مورد نیاز در jsbeautifier وجود دارد.

باتشکر

سلام.

دوستان عزیز کسی نیست؟

مدیران عزیز باور کنید اسپم نمیدم. فقط دنبال نتیجه هستم.

جدیدترین ارسال ها

بالا