ارتباط به sql server توسط php

چگونه می توانم با PHP به SQL SERVER ارتباط برقرارکنم، آیا از قبل باید تنظیماتی را روی SQL SERVER انجام دهم. تنظیماتی مثل System DSN در Control panel .
با تشکر

با توابع ارتباط با Sql server آشنایی دارم ولی می خواهم تنظیمات اولیه اونو بدونم.

zerosector گفت:
با توابع ارتباط با Sql server آشنایی دارم ولی می خواهم تنظیمات اولیه اونو بدونم.

تنظيمات اوليه كه نداره
شما از كنترل پنل سايت يك db ايجاد مي كنيد و اون رو با يك شناسه كاربري مرتبط مي كنيد. كه براي اون شناسه هم پسورد تعريف كرديد. همين بعد با استفاده از همين شناسه، پسورد و نام db از ديتابيس استفاده مي كنيد

یعنی چرا نمی توانم با تابع زیر به بانک اطلاعاتی SQL SERVER ارتباط برقرار کنم . آیا از قبل باید کاری انجام می دادم که انجام نداده ام.

کد:
$conn=mssql_connect("localhost","","");
با تشکر

در ضمن mssql.dll را در php.ini نیز فعال نموده ام ولی نمی دانم چرا پیغامی شبیه زیر می دهد.
کد:
Warning: mssql_connect() [function.mssql-connect]: Unable to connect to server: localhost in c:\wamp\www\1.php on line 2

هیچ کس نمی خواد نمی خواد جواب من فلک زده را بده، تو رو خدا به دادم برسید.
مخصوصا آقا سیسرای عزیز
اگه میشه اصلا همه مراحل ارتباط با mssql server را بگو. دستت درد نکنه.
با تشکر فراوان

بابا جواب بدین دیگه، بعضی سئوالات که همه اونو میدونن همه می آین یه جوابی میدن مثلا Session که همه میدونن 15 جواب داشته .
تو رو خوا کمک کنید.

gohardasht

New Member
سلام دوست عزيز
لطفا به سوالات زير جواب بديد تا بدونم چه جوري راهنماييتون بكنم:
از چه ورژني از mysql استفاده ميكني؟
از چه ورژني از php استفاده ميكني؟
از iis استفاده ميكني يا چيز ديگه؟

payamix

Member
شما سرور مورد استفاده تون چیه ؟

برای کانکت شدن به دیتابیس mysql :

$db = mysql_select_db($dbname, mysql_connect($servername, $username, $password));

بابا من نمی خوام که به mysql کانکت بشم من می خوام که به microsoft sql server در ویندوز ارتباط برقرار کنم. در ضمن ورژن php من 5.0.4 است.

gohardasht

New Member
:oops: سلام ببخشيد كه دير شد با اين تابع كارت راه ميفته دوست عزيز:

resource mssql_connect ( [string servername [, string username [, string password]]] ) // thats it :D

اين هم يك مثال كامل براي اتصال و دريافت اطلاعات از sql server راستي مراقب ورژن php باش ممكن اون ورژن با اين توابع سازگاري نداشته باشه من خودم ورژن 4.4.1 رو پيشنهاد ميكنم:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
This is it- paranteza va ; ha ja beja shodan daste man nabood majidonline injooriye!

<?php
/* Connecting, selecting database */
$link = msql_connect('localhost', 'username', 'password')
or die('Could not connect : ' . msql_error($link));

msql_select_db('database', $link)
or die('Could not select database');

/* Issue SQL query */
$query = 'SELECT * FROM my_table';
$result = msql_query($query, $link) or die('Query failed : ' . msql_error($link));

/* Printing results in HTML */
echo "<table>\n";
while ($row = msql_fetch_array($result, MSQL_ASSOC)) {
echo "\t<tr>\n";
foreach ($row as $col_value) {
echo "\t\t<td>$col_value</td>\n";
}
echo "\t</tr>\n";
}
echo "</table>\n";

/* Free result set */
msql_free_result($result);

/* Close connection */
msql_close($link);
?>​
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
تا حالا گوهردشت اومديد ؟ www.Gohardasht.com

خیلی خیلی ممنون از اینکه مرا راهنمایی کردی.
اگر خواستم این کد را در localhost امتحان کنم ، چطور برای بانک اطلاعاتی username و password تعریف کنم. آیا مثل mysql باید جای username و password را خالی بذارم و یا نه باید محلی در microsoft sql server برای تعریف username و password وجود داشته باشد؟؟؟؟؟؟/

gohardasht

New Member
بازم سلام.
خوب دوست عزیز شما سرورتون باید sql server رو ساپورت کنه بعد شما یه DNS بسازید USERNAME و PASSWORD هم باید در کد درست کنید اگه مشکلتون حل شد مارو بی خبر نزارید

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
WWW.GOHARDASHT.NET

miladmovie

Active Member
zerosector گفت:
بابا جواب بدین دیگه، بعضی سئوالات که همه اونو میدونن همه می آین یه جوابی میدن مثلا Session که همه میدونن 15 جواب داشته .
تو رو خوا کمک کنید.
این رو ببین : http://ir.php.net/mssql
فکر نکنم ب خوندن مثال های که پایین هر صفحه در مورد هر تابع داره هنوز مشکلی داشته باشی

مشکل من با php و توابعش نیست، اونا را می دونم، مشکل من فقط تنظیماتی که باید در mssql انجام بدهم تا بتوانم با این توابع کار کنم. تنظیماتی مثل username، password برای بانک اطلاعاتی ، تنظیمات در system DSN در localhost نه هاست خودم(به دلیل اینکه سایت روی سرور دانشگاه قرار است اجرا شود و می خواهم آن را از mysql به mssql تغییر بانک اطلاعاتی بدم)

جدیدترین ارسال ها

بالا