استفاده از آرایه برای نگهداری اطلاعات

madisline

Member
سلام دوستان

من دارم روی یک اسکریپت کار میکنم. تو این اسکریپت میکنم اومدم تو بخش مدیریت اطلاعات مربوط به هر صفحه از قبیل نام صفحه، عنوان صفحه، نام جدول در دیتابیس، پسوند ابتدای فیلدهای جدول و یکسری اطلاعاتی از همین قبیل رو در داخل یک آرایه تعریف کردم. سپس هر صفحه ایی که لود میشه با توجه به کلیدی که از طریق آدرس بار دریافت میشه، اطلاعات مربوطه رو از آرایه بیرون میکشم. مثلا:
کد:
$data = array(
    'page1' => array(
        'name' => 'page 1',
        'table' => 'tb1',
         ...
         ...
    ...
    ...
);

همچنین من اومدم کلیه اطلاعات فیلد فرم ها رو نیز به همین روش در آرایه تعریف کردم و توسط کلید اونها رو بدست میارم مثلا:
کد:
$forms = array(
    'page1' => array(
        'field1' => 'textbox',
        'field2' => 'checkbox',
         ...
         ...
    ...
    ...
);
وقتی من از این روش استفاده کنم هر باری که اسکریپت اجرا میشه بایستی این آرایه ها مقدار دهی بشند و سپس اطلاعات مورد نظر استخراج بشند. حالا به نظرتون این روش از لحاظ بهینه بودن و سرعت در اجرا چطوره؟
چون ممکنه که این اطلاعات به مرور زیاد بشه و تعداد صفحات بالای 30 صفحه باشه و تعداد فیلد فرم ها بیشتر از 300 مورد باشه.
ممنون میشم راهنمایی کنید و اگه روش دیگری سراغ دارید بهم بگید. :rose:

k2-4u

Well-Known Member
شما چرا می خوای این کارو انجام بدی
در زمینه بهینه بودن . کاری که ضروری نباشه
رو نباید انجام داد .

و مثله دیگه هم اینه که شما اگر .
می خوای . ببینی چقدر کد هات سرعت میگیره باید 1000 تا شو اجرا کنی بعد ببینی چند صدم ثانیه طول می کشه

madisline

Member
شما چرا می خوای این کارو انجام بدی
در زمینه بهینه بودن . کاری که ضروری نباشه
رو نباید انجام داد .

و مثله دیگه هم اینه که شما اگر .
می خوای . ببینی چقدر کد هات سرعت میگیره باید 1000 تا شو اجرا کنی بعد ببینی چند صدم ثانیه طول می کشه
ممنون از پاسختون.
راستش دلیل که زیاد داره برای اینکه من دارم از این روش استفاده میکنم.
یکیش اینه که با این روش اطلاعات تمامی فرم هایی که قراره تو سایت استفاده بشه رو مشخص میکنم.
مثلا برای فرم تماس با ما، میام مشخص میکنم که این فرم شامل چه فیلدهایی هستش و هر فیلد چه اطلاعات و مشخصاتی داره و چگونه باید اعتبار سنجی بشه. سپس این اطلاعات رو به یک کلاس میفرستم تا برام کلیتش رو بسازه و تعیین اعتبار کنه و بعد از submit شدن هم اطلاعات رو در داخل دیتابیس ذخیره میکنه.
خود این روش یک نوع بهینه سازی محسوب میشه. اما سوال من این بود که اگه اینگونه اطلاعات رو بیام به همین روش ذخیره و بازیابی کنم بهتره یا اینکه از دیتابیس استفاده کنم. با توجه به این موضوع که ممکنه حجم این اطلاعات زیاد باشه.

Cyletech

Member
ما نمی تونیم بگیم که کدت رو خوب نوشتی یا سرعتش چقدره! خودت باید ببینی چی میخوای و چند راه داره! بعد بهترین رو انتخاب کنی! همچی به انتخاب خودت بستگی داره برادرم.

جدیدترین ارسال ها

بالا