استفاده بهینه از فضای انباری آشپزخانه

بسیاری از انباری ها فضای کافی دارند. اما قفسه ها با وسایل دیگر پر شده اند و وسایلی مانند سطل زباله و یا غذای حیوانات خانگی می توانند در جای دیگری قرار گیرند. برای مثال می توانید از سطل های توکار زیر سینک استفاده کنید. اجسام حجیم را می توانید به انباری پارکینگ و یا اتاق رختشویی یا گنجه ها منتقل کنید. بدین ترتیب فضای انباری آشپزخانه را برای وسایل دیگر خالی کنید.

قفسه ها و کابینت های مناسب را بررسی نمایید:
اگر تعداد کافی قفسه ندارید از قفسه های عمیق تر بهره بگیرید . نیازی نیست حتما یک مدل قفسه داشته باشید. می‌توانید مدل های مختلف شلف ها را در کنار هم قرار دهید. ادویه ها را می توان روی یک قفسه کوچک پشت درب ها جاسازی کرد. کشوها با ارتفاع های مختلف این قابلیت را به شما می دهند. بنابراین می توانید وسایل مختلفتان را که ابعاد متفاوت دارند، جاسازی کنید.

درب ها را حذف کنید:
در بسیاری از آشپزخانه ها، خصوصا در خانه های قدیمی درب انباری ممکن است عامل اصلی هدر رفتن فضا باشد. به خصوص درب هایی که به سمت داخل باز می شوند. در چنین حالتی ورود به انباری آشپزخانه با دست پر و انبار وسایل بسیار سخت به نظر می آید. سعی کنید درب ها را بردارید و یا درب های کشویی یا آکاردئونی به کار ببرید. شاید شما از آن دسته افرادی باشید که همیشه فضای انباری مرتب و تمیزی دارند. این فضا می‌تواند جزیی از دکوراسیون آشپزخانه تان باشد و به زیبایی آن کمک کند.

منبع: شرکت معماری و دکوراسیون داخلی تهران دیزاین سنتر
 

جدیدترین ارسال ها

بالا