آیا سونی اکسپریا z3 مانند آیفون6 خم می‌شود؟

maysam.m

Well-Known Member
Sony-Xpeira-Z3-bent-1-640x280.jpg


مشکل خم شدن آیفون6 پلاس را که به خاطر دارید؟ به محز ورود مدل‌های جدید آیفون در ماه شهریور به بازار هجمه‌ی بزرگ منتقدان و کاربران بر علیه اپل بابت خم شدن راحت آیفون6پلاس به راه افتاد و حتی کمپین‌های بزرگ تبلیغاتی هم بابت این مشکل ایجاد شد. در برخی از سایت‌های رقیب از آیفون6 با نام ibend یاد می‌کردند و کمپین تبلیغاتی #bendgate را به راه انداختند. خلاصه روزی نبود که سوگلی اپل از تیغ منتقدان در امان نباشد. ظاهرا این مشکل صرفا محدود به اپل نبوده و آخرین شاهکار شرکت سونی نیز با مشکلاتی روبرو شده است. در ادامه با ما باشید تا با این مورد مرموز بیشتر آشنا گردید.


همانطور که اشاره شد ظاهرا Z3 آیفون6 را تنها نگذاشته و در جیب شلوارهای جین می‌تواند به راحتی خم شده و تغییر شکل بدهد، هرچند که امیدواریم که این خبر صرفا در اثر فشار بیش از حد و استفاده نادرست از این دستگاه بوده باشد و دارندگان سوگلی سونی از بروز چنین مشکلی نگران نشوند.
در شبکه‌ی اجتماعی گوگل پلاس، صفحه ای بابت مشکل اکسپریا Z3 سونی ایجاد شده است که ادعا می‌کنند Z3 مانند آیفون6 مشکل طراحی دارد و از پایین بودن استقامت رنج می‌برد. به گفته‌ی یکی از دارندگان Z3 این گوشی به شکلی نامفهوم و غیرمنتظره در جیب شلوار جین یکی از دوستانش خم شده است. این شخص ادعا می‌کند که پس از تجربه‌ی ناخوشایند از کار کردن با مدل‌های قبلی سونی، به این نتیجه رسیده است که تمامی اسمارت‌فون‌های این شرکت مقاومت پایینی دارند.
وی در شبکه‌ی اجتماعی می‌گوید :

این اتفاق زمانی که شما اکسپریاZ3 را در جیبتان بگذارید روی می‌دهد. من قبلا یک اکسپریا Z1 داشتم و از مشکلات آن واقعا عاصی شده بودم. این مدل Z3 متعلق به دوستم است و یکی دیگر از دوستانم که Z3 Compact دارد، قاب پشتی آن در استفاده‌ی معمولی ترک برداشته است. نتیجه می‌گیرم که گوشی‌های اکسپریای سونی ارزش خرید را ندارند و مشکلات فراوانی را خواهند داشت.

Sony-Xperia-Z3-bent-2-640x362.jpg


به گفته‌ی یکی دیگر از دارندگان Z3 Compact که ظاهرا راضی‌تر از شخص قبلیست، ایشان از استحکام قسمت پشتی بدنه نگران بوده‌اند اما زمانی که چند بار ضربه‌های کوچکی به آن وارد شد، به این نتیجه رسیده که مقاومت آن از نکسوس4 گوگل بیشتر است. (البته لازم بذکر است که نکسوس4 یکی از ضعیف‌ترین گوشی‌ها در برابر ضربه است)
همزمان با اینکه ابعاد صفحه نمایش اسمارت‌فون‌ها مرتب در حال بزرگتر شدن است، رقابت در بخش هرچه باریک‌تر کردن بدنه‌ی دستگاه تبدیل به یکی از جذاب‌ترین بخش‌ها شده است و حتی در برخی موارد تولیدکنندگان ظرفیت باتری گوشی را فدای ضخامت آن می‌کنند که نتیجه‌ای منفی را به همراه دارد.
اما فارغ از این مسائل، خم شدن یک گوشی در اثر فشار بیش از حد به آن امری طبیعی به نظر می‌رسد، اما ظاهرا اکسپریا Z3 سونی نیز مانند خانواده آیفون6 به مراقبت بیشتری برای حفظ سلامت آن نیاز دارد و به دارندگان آن توصیه می‌کنیم که از فشار بیش از حد به بدنه‌ی آن پرهیز کنند.
از کاربرانی که از گوشی‌های سری اکسپریا استفاده می‌کنند دعوت می‌کنیم که تجربه‌ی خود را از میزان استحکام بدنه‌ی این دستگاه‌ها با ما و دیگر دوستانتان در میان بگذارید.

منبع: ترنجی
 

جدیدترین ارسال ها

بالا