تغییرات فایل 1 ارسال کلیپ و کیفیت کلیپ برای شبکه ها

babatoino

New Member
سلام.
چند تا سوال دارم که نمیدونستم تو کدوم مبحث باید تاپیک بزنم .چون دیدم اکثر کار پروژم تو after effect هست سوالام و اینجا مطرح میکنم.

1: برای بردن پروژه از ediuse به after و بالعکس چه راهی هست که افت کیفیت نداشته باشه؟

2:برای فرستادن کلیپ به شبکه ها چه خروجی ای باید بگیرم؟من توی سایت مطالب و خوندم و دیدم که گفتید برای هر شبکه ای فرق داره بسته به نوع کار اما مثلا 1کلیپ با فرمت mpeg2 فرستادیم واسه شبکه ایران موزیک اما خیلی خیلی افت کیفیت داشت که خیلی با اونی که تو system خودمون میبینیم فرق داشت و تمام نورای twich و optical به یه رنگ دیگه از شبکه پخش شد.پس چه خروجی ای باید بگیرم؟اشکال کار کجاست که اینجوری شد؟
برای pmc چه فرمتی بفرستم؟ میخوام کیفیت در حد سپهر وکیلی و ... باشه.اونا چه فرمتی میزنن؟

3:چه پلاگین هایی لازمه تا روی تصویر بدیم تا کیفیت دوربین sony z5 به کیفیت hd نزدیک تر شه و کیفیت در حد سپهر وکیلی بشه که با دوربینای قویتری میگیرن ؟

4: برای روتوش تصویر توی after effect چه راهی وجود داره؟حتما باید فریم به فریم کار کرد؟

5: شماره تلفن دفتر ایران موزیک رو از کجا میشه گیر اورد؟هیچ سایتی هیچ جایی هرچی گشتیم وجود نداره.فقط یه سری لیدر داره که هرکی یه قیمتی میده.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
من عنوان تایپیک درست کردم لطفاً از این به بعد دقت کنید :rose:

1- من با ادیوس کار نمی کنم ولی برای خروجی افتر بهترین خروجی خروجی کویک تایم از نوع انیمیشن حجمش فوق العاده بالا ولی کاملاً با کیفیت

2 - فرمت شبکه های ماهواره ای ts هرچیزی شما بفرستید تبدیل به این فرمت میشه باید ببینید اونها چه فرمتی را راحت تر میتونند تبدیل کنند ولی پیشنهاد من همون فرمت کویک تایم mov هست که اکثر کانورتورها هم اون تبدیل میکنند

3 - خوب با پلاگین یکم وقت بیشتری میبره ولی پلاگین های خواصی نداره میتونید با بلور کردن و کروز و ... این کار بکنید که یک پلاگین هم هست اسمش نمی دونم ولی معمولاً کلیپ ساز های ایرانی از اون استفاده میکنند

4 - معمولاً فریم به فریم که با افتر میشه هم با فوتوشاپ و ...

5 - چرا ایران موزیک کانالاهای مثل gem-pmc-tv persia بدون گرفتن هزینه براتون پخش میکنند برای پیدا کردن ادرس ها شون هم برید به سایتهاشون که تو گوگل می تونید سرچ بکنید

babatoino

New Member
ممنونم.
2 تا سوال دیگه هم داشتم نخواستم تاپیک جداگانه بزنم.

1: برای فرستادن کلیپ برای pmc فروم ها مطالب زیادی گفته شده تو انجمن و همه رو خوندم .توی سایت pmc هم نوشته کار باید با فرمت DVCAM
- Betacam SP
- Digital Betacam
- HDCAM

باشه.حالا این به چه معنیه؟یعنی من که با دوربین با فرمت مثلا fx یا hq میگیرم بعد باید خروجی رو بعد از تدوین توی edius یا primier چی بگیرم؟باید روی نوار بریزمش ؟چه جوری؟یا اینکه رو cd متونم بفرستم؟

2: برای فرستادن کلیپ برای pmc یا gem ... موقع فیلمبرداری باید 16:9 بگیرم یا 4:3 ؟ تو خروجی چه طور؟یا باید مثلا موقع فیلمبرداری 16:9 بگیرم و بعد از تدوین واسع خروجی 4:3؟
باید واسه شبکه 720×... باشه؟

میخوام بالا وپایین تصویرم مثل 16:9 مشکی باشه .اگه 4:3 باشه که اینطور نمیشه میشه؟پس باید16:9 بفرستم؟

یه دنیا سپاس که تازه کارارو راهنمایی میکنید.:rose:

hosein0251

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
راحت ترین کار برای ارسال به شبکه ها .ارسال فایل ویدئویی دیجیتال (مثل MOV Mp4) به آدرس الکترونیک شبکه ها هست .
دردسر تبدیل به نوار مینی و ارسال پستی اون رو نکش .

- Betacam SP
- Digital Betacam
- HDCAM
و ..
در واقعا نوع نوار هایی (tape) که میشه با پست به آدرس شبکه فرستاد . ).
با پست الکترونیکی PMC اگه مکاتبه داشته باشید قشنگ راهنماییتون می کنن . می تونید فایلتون رو آپلود کنید . (البته قبلش حتما ازشون راهنمایی بگیرید .

برای Asept ratio هم ترجیجحا نسبت تصویر 16 به 9 بهتره .

اگه می خوای بی دلیل سیاه کنی بالا و پایین تصویر رو (سینماتوسکپی) می تونی دوتا solid ساده مشکی بگذارییا تو افتر یا preset اینکار رو بکتی . اما از من میشنوی ترجیحا این کار رو بی دلیل نکن . :paint:

موفق باشی:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا