*******اعلام نتایج مسابقه نوروزی 91*******

*farshid*

کاربر VIP
سلام خدمت همه دوستان مخصوصا عزیزان شرکت کننده
داوری مسابقه هم به اتمام رسید

نتیجه مسابقات رو میتونید در جدول زیر مشاهده کنید

attachment.php

*****فرخ تابنده

attachment.php

اصلاحیه: امتیاز سجاد 90 هست که اشتباه 81 ثبت شده

ممنون از مریم نادمی به خاطر نقد های خوبشون و وقتی که گذاشتند ... ایشون نمره ندادن
maryam nademi

asa.co:

یک کمی‌ حسّ تو کار بریزید، مدلتون برای کلبه خوبه ولی‌ بیشتر سلیقه به خرج بدید، برای سبزه از مدل استفاده کنید، کلبه رو وسط تصویر اینجوری ولش نکنید، محیط دوروبر رو طراحی کنید، یک سری بوته، سنگریزه، چوب به محیط بیارید، با قرار دادن کلبه یه کمی‌ بیشتر سمت راست یا چپ، تنوع و کمی‌ حرکت به تصویر بدید، چشم باید تو تصویر بچرخه نه اینکه همون وسط بمونه. خط افق پشت کلبه خیلی‌ بالا رفته، اگه هم که تو شیب هست، اصلا

نشون نمیده. درک درستی‌ از سازه داشتید، ولی‌ از خلاقیت نترسید. موفق باشید.

max pin 206:

مدل و بافت متریال و مقیاس خوبه، اون عمق تصویری که به کار دادید به حسّ رویا کمک میکنه، کار بی‌روح هست ولی‌ همون هم به حسّ رویا گونه کمک میکنه، باید یک کمی‌ با دوربین بازی میکردید، اینجا بیننده تو انتظار می‌مونه،نمی‌دونیم که منتظر چی‌ هستیم. با اینکه آسمون پشت به نظر طوفانی میاد ولی‌ تو این هیات هیچ آثاری از طوفان نیست، اگه مثلا فوران برگ ریزون یا خاک تو هوا بود کارتون دراماتیک میشد، گوشه‌های تصویر رو باید تیره کنید، کنتست زیاد به تصویر کمک میکنه وگرنه بیننده خسته می‌شه، رو زمین باید کار کنید خیلی‌ یکنواخته،به نظر من اصلا میتونید فریم رو تا بشکه قرمز کات کنید. جلوی تصویر خیلی‌ روشنه و هیچ اتفاقی‌ هم نمیفته(کلبه.۱.آب)

موفق باشید.

ahmad kargari

آفرین که تو مسابقه شرکت کردید، من از داستانی که تو تصویر میگید خیلی‌ خوشم میاد. ولی‌ کلی‌ باید تو متریال سازی و پرداخت صحنه کار کنید، جلوی تصویر باید تیره تر باشه، که ما رو به عمق تصویر هدایت کنه، اون تیکه سنگ اون وسعت چیکار میکنه، خیلی‌ با مزه هست که همه یک تیکه سنگ وسط کارشون داشتن، یه‌جور کد یا اسم رمزه؟ جلوی در یکمی بیشتر نور بدید که مشخص بشه بازشو هست. اگه خونه چوبیه چرا تیرهای پل فلزیه، معمولاً تیر اسکله چوبیه، فلز تو آب زنگ میزنه و میپوسه، مگر اینکه کلی‌ ذّد زنگ بزنن که خیلی‌ گرون میشه، مگر اینکه نفت استخراج کنن، معمولاً اینجور خونه‌های محلّی همه چیز رو بومی استفاده می‌کنن. آسمون پشت تیره تر بشه، که با نور صحنه هماهنگ باشه.

موفق باشید.

anzalichi

کار با سلیقه‌ای شده، توازن رایت شده، محیط اطراف رو دوست دارم، اینجا تیکه سنگا معنی‌ میدن چونکه آب ممکنه آورده باشه یا از کوه ریخته و اینکه خوب پخش شدن، کادر بندیتون با اینکه سوژه اصلی‌ مرکزی هست ولی‌ اصلا خسته کننده نیست، و چشم تو کار حرکت میکنه. کلبه رو هم دوست دارم. اون فراری بیچاره این وسط چی‌ میگه؟ ماشین به این قشنگی‌ تو این زمین داغون می‌شه آقا نکنید اینجوری!! نور پردازی هم کاملا مناسب محیط هست، آفرین.

کلا دستتون درد نکنه خیلی‌ زحمت کشیدید،

موفق باشید.

saeid pakzad

شما کلک زدید ها! آپارتمان ساختید جای کلبه به ما بفرشید. :) من نمیدونم محیط اطراف رو خودتون در آوردید یا عکس و فتوشاپ هست، اگه خودتون ساختید مدلینگ و بافت درخت و گیاه و چمن خیلی‌ خوبه ولی‌ متأسفانه خوب پخش نشدن و چرا اینقدر تفاوت رنگ دارن؟ و کنتراست ندارن، ساختمون بتنی‌ وسط جنگل حداقل از یکطرف پر از پنجره بزرگ باشه. با این حال م۵ از همه بهتر شده، تو بقیه نور شب ستاره‌ها تو ذوق میزانه و نور پردازی هنوز خیلی‌ کار می‌خواد.

موفق باشید.

Alireza eynollahi

من از مدل کلبه خوشم اومد، از انتخاب محیط و گونه گیاهی و پخششون هم خوشم اومد. توپولوژی زمین هم خوب شده. قایق‌ها مصنوعی به نظر میان و فرم قایق ندارن، بیچ-۱ کار خوبی‌ شده، کومپزیشن خوبی‌ داره، ولی‌ سنگ‌ها تصویر رو داغون کردن. واقعا نمیدونم چرا این سنگا اینقدر نورانی هستن. شما هم ۱/۴ تصویر رو از پایین کات کنید بهتره.دریا هم آبی‌ باشه با کف و موج، الان مثل خاک می‌مونه. سقف کلبه چمنه؟ نباید چمن باشه، تو این آب و هوا از برگ نخل برای سقف استفاده میکنند.

موفق باشید.

mohamad karimi/hessam saaken:

خیلی‌ زحمت کشیدین، معلومه که خیلی‌ کار کردید و خلاقیتتون رو تحسین می‌کنم، رنگ پردازی و نور خیلی‌ خوب شده، ایده هم جالبه، واقعا آفرین،ایده خیلی‌ با نمک شده. به خاطره بافت خوب سنگ من از همون عکس اول فهمیدم که اینکار باید مینیاتوری باشه، الان تصویر کلبه_فینال یک روز با نشاط و کاری رو به نظر من می‌آره، این ایده پتانسیل داره، الان نور پردازی فقط یک خورشید هست، روی نورپردازی بیشتر کار کنید و یه کمی‌ سبزی تو کار بیشتر بیارید، همه چیز زرد نباشه. رو جزئیات بیشتر کار کنید، الان فاصله آخرین نقطه و اولین نقطه به دوربین خیلی‌ کمه، عمق بیشتری تولید کنید.

موفق باشید.

khoda parast/ mahdavi:

کیفیت رندرینگ و نورپردازی هر دو تا رندر خیلی‌ قوی هست و دراماتیک، متریال هم هم خیلی‌ خوب و با دقت ساخته شدن آفرین، حیفه که شات رو مرکزی گرفتید تو غروب. شات روزتون خیلی‌ خوبه، مثل کارتونای خارجی‌ شده. فقط آسمون پشت ابرها خیلی‌ گنده هستن، تصویر عمق بیشتری احتیاج داره اگه مه‌ اینقدر نزدیکه پس چرا جلوی تصویر خبری از مه‌ نیست؟ باور پذیر نیست، ولی‌ رنگها و نور و متریال بسیار خوبن، کلی‌ جزئیات داره. بجا و فکر شده. یک راهزن یک چشم و یک پا تو این تصویر احتیاج هست. :)

موفق باشید.

متاسفانه خانوم نادمی فرصت کافی برای داوری نداشتند ... فقط رو بعضی کارها نظر دادند​

A cottage of pastry:
عکس خوشمزه‌ای شده و تابستونی. هارمونی رنگا جالبه، رندر خوبی شده. پخش و اندازهٔ آبنبات‌ها یکنواخته، ولی‌ آبنبات گرد بهتر از آبنبات عصایی پخش شده. رندر و متریال/ شیدر‌هاتون خوبن، این مدل نور پردازی هم به کارتون اومده، مسلما آفتاب مستقیم آبنبات‌ها رو آب میکنه! :)

موفق باشید.

kolbeye dalaylamaye bozorg homayoon fattah
انتخابتون جالبه، این خونه‌های شرق دور، حسّ و حال حماسی دارن، برای اینکه این حسّ رو به دوربینتون هم بدین باید شات رو از پایینتر بگیرید. جای کلبه بهتره که بالای تصویر باشه، الان پایینه، و بهتره که مرکزی هم نباشه. دوربین رو جلوتر ببرید زاویه تند بدید با تیزه‌های سنگ و کوه، حسّ حماسی رو به بیننده القا کنید. کوه پشت نورپردازی و رنگش خیلی‌ متفاوت به جلوی تصویر هست. این جور مناطق معمولاً پر از درخت و انبوه هستن.

color correction video:
https://vimeo.com/28142680

موفق باشید.

Origami hut:

من خیلی‌ ایده رو دوست دارم، فرم رها و آزاد هست، ولی‌ در مقابل باد ضعیف به نظر میاد، این سنگ‌ها این وسط باید برداشته بشه برای اینکه به تصویر تنوع بدید از سنگ ریزه استفاده کنید، یا حتا باغ ژاپنی رو مطالعه کنید و از محیط اونا ایده بگیرید، الان کلبه بیشتر به شکل یک کار حجمی شده، مقیاس درست به نظر نمیاد، نمی‌تونه برای آدم سرپناه باشه. یک نکته مهم تو کلبه ایجاد سرپناه هست، و اینکه تو اینکار چون من پلان رو نمی‌بینم به نظرم سایه زیادی تولید نمیشه، و اینکه کلبه زیاد باز هست. به صورت سرپناه تو جنگل جواب نمیده. کلا مود کار خوب شده، ایده خیلی‌ جالبه، ولی‌ کار خیلی‌ بیشتری میبره. با اینحال من از فرم سازه خوشم اومد.
موفق باشید.

ROBO HUT:
محیط زیرکانه انتخاب شده و به مطلب میاد ولی‌ مقیاس تو کار معلوم نیست. به نظر اتمسفر جوری میاد که لزوم خونه ربوتیک رو باور پذیر میکنه. ولی‌ در مورد طراحی ربات و طراحی خونه خیلی‌ جای کار داره. ایده جالبه و جدید ولی‌ مدل قدیمیه، و کودکانه به نظر میاد. پایه خونه باید بسیار قوی باشه، در حال حاضر، به نظر میاد که پای این ربات تو زمین گیر کنه. المنت‌های شکل پذیر برای یک خونه رو رعایت نکردید، سازه به شکل کلبه به نظر نمیاد.
موفق باشید.

Spherical hut:
سازه خیلی‌ جالبه، خیلی‌ علمی‌ تخیلی‌ شده. ولی‌ شما هم مقیاس رو رایت نکردید، پلّه‌ها خیلی‌ بزرگ هستن. کی‌ میتونه رو اونا وایسه؟
برای من خیلی‌ عجیبه که همه ایده جالب و مدرن دارن ولی‌ با چیزای خیلی‌ قدیمی‌ درستش می‌کنن. مثلا اینجا پلّه تو ذوق میزنه، یک سازه بسیار قدیمی‌ و سنگین شده و به نظر من بیربط، البته پلّه چرخون درک شما رو از هماهنگی ایده می‌رسونه، ولی‌ کلا پلّه رو حذف کنید. بالابر موزه لوور رو ببینید. یک استوانه هست که انگار میره تو زمین و میاد بالا.
یک نکته دیگه خونه‌های تو جنگل معمولاً ترجیح بر اینه که دوروبر خودتو ببینی‌( ویو داشته باشی‌ به جنگل)، پایین سازه شما کلا بسته هست، اونجا پنجره احتیاج داره، و بالای سازه آفتاب مستقیم میاد و کور کننده هست باید یک روکش براش طراحی میکردید که روزا مثلا به سمت آفتاب بسته باشه و شب باز بشه. میتونه یک روکش یکپارچه از بالا تا پایین متحرک باشه و در عوض کل سازه شیشه‌ای باشه.
محیط دور سازه به اندازهٔ طراحی سازه مهمّه، مخصوصا که مدرن باشه معمولاً یک بستر هماهنگ احتیاج داره، طراحی محیط تو چنین پروژه‌ای لازمه. کارتون رو تو جنگل رها نکنید.:)
موفق باشید.

فرشید هاشمی
من فقط امتیاز میدم
attachment.php

جمع امتیازات​

پیوست ها

• farrokh.jpg
    farrokh.jpg
    148.6 کیلوبایت · بازدیدها: 467
  • farssss.jpg
    farssss.jpg
    173 کیلوبایت · بازدیدها: 467
آخرین ویرایش:

max vray

کاربر VIP
ممنون از گروه داوری و همه دوستان و مدیران سایت برای وقت و زحمتی که کشیدن.
خیلی ممنون از همگروهی خوبم حسام عزیز که واقعا از مدلسازیش و کار کردن با اون لذت بردم.
تبریک میگم به koorosh_kh & agira3d و <<sajjad>>
واقعا اختلاف امتیازها ناچیز هستش و هر سه گروه شایسته اول شدن رو دارن.
باز ممنون از همتون موفق و پیروز باشین:rose:

آخرین ویرایش:

Mehran coyote

Well-Known Member
سلام به همه
خیلی مسابقه خوبی بود همه خسته نباشید از نفر 1 تا ....عالی کارکردین داوران عزیز هم همینطور اونا هم خسته نباید :rose:
منم دوست داشتم در کنار شما رقابت کنم ولی وقت کافی نداشتم

به نفرات اول تا سوم تبریکات ویژه، کارتهاتون خیلی زیبا شده

امیدوارم همیشه تو زندگیاتون اول باشید:rose:

maxpin206

Well-Known Member
ممنوم از داورا ی عزیز به خصوص خانم مریم نادمی که عالی نقد کردن کارارو
از اقا فرشیدم ممنونم که پیگیر مسابقه بودن و همین طور فرخ عزیز
تبریک ویژه به حسام و محمد همکار خوبم کارتون واقعا شایسته اول شدن بود
ونفرات دوم و سوم کارتون عالی بود با اختلاف کمی امتیازی معلومه که شمام یکمی تلاش می کردید اول بودید
یه خسته نباشید جانانه به همه دوستانی که تو این مسابقه شرکت کردن
..

martin eco

Well-Known Member
یه تشکر خاص از داورای گرامی به خاطر داوری خوبشون و مخصوصا اینکه کار ناقص بنده رو هم داوری کردن...ممنون:rose:
و تبریک به همه کسانی که تونستن کارشونو برسونن..مخصوصا نفرات اول تا سوم که مزد زحماتشونو گرفتن...بازم تبریک:rose:
ایشالا کارمو ادامه میدم و تموم میکنم تا از خجالت دوستان که محبت داشتن در بیام..ممنون

آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
اول از همه یه تشکر ویژه از فرشید به خاطر برگذاری مسابقه ای به این باحالی:rose:
و یه تشکر ویزه دیگه از آقا فرخ که زحمت کشیدن کارا رو دیدن:rose: و خانم مریم نادمی که نقد های با این دقت نوشتن:rose: (ولی نمیدونم چرا کار منو جا انداخت :cry:)
و تبریک فراوان به دوستان خوبم محمد،حسام،کوروش و صادق:rose:
:oops:و آخر سر هم هورررررررااااااااا :oops:

