ارور زمان نصب ویندوز 10

SajjadKhati

کاربر فعال <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام
ویندوز 10 X64 نسخه ی 1803 را میخوام توی هاردی (نوع GPT و فرمت NTFS) نصب کنم ، ارور میده (متن ارور را در زیر مینویسم) .
توسط rufus 3.6 ، توی فلش ، بوت اش را درست میکنم. با این نرم افزار ، فلش را فرمت fat32 میکنم . گزینه هایی که در این نرم افزار ست کردم :

image option = standard windows instalation
partition scheme = GPT
target system = UEFI non CSM

متن ارور :
Windows detected that the EFI system partition was formatted as NTFS. Format the EFI system partition as FAT32, and restart the installation.

کسی میدونه مشکل از چیه و چجوری باید حلش کرد؟ البته بدون حذف کردن اون پارتیشن یا کل هارد (با فرمت کردنِ اون درایو ، مشکلی ندارم).

--------------------------------------------------------

ضمن اینکه در گیر و دار این ماجرا ، 2 تا از فلش هام را توسط نرم افزار rufus ، فرمت و استفاده که میکردم ، باعث میشد 2 تا درایو برای اون فلش بسازه (اگه تعجب کردید ، من هم داستانش را نمیدونم و اولین باره دیدم) . یک درایو با حجم 400 و خردی کیلوبایت و یه درایو هم با حجمی که اون فلش داشت . میخواستم درست اش کنم ، یکی را با نرم افزار Data Lifeguard Diagnostic فرمت کامل (سطح پایین) کردم و درست شد.
اما اون یکی را با نرم افزار Hard Disk Low Level Format Tool فرمت سریع (سطح پایین) کردم ، درست نشد . بعد رفتم با نرم افزار Data Lifeguard Diagnostic فرمت کامل (سطح پایین) کنم ، دیدم ارور میده و فرمت نمیشه .هر دوی این نرم افزارها ، تحت ویندوز بودن . الان کسی میدونه این فلش دومی که درست نشد را باید چی کارش کنم ان شاء الله درست شه؟

آخرین ویرایش:

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
ویندوز 10 X64 نسخه ی 1803 را میخوام توی هاردی (نوع GPT و فرمت NTFS) نصب کنم ، ارور میده (متن ارور را در زیر مینویسم) .
توسط rufus 3.6 ، توی فلش ، بوت اش را درست میکنم. با این نرم افزار ، فلش را فرمت fat32 میکنم . گزینه هایی که در این نرم افزار ست کردم :

image option = standard windows instalation
partition scheme = GPT
target system = UEFI non CSM

متن ارور :
Windows detected that the EFI system partition was formatted as NTFS. Format the EFI system partition as FAT32, and restart the installation.

کسی میدونه مشکل از چیه و چجوری باید حلش کرد؟ البته بدون حذف کردن اون پارتیشن یا کل هارد (با فرمت کردنِ اون درایو ، مشکلی ندارم).

اون پارتیشن EFI system partition ای که میگه NTFS ئه اون پارتیشن چند صد مگابایتی است که ابتدای دیسک قرار داره و مخفی ئه و قرار نیست اسم درایو داشته باشه.
ربطی به پارتیشنی که ویندوز رو داخلش نصب می کنید نداره و موقع بوت شدن سیستم لازم میشه. اگه نمیخواهید موقع نصب کردن ویندوز حذفش کنید تا از نو ساخته بشه، باید از یک نرم افزار مدیریت پارتیشن ها کمک بگیرید.

SajjadKhati

سلام بر استاد علی.
خیلی ممنون استاد.
الان یعنی اگه میخوام اون ارور نده ، باید اون درایوها را پاک کنم؟
البته دو تا درایو هستن . یکی ۱۰۰ مگ (توی توضیحات درایوش نوشته EFI) و یکی هم ۶۰۰ مگ.
راهی بجز اینکه اون پارتیشن های چند صد مگی را بخوام پاک کنم ، نیست؟
اصلا دلیل این ارور چیه؟

بعد اینکه قضیه ی اون فلش دومی را چی کار کنم؟

SajjadKhati

اون فلشی که گفتم مشکل داره،توی ویندوز دبگه شناسای میشه.فقط توی ویندوزی که این عملیاتی که روی فلش انجام دادم( فرمتسطح پایبن)، شناسایی نمیشه

the_king

مدیرکل انجمن
سلام بر استاد علی.
خیلی ممنون استاد.
الان یعنی اگه میخوام اون ارور نده ، باید اون درایوها را پاک کنم؟
البته دو تا درایو هستن . یکی ۱۰۰ مگ (توی توضیحات درایوش نوشته EFI) و یکی هم ۶۰۰ مگ.
راهی بجز اینکه اون پارتیشن های چند صد مگی را بخوام پاک کنم ، نیست؟
اصلا دلیل این ارور چیه؟
اصولا موقع نصب ویندوز اون پارتیشن های قبل از پارتیشن ویندوز رو حذف می کنند تا فضای خالی بمونه. ویندوز موقع ساختن پارتیشن ویندوز قبلش در اون فضای خالی پارتیشن های بوت مناسب بوت اون ویندوز رو بسازه.
مثل پارتیشن رزرو و پارتیشن Recovery Tools که میتونه اون 600 مگابایتی باشه.
پارتیشن EFI System Partition یا ESP همیشه FAT ئه، NTFS بودنش من در آوردی ئه، نه برای ESP قابل پذیرش ئه و نه قابل بوت شدنه. یا خودتون NTFS اش کردید که کاملا اشتباهه یا پارتیشن کوچک دیگری رو ویندوز به اشتباه ESP شناسایی کرده.
اون یکی پارتیشن ممکنه Recovery Tools Partition باشه.
بعد اینکه قضیه ی اون فلش دومی را چی کار کنم؟
من نمیدونم در اون فلش چه پارتیشن بندی ای وجود داره ولی معمولا مشکل مربوط به GPT/MBR بودنه.
نرم افزار MiniTool Partition Wizard Professional رو نصب کنید و داخلش پارتیشن یا پارتیشن های فلش درایو رو حذف کنید، مجددا پارتیشن بندی کنید و احتمالا لازم بشه روی درایو فلش راست کلیک کنید و بین MBR و GPT عمل Convert انجام بدید.

جدیدترین ارسال ها

بالا