افتر - پریمیر یا ادیوس ؟؟؟

f@rh@d

Member
سلام دوستان ! یه سوال ! افتر افکت که هیچی ! میگیم فقز برای اعمال جلوه های ویژه !! اما چرا اکثر جاها از ادیوس استفاده می کنده می کن !!!! پریمیر چه شه ؟ ببینم از ادیوس واسه تدوین استفاده می کنن؟؟؟؟ لخاطر سرعت کار با فوتیج هاست که به پریمیر محل نمی زارن ؟ یکی تفاوت و کاراریی اینارو بگه !!

f@rh@d

Member
غیب گفتی ها ! افتر کارمه ! میگم واسه تدوین چرا خیلی ها بجای اینکه برن سراغ پریمیر می رن ادیوس کار می کنن !

albertoperanc

Active Member
خوب دوست عزیز با پریمیر حال نمبکنه و بلدم نیست حتما...!
از نظر خود من پریمیر حرف نداره...!

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
شما باید ببینی سخت افزاری که استفاده میکنی چیه
از نظر من پریمیر حرف اول و آخر رو میزنه
واسه کارهای سطحی و آماتور مثل میکس و مونتاژ فیلمهای عروسی و تولد و..... شاید امکانات پریمیر و ادیوس مشابه باشه
و معمولا تو این جور کارها چون سرعت کار مهمه و کار تحویلی به مشتری هم زیاد جدی گرفته نمیشه ( البته واسه 70-80 درصد )
سعی میشه از راحتترین و ساده ترین ابزارها استفاده بشه

اما وقتی بحث حرفه ای و کار ترکیب و تدوین مثلا ویدیو کلیپ ها و تیزرهای تبلیغاتی میشه پریمیر یک سرو گردن که چه عرض کنم
خیلی خیلی بالاتره .... مخصوصا امکانات جدیدی مثل ترکیب تایم لاین در تایم لاین یا همان Sequence که از ورژن های اخیر
اضافه شده ( و آماتورها هم این بخش رو معمولا نمیبینن ) دیگه هیچ حرفی برای ادیوس باقی نگذاشته
.
و مورد دیگه ای که باز برتری پریمیر توی کارهای حرفه ای هست
انطباق و هماهنگی کامل اون با نرم افزارهایی مثل

فتوشاپ = برای خروجی دادن به این نرم افزار و تصحیح خروجی فیلم پریمیر در این نرم افزار
منظورم فرمت FILM Strip هست که فریم به فریم فیلم رو واسه ویرایش فوق حرفه ای وارد فتوشاپ میکنه

افتر افکت = با استفاده از Adobe Dynamic Link شما می تونید به راحتی از کار ویرایش شده خودتون در افترافکت
یک کامپوزیشن داشته باشید و با هر تغییری که در این کاموزیشن ایجاد کنید همون تغییرات در محیط کاری تایم لاین شما در پریمیر Update میشه
و.......
اگه ادیوس کارها حرفی واسه گفتن دارن ارائه کنند تا برگه های برنده بعدی پریمیر رو رو کنم
از نظر من ادیوس در برابر پریمیر یک اسباب بازیه !!!
.
.

آخرین ویرایش:

mohammad_1ta

Active Member
از نظر من هم Premier کار کن...

هرکس با یه نرم افزاری حال میکنه... ببین هرکدوم که راحت تری استفاده کن. هردو قوی هستن :)

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
از نظر من تمام این دو تا جفتشون اسباب بازیه
یعنی که هیچکدومشون حرفه ای نیستند ولی با جفتشون میشه خوب کار کرد
این دو تا نرم افزار جفتشون برای ما خوبه که آماتوریم
حرفه ای ها فقط برای کارای کوچیک از این دو تا نرم افزار و امثال اون استفاده میکنن

اگه میخوای حرفه ای تدوین کنی
پاشو برو avid expres رو یاد بگیر که 16 تا مانیتور همزمان دید میده که همشون با هم وصلن و میتونی از هر کدوک به هر کدوم که میخواهی لینک شی
مشکل بزرگ این نرم اقزارها اینه که ماکسیمم 3 تا میتونی بهشون مانیتور بدی
که یکسشون مستره
اما مشگلات دیگه ی این دو تا نرم افزار سرعت پایین در کپچره
البته من کماکان قبول دارم که پریمیر از ادیوس قوی تره
ایملن حون هم اینو کفت

اما در برابر اوید این دو تا اصلا هیچی نیستند
البته آواتار رو با پریمیر تدوین کردن
همه هم میدونیم دلیلش چیه

با افتر هم که اصلا تدوین نمیکنن
فقط جلوه ویژه میزارن

همین

f@rh@d

Member
ممنون از همه . من به افتر و پریمیر مسلط هستم .جدید جایی مشفول شد که گیر دادن باید ادیوس رو یاد بگبرم . بهشون میگم شما هر کاری بخوای و هر نیازی داشته باشی من با افتر و پیری حل می کنمش ! شما نتیجه رو مهم بدون نه روش کار ! از طرفی هم میگن ادیوس یاد بگیر چون یه هو یه راش 2 ساعته می دن می گن 6 ساعته باید یکارایی بکنی !
سر همین گفتم شاید ادیوس سرعت بالاتری داره تو کار و دنگ و فنگ های پریمیر رو نداره
باز مرسی

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
خوب اگه 6 ساعت راش میدن
ریز به ریز ازت میخواهن که روش کار کنی خوب
گفتم که از اوید لیکوئید یا اوید اکسپرس استفاده کن
خیلی راحتند
از همه قویترن

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اگه میخوای حرفه ای تدوین کنی
پاشو برو avid expres رو یاد بگیر که 16 تا مانیتور همزمان دید میده که همشون با هم وصلن و میتونی از هر کدوک به هر کدوم که میخواهی لینک شی
همین

مهرداد جون فدات بشم که اطلاعات خیلی خوبی از نرم افزار avid expres بهمون دادی
والله من پریمیر و ادیوس رو مقایسه کردم ..... چون موضوع تاپیک همین هست
در مورد اینکه پریمیر به چند تا مانیتور وصل میشه فکر کنم باید یک کم بیشتر تحقیق کرد
.

.
.

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
ایمان جون منظورم از مانیتور مانیتور سخت افزاری نیستا
آره شما میتونی 200000000000 تا خروجی بگیری
مانیتور هایی که داخل نرم افزار خود نرم تفار در اختیار قرار میده رو میگم عزیزم

پریمیر دو تا مانیتور میده
اما اوید 16 تا
منم گفتم که این دو تا نرم افزار نرم افزار های خیلی قوی ای نیستند
همین

aligraphic

Well-Known Member
به نظر من اونا موقعی که کار رو شروع کردن با یولید کار میکردن بعد یهو بیان تو پریمیر هنگ میکنن!! خوب ادیوس محیطش نزدیک تره به یولید!!!
به نظر من ادیوس فقط به درد ادیت فیلم عروسی می خوره!!!
البته اینم بگم که من حرفه ای ه رو دیدم یه قسمت های از فیلم رو با افتر میزنن! ما بقی تو پریمیر

novin_2020

New Member
با سلام
من با همه اینا کار کردم
سرعت ادیت فقط ادیت در ادیوس فوق العاده است
خیلی را دست تره راحت تره شورت کاتهایی که داره البه انم میدونم که شورت کاتها قابل تغییره
ولی پریمیر یک مقدار سنگین تره ولی خوب جزئیات بیشتری داره

imanbaraty

کاربر متخصص افتر افکتز
اگه سخت افزار و تظیمات درست باشن معنی سرعت مشخص میشه
راستی ظاهر ادیوس چقدر بد ترکیب و شلوغ و زشت و آماتوره
فکر محیط این برنامه رو که می کنم سردرد می گیرم
ادیوس هم شد برنامه !!!!
.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
خدمت همه دوستان عزیز سلام و احترام به نظر شخصی تمام عزیزان.

نباید از روی ظاهر یک نرم افزاری از کارایی هاش بد گفت یا اینکه به خاطر کار با یک نرم افزاری از نرم افزار دیگه به شکل تعصبی بد گفت

بله ادوب نرم افزار هاش فوق العاده هستن - اما این بحث تو کارایی هاش مطرح میشه مثلا کسی که ادیت فیلم عروسی میکنه واقعا ادیوس خوبه
اما برای کسی که تعصبی باشه حاضر همون کارو 2 روز بیشتر وقت بزاره اما با پریمیر بزنه من تو پست های قبلیم هم گفتم

ادیوس سرعت بالایی داره اما پریمیر با افتر مچ تره مهم اینه که تو کارتو و ایدت رو به شکل احسنت از نرم افزار های موجودت در بیاری

یه مثال دیگه هم میزنم

برای ساخت منو دی وی دی نرم افزار ها زیادی هست البته سیستم قدیمیتری هم ازش هست اما اگه شما فکر کنید که چون اون راه قدیمی و سخت رو کسی بلد نیست انجام بده و فقط این شمایید که بلدبد و اینطوری احساس میکنید آدم خوره و کار بلدی هستید این طرز فکر اشتباه شماست چون همون کار رو با چند تا کلیک نرم افزار های دیگه براتون انجام میده اگه کسی مایل بود یه سری به سایت farsiSubtitle.con بزنه و بره به قسمت نرم افزار ها ببینید چه نرم افزار های سختی اونجا وجود داره که لقمه رو دور زدنه البته خوبی همون نرم افزار ها اینه که شبیه سیستم متن باز میمونه و هر کاری میشه باهاشون کرد البته همه بصورت منوئال.

Soheil_2034

کاربر متخصص افتر افکتز
من از روی راحتی نمی گم با همشون هم کار میکنم هم پریمیر هم اوید هم ادیوس اما افکت گذاری های خاص رو با افتر انجام میدم در حد چند ثانیه بعد خروجی میگیرم میارم تو ادیوس واسه کات زدن و سینک کردن با آهنگ

mostafa20010

Well-Known Member
دقیقا منم همین کارو میکنم
چون اگه بخوام با افتر سینک کنم کلی وقت میبره
راستی به نظر من وقتی از افتر رندر میگیری میاری تو ادیوس،
یکم کنتراست تصویر میره بالا ....
نظر شما چیه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا