ارزش سایت شما به دید گوگل چند است؟ (چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهیم)

ali123ali123

New Member
با عرض سلام می خواهم یک سایت دانلود رایگان همه چیز را برای شما معرفی کنم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hypermatrix

Member
سئو ، گوگل رنکینگ

با سلام

تاپیک بسیار خوبی هست و از echessdesigner عزیز هم به خاطر تاسیسش تشکر می کنم.
راستش 2 ساعت پیش مطلب مفصلی نوشتم، اما با قطع برق و اطمینان اشتباه به یو پی اس ایرانی، همه چیز پرید! ( برای کسانی که این اتفاق پیش اومده ، حس فعلی من قابل درک هست! ) .. پس سعی می کنم اینکار مختصر و مفید تکرار کنم.

همونطور که توی یک تاپیک دیگه هم گفتم، فاکتورهای on-page & off-page متعددی برای تخصیص رنکینگ به یک صفحه موثر هست.

تمامی موارد ذکر شده توسط آقا حسین عزیز هم کاملاً موثر و کاربردی هست و با اطمینان می تونید اجرا کنید.
اما...
وبسایت برای وبمستر و صاحب اون مثل فرزند هست و به همون اندازه به سلامت و اینده ی اون حساس! چند مورد از این پیشنهادات در کوتاه مدت بسیار موثر هستند، اما در بلند مدت باعث کاهش جایگاه و اعتبار وبسایت میشن.

1. با پیشرفت الگوریتم گوگل و روباتهای اون( و همینطور سایر موتورهای جستجو) ، مخفی کردن کدها و کیوردها برای فریب روبات، یک جرم محسوب شده و باعث تنزل رتبه میشه( پس به ریسک اون نمی ارزه )

2. لینکهای یکطرفه از جانب شما به سایتهای دیگه(حتی سایتهای معتبر) ارزش چندانی نداره، چون این کاری هست که هر وبی میتونه انجام بده! .. البته لینک دادن به سایتی که محتوای اون و زمینه ی فعالیتش شبیه شما هست مفید خواهد بود ( خیلی خیلی کم! )

3. جمله ی قصار من به خیلی از دوستام: "بلوف زدن ویزیتور میاره، اما اعتبار و آبرو می بره!" .. چیزی که در بسیاری از سایتهای ایرانی فراموش شده!

1. زبان پی اچ پی هیچ ایرادی در کسب رنک نداره( حتی به دلیل حمایت گوگل از نهضت اوپن سورس، مفید هم هست ). تنها ایرادی اون، در سبک لینک جنریشن اون هست که پیشنهاد دوستان در مورد صفهات دوقولو ( مجازی) کاملاً کارا هست.

2. لینک باکس از کم ارزش ترین ترافیکها و بی اعتبار ترین بک لینکهاست! ..اون رو فقط برای شروع زندگی یک وب توصیه می کنم. اما بعد از اون، بهتره از ترافیک ناشی از این روش، کمی اغماض کنید!

3. میان ثبت یک شبه با ثبت تدریجی و مهندسی شده در صدها وب دایرکتوری تفاوت زیادی هست و بهتره این کار رو به تدریج و با سیر رشد منطقی انجام بدید تا از نظر گوگل، مصنوعی نباشه ( و البته این رشد باید تداوم داشته باشه، وگرنه در دوره های بعدی ، دوباره احتمال افت رنکینگ وجود داره )

4. به هیچ وجه از ابزارهای فریب موتورهای جستجو استفاده نکنید! به قول مدیر عزیز، به بلک لیست رفتن نمی ارزه!

5. اتفاقاً این گفته که کیورد چندان موثر نیست، با واقعیت منطبق نیست. عوامل متعددی میتونه بر روی SERP تاثیر بذاره، از مهمترین اونها keyword density هست. البته حجم و محل اونها خیلی مهم هست. قرار گیری در آدرس ، قرار گیری در هدر و تایتل ، قرار گیری در لینکهای ورودی و خروجی ،و قرار گیری در کانتنت ( 3 تا 5% در کل متن ، 7 تا 12% در شروع جملات ، 10 تا 25% در شروع پاراگرافها ، بلد کردن و یک شماره درشت تر کردن نسبت به متن در 30 تا 70% از کیوردهای صفحه )
اعداد داخل پرانتز رمز موفقیت شما در seo content هست! و بهتره حد وسط رو در نظر بگیرید و زیاده روی نکنید .

موفق باشید

بهمن جان من چند مورد رو که تجربه شخصی خودم هست در کنار توضیحات دوستان می گم:

پیشنهاد من اینه که در درجه اول قرار دادن کلمات کلیدی در هدر است h1 .
حتی اینکه شما آنها را از دید کاربر مخفی کنه. شما یک متن انگلیسی مرتبط به موضوع سایتت رو داخل header صفحات قرار بده اما از دیید کاربر مخفی کن. display:none
-----
به آمار بازدید کننده های سایتت توجه کن که و ببین کدام صفحات برای آنها جذاب تر هست، اون موضوع رو گسترش بده.
-----------
به سایت های پر بازدید کننده لینک بده.
----------
خدمات رایگان و پر طرفدار در سایتت قرار بده که کاربران رو به سمت خودش جذب کنه. (حتی اگر این کار یه بلوف باشه، مثلا جمع اوری ایمیل بازدید کننده ها جهت ارسال فیلر شکن - بزن تو سایتت که هر کی عضو بشه، 6 ماه پس از عضویت 1 گیگ هست رایگان میدهم،...)
-------------
وبلاگ ها ، مبلغان بسیار خوبی هستند. مخصوصا وبلاگ های ایرانی. کافی سرویسی داشته باشی که نظر اونها رو جلب کنه و بهت لینک بدن، اونوقت 100 تا وبلاگ دیگه از اون تقلید می کنند.
-------------
حتما site map گوگل رو برای سایت خودت در نظر بگیر
----------------
و در نهایت کیفیت محتوای سایت

meysamz

Member
اراد تمندم علی جان، در رابطه با js ، متاسفانه اطلاعی ندارم. اما اگر در تکنیک ajax ،اطلاعات صفحات از database فراخوانی شوند، فرمایش شما کاملا صحیح است (سپاسگزارم از نکته سنجی شما). منم به اون دوستمون ،تنها پیشنهاد استفاده از تکنیک ajax به جای استفاده از frame ها رو دادم.

//

درود بر شما
آرش جان، شما می توانید در تگ لینک خود، با style، از خصیصه display با مقدار none استفاده کنید:
HTML:
  <a href="www.echessdesign.com" style="display:none">echessdesign.com</a>

بله موتور هاي جستجو لينك هاي جاوا اسكريپت را دنبال نمي كنند
يك مورد كه خيلي جاها هم استفاده ميشه استفاده از منو هاي آبشاري با فناوري جاوا اسكريپته كه اصلا توصيه نمي كنم
موفق باشيد

meysamz

Member
مهمترين عوامل براي افزايش google page rank:
1- لينك ورودي از وب سايت هاي ديگر
در اين مورد بايد سعي كنيد از وب سايت هاي با پيچ رنك بالا و ترجيحا از لحاظ محتوايي مرتبط استفاده كنيد
البته لينك از سايت هايي كه پيج رنك پايين دارند و يا مرتبط نيستند را از دست ندهيد
هر لينك به سايت شما به تشابه يك بوسه داغ به گوگل است!
تعداد كليك و جايي كه اين لينك هم قرار دارد مهم است
بهترين جا بالا ترين قسمت يك كد است
اگر اين لينك بولد يا داخل h1, h2,... باشد نيز بهتر است
لينك هايي كه اتريبيوت rel="nofollow" هم دارند هيچ ارزشي ندارند . مانند لينك هاي كه در كامنت ها مي گذاريد معمولا nofollow هستند
لينك هاي فلشي يا جاوا اسكريپتي هم فايده اي براي پيج رنك ندارد

...و عوامل ديگر كه اگه وقت شد حتما براتون مي نويسم

majid off line

New Member
با عرض سلام خدمت تمام عزیزان

من یه سوال داشتم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
من وب سایتم رو در گوگل و یاهو و msn ثبت کردم ولی در گوگل و یاهو نشونی از ثبت شدنش نمیبینم ولی در msn ثبت شده

آیا جایی هست که بتونیم ببینیم سایت ما در گوگل ثبت شده یا نه

meysamz

Member
نمایشگر گوگل پیچ رنک فارسی

شما با کپی و پیست هر کدام از کدهای موجود در سایت ایرانی
www.mypagerank.ir
می توانید پیج رنک سایت یا وبلاگ خودتان را با هر یک از طرح های گرافیکی نمایش دهید.
یکی از مریت هایی که سرویس این سایت نسبت به سرویس های مشابه دارد این است که با استفاده از این نمایشگر می توانید دقیقا پیج رنک همان صفحه را به کاربرانتان نشان دهید.
چون همانطور که می دانید هر صفحه پیچ رنک متفاوتی با صفحه اول دارد و حتی می تواند دارای رنک بیشتری نسبتب به صفحه اول داشته باشد.
سرویس های خارجی مانند
www.mypagerank.net
در صفحه از سایت که باشید فقط رنک صفحه اول را نمایش می دهد.

امیدوارم که روزی برسه که هیچ وب مستر به خاطر اینکه صفحاتی با محتوای انگلیسی رنک و بازدید بیشتری پیدا می کنند از فارسی نوشتن صرف نظر کنند.
من به همه دوستان که سایت های فارسی دارند توصیه می کنم تا می توانید با سایت های مرتبط تبادل لینک کنید.
همگی موفق باشید

meysamz

Member
با عرض سلام خدمت تمام عزیزان

من یه سوال داشتم امیدوارم کسی بتونه کمکم کنه
من وب سایتم رو در گوگل و یاهو و msn ثبت کردم ولی در گوگل و یاهو نشونی از ثبت شدنش نمیبینم ولی در msn ثبت شده

آیا جایی هست که بتونیم ببینیم سایت ما در گوگل ثبت شده یا نه
دوسته عزیز
چند مورد را مد نظر داشته باشید
1- بعد از ثبت سایت در هر موتور جستجو زمانه نسبتا زیادی طول خواهد کشید تا این تسک برای روبوت اجرا شود به خاطر اینکه خیلی قبل از شما این تقاضا را دادند و ....
2- روبوت ها همیشه وب سایت هایی که ایندکس کردند را در فاصله زمانی خاص که بستگی به آپدیت و بازدید سایتتان دارند مراجعه می کنند.
3- پس پیش نهاد من اینکه به جای اینکه سایتتان را مستقیم به گوگل معرفی کنید لینکش را در سایتی یا وبلاگ یا حتی فرومی قرار بدهید مطمئن باشید به اینصورت روبوت ها مخصوصا ربوت گوگل که من بیشتر با آن آشنایی دارم سایت شما را پیدا خواهند کرد.
4- شما اگر یک مسئول ایندکس کردن سایت های روی وب بودید! ترجیح می دادید سایت هایی که بهتون تقاضا می کنند را بگردید یا سایت هایی که خودتان پیدا کردید و حداقل یک لینک پاپیوراریتی دارند؟
موفق باشید

rapidbaz.org

New Member
با سلام دوستان عزيز رنك سايت من 2 بود ولي الان كلا عدد اول برداشته شده
بعضي ها ميگن سايت شما به علت غير قانوني بودن از طرف گوگل بن شده مي خواستم دوستان ديگه هم چك كنن ببين

اينم سايت من www.rapidbaz.org

meysamz

Member
با سلام دوستان عزيز رنك سايت من 2 بود ولي الان كلا عدد اول برداشته شده
بعضي ها ميگن سايت شما به علت غير قانوني بودن از طرف گوگل بن شده مي خواستم دوستان ديگه هم چك كنن ببين

اينم سايت من www.rapidbaz.org

نه دوست عزیز اینطور نیست
پیج رنک معیاریست که با هر گوگل دنس که معمولا حدود سه ماه یکبار اتفاق می افته تغییر می کنه
مشکلتون کاملا مشخص است لبنک پاپیوریتی سایتون خیلی ضعیفه
تو گوگل صفر و یاهو 8 صفحه است
یک آمار معمول برای وب سایتی با پیج رنک 2 باید در گوگل
حدود 6 یا بیشتر و برای یاهو حدود 50 به بالا باشد
البته رنک آون صفحات هم مهم هستند
باز هم همون جمله قدیمی و تکراری ام را می گم
تبادل لینک کنید
موفق باشید

rezamona

New Member
چرا گوگل خیلی کند صفحات مرا ثبت میکند ؟

سلام ...
من یه مشکلی دارم و خوشحال میشم اگر کسی بتونه به من کمک کنه
من یک یایت دارم با عنوان مجله اینترنتی سوتک و با آدرس www.sootak.ir
من بیش از 3000 صفحه مطلب دارم و روزانه حدودا 50 صفحه دیگه به سایتم اضافه میکنه اما گوگل با سرعت بسیار پایینی فقط روزی حدودا نهایتا 10 صفحه من رو در سایت خودش ایندکس میکنه و بعد از 4 ماه کلا تا بحال 400 صفحه از سایت من رو در داخل دیتا بیسش ایندکس کرده
دوستانی که در seo تخصص دارند خوشحال میشم اگر منو راهنمایی کنند و مشکل سایت من رو بهم بگویند

rapidbaz.org

New Member
نه دوست عزیز اینطور نیست
پیج رنک معیاریست که با هر گوگل دنس که معمولا حدود سه ماه یکبار اتفاق می افته تغییر می کنه
مشکلتون کاملا مشخص است لبنک پاپیوریتی سایتون خیلی ضعیفه
تو گوگل صفر و یاهو 8 صفحه است
یک آمار معمول برای وب سایتی با پیج رنک 2 باید در گوگل
حدود 6 یا بیشتر و برای یاهو حدود 50 به بالا باشد
البته رنک آون صفحات هم مهم هستند
باز هم همون جمله قدیمی و تکراری ام را می گم
تبادل لینک کنید
موفق باشید

دوست عزيز شما سايت بنده رو چك كنيد من ميگم قبلا 2 بود الان شده صفر ......حتي وقتي توي سايتهاي براي چك كردن رنك ميرم حتي صفر هم نميزنه ميزنه كه غير فعال هستش اگر خواستيد عكسش رو هم نشونتون ميدم كه قبلا 2 بود الان كلا عدد اول برداشته شده حتي صفر هم نميزنه

10/ الان به اين صورت شده حتي قبل از اسلش هيچ عددي نميزنه

آخرین ویرایش:

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
اولین پست این تایپیک در 2 سال پیش:
NabiKAZ : nabi.ir 3
MJ Rayaneh: barforoosh.com 0
bahy_my: mehrarian.com 3
echessdesign : echessdesign.com 2
Majid: majidonline.com 5
amirabbas_p30magazine: amuzesh.org 0
mohseni12345: m-vb6.blogfa.com 2
Ali_ix: weblog.corelist.net 5
soroorweb: soroorweb.com 0

هموم طور که در جریان هستید گوگل به طور تقریبی، هر 2-3 ماه یکبار ، اطلاعات PR خود را نسبت به عملکرد سایت ، به روز می کنه.
مقایسه PR سایت ها در طول 2 سال:

آمار 2 سال پیش:
MJ Rayaneh: barforoosh.com 0
bahy_my: mehrarian.com 3
echessdesign : echessdesign.com 2
Majid: majidonline.com 5
amirabbas_p30magazine: amuzesh.org 0
mohseni12345: m-vb6.blogfa.com 2
Ali_ix: weblog.corelist.net 5
soroorweb: soroorweb.com 0

آمار امسال:
echessdesign : echessdesign.com 3
Majid: majidonline.com 4

3 سال پیش، دومین 003.ir رو ثبت کردم که چند روز پیش محظ خالی نبودن سایت، یک page رو توش ریختم.
در کمال تعجب، google بهش PR 2 داده!

دومین background.ir رو تغریبا 1 ماه پیش راه انداختم، اونم PR 1 گرفته!!
خیلی جالبه...

آمار و PR سایت شما چه طوره؟

Grafix

Member
ظاهرا" گوگل تا 2-3 همینطوری کیلویی PR میده! :دی اما بدست آوردن رتبه های بعدی کمی سخت تر به نظر میرسه

Page Rank for grafix.ir is : 3

ارادتمند ..

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
PR =
echessdesign : echessdesign.com 4
Majid: majidonline.com 4
!!!
شما چه طور؟

جدیدترین ارسال ها

بالا