افت شدید سرعت کامپیوترم

hamid

Well-Known Member
سلام دوستان
چند وقتی هست که سیستمم سرعتش به شدت افت کرده چه راه حلی دارین براش؟ اون راه حل هایی که تو نت هست دیدم ولی ربطی به اینا نداره چون قبلا خیلی خوب کار میکرد
الان من همزمان 2تا کار نمیتونم با کامپیوتر انجام بدم مثلا
اگه یه چیزیو کپی کنم همزمان آهنگ هم گوش بدم رو آهنگ خیلی تاثیر میزاره و بصورت آروم اجرا میشه یا فایر فاکس اول گیر میکنه بعد شروع میکنه لود
قبلا من چند گیگ اطلاعات کپی میکردم آهنگم گوش میدام همزمان با مکس یا 4D هم رندر میگرفتم تو اینترنتم بودم مثل ساعت کار میکرد آخ نمیگفت
من بازی زیاد نمیکنم ولی اومدم Need for Speed Hot Pursuit رو نصب کردم رو بازی هم گیر میکرد ولی قبلا اینجوری نبود
من کامپیوترمو زیاد خاموش نمیکنم شاید روزی 2-3ساعت اونم standby میکنم میه راهنمایی کنید مشکل از کجاست ویندوزم 1 ماه نیست عوض کردم ایکس پی هست

خواستن بدونم از کچا ببینم چقدر از CPU or RAM داره مصرف میشه
مشخصات سیسم
مادر برد asus M3n
رم: 2GB OCZ
سی پی یو: 5 AMD
گرافیک: 9500 XFX جی فرس- جی تی
ممنون

majid_a95

Active Member
سلام استاد حمید . خوبی برادر؟
اگه ویندوزت نیاز به تعویض نداره و تازه عوض کردی به نظر من یه ویروس کشی درست حسابی بکن...........
برای اینکه ببینی چقدر از CPU or RAM داره مصرف میشههم دکمه های alt+ctrl+del رو بگیر و توی صفحه باز شده توی تب performance میتونی آمار سیستمو بگیری....
موفق باشی:rose:
یاعلی

ArTaBaZ

Well-Known Member
سلام
زیاد نمی دونم ، ولی می خوای از نرم افزار های Registry booster یا ... استفاده کن شاید بهتر بشه
قبلا برای من که خیلی تاثیر داشت . البته اگه کامل کرک شدش باشه (با این کار حداقل ویندوز یک نفسی میکشه و زودتر بالا میاد و راحت تر هست )

سلام حمید جان, چندتا پیشنهاد دارم که ایشالله سیستمت درست میشه:
- آخرین نسخه + جدیدترین آپدیت نرم افزار trojan remover رو نصب کن و سیستم, بخش راه انداز و رجیتسری رو بذار کامل ویروس یابی کنه.
- به رجیستری و قسمت run برو و ببین همراه با ویندوزت چه نرم افزارهایی راه اندازی میشند؟ اون هایی که بیخود هستند رو پاک کن.
- سرویس های اضافی ویندوزت رو از بخش services غیرفعال کن, سرویس هایی مثل: ارسال گزارش خطا به مایکروسافت و...
- یک نرم افزار ویروس یاب قوی و خوب ( ترجیحا microsoft security essentials ) و یک فایروال قوی ( ترجیحا zonealarm exterme security ) روی سیستمت نصب کن.
- سعی کن درایو c همیشه بیش از 2 گیگ فضا خالی داشته باشه و تا جایی که میتونی نرم افزارها و بازی ها رو در درایو c نصب نکن.

ایشالله که درست میشه, موفق باشی...

Mohammad

Member
برای اینکه ببینی چقدر از CPU or RAM داره مصرف میشههم دکمه های alt+ctrl+del رو بگیر و توی صفحه باز شده توی تب performance میتونی آمار سیستمو بگیری....
موافقم!

و به نظر من ویروسی شده ، ویروس اتوران از این کارا میکنه ، از حالت safe mode ویندوزو بالا بیار ببین بازم اینطوریه ؟
(برای اینکار قبل از بالا اومدن ویندوز معمولا F8 رو باید نگه داری)

hamid

Well-Known Member
سلام استاد حمید . خوبی برادر؟
اگه ویندوزت نیاز به تعویض نداره و تازه عوض کردی به نظر من یه ویروس کشی درست حسابی بکن...........
برای اینکه ببینی چقدر از cpu or ram داره مصرف میشههم دکمه های alt+ctrl+del رو بگیر و توی صفحه باز شده توی تب performance میتونی آمار سیستمو بگیری....
موفق باشی:rose:
یاعلی
ممنو از همه من از نود 32 استفاده میکنه اورجینال 1 ساله خریداری کردم تقریبا فکر کنم یه 3-4 ماهی از لایسنسش مونده فکر نمیکنم ویروسی باشه اینی که شما گفتی میدونم ولی این درصدا باید رو چند باشه

سلام حمید جان, چندتا پیشنهاد دارم که ایشالله سیستمت درست میشه:
- آخرین نسخه + جدیدترین آپدیت نرم افزار trojan remover رو نصب کن و سیستم, بخش راه انداز و رجیتسری رو بذار کامل ویروس یابی کنه.
- به رجیستری و قسمت run برو و ببین همراه با ویندوزت چه نرم افزارهایی راه اندازی میشند؟ اون هایی که بیخود هستند رو پاک کن.
- سرویس های اضافی ویندوزت رو از بخش services غیرفعال کن, سرویس هایی مثل: ارسال گزارش خطا به مایکروسافت و...
- یک نرم افزار ویروس یاب قوی و خوب ( ترجیحا microsoft security essentials ) و یک فایروال قوی ( ترجیحا zonealarm exterme security ) روی سیستمت نصب کن.
- سعی کن درایو c همیشه بیش از 2 گیگ فضا خالی داشته باشه و تا جایی که میتونی نرم افزارها و بازی ها رو در درایو c نصب نکن.

ایشالله که درست میشه, موفق باشی...
درایئ c من تقریبا بالای 40 گیگ خالی داره من یه بار اومد سرویسارو پاک کنم قبلا ولی متوجهنبودم چیارو باید پاک ککنم وقتی که پاک شد به مشکل برخوردم من چندتا عکس میزارم ببینیند کدوماش باید حذف شه اصلا حوصله ویندوز عوض کردنم ندارم

موافقم!

و به نظر من ویروسی شده ، ویروس اتوران از این کارا میکنه ، از حالت safe mode ویندوزو بالا بیار ببین بازم اینطوریه ؟
(برای اینکار قبل از بالا اومدن ویندوز معمولا f8 رو باید نگه داری)
ویروسی نیست اینجور فکر میکنم چون همیشه آپدیت میشه آنتی ویروس

hamid

Well-Known Member
اینم عکسا ببینید تو قسمت هم سرویس چون خیلی فعال داره تو او بخش پنجرش چون بزرگ نمیشه نمیشه عکس اسکرین شات گرفت یه تعداد عکس گرفتم از چنتا بخش
عکس task manager هم گذاشتم نمیدونم با اجرا یه نرم افزار معمولی سی پیو تا 70-80% میره بالا

آخرین ویرایش:

majid_a95

Active Member
اینم عکسا ببینید تو قسمت هم سرویس چون خیلی فعال داره تو او بخش پنجرش چون بزرگ نمیشه نمیشه عکس اسکرین شات گرفت یه تعداد عکس گرفتم از چنتا بخش
عکس task manager هم گذاشتم نمیدونم با اجرا یه نرم افزار معمولی سی پیو تا 70-80% میره بالا
سی پی یوت یکم مشکوک میزنه؟ مشکل سخت افزاری شاید باشه؟؟
باز کن ببین cpu داغ نکرده؟؟؟؟؟؟

Mohammad

Member
Ctrl+Shift+Esc رو بزن از لیست برنامه ها همه اونایی که به ویندوز و سیستم مربوط نمیشه رو ببند ، حتی آنتی ویروسو ، بعد یکم کار کن ببین بازم اینطوری میشه ، خووب شاید یه برنامه ای هست که مشکل داره ...

راستی فن سی پی یوت رو هم چک کن ، احتمال داره به علت گرمای زیادی CPU باشه .

the-game

Member
دوست عزیز مشکل از مادربرد هست منم چند وقت پیش همین مشکلوداشتم
این مشکل مربوط به نرم افزار چیپسته مادر برد های ایسوس هست
تنها کاری که باید بکنی اینه که ویندوزتو عوض کن بعد چیپست مادربردت رو نصب نکن مشکل حل میشه
به همین سادگی حتما امتحان کن

1seda

Member
سلام
ربطی به مادربرد نداره
برای منم این جوری شد
اما مادربردم گیگا هست

اما با تروجان ریموور چک کردم چند تا تروجان پیدا کرد الان
مشکلی هنوز بهش نخوردم - تازگی ها پاک کردم
راستی آنتی ویروس منم نود 32 هست

