اشكال كار من كجاست؟ ( معماري خارجي ساختمان )

mdcnet

Member
سلام دوستان!

اين اولين نمونه كار 3D از من هست !

سعي كردم روش خيلي كار كنم و به نظر خودم خوبه ، اما مايلم نظر چند متخصص در اين زمينه رو هم درباره كار خودم

بدونم.

براي همين از تمامي دوستان در بخش معماري ساختمان مجيدآنلاين خواهش ميكنم من رو در جهت افزايش كيفيت

كارم كمك كنند.

البته رشته من معماري نيست ، اما نماهاي زيادي رو 3D كردم ، براي اولين بار خودم هم با مخلوط كردن چند نما يك

نماي ساختمان طراحي كردم.:paint:

پیوست ها

• 8.jpg
    8.jpg
    18.9 کیلوبایت · بازدیدها: 90
  • 3.jpg
    3.jpg
    26.1 کیلوبایت · بازدیدها: 68
  • 11.jpg
    11.jpg
    38.5 کیلوبایت · بازدیدها: 82

mg_mahyar

Member
به نطرم همه چیز رو رفلکت نده.
به نطرم نور بهتری بزار. اگر برنامتو بگی چیه بهتر متونم بگم ترکیب کدوم نورا جواب میده. مکس مایا سینما ....چیه؟
کیفیت رندر خیلی کمه. شایدم برای انکه توی سایت بزاری کم کردی. به هر حال مدل خوبه. البته فکر کنم. خیلی سگمت شکل توی قوس ها پایین هست. یه بار دیگه اگر میتونی قوس رو فرم بهتری بدهو به نطرم خیلی قوسش ساده شده. ولی بدون اونم خیلی خوبه. به شرط نور خوب.

در ضمن ما متریال میدیم که شکل زیبا تر بشه گاهی شکل رو تک رنگ رندر کنی بهتره. پس دلیلی برای متریال نست. اگر خواستی عکس آسمون با کیفیت بالا دانولود کن خیلی بهتره. به نظرم خیلی ابره. این آسمون به درد صحنه ای میخوره که یه نفر از سیاه چال یه زندان نرم و مرزوب برای نا امیدی بیرون رو میبینه. معمولا کارای بیرونی رو خیلی ابر کم میزارن. شایدم اشتباه میکنم واضح نیست.
ولی اشکال مهمش نور هست

mdcnet

Member
براي ارسال تو سايت حجمش كم شده!
رفلكت هم فكر ميكنم حق با شماست.
نرم افزار هم 3Ds Max كار ميكنم + منتال ري
دليل لوپلي بودن هم اينه كه يك جورايي عادت دارم ، چون غير از كار نما كار گيم هم ميكنم.

mg_mahyar

Member
براي ارسال تو سايت حجمش كم شده!
رفلكت هم فكر ميكنم حق با شماست.
نرم افزار هم 3Ds Max كار ميكنم + منتال ري
دليل لوپلي بودن هم اينه كه يك جورايي عادت دارم ، چون غير از كار نما كار گيم هم ميكنم.
دلیل عادت دلیل خوبی نیست.
ولی منتال ری خیلی خوبه به شرطی که HDRI با کیفیت هم داشته باشی. نور خودشو بزاری. و تنطیمات خیلی سختی برای محیط ببیرونی داره.
اما توی این کار به نطرم شما رفلکشن رو یه عکس بزار مثلا اسمون با اندازه کم مثلا 5-15 بعدا متریال دیوار ها رو درست کن. منظورم رفلکت هست. بعدا سعی کن خلی سعی کن منتال ری نگیری.
پیشنهاد من
sky light +cast shadow
همراه یک direct light
همراه light tracer. با بانس 1 مثلا خیلی جواب میده. من خودم کارای نما بیرون رو اون جوری میگیرم. اما منتل یک عیب بزرگ داره. اونم توی بخش رفلک و لتیس شده هست. ببین دون دون میده. من یه نمونه کار با همین نور اضافه میکنم ببین خودت قضاوت کن.
البته مجبور شدم حجمشو کم کنم. ولی نورشو ببین فقط

پیوست ها

• calatrava.jpg
    calatrava.jpg
    133.6 کیلوبایت · بازدیدها: 55

mdcnet

Member
آقا شما كارت درسته!
اگه راستشو بخواي تازه 5 ماهه با مكس كار ميكنم.
اما تا همين حد هم فكر كنم پيشرفتم تو مدلينگ و تكسچرينگ خوب بوده اما تو رندر نميتونم زياد مانور بدم.
جديدا وارد كار نماي ساختمون شدم و فكر ميكنم هنوز خيلي نسبت به شماها عقبم.
البته با همين كارهاي ساده هم صاحب كارار راضين چون توي شهر مشهد ( شهر من ) زياد انتظارا بالا نيست.
اما كار شما هم بسيار زيباست ، ميتونيد چندتا نمونه كار كامپوزيت در اختيارم بزارين ( ممنون ميشم ) ...
سعي ميكنم يك رند وي ري هم از همين ساختمان بگيرم و بزارم.

mg_mahyar

Member
آقا شما كارت درسته!
اگه راستشو بخواي تازه 5 ماهه با مكس كار ميكنم.
اما تا همين حد هم فكر كنم پيشرفتم تو مدلينگ و تكسچرينگ خوب بوده اما تو رندر نميتونم زياد مانور بدم.
جديدا وارد كار نماي ساختمون شدم و فكر ميكنم هنوز خيلي نسبت به شماها عقبم.
البته با همين كارهاي ساده هم صاحب كارار راضين چون توي شهر مشهد ( شهر من ) زياد انتظارا بالا نيست.
اما كار شما هم بسيار زيباست ، ميتونيد چندتا نمونه كار كامپوزيت در اختيارم بزارين ( ممنون ميشم ) ...
سعي ميكنم يك رند وي ري هم از همين ساختمان بگيرم و بزارم.
ببین من وی ری بلد نیستم. که بزارم.نما هم خیلی کار نکردم. این مال دوره آموزشی خودمه. که مجبور بودم اینو بسازم یه برجه توی مالمو سود calatrava
و یک مورد دیگم دارم براز میزارم. sears tower ولی دیگه نما ندارم که به دردت بخوره. به قول گفتنی نما جاپونی هست.:green:
ولی این فایلتو بفرست برام. من تنطیمات نور رو درست میکنم. بعدا خودت ور برو باهاش. نتیجه خوبی میگیری. در ضمن . اینا مدل قوی نیست. کارای ساده هست. اینکه انتاطر تو مشهد زیاد نیست دلیل نیست سطحت رو بالا نبری.
حالا اگر از من میشنوی وی ری کار نکن اصلا. خوبه ها. ولی وقتی که دو تا موتور رندر خود مکس رو فول باشی. اصولا ه کس تازه کار هست میره سراغ منتال ری و بعد از یه مئت توی اون نتیجه خوب میگیره. و اصلا سراغ اسکن لاین نمیره. ایشالا اینجوری نشی. کیفیت اسکن لاین توی ئمای خارجی خیلی خوبه. میگم که یک skylight +shadow
direct light+ shadow
همراه یه سری تنطیمات رندر توی بخش advance rendering. . میتونه خیلی کارت رو جلوه بده. دوست داشتی فایلتو بزار برات تنطیم کنم. البته مدت رندر یه کم طول میکشه.

پیوست ها

• Sears tower JPG.jpg
    Sears tower JPG.jpg
    290.5 کیلوبایت · بازدیدها: 50

mdcnet

Member
مرسي عزيزم ،
همين امشب برات فايل رو آپ ميكنم!
يكي از دوستام با اسكن لاين در حد وي ري رندر ميگيره،منم دوست دارم ياد بگيرم اما خوب تازه كاريم ديگه.
راستي براي منتال تنظيم ميكني يا اسكن لاين ؟

mg_mahyar

Member
مرسي عزيزم ،
همين امشب برات فايل رو آپ ميكنم!
يكي از دوستام با اسكن لاين در حد وي ري رندر ميگيره،منم دوست دارم ياد بگيرم اما خوب تازه كاريم ديگه.
راستي براي منتال تنظيم ميكني يا اسكن لاين ؟
منتال در زمانی که رفلکس داری و لتیس مشکل کار میکنه. این ایرادیه که داره. نقاط سبز بیخود میده. یا سفید. ولی روش کار میکنم. بدی اسکن لاین رو بهت میدم. و رو منتا کار میککنم تا ببینم اگر خوب شد میزارم که ضایع نشیم

archimax

New Member
با سلام و خسته نباشید به همه علاقمندان

09125100071
:paint:

پیوست ها

• 001.jpg
    001.jpg
    83.4 کیلوبایت · بازدیدها: 23
  • 003.jpg
    003.jpg
    81.8 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • 002.jpg
    002.jpg
    82.6 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • 004.jpg
    004.jpg
    86.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17
آخرین ویرایش:

mg_mahyar

Member
ممنون ولی چند درصد از اینا رو خودت ساختی؟ اون تخت یا صندلی مدل آماده نیست احتمالا؟ یا اون گلدان؟

archimax

New Member
منم ممنون ازین همه دقتتون که مو شکافانه به موضوع نگاه میکنین ... مسئله اصلی توکار و برای کار فرما تدائی فضا و مدت زمان گذاشته شده بکار میباشد و بهایی هست که به ان میدهند .
در چنین کار هایی نیازی به ساخت مدلینگ کلیه موارد لازم تو صحنه با وجود اینکه مدلینگ اماده انها تو بازار هست فکر کنم با احتساب موارد اشاره شده فوق حماقته تا اینکه خلاقیت
ضمنا به حمد قوه الهی حداقل تو این یک مورد ( مدلینگ ) بنده مشکلی نمیبینم

09125100071:paint:

پیوست ها

• 005.jpg
    005.jpg
    152 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • 006.jpg
    006.jpg
    143.1 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • 007.jpg
    007.jpg
    101.6 کیلوبایت · بازدیدها: 16
  • 008.jpg
    008.jpg
    92.2 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 009.jpg
    009.jpg
    100.5 کیلوبایت · بازدیدها: 14
خوب بله ,

کسانی مثل شما که اعتقاد شدیدی به مدل های آماده و رندر انجین مفت VRay دارند بازار آرچیتکت رو با رکود شدیدی مواجه کردن و در حقیقت باعث شدن دیگه حالا بچه دبستانیها هم بیان و نمای ساختمان بزنن:mad:

archimax

New Member
لحن و طرز بیان شما نشون میده خیلی مقرضانه داری قضاوت میکنی ... خیلی از نمونه کارها از مدلینگ اماده استفاده نشده البته اگه منصفانه نگاه کنین... در ضمن با تعریف شما کسی که در چنین محیط های مربوطه مثل MAX داره کار میکنه باید از هیچ موتور رندری استفاده نکنه و موتور رندر و حتی خود نرم افزارشو خودش برنامه نویسی کنه :lol: واز نرم افزار اماده که به قول خودتون دست هر بچه دبستانی هم مفت افتاده نباید استفاده کرد .تازه بعده انجام این مراحل باز ایراد بگیرین که خوب از سخت افزاره مفت دارین استفاده میکنین :mad:که باید فکر ساخت قطعات اونم بیفته .:-?
دوست عزیز بجای اینکه در چنین محافلی با این الفاظ و رفتار باعث بشی که بقیه علاقمندان و خوانندگان پیغام شما دیگه جرات نکنن نمونه کاراشونو بزارن بیایین خودتون هم چندتا از کارهایی که انجام دادین بزارین که بیندگان و علاقه مندان تشویق بشن ......
بنده میخواستم با این کار کمکی هر چند ناچیز انجام داده باشم و هر روز چند تا نمونه کار بزاریم که با این استقبال گرم شما دیگه نمیزارم تا شما از شدت عصبانیت کار دست خودتون ندین ...وامید وارم رکود بازار هم با این کار درست بشه :cool:
دستانی که کمک می کنند مقدس ترند از لبهایی که دعا می کنند

از کمک شما واقعا ممنونم و باید سپاس گذاری کرد :wink:

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا