ارسال تصاویر وکتور از کورل به فتوشاپ

sajjad_eb

Well-Known Member
فکر کنم عنوان بیانگر همه چیز باشه . می خوام تصاویر وکتور توی کورل رو به فتوشاپ بفرستم اونم با همون سیستم وکتور .
کسی روش خواصی بلد نیست ؟

nima_dsnr

کاربر VIP
ببین خودت داری میگی وکتور ... یعنی برداری ... یعنی باید با یک برنامه برداری سر کار داشته باشی ، مثل کرل.
در حالیکه فتوشاپ یه برنامه پیکسلی هست. در اینصورت تو میتونی ببری تو فتوشاپ ولی به محضی که وارد اون محیط شد به یک تصویر پیکسلی تبدیل میشه...
بردنش هم کاری نداره. وقتی میخای save کنی با فرمت psd سیو کن.
File > Save as

امری بود در خدمتیم.

nima_dsnr

کاربر VIP
یه چیز دیگه هم یادم اومد یه دفعه تا گرمم بگم...
همون فتوشاپش هم یه سری ابزار برداری داره که با اونا می تونه کیفیت تصویرت رو حفظ کنی ، مثل pen tool

hyazdi

Active Member
سلام
آقا منم بگم که فکر می کنم باید با مسیرهای فتوشاپ یه کارهایی بکنن . می دونم که می شه فایلها رو به صورت برداری بین این دو نرم افزار رد و بدل کرد اما چه جوری نمی دونم . اگه پیدا کردم حتما اطلاع می دم

sajjad_eb

Well-Known Member
ممنون از همه دوستان .
حداقل یه روش بگید که وقتی یه طرح رو از کورل به فتوشاپ می بریم قسمت های خمیده به صورت شطرنجی تابلو در نیاد :D :neutral: :cry:

nima_dsnr

کاربر VIP
دوست من این همون دلیل بیتمپ بودن فتوشاپه دیگه... ( شطرنج بازس رو میگم )
راهش رو هم گفتم ولی کسی متوجه نشد. با pen tool میشه اونجا برداریش کرد.
اولین نکته اینه که کارت رو توی کرل با پسوند psd سیو کنی با پس زمینه Transparent
بعد بری تو فتوشاپ بازش کنی . حالا کارت از اینجا شروع میشه.
Ctrl رو نگهدار روی لایه یک کلیک کن تا انتخاب بشه. در حالی که ابزار rectangle tool انتخاب هست ( M ) یک کلیک راست روی صفحه بکن. گزینه فکر کنم Make Work Path رو انتخاب کن.
حالا برو سراغ pen tool و هر جور میخای تنظیمش کن و هر قدر میخای بزرگش کن.

اشکلی بود در خدمتیم...

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوست عزیز کار خاصی نداره!!

فقط کافیه فایلت رو داخل کرل با پسوند Ai یا EPS ذخیره کنی و داخل فتوشاپ باز کنی. این دو فرمت خودشون جزو فرمتهای برداری هستن که هر دو برنامه کرل و فتوشاپ پشتیبانیشون میکنن.

sajjad_eb

Well-Known Member
ممنون از توجهتون دوستان . :oops: :cry:

این دوتا فرمتو تست کردم اما بازم به صورت بیت مپ وارد فتوشاپ شد :sad:

کاری که nima_dsnr جان هم گفت انجام دادم اما گزینه Make Work Path فعال نبود .:sad: :sad:

حالا بزارین اصلا هدف کار رو بگم شاید اصلا نیاز به این کارا نباشه . من راستیتش طرحی که روش کار می کنم واسه وب هست . اینم باید بگم که اصلا کار اصلیم رو با اتوکد انجام دادم . یه نویگشن بار سادست . اسکلت اصلیش رو با اتوکد کشیدم حالا رنگ و لعابش رو می خوام با فتو شاپ بدم . از اتوکد به کورل که هیچ مشکلی نیست اما از کورل به فتوشاپ به صورت بیت مپ در میاد و توی انحناها کاملا به صورت پله پله ای در میاد و اصلا کاملا از ریخت میفته . حالا اساتید اگه قلق خاصی رو بلدن لطف کنن بگن

nima_dsnr

کاربر VIP
فعال نبودن Make Work Path برای اینه که گزینه rectangle tool فعال نیست.
کلید M رو فشار بدی درست میشه.

nima_dsnr

کاربر VIP
در ضمن اونهایی رو هم که سارا گفت مثل ماه کار میکنن.
تو هر کاریش کنی توی فتوشاپ بیتمپ میشه. ولی اگه Eps سیو کنی با بهترین کیفیت وارد میشه... مزیتش هم اینه که اولش هر سایز با هر رزولیوشنی که بخوای میتونی بهش بدی.

mani2000

New Member
سلام دوست من . نميدونم جوابتو گرفتي يا نه ؟
اما اگه نگرفتي ... به راحتي تمام وقتي ميخواي سند مورد نظر رو اكسپورت كني سايز كار خروجي رو چبزگتر و شايد چند برابر اون قبلي بايد بكني تا كارت درست از آب در بياد ...

m16

New Member
ببين اين كاملا طبيعيه چون فتوشاپ نرم افزار نقشه بيتي هست نه برداري بهتره كار رو در كرل به صورت psd اكسپورت كني و در فتوشاپ تعغييرات رنگي رو به راحتي اعمال كني

bluesoosk

Member
آقا من این سوالو قبلا هم تو majidonline دیده بودم
جوابش اینه که کار وکتور رو از کرل به Illustrator ببریم بعد از اونجا به فتوشاپ Drag کنیم

soroush_229

New Member
خوب معمولا تفاوت تصاویر برداری با پیکسلی تو یه چیزه و اونم resolution.خوب می تونی با resolution خیلی بالا کارت رو bitmap کنی توی corel و اونوقت تو photo shop هم منحنی ها بریده بریده نمی افتن
البته جسارت بود در حضور بزرگان

roshanak_black

New Member
سلام
خیلی وقته این سئوال ذهن منو بخودش مشغول کرده:idea:
چرا تو کورل وقتی طرح رو Export میکنم و میبریم تو وب دوره تصویر و نوشته های من رنجه رنجه می شه.اصلا کورل وب رو ساپورت میکنه؟ و اگه بله من چطور Export کنم؟

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا