افزودن متا تگ ها به بلاگر برای بهینه سازی بهتر

Cyletech

Member
درود بر شما،

منبع: حاشیه وب

دوستانی که در بلاگر بلاگ می سازند باید بدانند که بهینه سازی بلاگر گرچه برای خود شرکت گوگل است اما از بهینه سازی ضعیفی برخوردار است. دلیلش را من نمی دانم اما به مرور زمان باید بهتر شوند که اینطور هم است زیرا نگارش جدید بلاگر مقداری ویژگی های تازه دارد که برای بهینه سازی مفید است.
بحث بهینه سازی بلاگر بسیار گسترده است و با ارسال چند مطلب در این باره نمی توان گفت بهینه سازی حداقل به 35% هم رسیده است اما ما تلاش می کنیم تا کیفیت مقالاتمان را بالا ببریم و توضیحات کامل بدهیم و اگر دوستان هم مشکلی دارند بپرسند تا پاسخ آنها را بدهیم. امیدوارم این مقاله مفید برای دوستان بلاگری مثل خودم
icon_smile.gif
واقع شود.
متا تگ ها برای هر صفحه کاملاً لازم است اما بلاگر آنها را به قالب های خود اضافه نکرده است و چون قدرت مانور نداریم نمی توان برای هر صفحه به راحتی متا تگ ها را اضافه کنیم. اما من به شما راهی را پیشنهاد می کنم که از هیچی بهتر است.

چگونه متا تگ ها را به قالب اضافه کنیم؟
  1. وارد اکانت (حساب در فارسی هم گفته می شود) خود شوید
  2. بر روی Design (در نگارش های قبلی Layout بوده است) کلیک کنید و Edit HTML را انتخاب کنید
  3. تیک Expand Widget Templates را حتماً بزنید تا تمامی کد ها نمایان شوند
افزودن متا تگ title و description به صفحه خانگی
دقت کنید که این مخصوص صفحه خانگی است و در دیگر صفحات نمایش داده نمی شود.
1. کد زیر را جستجو کنید
HTML:
<data:blog.pageTitle/>

2. کد زیر را جایگزین آن کنید
HTML:
<b:if cond=’data:blog.url == data:blog.homepageUrl’>
<meta content=’توضیح بلاگ خود را اینجا وارد کنید’ name=’description’/>
<meta content=’کلمات کلیدی خود را اینجا وارد کنید (دقت کنید که با کامای انگلیسی کلمات را از هم جدا کنید)’ name=’keywords’/>
</b:if>

3. پس از انجام دو مرحله بالا روی دکمه Save کلیک کنید

افزودن متا تگ title و description برای مطالب
پیش از این عرض کردم که قدرت مانور در بلاگر در حال حاضر نداریم و به سختی می شود برای هر صفحه متا تگ تعیین کرد. برای همین من به شما پیشنهاد می کنم از این بخش تنها برای صفحات محبوب یعنی صفحاتی که بیشتر بازدید دارند استفاده کنید. این هم پیشنهاد می کنم هر ماه متا تگ های صفحه اصلی و صفحات دیگه را بروز رسانی کنید. زیرا در طول یک ماه یا حتی مقداری کمتر معلوم می شود که چه کلماتی برای چه صفحاتی جستجو می شوند و ما با قرار دادن آنها در قالب یک جمله می توانیم نسبت به رقبای خود در نتایج جستجو امتیاز بیشتری کسب کنیم.
1. مرحله “چگونه متا تگ ها را به قالب اضافه کنیم؟” را مجدد تکرار کنید

2. میان تگ <head> و </head> کد زیر را قرار دهید
HTML:
<b:if cond=’data:blog.url == “http://url of your post”‘>
<meta content=’کلمات کلیدی مطلبی که آدرس آن را در بالا وارد کردید را در اینجا وارد کنید’ name=’keywords’/>
<meta content=’توضیحات مطلبی که آدرس آن را در بالا وارد کردید را در اینجا وارد کنید’ name=’description’/>
</b:if>

توجه: بجای « http://url of your post » آدرس مطلبی که می خواهید متا تگ ها را برای آن اضافه کنید وارد کنید.

3. پس از انجام دو مرحله بالا روی دکمه Save کلیک کنید

نمونه ها

برای شما دو نمونه از مرحله اول و دوم آماده کردم که دیگه مطلب کامل کامل شود

1. نمونه مرحله اول:

HTML:
<meta content=’بلاگ سیدراجر در سال 1389 شمسی با موضوع معرفی و دانلود برترین آهنگ های سال در دنیا به زبان پارسی شروع بکار کرده است.’ name=’description’/>

<meta content=’دانلود آهنگ, country rock, hard rock, تک آهنگ, ترانه, محبوب ترین, eagles, led zeppelin, synthpop, alternative rock, don henley, anberlin, glenn frey, a-ha, within temptation’ name=’keywords’/>

2. نمونه مرحله دوم:
HTML:
<meta content=’دانلود آهنگ Another Brick in the Wall (Part II) از Pink Floyd از 4shared به رایگان’ name=’description’/>
<meta content=’pink floyd, another brick in the wall (part ii), دانلود آهنگ, ترانه از’ name=’keywords’/>

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا