آیا راهی هست که بشه حجم فاسل رو کم کرد

سلام می خواستم بدونم میشه حجم فایل رو کم کرد یا نه فقط اگر میشه به صورت مبتدی آموزش بدید.

آیا میشه حجم عکس رو کم کرد

سلام می خواستم بدونم میشه حجم فایل منظورم عکس هست رو کم کرد یا نه فقط اگر میشه به صورت مبتدی آموزش بدید.

Sunboy454

Active Member
هم با کاهش کیفیت عکس بصورت مستقیم میتونی این کارو بکنی ، هم با تغییر نوع عکس ( تغییر پسوند ) بصورت غیر مستقیم میتونی اینکارو بکنی

S.H.R.M.K

Well-Known Member
بستگی داره برای چه کاری بخوای عکس رو ، مثلا برای وب یا برای چاپ و چه فرمتی ذخیره کنی هر فرمت روش کار خودش رو داره که اگه بگی کودوم رو میخوای شاید بتونم کمکت کنم.

اگه براي كار چاپ نميخواي از منوي فايل سيو فور وب رو انتخاب كن و بصورت jpg با كيفيتهاي كم تا خيلي زياد ميتوني به حجم دلخواه برسي

من منظورم اینه که مثلا یه سری برنامه برای فلش هیت که می گه 70% بهینه می کنه حجم فایل رو چون من بنر هایی که با فرمت gif هستند رو تو سایتا که می بینم با اینکه به صورت فلش یعنی چند عکس رو هم سوار شده ولی حجمشون خیلی پایین هست ولی وقتی من یه بنر 468*60 که فقط یه عکسه می سازم حجمش زیار میشه
راهی هست که بشه حجمش کمتر شه.

justin

Member
بهترین کار اینه که تصویرو تو فتوشاپ با پسوند PSD ذخیره کنی و بعد با ASD See اونو باز کنی و بعد اونو با پسوند JPG یا هر پسوند دیگه ای ذخیره کنی اینجوری حجم فیال میاد پایین ولی کیفیتش کم نمیشه...

S.H.R.M.K

Well-Known Member
دوست عزیز در مورد ساخت بنر یک سری اطلاعاتی رو که دارم اینجا مینویسم امیدوارم که به دردت بخوره.

اول اینکه شما باید یه نرم افزار مناسب برای تهیه بنر به صورت Animation Gif داشته باشی برنامه های زیادی رو دیدم که این کارو میکنن مثل ImageReady و... ولی من خودم از برنامهMacromedia FireWork استفاده میکنم که هم کامل هست و هم از کمپانی معروفی هست.

2- شما باید اطلاعاتی از قابلیتهای فرمت Animationgif داشته باشی که به بعضی از اونها اشاره میکنم:
زمینه استفاده از این فرمت بیشتر در جاهایی هست که کار های متحرک و با حجم نسبتا کم لازم هست(بیشتر در وب مثل بنر ها)
-این فرمت از پشت هم قرار گرفتن چند تصویر ثابت Gif ساخته میشه که با تاخیر زمانی متغیری پخش میشن
-شما در این فرمت قابلیت های زیاد افکت های انیمیشنی مانندافکت های فایل های فلش رو ندارید و اگر هم این امکان باشه و از آنها استفاده کنید حجم کار به مراتب بالا تر میره
-حجم فایل تصویر در این فرمت ارتباط مستقیم با تعداد رنگها و تعداد فریم ها داره یعنی هرچه تعداد رنگ و تعداد عکسها بیشتر باشه حجم کار بالاتر میره البته اندازه تصویر هم در این بین مهم هست .

همون طور که میدونید تصاویر Animation Gif از پشت هم قرار گرفتن تعدادی تصویر ثابت Gif ایجاد مشه پس اول باید یک کم هم در مورد خود تصویر Gif بدونید.

تصاویر Gif کلا میتونن در بالا ترین کیفیت خود از 256 رنگ استفاده کنن و فقط و فقط با همین 256 رنگ هست که تصویر نهایی شما رو میسازند البته شما میتونید بسته به نوع تصویرتون از رنگ های کمتری هم استفاده کنید.

از روی نوشته بالا نتیجه میگیریم که هرچی شما در کارتون از رنگ های کمتری استفاده کنید حجم کارتون کمتر میشه به این صورت که مثلا به جای یک پس زمینه طیف دار که ممکنه از 10 طیف مختلف رنگی توش استفاده شده باشه از یک رنگ تکی استفاده کنید در این صورت 9 رنگ از کارتون حذف میشه

-برای کم شدن حجم فایل تا حد امکان از تصاویر Bitmap مثل عکس ها در کارتون استفاده نکنید و در صورت الزام به این کار اون عکس رو کوچیک کنید.

در آخر این نکته رو میگم که شما بهتره که تصویر های خودتون رو در برنامه های ویرایش عکس مثل فتوشاپ و یا کورل درست کنید و آنها رو با فرمت Gif ذخیره(در این قسمت با استفاده از روش های بالا که گفته شد میتونید حجم فایل Gif رو کم کنید)و در مرحله بعد در برنامه ای مثل FireWork اونها رو پشت هم قرار بدید و یک خروجی به صورت Animation بگیرید

تا اینجا هرچی که به نظرم اومد رو گفتم و این ها مطالب کلی در مورد فرمت Gif و AnimationGif بود. البته ریزه کاری های دیگه ای هم هست که خودتون با کار بیشتر و یکم حوصله میتونید با استفاده از اونها نتیجه بهتری از کارتون بگیرید.

اگه مشکل دیگه ای داشتید در خدمتم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا