ارتقا از هر نسخه انجمن ipb به نسخه 3

VAHID216

مدیر بازنشسته
Upgrade_to_IBP3_ipbfarsi.com.jpgخوب برای ارتقا از نسخه های قبلی این آموزش خیلی مفید هست. اگر شما از IPB که مال 7 سال پیش هم اگر استفاده کنید که IPB 1.1 بود هم می تونید به نسخه 3 بدون از دست دادن هرگونه اطلاعاتی ، به این نسخه ارتقا بدید و از تمامی امکانات اون استفاده کنید . برای ارتقا به این نسخه تمامی فایل های انجمن خودتون رو به غیر از پوشه uploads و فایل conf_global.php پاک کنید. بعد ارتقا دهنده رو از آدرس زیر فرابخونید. دقت کنید قبل از هر کاری از انجمن های خودتون Backup تهیه کنید.
کد:
http://yourdomain.ir/admin/upgrade/index.php


بعد با صفحه ای مشابه صفحه زیر مواجه می شید :
index.php

که از شما Username و Password شما رو که با اون وارد مدیریت می شید رو می خواد وارد کنید، بعد از وارد کردن شما روی Next بزنید. که با صفحه زیر مواجه می شید :
index.php

همون طور که می بینید از شما خواسته می شه دسترسی فایل هایی که در بالا ذکر شده رو روی 777 قرار بدید . بعد از اینکه قرار دادید صفحه رو Refresh کنید که با صفحه زیر مواجه می شید :
index.php

اگر سرور شما تمام نیازمندی های نصب رو داشته باشه جلوی تمام نیازمندی ها Pass نوشته شده که می تونید به مرحله بعد برید.
index.php

در این قسمت به شما گزارش داده می شه که دارید از چه نسخه ای به چه نسخه ای دارید ارتقا می دید که این انجمنی که من داشتم ارتقا می دادم 2.3.6 بود پس روی Next بزنید.
index.php

در این صفحه 4 گزینه برای ما نشون داده می شه که اولی مربوط به قالب نسخه قبلی هست که می گه قالب هایی که ویرایش کردید رو در درون جایی ذخیره کنه که بستگی داره. گزینه دوم هم مربوط به زبان هست که اگر نیاز داشته باشید ذخیره بشه. گزینه سوم که در مورد تبدیل پیغام های خصوصی به نسخه جدید هست که می تونید با تیک زدن این گزینه بعدا خودتون دستی از مدیریت این کار رو انجام بدید. و گزینه 4 که از همه مهمتر هست مربوط به سطح دسترسی مدیران می شه . توصیه می کنم این گزینه رو تیک نزنید ولی به محض اتمام بروزرسانی سریع به مدیریت برید و سطح دسترسی گروه های کاربری رو چگ کنید تا مشکلی پیش نیاد. پس از تصمیم گیری بر روی Next بزنید .
index.php

در این مرحله تنظیمات Upgrade رو می تونید انتخاب کنید که اکیدا توصیه می شه گزینه اول رو تیک نزنید و دومی رو تیک بزنید . چون با تیک زدن گزینه اول دستی باید ارتقا بدید که مطمئنا با مشکل واجه می شید پس همه چیز رو بزارید بعهده خود Ipb. پس در صورت نبود مشکل روی Start Installation بزنید.
index.php

حالا صبر کنید تا مراحل ارتقا انجام بشه شما دست بچیزی نزنید و منتظر بمونید تا با صفحه مشابه زیر اتمام نصب به شما گزارش داده بشه :
index.php

خوب تو این مرحله الان انجمن شما دیگه به نسخه 3 ارتقا پیدا کرده و می تونید از امکانات فول آژاکس این نسخه کمال لذت رو ببرید . اما قبل از استفاده از انجمن ها بایدند کار رو انجام بدید یکی فایل conf_global.php رو باز کنید و قبل از
PHP:
?>
کد زیر رو اضافه کنید تا بتونید انجمن ها رو در حالت HTML مشاهده کنید.
کد:
$INFO['use_friendly_urls'] = '1';

دومین کاری که باید بکنید این هست که به قسمت
کد:
  1. Tools & Settings > 
  2. Recount & Rebuild > 
  3. Recount & Rebuild

برید و گزینه Recount total topics and posts رو Yes کنید و بر روی Recount بزنید.

حالا شما انجمن تون به نسخه 3 ارتقا پیدا کرد کامل اونم بدون مشکل.
موفق باشید
 

gagul

New Member
سلام یعنی تمام فایلها رو پاک کنیم ؟
Development
Documentation
Tools
upload
از داخل پوشه اپلود چیا رو پاک نکنیم ؟
upgrade
uploads
admin
conf_global.php
چون من دایرکتوری رو روی اپلود تنظیم کردم

؟؟؟
 

VAHID216

مدیر بازنشسته
ما فقط به محتویات داخل پوشه آپلود کار داریم یعنی جایی که این فایل ها
کد:
upgrade
uploads
admin
conf_global.php
هستند و بقیه فایل ها راهنما و ابزار های اضافی هستند.
موفق باشید
 

جدیدترین ارسال ها

بالا