نمیدونم کسی دلیل منطقی داره یا نه - تو msconfig هم فایل های مشکوک رو خاموش کردم

دیگه ویندوزه و هزار تا مشکل -

the-game

Member
خوب ایشون گفتن که سیستمشون ویروس نداره
منم دقیقا همین مشکل ایشون رو داشتم همین کارو کردم درست شد البته منم از کسی شنیدم که باید چیپست رو نصب نکنم
منم عمل کردم مشکل حل شد
شدنش که مطمئنم میشه ولی دلیلش رو دقیقا نمیدونم
فک کنم درایور این مادر برد ها قدیمی شده و بعد از اتصال به اینترنت و تشخیص قدیمی بودن سیستم قاطی میکنه البته فقط حدس بود:wink:

hamid

Well-Known Member
خوب ایشون گفتن که سیستمشون ویروس نداره
منم دقیقا همین مشکل ایشون رو داشتم همین کارو کردم درست شد البته منم از کسی شنیدم که باید چیپست رو نصب نکنم
منم عمل کردم مشکل حل شد
شدنش که مطمئنم میشه ولی دلیلش رو دقیقا نمیدونم
فک کنم درایور این مادر برد ها قدیمی شده و بعد از اتصال به اینترنت و تشخیص قدیمی بودن سیستم قاطی میکنه البته فقط حدس بود:wink:
ازون روزی که این تاپیک رو زدم خیلی بدتر شده :دی لود ویندوز خیلی طول میکشه یه 5-6 دقیقه تمامه نرم افزارا هنگن چیزی که خیلی اعصابم رو رخته بهم افت شدید سرعته
ویندوزم سنگین نیست من Maya و 3DMax رو از رو سیستمم پاک کردم ولی نشد یه اسکرین شات از نرم افزارا نصبی میزارم ببینیند چی هستن من اصلا بعضی هارو نصب نکردم اونایی که هایلایتن
میشه بگین این چیپستو چطور پاک کنم؟
بعد اسم دقیق یا لینک دانلود همین تروجان ریمورم بدین ممنون میشم
اومدم دیشب ویندوز عوض کنم هر کار میکردم سیستم بوت نمیشد رو بوت گیر میکر دی وی دی هم فقط یکبار نصب کردم دیگه نصب نکردم نو هست 7 هم هست
فکر میکنم اخر از همه باید ویندوزم باید عوض کنم

آخرین ویرایش:

hamid

Well-Known Member
از همه دوستان تشکر بیجه که راهنمایی کردند
دل و زدم به دریا ویندوز رو فرمت کردم ویندوز 7 نصبیدم الان درست شد

shahed330

Member
دوست عزيز حميد جان
البته ويندوز شما هيچ مشكلي نداشته!!!!
ولي تمام بچه ها هم درست ميگن.
من قبلا مغازه كامژيوتري داشتم و از اين مشكلا زياد ژيش مي امد
كه در بعضي مواقع مربوط به مادربورد و در بعضي ديگر مربوط به سي پي يو بوده
در كل شما بايد هر چند وقت يك بار هارد سيستم خود رو دفراگمنت كني
البته من نميگم مشكل سيستم شما اينه ولي ميتونه يكي از مشكلاش باشه.
و در ضمن من روشي رو بلدم كه بدون نياز به هيچ برنامه اي ويروس هاي سيستم رو پاك كني و البته براي من و كلي از
دوستام جواب داده
اين روشو الان بيش از 3 سال هست كه استفاده ميكنم و در اين مدت حتي يك بار هم آنتي ويروس نصب نكردم.

باتشكر شاهد

bijan63

Member
دوست عزيز حميد جان
البته ويندوز شما هيچ مشكلي نداشته!!!!
ولي تمام بچه ها هم درست ميگن.
من قبلا مغازه كامژيوتري داشتم و از اين مشكلا زياد ژيش مي امد
كه در بعضي مواقع مربوط به مادربورد و در بعضي ديگر مربوط به سي پي يو بوده
در كل شما بايد هر چند وقت يك بار هارد سيستم خود رو دفراگمنت كني
البته من نميگم مشكل سيستم شما اينه ولي ميتونه يكي از مشكلاش باشه.
و در ضمن من روشي رو بلدم كه بدون نياز به هيچ برنامه اي ويروس هاي سيستم رو پاك كني و البته براي من و كلي از
دوستام جواب داده
اين روشو الان بيش از 3 سال هست كه استفاده ميكنم و در اين مدت حتي يك بار هم آنتي ويروس نصب نكردم.

باتشكر شاهد

به نظر این راه حلی که میگید جالب می یاد فکر کنم اگه عنوان کنید مفید باشه. ممنون

hamid

Well-Known Member
در ضمن من روشي رو بلدم كه بدون نياز به هيچ برنامه اي ويروس هاي سيستم رو پاك كني و البته براي من و كلي از
دوستام جواب داده
خوب ممنون میشم بگید این روش چیه و چقدر کاربرد داره

shahed330

Member
سلام
خوب من تازه عضو شدم و نميدونم چطور بايد ژوست بدم و اين مطلب رو عنوان كنم
لطفا اگه به من كمك كنيد ممنون ميشم.

جدیدترین ارسال ها

بالا