Fa اطلاع از نصب بودن ماکروسافت آفیس

در ابتدا تشکر میکنم از تک تک عزیزانی که همچنان لطف میکنند و در این انجمن پاسخ سوالات را میدن مخصوصا جناب کینگ عزیز

سوالی که دارم اینکه چطور میتونم متوجه بشم پکیج نرم افزاری آفیس بر روی سیستم کاربر نصب هستش یا نه؟

در واقع در بخشی از نرم افزارم فایلهایی وجود داره که برای اجرا نیازمند به ورد و اکسل هستند. حالا من میخوام بدونم چه ادرسی را باید جستجو بکنم و به چه شکلی بفهمم ورد و اکسل رو سیستم طرف نصب هستش یا نه

با تشکر فراوان

the_king

مدیرکل انجمن
در ابتدا تشکر میکنم از تک تک عزیزانی که همچنان لطف میکنند و در این انجمن پاسخ سوالات را میدن مخصوصا جناب کینگ عزیز

سوالی که دارم اینکه چطور میتونم متوجه بشم پکیج نرم افزاری آفیس بر روی سیستم کاربر نصب هستش یا نه؟

در واقع در بخشی از نرم افزارم فایلهایی وجود داره که برای اجرا نیازمند به ورد و اکسل هستند. حالا من میخوام بدونم چه ادرسی را باید جستجو بکنم و به چه شکلی بفهمم ورد و اکسل رو سیستم طرف نصب هستش یا نه

با تشکر فراوان
در Registry ویندوز مسیر نصب شون ثبت میشه :
کد:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\XX.0\Word\InstallRoot
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\XX.0\Excel\InstallRoot
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\XX.0\Access\InstallRoot
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Office\XX.0\PowerPoint\InstallRoot
...
که XX.0 نسخه Ofiice ئه فرضا 12.0 آفیس 2007 ئه و 14.0 آفیس 2010 ئه و 15.0 آفیس 2013 ئه و 16.0 آفیس 2016 ئه و ...
طبعا وقتی شماره نسخه های 7.0 (آفیس 97) الی 25.0 (آینده نگری) رو یکی یکی امتحان کردید و هیچکدوم مسیرش در Registry موجود نبود نصب نشده وگرنه باید یک مقدار Path داخلش باشه که مسیر نصب شدن رو نشون میده.

جدیدترین ارسال ها

بالا