ابزار های پرکاربرد فتوشاپ

Leoric

Member
تصمیم دارم از امروز پرکاربردترین ابزار طراحی فتوشاپ برای طراحی و بنر سازی رو در این پست قرار بدم . من همه ی پست هارو ندیدم واسه

همین .از همه ی عزیزانی که این ابزار ها رو در پست های قدیمی خودشون ثبت کردن پوزش می طلبم .

:neutral:

آخرین ویرایش:

Leoric

Member
این براش هم برای کادر بندی و هم حاشیه بندی مورد استفاده است .

cdjbe0ui0uz78hbjvhup.jpg

Leoric

Member
براش اشخاص ، که برای کسایی که هدر سازی سایت می کن می تونه مفید باشه .

gshzu8c22xy0djza9r7.jpg

پیوست ها

• Brush - 7.zip
    552.6 کیلوبایت · بازدیدها: 38

Leoric

Member
براش چرخ

swcj9794bmgu8fhymyji.jpg

پیوست ها

• Brush - 9.rar
    272 کیلوبایت · بازدیدها: 32
آخرین ویرایش:

mohsen_online_007

Active Member
وقتی وکتور رنگی و برداریش هست، چرا براش .. ؟!
تنها براش هایی که برای PS می توانه مفید باشه، براش های Painting هست ..
وگرنه کسی اگر بخواد Design انجام بده، نمیاد براش سیاه سفید استفاده کنه !!!

Leoric

Member
براد عزیزم ترکیب رنگ خیلی مهمه . . به نظر من تا جایی که کار اجازه میده ما باید از سلیقه ، طرح و ترکیب رنگ خودمون استفاده کنیم البته

این نظر شخصی منه ! من حتی تا جایی که بتونم از استایل ها و پترنها و نمونه های خودم استفاده می کنم .اشکال بزرگی که ما طراحا ( البته

اگه واقعا بشه بهمون گفت طراح ) داریم اینه که وکتور آماده ، رنگ آماده ، Texture آماده ، ، پلاگین اماده ، براش آماده و البته ایده ی آماده رو

لطف می کنیم میزاریم کنار هم ! اسم خودمون رو هم می زاریم طراح ! نمره ی کپی برداریمون 20 ، ایده پردازیمون صفر .

mostafa20010

Well-Known Member
من از براش استفاده میکنم ولی فکر میکنم کارم خیلی خشکه ...
چون براش رو تک رنگ میزنم
اگه ممکنه توضیح بدید چجوری باید براش رو رنگ بندی کرد (چند رنگ مختلف)

Leoric

Member
به سادگی !!! شما که احتمالا با AE آشنایی دارید باید کار با Mode لایه ها رو بلد باشید .

تبصره : Blending Mode نعمتی است که برنامه های شرکت Adobe کل و هم از آن بهره مندند :دی
.

رنگ بندی براش ها با Mode خیلی ساده انجام میشه . مثلا شما بیا همین براش های خون رو که تو صفحه قبل گذاشتم رو دانلود کن .و

روی هر لایه با رنگ های مختلف یکی از براش ها رو رو استفاده کن و بعد از قسمتLayer/ Normal رو تغییر بده .این طرحی که پایین ضمیمه

کردم رو با همین روش درست کردم . فقط نکته ی مهمش اینه که در کار با Mode آزمون و خطا حرف اول رو می زنه . امیدوارم کمک کرده

باشم

پیوست ها

• Rang.jpg
    Rang.jpg
    96.7 کیلوبایت · بازدیدها: 7

mostafa20010

Well-Known Member
اگه ممکنه در باره اکشن ها و وکتور ها توضیح بدید
( به چه درد میخوره و ، طریقه استفاده)

Leoric

Member
سرکار که نیستم هان !!!! دوربین مخفیه ؟ :دی چه سوالای سختی می پرسی !!! یکم به فکر ما باش !!! شوخی کردم ;)

اکشن : مجموعه دستورات آماده برای اجرا هستن . مثلا شما لطف میکنی و یک اکشن دانلود می کنی و می فرستی توی آدرس

Program Files\Adobe\Adobe Photoshop CS5\Presets\Actions و بعد بالا آوردن فتوشاپ از پنل Windows /Action رو انتخاب می کنی . و

روی اکشن مورد نظر کلیک می کنی . و با کمال تعجب میبینی که فتوشاپ هی بالا پایین میشه . !!! هی صفحه میاد . ( در پاره ایی اوقات

دیده شده که سیستم هنگ میکنه کلا . :دی ) اما نیاز به هیچ نگرانی نیست چون فتوشاپ داره یه سری دستورات رو پشت سر هم انجام

میده . تا خروجی مورد نظر و بوجود بیاره

وکتور: به اصول خطی در پردازش تصویر وکتور می گن . بزار یه مثال بزنم . توی فتوشاپ یا هر یرنامه ایی که بر پایه اصول پیکسلی بنا شده (

افتر افکت ، پریمیر و ... )اگه یک عکس رو به داخل برنامه بفرستی و بخوای بزرگش کنی با افزایش اندازه ی تصویر عکس نقطه نقطه یا به

قول معروف پیکسل پیکسل میشه و از کیفیتش کاسته میشه .اینگونه فایل ها ساختار پیکسلی دارن اما اگه تو همون برنامه یه نوشته(

Text) بنویسی ، هر چقدر نوشته رو بزرگ کنی میبینی که هیچ تغییری در کیفیت رخ نمی ده . به اینگونه فایلها می گن وکتور .....

فایل ها وکتور فرمت های مختلفی دارن . که از معروفترین هاشون که تو اینترنت ریخته EPS و Ai ه . اینم بگم تو فتوشاپ می تونی این فایلا

رو به عنوان یک عکس وارد کنی اما نمی تونی بسازی چون همونطور که گفتم ساختار فتوشاپ پیکسلیه .

ساده تر از این نمی تونستم توضیح بدم . شرمنده

Leoric

Member
ممنون . ولی نمی دونم چرا حس می کنم داری سر کارم می زاری .البته یه حسه فقط !!!

جدیدترین ارسال ها

بالا