استفاده از هارد لپتاپ در کامپیوتر دسکتاپ

ali.2

Active Member
هاردهای دسکتاپ ساتا نیاز به سه ولتاژ ۳.۳ و ۵ و ۱۲ ولت دارند اما من پاورم کابل برق ساتا نداره. از تبدیل ۴ پین به ساتا هم نمیخوام استفاده کنم چون سیم نارنجی ۳.۳ ولت رو نمیتونن تولید کنند. هارد لپتاپ ساتا تنها نیاز به ولتاژ ۵ ولت داره. من از تبدیل ۴ وین به ساتا برا هارد لپتاپ استفاده کردم اوایل کار کرد ولی چون ولتاژ ۱۲ رو هم به خورد هارد بیچاره میداد بعد از مدتی دیدم هی با صفحه آبی روبرو میشم و هارد دیگه کار نمیکنه و موقع روشن کردن کامپیوتر صدای تیک تیک ساعت از هارد بیرون میومد. با قطع کردن سیم زرد تبدیل ۴ پین به ساتا که دارای ولتاژ ۱۲ بود دیدم مشکل برطرف شد و هارد هم روشن میشد. اما سوکت برق هارد دارای ۱۵ پین هست و تبدیل من هم فقط دو تا سیم مشکی و یه سیم قرمز ۵ ولتی ۲۰ آمپری داره. حالا سوالم اینه که اون پین های باقیمونده برا چی هستن و دوم اینکه‌ جریان مصرفی هارد لپتاپ طبق نوشته هاش فقط ۷۰۰ میلی آمپر هست آیا ۲۰ آمپر ضرر نمیرسونه؟ یا میتونم وسط سیم قرمز تبدیل که به هارد میره یه فیوز ۱ آمپری قرار بدم؟ اون ۱۲ تا پین باقیمونده سوکت برق هارد هم میخوام بدونم برا چی هستن. از تبدیل فقط دو سیم مشکی و یه سیم قرمز به سوکت برق هارد میره و ۱۲ تاش کمه.

جدیدترین ارسال ها

بالا