ارزش سایت شما به دید گوگل چند است؟ (چگونه رتبه سایت خود را افزایش دهیم)

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
موتور جستجو گر گوگل ، به سایت شما بنا بر دید خود امتیاز و ارزش میده. این امتیاز دادن بر این نیست که ارزش سایت شما در دیگر موتور های جستجو همین قدر باشه. گوگل فاکتور هایی از جمله: تعداد بازدید کننده های سایت ، کیفیت لینک های ورودی، کیفیت لینک های خروجی و.... را برای امتیاز دادن با سایت شما در نظر میگیره. الیته یاهو نیز منطق خودش رو داره.
دوستانی که اطلاعاتی در رابطه با ارتقا سطح امتیاز دهی سایت توسط گوگل دارند، آن را در اختیار دوستان قرار بدهند.
شما از طریق این سایت می توانید امتیازی که گوگل به سایت شما میدهد را ببینید.
من سایت دوستانی که در فرم طراحی وب فعالیت می کنند را به عنوان نمونه ، (نام سایتی که در امضا آنها است و یا وبلاگ ، امکان دارد مطعلق به آنها باشد) در گوگل چک کرده و عنوان می کنم. (گوگل برای وب لاگ ها امتیاز کمی میده)
دیگر دوستان علاقه مند، سایت خود را چک کرده و امتیاز آن را بفر مایند. (لطفا فقط سایت های شخصی باشد. این رو هم اضافه کنم که bbc.com با اون همه عظمتش رتبه 7 داره!)

NabiKAZ : nabi.ir 3
MJ Rayaneh: barforoosh.com 0
bahy_my: mehrarian.com 3
echessdesign : echessdesign.com 2
Majid: majidonline.com 5
amirabbas_p30magazine: amuzesh.org 0
mohseni12345: m-vb6.blogfa.com 2
Ali_ix: weblog.corelist.net 5
soroorweb: soroorweb.com 0

MJ Rayaneh

Well-Known Member
سایت بارفروش رو میشه گفت دیگه مال من نیست.
در ضمن سایت بارفروش پیج رنک یک داره.

MJ Rayaneh

Well-Known Member
درسته.
تا دیروز پیج رنک یک داشت ولی امروز ...
به هر حال برای من که فرقی نداره چون دیگه مال من نیست ...

من هم تقریبا 10 ماه هست که روی فورم خودم فعالیت میکنم و در این پیج رنک آپدیت اخیر هم رنک دومین اصلی و هم رنک تالار های گفتمان سایت http://forum.persia-cms.com به 4 رسیده. الان پیش بینی رنک آینده برای صفحه اول 5 هست و برای فورم هم 4.3 رو نشون میده.

فاکتور های تعیین کننده پیج رنک سایت خیلی زیاده . ولی مهمترین قانون برای بالا بردن پیج رنک اینه

لینک های ورودی زیاد از سایت هایی با پیج رنک بالا

این مهمترین عامله ولی عوامل دیگه ای هم دخیله. از جمله اینکه اگر پسوند صفحات شما HTML باشه پیج رنک صفحه اول سایت به صفحات داخلی نفوذ میکنه که به اصطلاح بهش pagerank transmission میگن و این الان تو سایت من به طور کامل اتفاق اتفاده و تمامی لینک هایی که تو صفحه اول فورم هستند به صفحاتی منتهی میشن که پیج رنک 3 دارند و همین رنک از اون صفحات با پیج رنک 3 به داخل بعضی از تاپیک ها نفوذ کرده و بعضی از تاپیک ها رنک 2 به دست آوردن و یک سری هم رنک 1
شما باید سعی کنید :

1-صفحات تکراری نداشته باشید
2- پسوند صفحات سایت HTML باشه
3- لینک های داخلی خیلی زیادی ایجاد کنید
4- سعی کنید تعداد لینک ها در هر صفحه رو زیر 100 تا نگه دارید
5- حجم صفحات شما باید کم باشه و کد HTML اون تا جایی که امکانش هست semantic باشه
6- داشتن سایت مپ گوگل خیلی میتونه کمک کنه
7- تا میتونید از سایت های دیگه به سایت خودتون لینک بدید

موارد دیگه ای هم هست
الان ما در دوره google dance هستیم . موقعی که گوگل شروع میکنه به تغییر دادن پیج رنک سایت ها معمولا این عمل گوگل رو رقص گوگل می گن و الان رنک سایت شما در تمامی دیتا سنتر های گوگل یکی نیست. گوگل تعداد زیادی دیتا سنتر داره که تا همشون رو با هم هماهنگ کنه کمی زمان میبره
برای چک کردن پیج رنک در دیتا سنتر های مختلف می تونید از این ابزار استفاده کنید.
برای پیش بینی پیج رنک آینده هم میتونید از این ابزار پیش گویی پیج رنک استفاده کنید.

bahy_my

Active Member
حسین جان کار بسیار عالی کردی.
ممنون
اما اصلی ترین راه چیه ؟
مثلاً اومدیم و نشد توی سایت های زیادی لینک گذاشت

bahy_my

Active Member
سلام
(MJ Rayeneh جان (ببخشید من اسمتو نمی دونم) میشه معرفی بهم کنی ؟

MJ Rayaneh

Well-Known Member
سلام دوست عزیز.
اسمم محمد جعفر هست.
متاسفانه من لینک باکسی معتبر سراغ ندارم (چون تابحال دنبالش نرفتم).

HotHost.ir

Member
یکی از بهترین راهها قرار دادن فایل روبات یاهو و گوگل در سایت هستش!
برای این کار میتونید تو سایت یاهو و گوگل دنبالش بگردید (راستش الان یادم نیست کجا بود) اما یک فایل به شما میده که باید روی هاست خودتون آپ کنید.
این فایل باعث میشه تا سایت شما راحتر در سرچ ها شناخته بشه و رتبه بالاتری بگیره.

راستی دوستانی که وبلاگ با رنک 3 و بالاتر دارد حتما با من تماس بگیرن... (هاست رایگان میدیم)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا