ارتقا رتبه انجمنهای خود در موتورهای جستجو

ممنون آقای علوی زاده مشکلم حل شد فقط یه مورد کوچیک دیگه

فایلهای فورم من رو وقتی در حالت html هستند با یه کلمه about و یک شماره مشخص میکنه مثلا

http://www.persianmind.com/test/about19.html

در صورتی که برای شما فرق میکنه با سه حرف eof و یه عدد 5 رقمی تشکیل شده هر دفعه برای هر تاپیک فرق میکنه و بعد از اون یه خط تیره و یک عدد

این برای اینه که تعداد تاپیکهای اینجا زیاده و یا شما خودتون مد رو دستکاری کردید

و یه مورد دیگه اینکه در توضیحات این مد نوشته که فقط برای مهمان ها پسوند صفحات به html تغییر میکنه و وقتی login کنند دوباره پسوند میشه php و این درسته ولی در اینجا در همه حال پسوند html میمونه و تغییر نمیکنه

pejman_z

New Member
amirabbas_p30magazine گفت:
و یه مورد دیگه اینکه در توضیحات این مد نوشته که فقط برای مهمان ها پسوند صفحات به html تغییر میکنه و وقتی login کنند دوباره پسوند میشه php و این درسته ولی در اینجا در همه حال پسوند html میمونه و تغییر نمیکنه
منم همين سوالو دارم.آقا مجيد ميشه توضيح بدين؟! :roll:

Majid

مدیر سایت
عضو کادر مدیریت
در مورد اینکه فقط برای کاربران عضو هستش و یا اون کلمش فرق میکنه باید بگم که خودم یک سری دستکاری هایی توی کد برنامه کردم که اینطوری شده !
کار زیاد سختی نیست فقط باید توی او فایل htaccess هرچی about هست رو نام خودتون رو بذارید و همچنین و در فایلهای php هم که باید تغییر بدین این تغییرات رو اعمال کنید.

مجید

miladanimator

Active Member
آقا مجيد اگه ميشه اين روش رو براي انجمنهاي اي.اس.پي وب وايز هم توضيح بدين

arashsoft

Well-Known Member
مجيد جان خيلي سختش ميكني
يه پچي چيزي بنويس ملت و از جمله خودم حال كنيم

Hyper

Active Member
من بعد از اعمال تغييرات اين نتيجه رو گرفتم
ولي هنوز صفحات داخلي ايندكس نميشن ... !

[align=center:c1ed25feaf]
google.gif
[/align:c1ed25feaf]

درسته من هم همین مشکل رو دارم فکر کنم از فایل robots.txt باشه

یه نگاهی بنداز فکر کنم فورم شما هم مثل مال من به طور کامل توی http://beta.search.msn.com ایندکس شده باشه
مال من که به طور کامل شده ولی فایل robots.txt فکر کنم برای google مشکل ایجاد میکنه

میتوانید تمامی لینکهای پست های خودتون رو بصورت HTML یعنی استاتیک تبدیل کنید. اینکار در موتورهای جستجو خیلی تاثیر داره .
من تازه این تاپیک رو دیدم و در موردش حرف دارم
این قضیه shorturl بازارش خیلی داغه و عده زیادی میگن باعث بهتر ایندکس شدن سایت توسط موتور های جستجو میشه
ابتدا باید ببینیم هدف چیه و کدوم موتور جستجو رو میگیم
الان تقریبا 95 درصد سرچ های دنیا توسط google و yahoo و msn انجام میشه که 60 درصد به تنهایی توسط گوگل هستش درنتیجه مهم فقط این سه تا هستن و بقیه اهمیتی ندارن این مورد اول

مورد دوم اینکه این قضیه که گوگل نمیتونه لینک های طولانی ، داینامیک یا لینک هایی که توشون کاراکتر هایی مثل نقطه و علامت سوال داره رو ایندکس کنه یا دیر ایندکس میکنه و اینا همش افسانه های جن و پری و مربوط به عصر حجره
شما واقعا فکر میکنید گوگل با اون همه عظمت توی ایندکس کردن یه لینک طولانی یا علامت سوال کم میاره؟
گوگل رو خیلی دست کم گرفتید گوگل خداس دقیقا میدونه کدوم سایت رنکینگش از اون یکی بلاتره اون سایتی که خبرا رو از سایت دیگه ای کپی میکنه رو همیشه پایینتر قرار میده
گوگل عاشق مطالب جدیده این قضیه اثبات شده شما اگه یه مطلبی که تا الان هیچ جا نبوده رو اضافه کنید به سایتتون گوگل سریع ایندکسش میکنه
من خودمم این قضیه رو کجبور شدم وامتحان کردم دومین سایت رو که از دات کام به دات ارگ عوض کردم در عرض یک هفته یا کمتر گوگل ما رو به جایگاه اولیه برگردوند
در نتیجه لینک های کوتاه یا با پسوند html هیچ تاثیری در سرچ توسط گوگل نداره
در مورد یاهو و msn من به این قاطعیت نمیتونم بگم چون ممکنه سیستم اونا درست نباشه به اندازه گوگل ولی اونام صد در صد این رو درست کردن
یه چیز دیگه که در بالا بردن سایت اثر داره نوع برنامه استفاده شدس مثلا VB توی فروم ها از همه بالاتر قرار میگیره چون در کد هاش روی این قضیه کار شده تا موتور های جستجو رو به خودش جلب کنه این خودش پروژه جداییه و کار حساسی هم هست
حالا با این اوصاف بازم اینطور نیست که این shorturl اصلا به درد نخوره اونم محسنات خاص خودش رو داره که در زیر مینوسم:
1- امنیت: در هر حال شما دارید لینک اصلی رو پنهان میکنید و این برای Session hijacking و از این جور مسایل یه مانع محسوب میشه

2- کاربر دوست بودن : مطمانا یوزر ترجیح میده یه لینک کوتاه رو ببینه تا اینکه یه متر لینک جلوش باشه

منبع حرف های بالا: Top 10 Google myths revealved

ببین عزیز دلم شما قبل از اینکه این حرف ها رو بزنی یه سر به اینجا بزن تا موضوع برات روشن بشه

http://www.able2know.com/forums/about15132-0-asc-0.html

مشکل ما با گوگل نیست . این برنامه phpbb هستش که ضعف داره
همه برنامه ها SID هارو برای بازدید کننده های مهمان حذف میکنن ولی phpbb اینکار رو نمیکنه و این برای googlebot مشکل ایجاد میکنه و گوگل اون سایت رو index نمیکنه از جمله همین فورم که تا قبل از نصب این مد حتی یک صفحش هم index نشده بود . من الان از برنامه هایی مثل مامبو هم استفاده میکنم و مطالب سایتم هر 6 روز توسط googlebot چک میشه و به طور کامل index میشه ولی ما در حال حاضر با این برنامه مشکل داریم

البته گوگل داره شیوه index کردنش رو تغییر میده و صفحات رو با sid هم ایندکس میکنه البته نه به طور کامل از جمله فورم دوست خودم که این مد رو هم روش نصب نکرده ولی چون RP فورمش 3 هستش گوگل داره index میکنه تمامی صفحاتش رو با حتی با داشتن SID حالا اگر آقا مجید یه کمکی بکنه مشکل حل میشه

من مطمئنم مشکل از فایل robots.txt هستش

من یه چیزی رو بهتون بگم اگه phpbb هر مشکلی با سرچ اینجین ها و روبوت ها داشته باشه این با shorturl حل نخواهد شد.
مجید آنلاین رو من مدتی هست عضوم از اولم فرومش توی گوگل ایندکس شده بود و به نظر من الان که داره از shorturl استفاده میکنه فرقی نکرده و پیج رنکش 5 از ده بود الانم هست
خود مدیر یا آقا مجید میتونن بیان و بگن این هک فرقی در گوگل برای این سایت داشته یا نه

شما یه نگاهی به صفحه اول همین تاپیک بکن

خوشبختانه هواداران phpBB هم بیکار ننشسته اند و به فکر این موضوع افتاده اند. یک MOD برای phpBB ساخته شده است که شما با کمترین تغییر و بدون اینکه در هویت واقعی فایلها تغییر بدهید میتوانید تمامی لینکهای پست های خودتون رو بصورت HTML یعنی استاتیک تبدیل کنید. اینکار در موتورهای جستجو خیلی تاثیر داره .

این MOD بسیار مفید رو Craven de Kere عزیز زحمتش رو کشیده Wink

این رو خود آقای علوی زاده نوشته . پس توی index شدن تاثیر داره . شما چند تا فورم phpbb به ما نشون بده که تمام مطالبش index شده باشه .

در ضمن همون سایت able2know که این مد رو نوشته الان 375000 صفحش index شده یعنی همه سایتشون . پس تاثیر داره

ولی به نظر من همه اینا مال گذشتش اون لینکی که این هک توش هست مربوط به سال 2003 میشه الان دیگه اینا رو گوگل حل کرده
قبلشم گفتم اینا همش حرفه باید اونایی که در عمل استفاده کردن بیان و بگن قبل و بعد از استفاده از این هک تاثیری در سایتشون ایجاد شده یا نه
ایندکس شدن اون سایت خاص ممکنه مربوط به ارتقای phpbb - مطالب خوب یا عوض شدن پرفورمنس گوگل باشه
الان مهمه که افرادی این هک رو تست کنن الان سال 2005 با قبلا خیلی فرق داره
در ضمن شما از کجا میفهمید چند لینک از فرومتون ایندکس شده؟ فکر نکنم برای این راهی باشه
الان که داشتم امتحان میکردم برای لغت " هالی ویزارد " ( اسم یه تاپیک در سایت جادوگران) مطلب رو گوگل میاره ولی برای مطلب توش هیچی نمیاره مثلا : " تيم كوييديچ خفاش بلي كسل پس از چندين زد" از همون تاپیک ولی هیچی نمیاره
یعنی این کاملا به newbb زوپس مربوط میشه که عنوان های تاپیک داره ایندکس میشه ولی مطالب توش اینطوری نیست
اینا رو ما به عنوان باگ گزارش میکنیم توی زوپس
این مسایل کاملا به سی ام اس ربط دارن و هر کاری بکنی درست شدنی نیستن

برای اینکه بفهمی چند صفحه از سایتت توی گوگل ایندکس شده میتونی این مطلب رو بخونی

http://www.google.com/help/operators.html

میشه از کلمه allinurl: استفاده کنی
در ضمن دوباره سوالم رو مطرح میکنم شما یه فورم phpbb نشون بده که تمامی مطالبش index شده باشه

اون کلمه allinurl داره تعداد سایت هایی که به سایت خاصی لینک دادن رو نشون میده
در ضمن من که بالاتر گفتم کسانی که به تازگی یعنی همین یکی دو ماه حتی همین مجید آنلاین استفاده کردن بیان بگن اثری داشته یا نه اینایی که ما میگیم همش توی تئوریه توی عمل باید معلوم بشه

panahjoo

Member
یک توضیح کامل!!

Majid گفت:
در مورد اینکه فقط برای کاربران عضو هستش و یا اون کلمش فرق میکنه باید بگم که خودم یک سری دستکاری هایی توی کد برنامه کردم که اینطوری شده !
کار زیاد سختی نیست فقط باید توی او فایل htaccess هرچی about هست رو نام خودتون رو بذارید و همچنین و در فایلهای php هم که باید تغییر بدین این تغییرات رو اعمال کنید.

مجید

آقا مجید به جای about که نام خودمون منظورتون دومین سایته؟؟ اونو بزاریم یا نام فایلها؟؟
بعدشم نوشتین در فایلهای php هم که باید تغییر بدین این تغییرات رو اعمال کنید. منظورتون از این تغییرات کدوم تغییراته؟
و یک سوال در مورد .htaccess و robot.txt اگه phpbb در شاخه اصلی وب باشه اینا رو به چه صورتی تغییر بدم.

ممنون از راهنماییهاتون

جدیدترین ارسال ها

بالا