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
اول از همه تشکر فراوان از برگزارکنندگان مسابقه بعد هم تبریک به محمد و حسام و سجاد عزیز و در آخر هم یه خسته نباشید به تمام شرکت کنندگان
خداقوت:rose:

asa.graphic

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید به مسئولین مجید آنلاین خصوصا آقا فرشید و آقا رضا که خیلی زحمت کشیدن ... :rose:
و تشکر ویژه از تیم داوری و بخصوص از خانم نادمی با نقد زیباشون که بحق دقیق و کاربردی بود ... :rose:
و تبریک به همه دوستان عزیزم ... :rose: بخصوص حسام و محمد و کوروش و صادق و سجاد ... :wink:
منم طبق وعده ای که کردم حتما روی کلبم کار میکنم و ایراداتشو برطرف میکنم ... :)

به امید موفقیت روز افروز همه بچه های مجید آنلاین :rose::rose::rose:

«ما استعدادها ی شگف انگیزی داریم که توجه به آنها باعث می‌شود به اوج برسیم .»

من هم به دست اندرکاران مجیدآنلاین ومسابقه و هم به تمامی شرکت کنندگان عزیز وهم به برندگان که حاصل تلاش، همت و علاقمندی انها میباشد با کلی آرزوی خوب برای همه دوستان تبریک میگویم
امیدوارم زیباترین رویاهایی را که دارید به به واقعیت تبدیل کنید

*farshid*

کاربر VIP
دوستان من واقعا شرمندم ... یه اشتباهی تو شمارش امتیازات رخ داده ... ممنون از دوست عزیزی که بهم خبر داد
attachment.php

پیوست ها

• Mosabeghe3.jpg
    Mosabeghe3.jpg
    174.4 کیلوبایت · بازدیدها: 406

hameeda

Member
درود بر سجاد خودم
می دونستم برنده می شه کارت بیست بود و از همه لحاظ به ایده ی کلبه رویایی میومد و به حسام ساکن و محمد کریمی و به کوروش و اگیرا هم تبریک می گم
من فقط موندم یه جایزه رو چه طوری بین دو نفر تقسیم می کنند؟
موفق باشید.

hesam_sn

کاربر VIP
به نظرم تو دادن امتیاز حضور فعال عدالت رعایت نشده چون به همه 5 دادین ولی تعداد تیمایی که حضور فعال داشتن فقط 2 3 تا بود از تعداد پست ها و بازدید هر تاپیک میشه میزان فعالیت رو فهمید. همین قضیه میتونه نتایج رو عوض کنه
به سجاد هم تبریک میگم برای اول شدنش :paint:

آخرین ویرایش:

<<SAJJAD>>

Well-Known Member
پس الان من مقمام اولو با محمد و حسام شریکم ، محمد و حسام هم مقام دوم رو با کوروش صادق شریکن . صادق و کوروش هم مقام سوم رو با من شریکن . بنا بر این همگی با هم شریکیم و همگی با هم اول. از این منطقی تر؟

asa.graphic

Well-Known Member
سلام
میدونم که فرقی نداره و همتون اولید ... :rose:
ولی حرف حسام هم خدایش منطقیه ! البته فکر نمیکنم نتیجه رو تغییر بده و مهم هم نیست ولی مهم اینکه واقعا حضورشون حداقل از من یکی بیشتر بوده و دائما کارو بروز میکردن ... من سجادو مثال نمیزنم چون دقیق یادم نیست ولی خدایش من که فقط 2 هفته آخر تونستم فعالیتم رو تو مسابقه بیشتر کنم با حسام و محمد یا حتی کوروش و صادق که از روزهای اول دائما فعالیت داشتن نباید یه امتیاز داشته باشیم !!!
ببخشید قصد دخالت نداشتم ولی حس کردم حرفش درسته ... :rose:

hameeda

Member
آساکو حرفت درست
ولی این امتیاز رو به همه دادن
تازه اگه بخواهیم بین سه نفر اول هم قضاوت کنیم باز هم همین سه گروه برتر حضور فعال داشتن فقط فرقش این بود که سجاد 2 روز به پایان زمان اصلی متوجه مسابقه شد و در همون زمان شرکت کرد و حتی در هفت روز + 1روزه دیگه مسابقه تمدید شد حضور فعال داشت
به هر حال مسابقه دوستانه بود و فکر نکنم جابجایی مقام ها هیچ فرقی داشته باشه
به هر حال همگی موفق پیروز باشید

جدیدترین ارسال ها

بالا